ZIEKIRZEESCIÏE Oingsdag BESTUREN EN ADMINIS TRATIEN. 2D Augustus. W. 67. BERE NDMA KING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Verwittigen hij deze de belanghebbenden dat de gewone KEK- MIS of JAARMARKT binnen deze Stad zal gehouden worden aanvangende op den laatsten Maandag in Augustusen twee weken zal voortdurenen alzoo van den 26 aezer maand tot op den 7 Sep tember aanslaande zonder door eenige zoogenaamde nadagen te worden verlengd, onder uitdrukkelijk voorbehoud aan het Stede lijk Bestuur, om ingeval de heerschende ziekte zich onverhoopt binnen deze Stad mogt verspreiden de Kermis niet te doen plaats hebben. De Kramers worden verzocht zich tot het bekomen van plaatsen met vragtvrije brieven in tijds bij den marktmeester Adriaan Ribbe Junior aan te melden en zal een ieder hunner behoorlijk van Pa tent moeten zijn voorzien terwijl al verder wordt bekend gemaakt dat geene bedelaars rijfelaars of lioroskooptrekkers op de Kermis zullen worden toegelaten. Zierikzee, deu 14 Augustus 1833. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van.dezelven De StadsSecretaris, W. J. P. K R OEF. Het Collegie van Regenten over bet Huis van Arrest te Zie rikzee zal onder nadere approbatie van Zijne Excellentie den Ileere Staatsraad. Gouverneur der Provincie Zeeland op Vrijdag den 23 Augustus i833 des middags ten een uren in opgemeld Gesticht, openbaar aanbesteden de reparatien en den onderhoud aan hetzelve voor den tijd van drie jaren te rekenen van af i°. Januarij tot ultimo December i835. Het bestek en conditiën leggen van beden af ter lezing bij den Stads Fabriek A. Ribbe Junior, door wien ook nadere inligtingen en aanwijzingen aau de belanghebben den zullen gedaan worden. Zierikzeeden 19 Augustus 833. Het Collegie van Regenten over bet Huis van Arrest te Zierikzee DE GKANE, vt. Ter ordonnantie van hetzelve F. J. OLIVIER, Lid en fungerend Secretaris (Öpeiife&src CLtnbc-skMug. Op Maandag den 26 Augustus i833 des voormiddags ten 10 uren zullen de Dijks-directiën van den Wilhelmina-Polder cn Oostbevelandin bijzijn van den Heer Ingenieur van den Waterstaat op het Eiland Zuidbevelandin de Keet aan het Gocssche Sas, trachten aan te besteden: De Arbeidsloonen tot de vernieuwing en reparatien gedu rende den jare i833, van eenige gedeeltens der Rijs bermen aan hunne Polders gelegeu. Het bestek zal ter lezing liggen in de Herberg bij H. de Groot aau bet Goessche Sasen inmiddels nadere informatie te bekomen zijn bij den Heer Ingenieur en Dijksuirectiën voor noemd terwijl drie dagen vóór de Aanbesteding de noodige aanwijzing in loco door den Dijkbaas der beide Polders zal gegeven worden. BEKENDMAKING. Ach tervolgens artikel 3 van Zijner Majesteits besluit van den 6 Januarij i83i no. 68 (staatsblad 110. 2), heeft zijne excellentie tie beer minister van financiën, bij resolutie van den i5 augustus i833 bepaald de prijzen bet opgeld daaronder begrepen waar voor de collecteurs, splitters en debitanteu der koninklijke neder- landsclie loterij, de loten en gedeelten van dien, voor de vierde week der trekking van de laatste klasse der 169ste loterij zullen mogen uitgeven te weten bij verkoop: Gebeele loten f 64,00 Halve - 32,oo Vijfde - 12,80 Tiende - 6,40 Twintigste - 3,20 Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd dat bij voor noemd artikel van Zijner Majesteits besluit uitdrukkelijk is vast gesteld dat de collecteurs splitters en debitanten gehouden zijn om zich naar die prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig ter' inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Zierikzeeden 19 Augustus i833. Voor den Staatsraad Gouverneur van Zeeland, De Burgemeester der Stad Zierikzee DE GR.A NE. A°. 1883, COERAN T. bekendmaking. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. In aanmerking nemende dat ingevolge de voorschriften van liet Regerings-Reglement gearresteerd bij Koninklijk Besluit van den 4 Januarij 1824, no, 109, naar luid van art. 22, 0111 de drie jaren, een derde deel der Leden zamenstellemle het Kiezers-Kollegiti voor deze Stadnaar toerbeurten behoort af te treden hoezeer dezelve weder op nieuw verkiesbaar zijn en dat zoodanige aftreding van Kiezers ten getale van acht op den 3o September aanstaandezat plaats hebben ter aanvulling van welke gewone af treding van een derde zoowel als tot vervulling der buitengewone vacatures in dat Kol- legiede bij gedacht Reglement verordende stemming tot Kiezers, in de volgende maand ge'schieden zal. Brengen bij deze ter kennis van de In- en Opgezetenen Datte rekenen van Maan dag den 26. tot en met den laatsten dezer maand, van des voormiddags 10 tot des namid dags 5 ure, ter stedelijke secretarie, voor een ieder ter inzage zal liggen eene Lijst var» Stemgeregtigden mitsgaders eene Naamlijst van Ingezetenen welke de vereiscliten bezit ten om tot Kiezer te worden benoemdopdat een iegelijk die vevmeenen mogt van deze Lijsten ten onregte te zijn weggelatenzijn beklag deswege aan het Bestuur zoude kunnen indienen. Dat, te rekenen van Maandag den 2 September aanstaande en volgende dagen, aan de huizen der stemgcregtigde Ingezetenen biljetten van wege dit Bestuur zullen worden i'ondgezondenom daarop de namen der personen in tc vullen, welke zij tot Kiezers ver langen benoemd te zienterwijl deze biljetten vóór het eind dier weck wederom zullen worden opgehaald. Vóórts worden de Ingezetenen bekend gemaakt met4 of bij vernieuwing herinnerd aan de navolgende bepalingen van meergenoemd Regerings-Reglement, betreflende de Stem-, geregtigdheid, de wijze waarop bet Stemregt wordt uitgeoefend en eindelijk de vereisch- ten om tot Kiezer te kunnen worden benoemd, te weten: Art. 2. Voor Stemgeregtigden worden gehouden, zij, die ten minste gedurende hefc». laatstverlóopene jaar Ingezetenen clef Stad, of Van derzelver grondgebied geweest, en nog werkelijk op het oogenblik zelve Ingezetenen daarvan zijnde, den ouderdom van 23 jaren hebben vervuld, jaarlijks in de verponding en verdere beschrevene rijksmiddelen, buiten het patentregt, betalen niet beneden de twee en twintig Guldens aan de wet telijke verpliglingen aangaande de Nationale Militie naar aanleiding der Grondwet op hun gelegd tot op het oogenblik toe hebben voldaan en niet vallen in de termen van uitsluiting, bij het volgende artikel bepaald. Art. 3. Van de uitoefening van het Stemregt zijn uitgesloten zij die in dienst zijn of pensioen genieten van eene vreemde Mogendheid, builen autorisatie des Konings, die zich in staat van geregtelijke interdictie bevindenalsmede die aan welke gercgielijic een raadsman is toegevoegd, die in staat van faillissement zijn j die cessie van hunne goe deren gedaan hebbendie een crimineel vonnis hebben ondergaan door geene nadere uitspraak of beslissing krachtaloos gemaakt, die ten tijde van de Stemopneming nog ir» staat van criminele beschuldiging zijn. Art. 4. In de beoordeeling der al of niet bevoegdheid tot uitoefening van het Stem* re"tnaar gelang der betaald wordende, jaailijksche som in de bovengemelde belastin gen zal alleen in aanmerking worden genomen het montant waarop men in die be lastingen is aangeslagen onverschillig of de goederen in de Stad zelve of elders binnen het Rijk gelegen zijn en of de daarvoor te betaiene belasting al of niet, in eene andere Gemeeute wordt voldaan zullende echter diegene welke derzelver belaslirjgs-betaling in eene andere Gemeente ten deze zullen willen doen gelden, verpligt zijn om daarvan vooraf aan hel Stedelijk Bestuur kennis te geven.en des gevorderd, aan dat Bestuur de bewijzen van die betaling te vertoonen Art. 5. De belasting wegens panden in compagnieschap bezeten opgebragt wor dende zal aan ieder eigenaar voor zfjn aandeel worden toegerekend, mits de personen, welke daaruit hunne Stcïbgcregtigdheid of bevoegdheid tot het Kiczcr'schap zouden wil len ontleenen, werkelijk als mede-eigenaars van zoodanige panden op de registers de£ ontvaugers van de directe belastingen bekend staan. Art. 6. Wat aangaat het bedrag van belastingen wegens verhuurd wordende huizen of andere eigendommenwaarvoorde eigenaars zijn aangeslagen, doch door de huurders aan hun restitutie geschiedt, '/al dit beclrag onder den opbrengst der eigenaren blijven, als alleen daarvoor bij de ontvangers bekend slaande. Art. 7. Zij, welke gehuwd zijnhetzij in gemeenschap van goederen of daar bui ten met vrouwen, die de bepaalde som in de bovengemelde belastingen opbrengenzul len ofschoon ter zake van hunnen eigen aanslag niet bevoegd, niettemin ter uitoefeniim- van het Stemregt worden toegelaten wanneer zij de overige vereischten in zich vereeni- gen zoo als ook de vader van een minderjarig kind hetwelk dc bepaalde somme in de belastingen opbrengt, wanneer hij uit eigen aanslag niet reeds tot het Stemregt mogt be voegd zijn, lot uiloefening van hetzelve zal toegelaten worden, indien hij de.overige vereischten bezithetgeen evenzeer het geval zal zijn ten opzigtc van een meerderjari gen zoon of eenen der meerderjarige zoons van eene moeder-weduwewelke zich in ge-v lijk geval bevinden mogt. Art. 8. Zoodanige moeders-weduwen welke verlangen zouden dat die' uitoefening geschiede zullen verpligt zijn dengenen van derzelver' zoons, door wien zijbij' voor komende gelegenhedende uitoefening tot wederopzeggings toe zouden begeren verrigfc te hebben aan het Stedelijk Bestuur kenbaar tc maken om daarvan de noodige aanteë- kening te kunnen houden tot narigt terwijl liet voorschreven Bestuur de moeders weduwen voor zoo verre die aan hetzelve mogten bekend zijn, of door iiclzelve onder steld worden in de termen te dezen te verkeerén, met de vorenstaande bepaling zal be kend maken. Art. 9. Het zal onverschillig zijn of de opgegevene zoon gehuwd, of ongehuwd is cn al of niet, bij de moeder-weduwe inwone mils-hij, den ouderdom van 23 jaren vervuld hebbe, cn alle verdere vereischten (dat omtrent de belasting-betaling alleen uit gezonderd) in de Stemgeregtigden gevorderd wordende, bezitte, voor zoo verre hij na melijk niet reeds uit eigen hoofde het Stemregt uitoefent, daar er door eenen persoon niet meer dan eene Stem kan worden uitgebragt. Alt. 10. Dc zes voorgaande artikelen zijn ook tot de bevoegdheid, om tot het Kie zerschap t.e worden benoemd toepasselijk behoudens de verdere vereischten der Kie zers volgens de bepaling van art. 23 van dit. Reglement' Art. ii. Het bekleeden van liet burgemeesters-ambtwetliouders-ambt of lidmaat* schap van den raad zul niet beletten om het Stedelijk Stemregt en Kiezerschap te .kun nen uitoefenen gelijk wederkcerig liet zijn van Kiezer niet zal beletten om tot de eyen- gemelde function Ie kunnen benoemd worden. Art. i3. Elk S tem ge re g tig de vult in het bekomdne biljet in de namen der personen welken hij tot Kiezers stemt, genomen uit hen die de vereischten bezitten v en te zoo- danigeu gctalle als er Kiezers worden Vercisclitwelk biljet door hem eigenhandig on derteekend, en voorts behoorlijk gesloten wordt. Art. 14. De Stemgeregtigden, welke hunne naamteekenlug niet mogten kunnen schri|ven doen de invulling van het biljet door een ander verrigten, en doen voorts onder hetzelve door den wijkmeester hunner buurt commissaris van policieof eeii ander publiek, persoonverklarendat de invulling overeenkomstig liunne opgaaf is ge schied. Art. 17. Bij het nazien en opnemen^der stemmen zal hoegenaamd geen regard wor-* den geslagen op de biljetten welke, ot niet eigenhandig onderleekcndof niet ingevuld en geverifieerd op den voet van art. 14, of niet behoorlijk gesloten mogten gevonden wordenterwijl in geene aanmerking zullen worden genomenstemmen uitgebragt oj> personen, welke de vereischten niet hebben 0111 tot Kiezers benoemd te worden, gelijk mede niet tc stemmen welke niet duidelijk genoeg eenen zekeren en bepaalden persoon mogten aanwijzenhoezeer zoodanige biljetten voor het overige zullen worden aangeno men, indien die andeizins mogten regelmatig zijn. Art. a3. Niemand kan binnen de Stad Kiezer zijn, tenzij hij den ouderdom tan 26 jaren heeft vervuld, binnen het Rijk of deszelis Kolomen geboren is, of brieven van n turalisalie bekomen heeft, of wel bij wetduiding voor Nederlander gehouden wordt bin. nen de Stad Stemgcregtigd is, en voor een inboorling der Stad of met eene burger dochter gehuwd zijnde, gedurende de laatste drie jaren, en voor een inboorling vanhet Rijk of genaturaliseerdengedurende dc laatste zes jaren, Stads-Ingezeten is geweest (zonder dat echter afwezendheid ten gevolge van bedieningen, doer of van wege den Koning opgedragen in deze hinderlijk zal kunnen zijn)en voorts jaarlijks in de verpon ding, en verdere beschrevene rijksmiddelen, buiten het patentregt, op den yoet tier, Stemgeregtigden betaalt eene som van ton minste tachtig Guldens

Zierikzeesche Courant | 1833 | | pagina 1