tegemoet «ie, waarop de porlugesche moiiarcluj sedert zoo lang aan dit land door traktaten van alliantie en door banden van wederzijdseb belang verbonden terug gebragt zal worden tot een staat van vrede, die haar de oude welvaart weder zal doen vinden. De vijandelijkheden die Turkije verontrust hebben zijn geëindigd. Zijt verzekerd dat mijne geheeie aandacht op elke gebeurtenis geves tigd is, die de tegenwoordige of toekomende onafhankelijkheid van dat rijk zou kunnen in gevaar brengen. Uwe zorgen gedurende de zitting hebben de charter van de bank van Engeland h ernieuwd op voorwaarden die voldoende schijnen voor bet publiek crediet en tevens voor die belangrijke inrigting zelve. Het moeijelijk onderzoek, door de commissie uil beide buizen van bet parlement, gedurende verschillende achtereen volgende zittingen ge daan heeft u in staat gesteld de zaken der oost-indische compagnie tot eene voldoende schikking te brengen. Ik heb bet volle vertrouwen, dat het aangenomen stelsel bewijzen zal dat bet ontworpen is tot verbete ring van den toestand en bet geluk der Indianen en door bet open stel len van den handel op China biedt zich een nieuw veld aan voor den geest van werkzaamheid en onderneming der britsche volksvlijt. De toestand der slaven in onze koloniale bezettingen beeft noodwen dig een gedeelte van uwen tijd bezig gehouden en eene opletteudheid verwekt, geëvenredigd aan het gewigt en de moeijelijkheid van het on derwerp. Terwijl uwe beraadslagingen geleid zijn geworden door rede nen van billijkheid en menschlievendheid, zijn de belangen der eigenaars in de koloniën niet over het hoofd gezien. Ik hoop dat de maatregel geene tegenkanting in de koloniën ondervinden zal. Met genoegen zie ik dat bel verbeteren der wetten uwe aandacht steeds blijft bezig houden en dat verscheiden gewigtige maatregelen ge nomen zijnzoo om het regt van eigendom te verzekerenals om de regts- plegingen te bespoedigen en de proceskosten te verminderen. Ik heb ook bevolen dat de staat der gemeenten in het geheeie rijk on derzocht wórde. Met het grootste leedwezen hen ik gedwongen geweest u meer uitge breide magt te vragen om de verstoorders der openbare rust in Ierland te straffen. Dit doel zal bereikt worden door uwe regtschapenheid ge paard met uwe standvastigheid. Het is niet noodig geweest van die magt gebruik te maken dan binnen zeer beperkte grenzen en ik heb hel genoegen u kenr.is tc geven dat de geest van weerspannigheid groo- telijks verminderd is. De akte die gij op mijne aanbeveling voor de tij delijke middelen der kerk van Ierland en met betrekking tot de regten. der kerken hebt verleendalsook die omtrent de verbeterde inrigling der juryis hel beste bewijs dat het volste vertrouwen kan gesteld wor den in het parlement van Groot-Brittannie voor het invoeren van alle zoodanige verbeteringen als strekken tot bet welzijn van alle standen mijner onderdanen en tot bevestiging der wetgevende unie die ik beslo ten heb met uwe medehulp onschendbaar te handhaven. Mijnheeren van het huis der gemeenten Ik dank u voor de credieten die gij hebt gestemd waardoor gij de dienst van bet leger hebt verzekerd. De begrooting der uitgaven was be neden die der vorige jaren en gij hebt met wijsheid verminderingen in de openbare lasten ingevoerd. Ik ben overtuigd dat gij zult voortgaan op den weg van verstandige bezuinigingen berekend naar de ware be hoeften des lands en dat gij aldus de aanspraak op het vertrouwen hetwelk gij als trouwe wachters van de eer der kroon en van de wezen lijke belangen der natie verworven hebtzult bewaren. My lords en heer en Naar uwe haardsteden terugkeerende, vergezelt u de gedachte dat uwe arbeid het land nuttig is geweest. Gedurende den tusschentijd der zitting zal uwe aandacht op dezelfde punten gevestigd zijn en gedurende die nuttige en vereerende vervulling uwer openbare en bijzondere pligten steun ik onder de bescherming der Goddelijke Voorzienigheid met vertrouwen voor het welzijn van mijn volk op die liefde tot de vrijheid dien geest van werkzaamheid en gehoorzaamheid aan de wetten en die gevoelens van zedelijkheid welke de zekerheid en het geluk der natiën uitmaken." Het parlement is tot maandag den 3i oclober aanstaande~geproro- geerd. üU&esrlan&ett. 'sGrAVENHAGE den 3i Augustus. Men verzekert, dat het geschil punt, betreffende den Schelde tol zoo wel als dat tot verevening der schuld nietdc'eenige zijn welke tot dus verre het sluiten eener eind- schikking hebben verhinderd. Omtrent het eerste moet men zich te Londen reeds verstaan hebben en zou men bet ook wel verder eens wor den terwijl men redenen meent te hebben om te vertrouwen dat de mogendheden Belgie aan de door hetzelve aangegane verbindtenissen omtrent dc schuld zouden houden. Het vraagstuk der grensscheiding was ook sinds geruimen tijd beslist en omtrent liet luxemburgsche ge schilpunt moet onze regering zich bereid verklaard hebben, zich mede met dc conferentie te verstaan indien het haar overtuigend mogt blij ken, dat daarbij het ernstige verlangen bestond om de zaken tot een einde Ie brengen. Het wordtalzoo moeijelijk te begrijpen, boe de confe rentie bare zittingen heeft kunnen schorsen omdat dit luxemburgsche geschilpunt niet tot een einde werd gebragt. Overigens wil men weten dat er door den heer Fabricius onzen zaakgelastigde te Parijseene zoo danige nota aan den fransehen minister de Broglie als waarvan dezer dagen in de dagbladen gewag gemaakt is niet zou zijn overhandigd. Breda, den 3i Augustus. Onder de Belgische troepen in liet kamp van Casliaux aan de fransche grenzen gelegerd heerscht thans de oog ziekte in eene bedenkelijke maat. Naar I'Emancipation vermeldt zijn van de 4ooo man waaruit bet kamp bestaatmeer dan 4oo daarvan aange tast de hospitalen van de omstreken waren onvoldoende en men was genoodzaakt de lijders naar meer verwijderde punten te vervoeren. Door de verwisseling van korpsen in het kamp vreesde men dat de ziekte zich nog meer zou uitbreiden. Van eene andere zijde moet de desertie onder de Belgische troepen aan de zuidelijke grenzen in garnizoen of gekanïonneerd naar luid van bet dagblad l'Unionhoe langer boe meer toenemen; fransche ronselaars baalden demanschappen over, die, zoodra zij op fransch grondgebied gekomen waren in dienst genomen en naar Algigrs opgezonden werden, De Courtier vindt in deze handel wijs weder eert nieuwe trek, om zijne goede vrienden en naburen'de Franschen te herkennen. Zie hier eenige narigten over de militaire magt van Zwitserland, welke in de tegenwoordige omstandigheden insgelijks niet onbelangrijk kunnen geacht worden De bondgenootschappelijke troepen bedragen een getal van 66,332 man, en daar elk kanton meer manschappen in dienst heeft dan zij u aandeel bedraagtkan men dezelve gerust op 72,000 miliciens begroo- ten waarvan de oudsten met uitzondering van de officieren en onder officieren naau wel ij ks den ouderdom van dertig jaren hebben bereikt. Bij dit cijfer moet men de troepen rekenen die volgens overeenkomsten den vreemdeling dienen en die, ingeval van oorlog, alle huiswaarts moe ten keeren. Behalve de bondgenootschappelijke contingenten heeft Zwitserland nog hare kantonnale reserven welker getal onbepaald is, maar die men op 6 man van de 100 kan berekenen, en die buiten bet kontin- gent, nog 120,000 man opleveren beneden den ouderdom van'45 ja ren welke manschappen bijna allen te voren tot de contingenten behoord hebben en even als deze gewapend, uitgerust en georgani seerd zijn. Vervolgens komen de mannen die hun tijd in de reserven uitgediend hebben welker getal onbekend is maar die voor bet meerendeel op een leeftijd van tusscben de 45 en 60 jaren, bereid zouden zijn, om voor hunne bezittingen en hunne famiiiën te strijden. Zwitserland bezit dan in bondgenootschappelijke con tingenten 72,000 man. In vreemde dienst, zijnde troepen die in geval van oorlog t'huiswaarts moeten keeren 10,000 Kantonnale reserven bondgenootschappelijk georga- niseer d i120,000 Totaal 202,000 man. Gewis, eene schoone voorhoede voor Frankrijk het heeft dan ook niet verzuimd onvermoeid daaraan te arbeiden 1 Den 2 September. Men verneemtdat men bij aanhoudendheid werkzaam blijft tot de versterking onzer grenzen bet aanleggen van nieuwe vestingwerken als anderzins, en dat nog dezer dagen ijverig met de vervaardiging van geschut, en de vervoering daarvan naar het leger of voor de te wapenen vestingen wordt voortgegaan. Den 2 Septem ber zal er door z. exc. den directeur-generaal van oorlog eene leverantie worden aanbesteed ten dienste van de hoofd magazijnen van 's Bosch Breda en Geertruidenbergvan 5oo,0oo ned. ponden hooi700,000 ponden stroo en 240 lasten haver. Met genoegen heeft men dezer dagen weder vele giften gezien die ten behoeve van het vaderland gedaan zijn en die op nieuw het bewijs leveren van de onwankelbare vaderlandsliefde der ingezetenen van Oud- Nederland. Ook de laatste bekend gemaakte door z. exc. den minister van financiën, verdientin meer dan een opzigtalgemeene vermelding. De onbekende gever beeft niet alleen in i832 eene som van 1000 ten offer gebragt ,en in den loop van dit jaar ook 5oo gestort waarvan hij nu ƒ300 ter aanzuivering aanbiedtmaar dezelve verbindt zich thans tevens om nog eene som van zes honderd gulden aan te bieden bijaldien Oud-Nederlandten gevolge van den opstand der Belgen op nieuw in vij- andelijkkeden mogt worden gewikkeld. Te Antwerpen en in andere plaatsen als te Willebrock Lier en Aalst en ook in bet verbeterhuis te St. Bernard en in dat van detensie te Aalst, is tegenwoordig de cholera weder meer beerschende. Te Zeele, in Vlaanderen, onder anderen zijn reeds meer dan 5o personen voor de ziekte bezweken en heerschte dezelve er nog. ^b&éfftentfjen. OPENBAEE VERKOOPING te Haamstede, in de Herberg bij j. van ter veere, op Zaiur- dag den 21 September i833, des nademiddags ten 2 uren. De Voogdesse over de minderjarige Erfgenamen van wijlen C. KWANT Az. zal op voorschreve plaats er» tijd, met au- thorisatie der Begtbank van Eersten Aanleg te Z ie rikzeeea ten overstaan van den Heer Vrederegter over het Kanton Brou wershaven, door het ministerie van den Notaris J. de KA- TER Nz. in perceelen veilen en verkoopen Zes Bunders K O O R N- en WEILAND, gelegen on der K oil dek er ke, in verschillende Bevangen; bij Plak- Biljellen omschreven. OPENBARE VERKOOPING te S erooske rkc in de Het berg bij c. kloet, op Frijdag den 27 September 1833 des nademiddags ten 2 uren. De Notaris J. de KATER Nz. zal ten verzoeke van J. M. GAST, op bovengemelde plaats en tijd, eerst ia Per ceelen en daarna in Massa, veilen er» verkoopen. Eene HOFSTEDE, met 7 B. 29 R. 15 EI WEI LAND, gelegen in Zuidwelle, in bei iste en 2de Bevang, geremitteerd den hoop met f 3i,2o. Bij Piak- Biljetlen breeder omschreven. Zullende voörts op bovengemelde Hofstede op Zntürdag den 28 September 1833 des morgens ten 9 uren worden geveild*. 3 M E L K K O IJ E N i tweejarige VAARS, 3 JAARLINGEN, 1 KALF, 1 LOOPVARKEN, KAARNBOND, 1 DR IEL I K G W AGEN, 20 Voer WE I HO 0 1 2 Voer Iv LA VERH001 eene partij M E L K G E R E E D S G H A P P E N en hetgeen er verder zal worden geveild. Zijnde intusschen nader onderrigt ten Kantore van gemelden Notaris te bekomen. Tc Zierikzee3 bij A. DE VOS Jz. Stads-Brukker 1§33.

Zierikzeesche Courant | 1833 | | pagina 2