Lissabon op te treUeridoch' Volgens 'anderen zou liij den weg naar Almeida digt bij de spaanscbe grenzen inslaan. ÜUbcvIttttbett. 'sGrAvenhAgë den 20 Augustus. Men verneemt, dat aan den oudsten zoon van den hertog van Saksen Weimardienende als eerste luitenant a- la suite bij de 17de afdeeling infanterie, is ver gund het aannemen en dragen der versierselen van het grootkruis van de Hanouversche Guelphenorde en der huisorde van den Wit ten Valk hem respectivelyk geschonken door Z. M. den Koning van Groot-Brittaunië en Z. H. den Groothertog van Saksen-Jfeiriiar Eisenach. Laatstleden vrijdag, den 18 dezer, beeft te Bergen-op-Zoom de plegtstatige inwijding plaats gebad van een nieuw, ten dienste der Nederduitsche Israëlitische gemeente aldaar, opgerigt kerkge- bou\V gesticht voor een deel uit eene aanzienlijke bijdrage Welke Z. M. de Koning goedgunstiglijk daartoe aan genoemde gemeente heeft gelieven te schenken Omtrent de staatkundige onderhandelingen heeft men in de laatste dagen vernomen dat de conferentie te Londen geene zit tingen heeft gehouden en steeds er op aandringt dat dezerzijds aan haar verlangen om de bondsvergadering over liét luxemburg- sche vraagpunt te onderhouden zou worden voldaan. Het schijnt echter, dat ons bestuur niet gezind is, om aan dien wensch te voldoen zoo lang aan hetzelve niet door bewijzen zal zijn geble ken dat het werkelijk de wil der conferentie is om tot een einde van zaken te geraken. De Belgen doen inmiddels geen stap nader, om zulk een einde te bespoedigen, en weigeren integendeel in eénige inwilligingen te treden. -In de belgische bladen vindt men van den 14 dezer, uit "Westkapelle aan de grenzen van Zeeiiwscb-Vlaanderen gemeld, dat de daar nabij gelegen forten Napoleon en aan het Hazegras door de belgische troepen genoegzaam verlaten zijn en zij er maar alleen een wacht van 12 man, tot bewaking van de zes aldaar in batterij staande stukken gelaten hebben. In diezelfde berigten wordt voorts verzekerd dat de vlaamsche markten in die omstre ken tegenwoordig wekelijks door hollandsche kooplieden gerustelijk worden bezocht, maar het integendeel aan niemand vergund was, van daar zich naar het land van Cadzand te begeven. De yJugsbiu'gsche Zeitang meldt uit Berlijn dat de viering van 's konings geboortedag, op den 3 Augustus, ditmaal door een be droevend voorval is gekenmerkt geworden. Ten gevolge namelijk van eene botsing tusschen den wachtpost aan de Hallepoort en eenen voorbijganger, ontstond er een' volksoploop, die door de militairen gewapenderhand moest uiteen gedreven worden waarbij een man het leven verloor en verscheiden gewond werden. Den aösten der vorige maand heeft te Glogau cloor het springen van een stuk geschut, een 24 ponderwaarmede men be zig was te vureneen droevig ongeluk plaats gebad. Zeven per sonen zijn er door gedood en vier zwaar gewond geworden. Het hoofd van een der eerste personen werd van den romp geslagen cn op eCnigen afstand geworpen. Van de laatsten werd er een de beide beenen verbrijzeld. Allen, wordt er gemeldwaren jonge lieden' van dc beste verwachting. Maandag avond zijn de beide stoomboot en Curacao en Suriname die des'morgens Z. M. linieschip de Zeeuw van VÜssingen zeewaarts hadden gesleept, ter reede der stad teruggekomen. Hel verwachte ba taljon der 10de afdeeling infanterie onder de bevelen van den beer ma joor Wagner van Górinchém komende is den 20 te Vlissingen binnen gemarcheerd, en zal aluaar vooreerst garni-zoen houden. Dit uit meestal jonge soldaten zamengesteid bataljon muutte uit door deszelfs goed voorkomen en krijgshaftige houding. Zierikzee den 24* Augustus. De een en zestigste verjaring van ón zen geliefden en geëerbiedigden Koning is beden met de hartelijkste vreugde gevierd Reeds vroeg in den morgen wapperden de vlaggen van alle openbare gebouwen uit de buizen der ingezetenen en van de in dë havens leg gende schepen terwijl zich mede het klokkenspel liet hooren. Ten 1 o ure had er eene openbare en doelmatige godsdienst oefening plaats. Ten 1 2 ure ontving de burgemeester de gelukwenschingen der civiele en militaire autoriteiten, en werd de dag verder ondergeschikte derenterwijl toch een fransch leger aan hare grenzen de wacht I houdt. Talleyrand en Palmcvston zijn alzoo wederom geheel vrij om hunne reeds vroeger gebezigde taktiek te beginnen nieuwe ver tragingen daar te stellen en bet nederlandsche gouvernement de schuld daarvan te doen dragen. Hierbij wordt nu eene andëre kunstgreep gevoegd. Men poogt na melijk de weinig doorzigtigen wijs te maken dat alle andere pun ten van verschil thans geschikt zijn en dat alleen de bepaling om trent Luxemburg de sluiting van het eind-traktaat verhindert. Waar dit op doelt, laat zich Iigtelijk begrijpen maar hoe ongegrond dit voorgeven en hoe weinig men het over de oude geschilpunten eens is, blijkt ten duideJijksten uit de vordering dér belgische.gevolmag- tigden te Londen, die steeds op de volledige uitvoering der 24 ar tikelen aandringen en daarvan niet willen afgeweken hebben terwijl zij bi] de conferentie steeds gunstige ooren vinden. De slotsom van dit alles is, dat wij naar metischelijk inzigt, nog verre van het einde zijn; dat Belgie niets beters kan wenschen dan het status quoen daf Talleyrand en Palmerston niet zeer geneigd zullen zijn onze zaken met Belgie spoedig tot een einde te brengen en dat het tot biertoe niet blijkt, dat de overige leden der conferentie den wil of de geest kracht hebben den knoop door te hakken. Er staat ons, Noord-Ne- derlandscbe natie, thans eene tweeledige keus te doen, of onwillig te worden en nieuwe opofferingen te weigeren, dat is, met andere woorden na drie jaren eene schoone vertooning aan Europa geleverd te hebben na eene schitterende rol onder de toejuiching der vol ken aangevangen te hebben, uit een kleinmoedig mistrouwen op ons zelve in het middelste bedrijf achter de coulissen ons te gaan uit- kleeden en nagejouwd en uitgefloten schaamrood weg te krui pen zonder ooit weder voor bet europesche publiek de oogen te durven opslaan; of te blijven toonen dat het Nederland niet te doen was om eene ij dele praal vertponing te geven maar om kun nen wij al niet als onze voorouders de balans houden van Europa ten minste Qnafhankelijk te zijn als zij. Bloodaarts kwaadwilli gen en misleide onnoozelen alleen kunnen het eerste kiezen. De on bezweken Nederlander steunt op de oude vaderlandsliefde zijner land- genooten op het hart zijns konings op bet hoofd zijner staatsman nen op den arm zijner krijgslieden en kan daarmede gerustelijk de toekomst afwachten. 159ste KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE LOTERIJ. Vroeger hebben wij, en met ons andere nederlandsche dagbladen aangetoond welke middelen de franscbe en engelsebe kabinetten bezigden om zoo het mogelijk was de hollandsche natie van baar gouvernement af te scheiden. Wanneer men tot bereiking van eeu. zeker doel, zich groote opofferingen moet getroosten, is er niets Wat de menschen ligter ontmoedigt en hun wantrouwen geeft omtrent de aangewende middelen, dan gedurige teleurstel ling eener steeds hooger opgevoerde verwachting van eene geluk kige uilkomst. Dat wisten onze vijanden in de londensche confe rentie en daarvan hebben zij zich listiglijk tegen ons bediend. Eerst, door telkens nieuwe moeijeiiikheden aan de onderhandelin gen in den weg te leggen door nota's en thema's in het licht te geven waarbij die vertragingen aan ons gouvernement werden toe geschreven dacht men zoude men de hollandsche natie vermoeijen en tegen haar gouvernement in beweging brengen. Dit gelukte ech. ter niet maar iulusschen werd de koophandel met Belgie belem merd, en werden de bronnen van dat land uitgeput. Er moest alzoo iets anders verzonnen worden waarbij Belgie in staat gesteld ■wierd het status quo te kunnen uithouden. Er moest dus eene spoedige en definitive schikking onzer aangelegenheden worden ge geven om op het nederlandsche volk nogmaals den invloed van teleurstellingen te beproeven. Wat konde daartoe beter leiden dan de overeenkomst van 21 Mei, met de zoo hoog opgevijzelde zekerheid van eenen naderenden vrede? De conferentie is inlusscben wederom verecnigd en beeft haar ■werk op het oude getouw gezet, sauf de protocollen! Belgie is inmiddels vrij van alle betaling van schuld heeft eene geheel vrije Schelde3 en heeft haar leger op bijna de helft kunnen vermin- Vijfde klasse. Zeven en twintigste Lijst. N°. i3i5if 1000 Ncht en twintigste Lijst. i5oq7- 1000 Dertigste Lijst. 8082 - 1000 Een cn dertigste Lijst. 18370- 1000 Twee enderiigstc Lijst. 1 3o5- 1000 10179- 1000 16698pr. - 5ooo ^ftvevtentiett. 9 Heden verloste door Gods goedheid 7,eer gelukkig en voorspoedig van een welgeschapen ZOON, MARIA CHRIS- TI NA LANDSKN'EGT, hartelijk geliefde, Echtgenoote van: De. RU IJ ZE zlerikzee, den 24 Augustus 1833. Beden verloste zeer voorspoedig van eene DOCHTER, Ca'tHARINA ELISABETH ROEST geliefde Huis vrouw van: zlerikze e, A. de VOS, Jz. den ï5 Augustus 1833- De Dijks-Directie van den Polder Zonricmaire is voor nemens om op Vrijdag den 3o. Augustus i S33 des namid dags om 3 uren, Publiek en aan den minst veriaten aan te Besteden: He! BEMATTEN en BEKRA M MEN van den ZEEDIJK, met de benoodigde Leverantiëu van GLUI, RIET en daarbij den onderhoud van alles, voor een of meerder Jaren de Koudilië'u zullen 2 dagen- voor de Be steding ter lezing liggen bi) den Penningmeester G. MOOLEN- BURGH Jz. De werkzaamheden in de geoctroijeerde MEESTOOF de drie Engelen, te Zierikzee, met den eersten September i833 weder een aanvang zullende nemen zoo worden de belangheb benden daarvan bij deze kennis gegeven zijnde de Reedhuren als van ouds bepaald voor het harde Goed op f 35, O n Racine v - -| de Muilen (zonder eenige Per 5o° Ne(E berekening voor Over-Mul - 23,— terwijl de Heer M. C. de CRANE die voor dezen Teelt de geheele Directie van. dit Pand op zich heeft genomen, aan al de Feeders die hunne Mee aldaar ter bereiding gelieven te bezorgende verzekering geeft van eene prompte en allezins expedite bediening waartoe hém de gunstigste inrigting dezer Fabriek zoo ruimschoots in staat stelt. Te Zierikzee, bij A. BE VOS Jz.Stads-Brukker1833,

Zierikzeesche Courant | 1833 | | pagina 2