Vrijdag 26 <Julij. BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. sf\ èd. ZIËBIRZEESCHË A«. C O RAN T. BERENDM AR ING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIEKTEZEE Brengen tel* kennis van de Houders der uitgelootle Stedelijke Obligatien waarvan de numifiers zijn kennelijk gemaakt in de Stads-Courant van Dingsdag den 19. Maart, 11., dat van heden af ten Kantore van Jonkheer K. Wde Jonge, Lid der Commissie van Amortisatie van Stads gevestigde Schulden zal worden gele genheid gegeven om het bedrag dezer Obligatien volgens den bepaal den Cours met bijbetaling der Interessen op dezelven vervallen tot ultimo Junij, jl., te ontvangen, tegen overgifte der gequiteerde stukken. Z ierikzee, den i3Juli) i833. Burgemeester en Wethouders voornd., DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. K ROEF. NIEUWSTIJDINGEN. Zhiit5CÏilatt&. Frankfort, den 17. Julij. Men schrijft uit Weenen, van den 9. Jul ij. «Graaf Stroganoffsecretaris bij het russische gezantscha p te Turin is alhier als courier van Petersburg aangekomen. De aangelegenheden van het Schiereiland verwikkelen zich al meei' en meer en schijnen tot meer hevige botsingen aanleiding te zullen geven. Dat men aan den maarschalk Bourmont het bevel over het leger van don Miguel toevertrouwd heeft, wordt hier a Igemeen eoed gekeurd. Over het belgische geschil wordt met veel levendigheid onderhandeld. Ook deze kwestie moet spoedig en in der minne beslist worden om eindelijk eens de vruchten des vredes te genieten." Uit Turin schrijft men: De fransche dagbladen kunnen niet begrijpen welk nadeel Sardinië lijdt in het bezetten van Al giers, door fransche troepen. Reeds vooreenigen tijd werd erdoor bet hof van Turin eene nota uitgegeven waarin de ha doelen op gesomd worden, welke alle kuststaten en vooral de handel der Middellandsche-Zee bij een langer bezit van Algiers door Frank rijk hebben. Nogmaals zijn er pogingen 0edaan om het engelsche kabinet te bewegen zich deze zaak aan te trekken. De laatste de balten, in de fransche kamer der afgevaardigden, maken deze maatregelen des te noodzakelijker daar men, volgens de gezegden Van den maarschalk Soultschijnt besloten te hebben de nieuw Veroverde afrikaansc.be streken als eigen dom mei ij k te beschouwen. Men kent hier de hulpbronnen, die Algiers oplevert, en weet ook, dat, bijaldien Frankrijk overgaat, dit rijk volmaakt als eene kolo nie te beschouwen hetzelve daardoor een al te groot overwigt in den handel en op zee zal verkrijgen." Naar men verneemt, is door de hooge bondsvergadering een besluit genomen ten aanzien van bette Frankfort aanhangige gereg telijk onderzoek omtrent bet plaats gehad hebbende oproer. Dit onderzoek ral voor zoo veel den aanval op onze beide stedelijke boofdwüdliten betreft door de overheden van Frankfort voortge zet worden j doch voor zoo verre hetzelve tot eenen aanslag op bet dnitscbe verbond en te dien einde aangegane verbindtenisaen betrekking beeft geschieden door eene gereglelijke commissie van bet verbond welke uit eenen oostenrijkschén eenen pruissischen beijerschenwurtembergschenhannoverscben en meckelenburg- schen commissaris bestaan zal een badensch en keur hessisch reg terlijk ambtenaar zullen er als plaatsvervangers bijgevoegd worden. De regering van Hannover heeft overeenkomstig een besluit van de duitsche bondsvergadering van den 10. Junij de verdere uitgave verboden van bet tijdschrift de Bij, uit hoofde van des 2elfs oproerige strekking. Den 18. Berigten uit Weenen van deii 10 melden dal HH.MM. de Keizer en Keizerin den 26. naar hunne familiegoeJeren op reis zullen gaan en vervolgens over Linz en Budweis naar Praag welke laatstgenoemde plaats zij in bet midden van Augustus deuken te be zoeken Daar nu Z. M. de Koning van Pruissen tegelijker tijd te ÏÖplitz verwacht wordt, zoo houdt men bel voor waarschijnlijk «jat de beide monarchen zich aldaar in persoon zullen ontmoeten. Z. M. de Keizer van Rusland, die, volgens geruchten, insgelijks deze bijeenkomst zóu bijwonen, zal, zoo als men nu verzekert, zijne staten niet verlaten. Men meldt voorts uit Weenen van den 1 1 »Z. K. H. Prins ïVcisci is van Pyrmout alhier aangekomen. De beer Koitdriaffskystaatsraad van bet russische gezantschap alhier, is naar Petersburg vertrokken. Karei X, die zich voor zijne ge zondheid naar Töplitz had begeven za! dezen winter weder te Praag verblijven. De ex minister van genoemden Vorst, de heer de Capélle'bevindt zich nu in de oostenrijksche stalen; hij heeft zich eenigen tijd in Holland en Engeland opgehouden, en dus geens zins behoord tot het carlistische congres in Zwitserland waaryar» de frausche dagbladen zoo veel verhaald hebben. »>Men gelooft, dat spoedig na de aankomst van de holland- sche gevolmagtigden te Londen het eindverdrag met Beigie zal ge sloten worden. De hooge stand der effecten bewijstdat men voor geene ernstige zwarigheden beducht is." Een der staatsgevangenen te Frankfort heeft pogingen aange wend, om door het verzetten der ijzeren stangen voor de vensters eene opening te maken en zoo te outvlugten doch de waakzaam heid van den schildwacht heeft zipie poging verijdeld. I11 den nacht van den 20. Julij is bij Heidelberg de zoon van eenen kastelein die gesmokkelde wijn van den Rijn wilde invoe ren door eenen gendarm doodgeschoten; ook liet paard bekwam daarbij een schot. Dit voorval heeft in de plaats veel opschuddiug veroorzaakt. (Svoot^fevUtannk, Londen, den 17. Julij. De eerste vergadering der conferentie over de Nederlandsch-Belaische aangelegenheden had laatstleden maandag plaats. Het voorstel van Koning JVillem was voorgelezen 5 maar daarop vooralsnog geene aanmerking door een der aanwezig zijnde leden in hel midden gebragt. Naar men meende bad gezegd ontwerp echter geenszins aan lord Palmerston behaagd omdat het geheel overeenkomstig is met het in den verléden ja re door de conferentie verworpene (Pruissische). Talleyrand en de overigen zouden daarentegen htinne algemeene tevredenheid hebben te ken nen gegeven over verschillende daarin vervatte clausuleu. De hoofd oorzaak der verwerping van het laatste ontwerp was de, naar het gevoelen van het meerderdeel der conferentie te hoog gestelde tol- regten op de Schelde. Die regten zijn nu door het nederlandsche gouvérnement verminderd. Den 19. De Koning heeft gisteren middag lever gehouden De prins Esterhazijde oostenrijksche ambassadeur, had een gehoor bij Zijne Majesteit, ter gelegenheid van zijne terugkomst aan dit hof. De heer Dedelgevolinagtigd minister van den koning der Nederlanden, werd mede aan den Koning voorg steld ten einde eenen brief van zijnen souverein af te geven. Na 's Ronings lever hebben eéuige vreemde ministers mede de eer gehad aan de Koningin voorgesteld te worden onder anderen, ook de heer Dedel, die aan H. l\1. mede eenen brief heeft over handigd. De beer baron Verstolk van Soelen heeft insgelijks zijne eerste audiëntie bij de Koningin gehad. Men heeft berigten uit Portugal volgens welke Peniches en Abrantes zich voor donna Maria zouden verklaard hebben voorts had een partijganger Manueleen Spanjaard ongeveer 15oo man ten behoeve van genoemde Vorstin verzameld waarmede hij Bója eene der voornaamste "steden van Alemtejo vermeesterd had. Ook maakte Villa-Flor sterke vorderingen in deze provincie. Dit alles had nog plaats gevonden vóór de bemagtiging van don Migtiels vloot. Men vooronderstelt bier dan ook dat deze gebeurtenissen den gun-r stigsten invloed zullen hebben voor den voortgang der zaak van de jonge Koningin. JfVanfevijfe. Parijs den 20 Julij. Het standbeeld van Napoleon is heden morgen ten zes ure naar de Place Vendóme ov. rgebragfonmid dellijk daarna is men aan het werk gegaan om dit ontzaggelijk ge vaarte naar boven 'te hijsehen en om twaalf uren stond hetzelve reeds op den zuil. Het bekleedsel zal eerst op den 28 dezer bij de plegtigheid der inwijding worden weggenomen. v Vol.gens eene bijzondere correspondentie welke de Temps van goederhantl vermeent te hebben ontvangen zouden de onder handelingen over de belgisóhe kwestie weldra tot eene gevvensebte schikking komen. Alleen het verschil over het groot hertogdom Luxemburg zoude waarschijnlijk onbeslist blijven, en hét onderwerp eener nadere conferentie zijn welke te Frankfort onder de leiding en dadelijk toezigt van het bondgenootschap moést gehouden vvor den. Als geheel aan deze zaak vreemd, zouden Frankrijk en En geland geen onmiddellijk deel aan deze beraadslaging nemen. üUöcvlaiiïicti. 's Gravenhage den 21 Julij. Z. K. H. Prins Frederik Hendrik 0 derde zoon van Z. K. H. den Prins van Oranje, is van deszeifs togt op zee in de residentie teruggekeerd. Z. K. H. den Prins van Oranje wordt met Hoogst des zelfs twee oudste zonen alhier ver wacht om bij de doopplegtigheden op aanstaanden woensdag te genwoordig te zijn. Het korps diplomatique ïs officieel uitgenoo- digd geworden, om die plegtigheid bij te wonen. Van wege Z» M. den Koning van Pruissen is er een aide de-camp alhier aange komen oin Z. M. den Koning ter zake van de geboorte var* Hoogsfdeszel fs kleinzoon, te complimenterenOok Z. K. H. Prins Karei van Pruissen is in deze hoofdstad aangekomen om bij de doop-plegtigheid van den jongen Prins tegenwoordig te zijn en bij zijne zuster, H. K. H. prinses Frederik, een bezoek af te leggen. Het programma der plegtigheid ziel thans het licht. -Blijkens het zelve zullen de plegtigheden op aanstaanden woensdag den 24, den dag deï plegtigheiddes morgeus teu acht ure door het luiden vaa

Zierikzeesche Courant | 1833 | | pagina 1