ZIERIKZEESCHE Dingsdag 'BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. U n A W T. 18 df tmij. N\ 49. PROVINCIE ZEELAND. AANBESTEDINGEN. Óp Donderdag den 27 Junij i833 des voormiddags to ure, zal onder nadere goedkeuring door den Staatsraad Gouverneur der Provincie Zeelctndof, bij deszelfs afwezigheid door eén der Leden van de Gedeputeerde Staten en in het bijzijn van den Hooid-Ingenieur van den Waterstaat in deze Provincie aan het lokaal van het Gouvernement te Middelburg, worden aanbesteed 1. De meest noodzakelijke herstellingen aan de Kaai of Haven werken en verdere boorden der haven van Vere. 2. De noodzakelijke reparation der Veèrdammefi aan het Sloe. 3. De noodzakelijke reparation dan het Palenhóofd en den Aar- dendam buiten-den Zeedijk beoosten het Fort Bath. 4... De uitvoering van ccnige noodzakelijke werken, aan de Con tiescarpen der Stad Tholen. S» Het bewerken der noodige reparation aan de werken behoo- rende tot jet Posthaventje ie Gorisboek. 6. De noodzakelijke reparation aan de Havenwerken te Brou wershaven. 7. De reparaïien aan de Havenwerken te Philippine en het daartoe behoorende Spuisluisje. 8. Het bewerken der noodige reparation en verdere voorzienin gen aan de Havenwerken van Breskens Daaronder begrepen het onderhoud van al de vorenstaande wer ken tot 1 Jul ij 1834. Deze Aanbestedingen zullen geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestek op hetwelk de bovengemelde Aanbestedingen zullen plaats hebben ligt ter lezing in de Bureaux van bet Gouverne ment der Provincie Zeelandbij den Hoofd-Ingenieur van Diggelen te Middelburgbij de Ingenieurs van den Waterstaat te Zicrihzee Goes err Breskens, en bij den Aspirant-Ingenieur Pujsterborgh te Middelburgzullende het voorschreve Bestek ook nog ter lezing liggen op de plaatsen in deze Provinciewaar zulks gewoonlijk geschiedt. Gedurende twee dagen vóór de Aanbesteding zullen de noodige aanwijzingen worden gedaan terwijl bij den Hoofd-Ingenieur te Middelburgvoor de werken in het algemeen en bij de gemelde Ingenieurs voor de werken onder elks ressort behoorende nadere informatien te bekomen zijn. De Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeeland VAN VREDENBUkCH. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIEB1KZEE. Gezien derzelver vorige Publicatiën betrekkelijk de door de be langhebbende Ingezetenen in te dienen reclamation wegens abuizen in de kadastrale operation. Herinneren bij deze den Ingezetenen, dat de tijd van reclame met den laatsten dag dezer maand zal zijn verschenen en dat een ieder die zich alzoo in reclame wil voorzien ernstig wordt aan gespoord om binnen den bepaalden termijn, zijne bezwaren, ge Schreven op ongezegeld papier, met de daarbij behoorende bewijs stukken ten spoedigste in te dienen, bij den Heer Burgemeester dezer Stad, ten einde door deszelfs tusschenkamsl aan Zijne ExcelE den Heere Staatsraad Gouverneur dezer Provincie te worden opge zonden. En opdat een iegelijk biervan kennis drage zal deze in de Stads- Courant worden geplaatst. Z'ierikz eeden i5. Junij i833. Burgemeester en Wethouders voornoemd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven De Slads-Secvetaris W. J. P. KR OEF. NIEUWSTIJDINGEN. Bnelaiib. Petersburg den 1. Junij. De Noordsche Bij behelst bet volgende berigt van een feestdat Z. M. de Keizer den 25. Mei in het win terpaleis gegeven heeft aan de fabrikanten en grond-eigenaren wier voortbrengselen de thans geopende tentoonstelling versieren »On vergefelijk in de jaarboeken der russische industrie en in de har ten van alle dankbare Russen zal de 25. Mei 1833 blijven. Op denzelven behaagde het Zijne Majesteit, terwijl Hoogstdezelve aan de Werkzame deelnemers aan de tegenwoordige tentoonstelling van voortbrengselen van inlandsche nijverheid zijne hooge tevredenheid over hunne bijdragen betuigde, ze allen tot het keizerlijke middag maal in bet winterpaleis te noodigen aan hetwelk voorts nog de eer hadden deel te nemen de heeren ministers eenige adjudanten- generaal de buitenlandsche consuls alsmede de kooplieden van de A». 1838. beide eerste gilden. Aan de tafel des souvereïris wareti dé verscbif-* lendste gasten aangezeten: magnaten in wier bezittingen fabrièkert en manufacturen bloeijen rijke fabrikanten, die duizenden van handen in beweging en millioenen roebels in- omloop brengen ea stille handwerkslieden, die in hunne nederige werkplaatsen naar* de volmaking hunner gewrochten streven. In de tegenwoordigheid van den verheven Keizer smolten zij allen tot eénen stand te zamert den stand namelijk van nuttige burgers, die in de loopbaan der vaderlandsche kunstvlijt wedijveren, de eer en welvaart van het ge liefde vaderland helpen bevorderen en ter bevestiging van des zelfs onafhankelijkbeid van buitenlandsche industrie medewerken. - In de zaal naast de concert zaal Was de tafel voor vijf honderd personen aangerigt. Om half vier uur verscheen de Keizer met zijné doorluchtige familie en hofstoet, en noodigde zijne gasten uit, ara met bem het middagmaal te nuttigen. Zijne Majesteit zat midden aan de bovenste tafel daartegen over: de Keizerin, de troonsop- volger de grootvorstinnen Maria en Olga en de grootvorst Michael ter regter zijde des Keizers de minister van financiën vervolgens de consuls. Ter linker zijde begon de rij van kooplieden fabri kanten manufacturisten enZ. Over 't algemeen was de verdeefing der plaatsen zoodanig, dat er geen hoogere of lagere waren. Mi nisters adjudanten-generaal en magnaten zonder onderscheid zaten midden onder de overige gasten. De Keizerin was op dezen dag gekleed met stoffen die op de tentoonstelling gekocht waren. Hunne Keizerlijke Majesteiten en Hoogheden onderhielden zich ge durende den maaltijd welwillend en minzaam met degenen die in hunne nabijheid zaten. Voor den afloop van bet maal stond de Keizer op en stelde de volgende toast in: »Op bet Welzijn van de medewerkers aan de welvaart des lands." Dezelve werd beant woord met den innigen wenscb uit de harten van alle aanwezi gen gevloeid: »Lang leven, gezondheid en geluk den groolen i goeden, door zijn volk beminden russischen Keizer, tot roem en welzijn des vaderlands!" Na den maaltijd begaven zich allen iri eene naburige zaal waai* de gasten van een nieuw hartverheffend tooneel getuige waren. De Keizer liet de jongste grootvorsten en de jongste grootvorstin naderen en stelde ze aan zijne onderdanen voor, met de woorden: «Dit zijn mijne kinderen!" - Hier is mijn admiraal-generaal !'T zeidebij, den jongen grootvorst Konstan- lijn bii de hand vattende én terwijl hij het hoofd des kinds zacht voorover boog, voegde hij er bij: «Buig u De beminnelijke knaap groette de vergadering, en omhelsde vérvolgens met kinder lijke teederheid zijnen vader. Den grootvorst Kicolaas nam de Kei zer op zijnen arm om hem aan de vergadering te toonen. Ia deze plegtige oogenblikken verviel voor ons de luister van het kei zerlijke hof. Wij zagen slechts voor ons den hoogstgelukkigen echt genoot en vader, den liefdevollen, beminnenswaardiger! door de zijnen teederbeminden den edelen heer des huizes en vader des huisgezins, die rondom zich geluk en tevredenheid verspreidt. En deze deugdzame, regtschapen man is onze Keizer, de vader en beschermer der welvaart van den halven aardbol! ÏPtrUsrtvIatïb. Ff.askfort den Ia Junij. Brieven uil Konstantinopelvan dent 23. Meimet buitengewone gelegenheid ontvangen melden dat eene engelsch-fransche vloot aan den kommandaut dér kasteelen van de DardaYiellen zou te kennen gegeven hebbendat zij in last had, het kanaal te passeren, en ingeval van weigering of tegen stand zulks met geweld te doen. De turksehe kommandant had verklaard zulks niet te kunnen toestaan en toen desniettegenstaande eene fransche goelet hét gewaagd had, dén Hellespont binnen te loo pea was dezelve met een krachtig vuur begroet. In hoe ver deze opgaaf waar was, kon nog met geene zekerheid bepaald wor den doch dat dezelve niet geheel ongegrond was, meende men uit onderscheidene omstandigheden te kunnen afleiden. Als zeker wordt Verhaald dat graaf Orloff van de turksehe regering ten stelligste zou gevorderd hebben, om geene vreemde krijgsmagt in de Dardanellen toe te laten. Zekere beiersché hardlooper Ernst beeft aangenomen om van Nymphenburg in r5 a 17 dagen naar Napoli, de zetel van het gneksche gouvernement, te loopen. Hij neemt den weg over Triestr ZenghScutari, Lepanto en doet nog den omweg over Livadie. iiCt5CVÏan?5CM. 's Graveshage den i4- Junij. Den 20. dezer zal door den heer directeur-generaal van oorlog de aanbesteding geschieden van een millioen nederlandsche ponden hooi, ten dienste der paarden van het leger., in de provincie Noord-Braband, en wel 5öo,o na ponden aan het hoofd-tnagazijn van fourages te 's Bosch 3oo,ooo ponden aan dat te Breda, en 200,000 ponden aan dat Ie Geertrui- den berg. Bij eene onlangs door den directeur-generaal van oorlog aan de gouverneurs gezondene missive, is te kennen gegeven, dat erbij voortduring vele militairen en schutters, onder voorwendsel van ziekte, in hunne gemeenten van verlof achterblijven en dat som mige burgemeesters, vooral in de gemeenten ten platten lande, wanneer zij door de chefs der korpsen worden aangeschreven om zoodanige manschappen onverwijld naar het oaastbijgelegen liospi-

Zierikzeesche Courant | 1833 | | pagina 1