ZIEBIKZEESCHE COURANT, W. 48. Vrijdag Aö. 1838. BESTUREN EN A DMINIS TRATIEN. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en "WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien de wet op de Schutterijen van den n. April 1827, Staats- blad710. 17 in verband tot de daarop gevolgde insti'uctiën. En in aanmerking nemende dat hei inschrijvings register voor de Ingezetenen welke dit jaar aan de loting voor de Schutterij zul len moeten deel nemen, gesloten en daaruit de alphabetische lijst is geformeerd Brengen bij deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden: Dat de alphabetische lijst van alle de personen, die aan de lo ting voor de Schutterij dezer Stad voor dit jaar moeten deel ne men ter irirzage leggen zal op het Raadhuis dezer Stad van Maan dag den 17. dezer maand tot en met Zaturdag den 22. daaraan volgende, des voormiddags van 10 tot 12 ure, ten einde een ieder in staat zoude zijn, om ingeval hem op die lijst eenige personen of omstandigheden mogten voorkomen die op dezelve nog zouden behooren te worden aangeteekend of daarvan moeten worden weg gelaten zulks ter kennis van de lotings kommissie te brengen. Dat de tijd waarop de loting zal plaats hebben is bepaald op Maandag den 2/}. dezer maanddes middagsin een der zalen van het Raadhuis dezer Stad. Dat niemand tot de loting zal worden toegelaten, dan de inge schrevenen zelve of devzelver gemagtigden ten welken einde zij voor zien zullen moeten zijn van het oproepings-biljetdat aan ieder hunner van wege het Stedelijk Bestuur zal worden te huis bezorgd. En opdat een iegelijk hiervan kennis drage zal deze worden af gekondigd en in de Stads Courant geplaatst. Zic r ikzeeden 12. Junij i833. Burgemeester en Wethouders voornd. K. W. dè JONGE vt. 1. 77. Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris W. J. P. KROE F. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Ontvangen hebbende eenen brief der gezamentlijke Leeraren van den Openbaren Godsdienst binnen deze Stad, te kennende gevende derzelver voornemen om behalve in de voormiddag beurt van Zon dag den 16. dezer, ook dien dag des avonds ten half zes ure, een Dank- en Bidstond te houden ter gedachtenis viering der over winning te Waterloo, en bij deze gelegenheid te gedenken aan de belangen des Vaderlands onder aanbeveling derzelven aan de God delijke ontferming. B esl u it en: Den Ingezetenen van dit voornemen kennis te geven en dezelve aan te sporen om deze verlengde viering van den dag des Heeren te helpen bevorderen door het bijwonen van den Openbaren Gods diensten in eenstemmig gebed de belangen van het dierbare Va derland aan de genade des Allerhoogstén aan te bevelen. Zullende gedurende dien stond zoowel als den geheelen Zondag alle neringen en winkels gesloten zijn', opdat eene eerbiedige stilte de Godsdienstige aandacht bevorderlijk zij. Van deze bepaling door afkondiging en insertie in de Courant kennis te geven. Ziet ikzee den i3. Junij 1833 Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris, W. J. P. KROEF. BEKENDM AKI N G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien derzelver Publicatie van den 11. dezer maand, waarbij uit aanmerking der drpogle en het daaruit voortvloeijend waterge brek het schuren der Straten voorloopig werd verboden met vrijlating om daartoe zeewater te gebruiken. Hebben goedgevonden Voorschreve verbod en vrijlating van beden af in te trekken en gedachte Publicatie alzoo buiten werking te stellen. Zier ikzee, den i4- Junij 18 3 3 Burgemeester en Wethouders voornoemd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris W. J. P. KROE F. NIE UWS TIJDINGEN. M&bci'lanbcn. 's Gravekhage den 10. Junij. Jhr. S. Dalei, na. liet afsluiten der voorloopige conventie verzocht hebbende zijne familie alhier tó komen bezoeken en dit verlangen ingewilligd zijnde wordt z. exc. eerstdaags hier verwacht. Jhr. W. G. Decielom dezelfde reden onlangs met een kort ver lof hier te lande geweest zijnde, bevindt zich sedert hel begin der laatste week weder op zijnen post als miuister-pleuipotentiaris te Londen. Daar het voor de betrekkingen der thans uit Frankrijk tertfg- keerende krijgslieden van belang is derzelver aanstaande garnizoe nen of verblijfplaatsen le kennen, strekt het ons tot genoegen ia staat te zijn om daaromtrent het volgende mede te deelen De generaal der infanterie baron Chcissémitsgaders de officie ren van zijnen staf en de officieren van den staf der artillerie en genie zullen voorloopig respectivelijk ter beschikking worden gesteld van het departement van oorlogvan het departement van den grootmeester der artillerie, en van de generaal-majoor chef van de algemeene directie der genie. De twee kompagniën van de 2de afdeeling en de twee kornpagniëu van het tweede baltaillon der 9de afdeeling, zullen tot nader or der te Amersfoort garnizoen houden. Het flankbattaillon der 7de afdeeling komt in garnizoen le Kampen. Van het flankbattaillon dter gdeafdeeling komen twee kompagniën te Doesburg, de beide andere te Arnhem. De 10de afdeeling komt in garnizoen te Deventer en Zutplien. De militairen hehoorende lot de korpsen artillerie en mineurs en sappeurs zullen op de respective depóts worden gerigt. Al verder zullen nadat de bovenvermelde troepen in derzelver garnizoensplaatsen zijn aangekomen, de twee kompagniën van de ade afdeeling met de twee kompagniën van de 9de afdeeling wor den zamengesteld ten einde daaruit het ade bataillon der 9de af deeling te formeren. De beide battaillons der 7de en gde afdeelingen en de 10de af deeling zullen tijdelijk eene afzonderlijke brigade, ouder de be velen van den generaal-majoor de Eavauge, Vormen wiens hoofd kwartier te Deventer zal worden gevestigd. De Staats-Courant behelst, wegens hel vertrek van onze in Frankrijk gevangene krijgslieden het volgende «Nadat de fransche regering aan de manschappen der verschil lende korpsen van onze landmagt, alsmede aan de zeelieden van de flotille op de Schelde die in Frankrijk gevangen zijn gehouden had doen aanzeggen, dat zij zich alle naar Duinkerken in beweging moesten stellen om naar hun vaderland te worden overgevoerd hebben zij zich dadelijk daarheen op marsch begeven. Den 7 dezer bevond zich een groot gedeelte der landtroepen reed» te Duinker ken in de haven van welke stad zij acht fransche oorlogsschepen namelijk vier fregatten twee korvetten en twee brikken vonden die bestemd waren om hen over te brengen. Van de zijde der fran sche regering waren bevelen gegeven dat onze landgenooten al de bun toebelioorende goederen konden medenernen en dat de door hen genoten wordende toelage hun tot op den dag hunner insche ping zou worden uitbetaald. Toen de opperbevelhebberbaron Chasséinden namiddag van den 7., te Duinkerken aankwam Was men reeds bezig onze manschappen in te schepen en nog vdór den avond waren a^oo man daarvan aan boord genomen en zou den de schepen den volgenden dag naar Vlissingen onder zeil gaan. «Dit heeft werkelijk plaats gehad, want in den namiddag van gisteren den 8 hóeft men te 's Gravenhage een telegrafisch he- rigt uit Vlissingen ontvangen inhoudende dat dien dag vijf fran sche oorlogsschepen voor die vesting waren aangekomen en dat men dadelijk met de ontscheping der 1600 daarop aanwezige neder- landsche krijgslieden een begin had gemaakt. «Uit de rapporten aangebragt door Zr. Ms. stoomboot de Bet. tavierwelke 111 den vroegen ocbiend van den 8 uit Duinkerken ver trokken is, blijkt nog verder, dat de bovenvermelde fransche oor logsschepen dadelijk uit Vlissingen naar Duinkerken zouden terug- keeren om de overige manschappen en zeelieden welke zich toen deels le Duinkerken en deels nog te St. Omer en te St; Wynox- bergerj bevonden af te halen; dat de generaal baron Chassé, die te Duinkerken is gebleven van den franschen vlootvoogd het aan bod heeft ontvangen om met zijn admiraalschip naar Nederland te worden overgescheept doch dit aanbod beleefdelijk heeft afge wezen en verkozen heeft, op de stoomboot de Batavier, die van hier weder naar Duinkerken zal vertrekken naar het vaderland te worden overgevoerd en eindelijk dat de fransche regering aan de belgische gezagvoerders last heeft gegeven 0111 de wapenen en eqni- pementsstukken onzer troepen die in Belgie in depót zijn gebleven, dadelijk naar Vlissingen te doen overbrengen." Men verzekert dat er aan de verschillende korpsen van het leger onbepaalde verloven zullen gegeven worden, zoodat een aan zienlijk getal onzer strijders hunne familiën en betrekkingen, voor korten of langeren tijd zullen gaan bezoeken. Vlissingen, den 12, Junij. Gisteren ten half ée'n uur des mid dags, kwam de stoomboot de Batavier, alhier ter reedeaanboord hebbende Z. Exc. den generaal baron Chassé, en dezelfs gevolg. Alle rijks- en particuliere gebouwen waren met vlaggen en wim pels versierd bet spelen der klokken het vreugdegejuich der volks-

Zierikzeesche Courant | 1833 | | pagina 1