ZIERIKZEESCHE Ti". 37. BESTUREN EN A DM IN IS TRA TIEN. 7 Mei, jDingsdag BE STAATSE A AB GOUVERWEUR VAM BE PROVINCIE ZEELAND Herinnert bij deze alle belanghebbende administratiën en parti culieren dezer provincie, aan de bepalingen der wet van den 8. November i8t5, no. 36, (Staatsblad no. 5i volgens welkevan alle schuldvorderingen ten laste van het rijk over den jare i83z, de rekeningen memoriën of declaraliën voor of op den laatsten Junij aanstaandebij zoodanige administratiën kollegiën autori teiten of ambtenaren als welke de orders tot het doen van leve- ranciën werkzaamheden als anderzins gegeven hebben bebooren te zijn ingediend op poene van le worden gehouden voor verjaard en vernietigd, niet uitnoodiging verder om dit uiterste tijdstip voor de indiening van voormelde pretention niet af te wachten maar dezelve onverwijld te bewerkstelligen. Middelburg, den 2. Mei i833. De Staatsraad Gouverneur voornd. VAN VRËDENBURCIJ. Srlmttcvij, PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZÏERIKZEE Provincie Zeeland. Gelet hebbende op art. 7 van Zijner Majesteits besluit in dato 7. September 1828, (Staatsblad no. 55,) roepen bij deze op alle personen, welke als gehuwd of als wedu wenaars met kind of kin deren in bet afgeloopen jaar uit dién hoofde in de tweede klasse van de algemeene rol der Schutterij gebragt zijn geworden doch sedert dien tijd door liet overlijden hunner vrouwen of kinderen de bevoegdheid hebben verloren om in die klasse te verblijven en dus alsnu in de eerste klasse der voor dit jaar te formeren al gemeene rol, gerangschikt moeten worden, om van dusdanige ver andering van omstandigheden kennis aan Hun Ed. Achlb. tègeverij of wel zich daartoe ter Secretarie dezer Stad aan te melden vóór de aan te vangen inschrijving des morgens van tien tot detf mid dags twaalf uren en dus uiterlijk vóór of op den i4- dezer maand Mei aanstaande; zullende bij verzuim dezer aangifte, de belang hebbende, ingevalle hij dien trn gevolge niet op de bijzondere rol mogt zijn overgenomen dadelijk volgens art; 8 van Zijner Majes teits voornoemd besluit, bij dé Schutterij worden ingelijfd, tegen ontslag van hem, die in zijne plaats is opgeroepen, alles onver minderd de toepassing van de strafbepaling bij art. 1 der Wet van den 6. Maart 1818 (Staatsblad n<>. 12,) houdende eene geldboete van ten minste tien en ten hoogste honderd guldens, of eer.e ge vangenis van ten minste een en ten langste Veertien dagen, of niet boete eti gevangenis te samen. Voorts brengen Burgemeester en Wethouders ter kentiis van dé belanghebbenden dat zij, welke tot de eerste daargestelde Schutterij bebooren, en bun vier en dertigste jaar hebben volbragtindien zij zulks verkiezen op grond van art. 85 der wet op de Schutte rijen van den 11. April 827 (Staatsblad n0. 17,) kunnen worden ontslagen, als ook zij welke zoo bij de voormalige als tegenwoor dige Schutterijen tien volle jaren, betzij bij de active gediend ofin -reserve hebben gestaan overeenkomstig Zr. Ms. besluit van den 18. November 1831 n°. 3omits zij zich deswegens schriftelijk aan hooger authoribnt adresseren waaromtrent de belanghebbende zoo ook om verdere inlichtingen betreffende de Schutterijen zich da gelijks ter Secretarie dezer stad kunnen vervoegen. Wordende de ouders, familie» en betrekkingen van met de Mo biele Schutterij uitgetrokkene Schutters, attent gemaakt op het tweede gedeelte dezer Publicatie, ten einde de zoodanige», welke in de termen vallen om hun ontslag te kunnen reclameren van deze gunstige bepaling kennis te geven. En opdat niemand bier omtrent eenige onwetendheid zoude kun nen voorwenden, zal deze worden afgekondigd en in de Stads Cou rant geplaatst. Zierikzee, den 3. Mei i833- Burgemeestet* én Wethouders voornd. DE CR A NE, vt. Ter ordonnantie van dezelven, De Stads-Secretaris W. J. P. KROEF. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZÏERIKZEE Provincie Zeeland. Gezien Art. 6 der Wet op de Schutterijen ijva% den 11. April 1827 (Staatsblad No. 17). r Gezien art. 5 en 7 van Zijner Majesteits besluit in dato 21 Maart 1828 (Staatsblad no.,6) brengen bij deze ter kennis van de be langhebbende in- en opgezetetien. Dat de registers ter inschrijving voor de Schutterij zullen worden geopend op den 15. dezer maand Mei aanstaande en dat mitsdien ter inschrijving worden opgeroepen alle manspersonen zonder on derscheid die bun vijf en twintigste jaar zijn .ingetreden of in liet K\ 1833. COURANT. jaar 1808 zijn geboren alsmede de zóodanigen welke in Vïöëgeta jaren zijn geboren in de termen der Schutterij verkeeren en sedert de laatstvorige inschrijving zich met er woon alhiei* hebben neder-* gezetwaaronder ook begrepen zijn de gepasporteerde Militairen en de vreemdelingen welke van buiten het rijk zijn gekomen en zich alhier hebben gevestigd om zich ter Secretarie dezer Stad te vervoegen van den vijftienden tot den een en dertigsten Mei aan staande des morgens van tien tot des middags twaalf uren (zon en feestdagen uitgezonderd) ten einde zich voor den schutter lijken dienst te laten inschrijven ieder in dat register waartoe hij vol gens zijnen ouderdotn behoort, waaromtrent de belanghebbende, voor zoo ver zij r.iet in deze stad zijn geboren zich van eene ge boorte-acte behooren te voorzien afgegeven op ongezegeld papier^ om te dienen voor de Schutterij ten einde de inschrijving behoor lijk zoude kunnen geschieden en om voor te koiiien dat niemand door eene verkeerde opgave van zijnen ouderdom vervalle in de straffen bij de wet bepaald. Wordende al verder de öpgeroepenen herinnerd dat zij Verpligt zijn bij hunne inschrijving opgave te doen van hunne namén vooT en bijtiarneu van de plaats en den tijd hunner geboorte hunne woonplaats met aanduiding van het wijk en noüimer, het beroep hunner ouders en dat van hen zelf of zij zijn gehuwd ongehuwd of Weduwenaars van het getal hunner kinderen van beide sexe sedert wanneer zij ingezetenen der stad zijn en van waar zij albier zijn komen inwonen en eindelijk van de reden die zij zouden ver- meenen dat ben van de schutterlijke dienst zouden vrijstellen of daartoe onbevoegd riiaken naar aanleiding van art. 3 en 4 der wet f met opgave van bet art. en het onderdeel van hetzelve waarop zij zich beroepen. Burgemeester en wethouders waarschuwen de belanghebbenden j dat de inscbrijvings registers op den eersten Junij aanstaande finaal zullen worden gesloten en dat de zoodanigen welke zich vóór dien tijd niet hebben doen inschrijven en daarna ontdekt worden^, uit krachte van art. 9 der wet én art. 6 van Zijner Majesteits be sluit van den 21 Maart 1828 alsnog ambtshalve zullen worden in geschreven en door den Schuttersraad worden verwezen tot eene geldboete en daar te boven zonder Loting worden ingelijfd indien het zal blijken dat er tijdens de verzuimde inschrijving geene re denen tot vrijstelling of uitsluiting ten bunnen aanzien hebben bestaan. En opdat niemand hieromtrent eenige onwetenheid zoude kunhën voorwenden zal deze afgekondigd en in de Stads Courant worden geplaatst. Zie rikzee den 3. Mei 1833. Burgemeester en Wethoudërs voornd. - DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven Dè Stads-Secretaris W. J. P. KROEF. -■ aftK"' N1E UWS TIJDINGEN. Jxatifesrtjfc. Parijs, den 3o. April. In de omstreken van Clinrtres Reeft men voor eenige dagen verregaande ongeregeldheden te betreuren gehad. De geestelijke, die het priester ambt iri de gemeente Levès waar nam en bij zijne getneente zeer bemind was had onlangs de leer der fransch katholijke kerk van den abt C/iatel omhelsd. Zoodra eenige personen die zich met dit stelsel niet konden vereenigen hunne klagten daarover bij hel gouvernement hadden ingebragt Werd een ander priester benoemd en aan den prefect van liet de partement gelast dezen des noods met geWeld in het bezit der kerk te stellen. Toen men zich echter daartoe aanmeldde, was dadeli)k de gansche gemeente op de been en viel met stokken en steenen gewapend op den nieuw benoemden geestelijken en zijné medehelpers aan. 'Niet tevreden Zelfs dat deze alle voor de over- magt moesten wijken, trok een woeste hoop naar de stad Chaf- tres, drong aldaar ill het paleis van den bisschop, wien men a!s de bewerker der nieuWe benoeming beschouwde en verwoestte en plunderde dit gebouw geheel. De gewapende magt kwam echter spoedig op de been verdreef de onruststokers en herstelde de rust in' de stad. Om ook in de buitengemeenten het wettig gezag te doen eerbiedigen beeft het gouvernement aan den generaal Schramm gelast om niet vijf battaillons daarheen te trekken, terwijl eender substituten van den procureur generaal bij het bof van Parijs be last is om de reglei'lijke instructip te leiden. £Uö«xï,m&cM. 's Gravf.ntuge den 2. Mei. De algemeene inspectiën van de troe pen tol bet leger te velde behoorende en van de onderscheidene garnizoenen der grensvestingen zijn thans groolendeels afgeloopen en hebben aan de verwachting ten volle beantwoord. De chefs der onderscheidene korpsen, die met de inspectie belast zijn geweest, hebben in bet algemeen hunne goedkeuring en tevredenheid on dubbelzinnig te kennen gegeven, zoowel over den goeden staat van organisatie bij dc korpsen als over derzeiver bekwaamheid in den

Zierikzeesche Courant | 1833 | | pagina 1