ZIERIKZEESCIIE COURANT. 16 tfulij BEKENDMAKING. Frankfort den 8 Ju lij. In bet MaagdenburgSche vierde den *4 der afgeloopen maand, de predikant Johari August Behrends te Hakenstedt in Siegersleben te gelijk zijnen 5ojarigen evangelie dienst en zijne gouden bruiloft waarbij hij en zijne echtgenoot omgeven van hunne kinderen en kindskinderen door hunnen oud sten zoon predikant te Gross Piodeusleben ten tvveedenmale inge zegend werden. De genoegens van het dubbele feest wel* len nog verhoogd door verschillende hoogstvereereude bewijzen van deelne ming van de hooge wereldlijke en kerkelijke overheden en de over handiging der orde van den Rooden Adelaar van de /\de klasse, na mens Z. M. den Konmg van Pruissen. Stütgart den 8 Jul ijVolgens pene bekendmaking van den ste delrjken raad van Tubingen bebooren de burgers naar hetgeen dienaangaande met den kommandant is ove?eengekomen aan de .militairen aldaar te geven ontbijt (soep, of brandewijn met brood of koffij met wittebrood en.:.) middageten (waarbij een ip. pond vleescheen halve flesch bier of een half pintje wijn of most) en avondeten (waarbij niet noodzakelijk vleesch maar ook drank als des middags.) Wat verder5gedaan mogt worden., zon met dank wor den aa: genomen. Men weet, dat in de wurtembergsche kamer der afg< vaardigden bij herhaling geklaagd is over het bezwarende Voor dc ingezetenen van Tubingen om de militairen aldaar te voe Farijs den 7 Julij. Men wildat eenige bevelhebbers, die nu belast zijn met de legers in oogenschouw te nemen in vertrouwen de mededeeling hebben bekomen, dal zij binnen kort tot werkelij- ken dienst zullen opgeroepen worden. De generaal Semelé zou on der dit getal bebooren. 47. JfrrelÈitKjsdag A". 1883, ÊESTÜREN EN JDMlNlS TRA TIEN. NOTIFICATIE. De Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeeland, brengt bij deze ter kennis der belanghebbenden dat door Zijne Excellentie den beer Opperhoutvester voor de Noordelijke Provinciën met overleg van Hun Ed. Gr. Achtb. de Gedeputeerde Staten is be paald dat de Jagt op Ganzen Eenden en Watersnippen in die Provincie zal geopend zijn op den i5 Juli} aanstaande; met dien verstande echter, dat dezelve, wat de Publieke Jagt «aanbelangt op het water langs de stranden en oevers van waterplassen en op lage moerassige landen alleen geopend wordt, en bepaaldelijk ge sloten blijft in en langs bosscbên-, alsmede op bouw- en weilan den' tot bet gewone Jagtveld behoorende. Zullende de opening van de Groote Jagt nader worden bekend gemaakt. Middelburgden 10 Ju lij i833. De: Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VREDENBURCH. BURGEMEESTER en' WETHOUDERS der Stad ZIERTKZEE Brengen ter kennis van de Houders der uitgelootte Stedelijke Obligatien waarvan de nummers zijn kennelijk gemaakt in de Stads-Courant van Dingsdag den ig. Maart, 11., dat van beden af' ten Kantore van Jonkheer K. W. de JongeLid der Commissie van Amortisatie van Stads gevestigde Schulden zal worden, gele genheid gegeven otn bet bedrag dezer Obligatien volgens den be paalden Cours met bijbetaling der Interessen op dezelve» ver vallen tót ultimo Junij ji., te ontvangen, tegen overgifte der ge- «juileerde stukken. Z ierikz eeden i3. Ju 1 ij 1833. Burgemeester en Wethouders voornd», D E C R A N E vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. N IE U W S TIJ Dl S G E N. Koning Olio van Griekenland is het eiland Hydra gaan be zoeken waar de Hydriotcn in spiegelgevecht hunne overwinning bij Sa mos hebben vertoond. Athene wordt de hoofdstad van Grieken land Op de landengte van Corinthe zal men eeue nieuwe zeestad, onder den naam van Hexamilis aanleggen, welke stad dan, tus- scben twee zeeën gelegen, een allerbelangrijkst punt voor handel ven zeevaart zal aanbieden. Vele Grieken die in den tijd naar Tur kije weken, beginnen, na de vernieuwde orde in hun vaderland, bun verlangen te openbaren om zich daar weder te vestigen. Over Ancona heeft men eenige tijdingen uit Griekenland die de gebeurtenis van Arta nog schrikkelijke!' voordragen dan vroegere berigten vermeldden. De engelsche consul en de grieksche bisschop zouden door de roovers naar het geberg'e zijn weggevoerd die nog meer andere omliggende plaatsen geteisterd zouden hebben en ook de commissarissen voor de grensscheiding hadden mishandeld. Het valt echter nitt te ontkennen dat daar de vorige berigten den engclschen consul voorstelden als door welken de stad voor een groot gedeelte bewaard was gebleven omtrent deze gebeurtenis veel duisters blijft heerscben. den en over de onredelijke vorderingen welke daarbij soms plaat5 had den. Jfranfertjfe. Er hebben te Marseille wederom op nieuw onlusten plaats gehad. Het is tusschen de Karlisten en gemeenebestgeziuden tot een gevecht gekomen waarbij de laatsten het onderspit moesten delven. Het is te verwonderen dal het bewind zoo weinig maatregelen ge nomen heeft, om deze wanorde te voorkomen. In de hoofdstad schijnt mede eenige gistingvoornamelijk on der de arbeidende klasse, te bestaan. De maarschalk Gérard heeft gisteren met den maarschalk Clan- sel eene bijeenkomst gehad. Men wil, dat dezelve in verband staat mei het plan om bij de Pyreneën een kamp op le rigten. Een der ministeriële bladen deelt een breedvoerig artikel mede, waarin gezegd wordt dat de koning van Sardinië aan Oostenrijk een hulpleger zou gevraagd hebben, om daarmede den oproerigen geest zijner onderdanen te bedwingen. Het blad zegt dat deze tij ding bevestiging verdient doch voegt er bij dat het gouvernement al de noodige maatregelen genomen heelt ingeval dat berigt zich mogt bevestigen. Op het eerste toeken zouden 0,000 man on der bevel van den maarschalk Gérard, Sa^oye bezetten. Getrouw aan het beginsel van niet tusschënkomstzullen wij ons niet inlaten met de binnenlandsche twisten van Sardinië doch wij willen een waarborg hebben tegen de bezetting van Piemont door dë Oos tenrijkers. Wij herhalen het er is niets zekers niets officieels bekend doch e'e'ne zaak is stellig bepaald dal bijaldien Oostenrijk in Piemont treedt, Frankrijk zulks in Savoye doet. Het voorbeeld van Ancona laat geen twijfel over aangaande den weg, welke door bet gouvernement zal worden ingeslagen." tlcbcvtatttscn. 's Gravenhage den 9 Julij. Bij een besluit van den 6 dezer beeft Z. M. goedgevonden en verstaan den minister van staat beiast met de generale directie voor de zaken der -hervormde kerk enz. alsmede den directeur-generaal voor de zaken van de roomsch katholijke eeredienstte magtigen om respectively;k de vcreischte aanschrijvingen en uilnoodigingen te- doen afgaan ten einde de ge beden welke tol dusverre in de verschillende kerkelijke gemeen ten hebben plaats gehad voor de gelukkige verlossing van Höogst- deszelfs beminde dochter de Prinses Fredcrik der Nederlanden vervangen worden door eene plegtige dankzegging aan den Aller hoogste!» vergezeld van de bede voor het spoedig en volkomen herstel van Hare Kon. Hoógb. en hgf welzijn van Haren jongge boren Zoon verlangende Z. M. dat dit een en ander, alsmede het Te Deum deswege in de Roomsch kathol ijke kerken te zingen plaats viiide op den eersten zondag na het ontvangen der daartoe betrekkelijke aanschrijving. In den ochtend van den 5 is te Oosterhout de woning van den schoenmaker LVydcmans in brand' geraakt en in de asch ge legd. Deze ongelukkige man twee zijner zeven kinderen missende (welke reeds gered waren) heeft zich in bel braudenJe huis ge waagd iu de hoop dezelve.te vinden en is bij die gelegenheid jammerlijk gewond. De moeder is des «avonds aan de gevolgen van den schrik en de vader den volgenden dag aan zijne kwetsuren overleden. Den 12. De residentie kan zich in dc tegenwoordigheid van den generaal baron Chassé verheugen. Gisteren, avond, vóór half elf ure is deze dappere krijgsheld alhier 'aangekomen:en a»n hét Ifeeren Logement afgestapt. Dadelijk nadat de aankomst vah dezen grijzen bevelhebber heden morgen bekend iwërd zijn var» verschil lende gebouwen -vlaggen uitgestoken en verbeidde eene'aanzienlijke menigte liet oogenblik waarop de generaal bet,-hotel verlaten zou. Omstreeks elf ure brak dat oogenblik aan., toen de edele krijgsman zich naar het paleis des Kouings begaf. Op. den geheelen vveg w'erd hij door het volk met de grootste eerliewij-zingen ontvangen en be groet. De generaal was over zulke blijken, vain gcmegenheid inder daad aangedaan en drukte vele person en minzaam de hand. Aarn 's Koiiings p.ileis werd hij door Zr;. Ms.bridj-uilaiit' Omphall en-' den kamerheer graaf van Heerdt afgewacht.' die hem- naar lloogstden- zeiven geleidden. Neêrlands -Vorst .omhelsde den Judj&F- mau den dapperen verdediger .van Antwerps citadel die Z M. sedert de .belegering .van liet ka,steef nog niet ontmoet had. N-a een uur met den Koning te hebben doorgebragt .verliet «b- ge. eraari het jialeis en doorreed de stad alwaar, overal hem de duidelijkste vreugdeblijken ten deel vielen, en hij dikwerf (fooreen luidruch tig Leve Chassé! werd ontvangen. Heden middag dineert de ge neraal bij Z. M. Men verneemt dat bij zich eerstdaags naar bet buitenverblijf van prof. Hendrik senin de nabijheid dezer residen tie, zal begeven, en vooreerst aldaar verblijven zal. Zijne goede ren zijn bereids op dal buitenverblijf door een jogt aang.ebragt.

Zierikzeesche Courant | 1833 | | pagina 1