Bf\ 47. Dingsdag BESTUREN EN ADMINIS TRA TIEN. ZIERIKZEESCHE BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Hébben goedgevonden om uit aanmerking der langdurige droogte Welke eene algemeene schaarsc.hheid aan regenwater ten gevolge heeft. Ingevolge art. 33 van het Reglement van Policie voor deze stad het schuren der straten en stoepen te verbieden met vrijlating nogtans om met alteratie in zoover van art. i'J deszelven Rpglements de Stra ten en Kaaijen met zeewater te schuren waarbij- men echter op een en genoegzame» afstand der boomen ,möet verwijderd blijven ten einde de beplanting niet t,e benadeelen alles tot tijd en wijle dit verbod zal worden ingetrokkem De Commissaris van Policie wofdt inet dé vervolging der over treders belast. Zie r ikzeéden 11. Junij i833. Burgemeester en Wethouders voornd. S* r. en a°. ism IC. W. de JONGE vt. l. P- Ter ordonnantie van dezelveu De Stads-Sècretaris, W. J. P. IC R E F. N1E UWS TIJDINGEN. 0rool-fcviUaitnic, Londen, den 5. Junij. De fransche oorlogschepen van het thans uitgegane smaldeel lagen den i. nog in Duins; doch meu maakte daarop toebereidselen om naar Cherbourg te stevenen. Alle de nederlandsche koopvaardijschepen die te Porstmouth on der embargo hebben gelegen, waren den 3. Junij. reeds van daar naar het vaderland onder.zeil gegaan; met uitzondering van twee, die, toen zij aangehouden waren en engelsche zee officieren zich daarop bevonden schade hebben bekomen. Met de herstelling dier schade zouden nog 'eenige dagen verloópen. Zaturdag ochtend is hier het hotel van Wood in Pantonsquare afgebrand. Twee personen, die aldaar logeerden, een luitenant van de marine Nagleen een koopman van Glasgow Cape genaamd hebben daarbij het leven verloren terwijl de overige bevVoners met Veel moeite het gevaar ontkomen zijn. De oorzaak van dit onge luk wordt toegeschreven aan de onvoorzigtigbeid van den heer JVa- ïglcdie met eene brandende cigaar naar bed schijnt gegaan te zijn. Eene coroners-jury heeft geoordeeld dat een vuistvechter welke zijne tegenpartij heeft doodgeslagen schuldig is aan manslag. jfvanïmpi. Pmus den 2. Junij. Men leest in den Óourrier FrcmgaisKo ning Willem Reeft voldoeningFrankrijk en Engeland te lieEben doen töégeven de onderhandelaars Van liet voorlööpig Verdrag hebben de te Londen geslotene overeenkomst van October 1833, moeten laten varen eene overeenkomst voor welker uitvoering het fransche leger zich tegelijker tijd met de vereenigde fransche-en engelsche vloten hebben in beweging gesteld en waaraan Koning Willem, zelfs na den val van de citadel zijn zegel niet heelt willen hechten. Ten spijt van Frankrijk en Engeland heeft koning Willem de lorten Liilo en Liefkenshoek behouden. Men zou hem de bezet ting van de citadel niet dan bij wijze van ruiling voor die beide sterkten geven de bezetting keert naar hare haardstede terug ëfi de twee forten blijven in zijne magtdaar men hem niet heeft kun nen doen toegeven heeft men zelf toegegeven. Het voorloopige verdrag laat Belgie in dien onzekeren toeslaud waarin koning Wil- lêiti hét heeft willen plaatsen; het bezet grondgebied dat het niet iboet behouden daarentegen heeft het niet al de punten die aan hetzelve loebéhooren het wordt door de regering waarbij het meeste belang heeft, niet erkend het is zonder bepaalde grenzen levert niets wat zijne duurzaamheid waarborgt tvat verhouwen in boezemtwat zijne toekomst verzekert. Driejaren doorgebragt mét protocollen maken, twee veldtogten van bet fransche leger een zee- togt der vereenigde vloten, dertig o( veertig millioenen schats door Frankrijk opgeofferd, dienden slechts om te doen inzien hoe moeije- lijk het is, eenen hechten en stelligen vrede te doen stand grijpen en hebben eenen kunstmatigen vrede voortgebragtdie niet eens op de uilvoering van het beruchte londenscli traktaat gegrond is. Ivo uing Willcin behoudt de onderpanden die hij in handen had mên geeft hem degenen, welke men door kracht verkregen had, leruf Koning Willem heeft waarlijk reden om zich le verhoovaardigen." Een brief uit Cerieve gedateerd den 25 Mei, houdt in dat de in hechtenisnemingen aldaar nog altijd voortduurden. Het beves tigt zich dat Oostenrijk deszeifs troepen naar Piemont doet voort rukken. Hetzelve heeftop het oogenblik 110,000 man in Iialre onder de wapenen behalve nog een korps van tien duizend, man dat het naar Zwitserland ter versteiking der zich reeds daar be vindende troepen, heeft gezonden. Den 4. Uittreksel uit bijzondere Icrigten.»Men wacht binnen veertien dagen antwoord uit Petersburg op de zeer ernstige vertoo- COUEAST 11 tfuniji gen van het bewind van Frankrijkbij welke een? onmiddellijke tel rugtogt van de russische krijgs- en scheepsmagt uit den Bosphorus wordt verlangd. De heer Pozzodi-Borgo verzekertzegt men dat dit antwoord bevredigend zal zijn. „Don Pedro schijnt zijne middelen, van aanval te vermenigvuldi gen, en wordt ondershands door de fransche en engelsche besturen ondersteund. „Ter gelegenheid van de jongste onlusten van Ilambach Heeft hei fransch bestuur den koning van Beijeren tot voorzigtigheid ed zelfs tot toegeeflijkheid vermaand. „Graaf dppony wordt binnen ze3 maanden terug gewacht. Den 5. Het gerucht dat het bewind.er op bedacht zoude zijnp óm van het bezetten van Algiers af te zien tegen eene vergoeding, welke het van elders zoude erlangen heeft aldaar een zeer ongun- stigen Indruk gemaakt, en verscheidene ondernemingen doen staken. De generaal C'lauzel heeft op nieuw eene memorie aan den presi dent Dupin overhandigd, waarin de voordeelen van eene kolonisatie van Algiers worden ontwikkeld en waarin wordt beweerd dat een korps troepen van 17,000 man genoegzaam zoude zijn om de kolonisten tegen alle overlast, te beschermen terwijl de aan te leg gen werken niet meer dan een half millioen zouden vorderen. Men verzekert, dat de confekentien nopens de Belgische aan gelegenheden te Berlijn in stede van te Londen zullen worden hervat. Prins- Talleyrand wordt uit Londen teruggewacht. Wie le Berlijn voor Frankrijk zoude optreden wordt niet gemeld. De fi-anschbelgische minister van oorlog, generaal. Evaiiikeert hedenvoorzien van de hoodige instruction naar Brussel terug. Het zeggen is, dat het bewind van koning Philips zwarigheid maakt omtrent eene aan hetzelve voorgestelde aanzienlijke vermindering vari de belgisclie krijgsmagt. Het 35ste regiment infanterie is gisleren geheel gewapend, in marsch-tenue geconsigneerd geweest. De maarschalk Soult heeft hetzelve naar Algiers willen zenden. De minister de BrogUe heeft daar zwarigheid in gevonden. Tot nog toe is het rpgiment van ka zerne veranderd en de Moniteur' verzekertdat de staatkundige gevoelens geheel vreemd zijn geweest aau de jongste vechterij. Volgens de liberalen hebben al de vërfraaijingen welke men thans in Parijs wil tot stand brengen geen ander doel dan het inrigten van eenige vaste en verdedigbare punten binnen in da hoofdstad ten einde de bevolking, met behulp van de ig forten, of bastilles buiten dezelve te allen tijde te kunnen dwingen. Tusscben de. soldalen van het 17de regement .en de inwoners vari Perpignan hebben bloedige oneenigheden plaats gehad. Van ds zijde der laatstgenoemden wordt beweerd dat indien dat korps al daar moet blijven er nog meer bloed zal wórden gestort. Den 6. De policie heeft heden buitengewone maatregelen van voorzorg genomen uit vrees dat de' herinnering aan de gebeurtenis sen van den 5. en 6, Jitnij van het vorig jaar tot ongeregeldheden aanleiding mogt geven. De rust is echter niet gestoord. 's Gravenhage den 6. Junij. De majoor Ömphall; adjudant vafl Z. M., vertrekt, naar men verneemt, naar Duinkerken, in last hebbende, om met.de fransche regering schikkingen te beramen tot terugkeer van onze aldaar gevangenedoeh thans ontslagene landger.ooten. Laatstleden dingsdag hebben de troepen de kampen bij Rijen en Oirschot betrokken. In het kamp te Rijen is de eerste divisie gelegerd, staande öndcr den luitenant generaal vari Geen, en de brigade-generaal SchuiirmarL en Fcwciugê. Omtrent hel betrekken vat* het laatstgenoemde kamp schrijft men ons van daar hel volgendei »Op heden .werd het kamp. bij Oirschot door de reserve-divisie onder' de bevelen van den luitenant-generaal CortHeylïgers betrok ken. De teuten waren reeds den vorige» dag door de detachemen ten dié tot voorbereiding van het kamp in de nabijheid Van elk bataljon geplaatst waren geworden alle opgeslagen. «De verschillende bataljons, waaronder zes bataljónó stedelijke schutterij die élk in het bijzonder dooi* de schoonste houding uit. munten kwamen achtervolgens aan. Spoedig was alles in de beste orde geregeld en de vcrdeclingen welke ten twéé ure reeds ver- rigt waren liepen geregeld af. Het vleéscli én brood is van de beste hoedanigheid. »Het kamp, thans geheel uit tenten naar het nieuwe tnodeï ie zamengesteld levert een zeer fraai schouwspel op 1 en daar eF meer dan 80 barakken waar ververschingen te bekomen zijn, worden opgeslagen stelt men zich voor dat dit kanïp dat anders min gunstig voor den toevloed van vreemdelingen gelegen is in den lóóp van dit jaar zeer Vöel genoegens zal opleveren en meer daft het vorige jaar zal bezócht worden." Haarlem, den 7. Junij. De nederlandsche krijgslieden welke, ten getale van 5ooo, het kasteel van Antwerpen met zoo veel vol harding tegeri éen leger van 75,000 Fransche'n hebben verdedigd en even daardoor de zaak van Oud Nederland een' nieuwen luister hebben bijgezet en welke na wedcfregtelijk aangevallen te zijn, even wederregtelijk naar Frankrijk zijn gevoerd, worden in Duin kerken ingescheept ten einde naar Holland terug te keeren. Vol gens dc fransche bladengaat de eerste koloune van Aire ko-

Zierikzeesche Courant | 1833 | | pagina 1