- jr. 36. ijdag 3Men BESTUREN EN ADMINÏS TRA TIEN. ZIERIRZEESCHE A». 1833, BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS dér Stad ZIERÏÉZEE. Gezien de circulaire aanschrijving van Zijne Excellentie den Heëre Staatsraad Gouverneur dezer Provincie van den li. dezer maand A. nö. 833 iste Afd.(Provinciaal-blad n°. 11 waarbij de uit voering der W.et van den 26. Ventose lWe jaar, benevens de daar mede in verband staande resolutie en publicatie van Heëren Gede puteerde Staten dezer Provincie van deu 20. en 26. Januarij 1826, aan de zorg der plaatselijke Besturen wordt aanbevolen lot hand having der bestaande verordeningen omtrent de behoorlijke zuive ring der Boomen, Struiken en Hagen van rupsennesten. HEBBEN GÜED.GE V O N-DE R: IV De In- en Opgezetenen dezer Stad en het Poortarhbacht naar jaarlijksche gewoonte, bij deze te herinneren aan der- zeiver bestaande verpligting oni hunne Boomen, Struiken, Hagen én verder Houtgewas, van alle rupsennesten, rin gen en netten behoorlijk en tij dia te doen zuiveren met last om deze nuttige bepaling stiptelijk optevolgen en zulks op de straffen en boeten bij voorschreve Wet den nalatigén opgelegd. a. Ter kennis van bet publiek te brengen dat de gebruike lijke schouwingen door eenen beambte van wege bet Bestuur zullen gedaan worden in de maanden Macirt, AÏpril en Mti aanstaandeop alle de met BoomenHeesters Struiken en Hagen beplante gronden binnen de Stad en het Poort- ambacht gelegen zullende tegen de nalatigén relaas opge maakt en ter vervolging gesteld worden in handen van deh Regter. v Extract dezer voor zoo veel bet publiek betreft in de Stads- Courant te doen plaatsen tot een ieders informatie en narigt. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 3o. Januarij i833. Burgemeester én Wethouders voornoemd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris W. J. P- K R O E F. Schilt te vij. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Provincie Zeeland. Gelet hebbende op art. 7 Vap Zijner Mojesteits besluit in dato 7. September 1828, (Staatsblad n». 55 roepen bij deze op alle personen, welke als gehuwd of als vveciu wenaars met kind of kin deren in bet afgelcopen jaar uit dien hoofde in de tweede klasse van de ajgemeèiie rol der Schutterij gebragt zijn gewordeh doch sedert dien tijd door hel overlijden hunner vrouwen of kinderen de bevoegdheid hebben Verloren, om in die klasse te Verblijven en dus alsnu in de eerste klasse der voor dit jaar te formeren al- gem'eene rol gerangschikt moeten worden, om van dusdanige ver andering van omstandigheden kennis aan Hun Ed. Achib. tegeven, of wel zich daartoe ter Secretarie dezet* Stad aan te melden vóór de aan te vangen inschrijving des morgens van tien tot des mid dags twaalf uren en dus uiterlijk vóór of op den 1 4- dezer maand' Mei aanstaande zullende bij verzuim dezer aangifte de belang hebbende ingevalle bij dien ten gevolge niet op de bijzondere rol ïnogt zijn overgenomen dadelijk volgens art. 8 van Zijner Majes- teits voornoemd besluit, bij de Schutterij worden ingelijfd, tegen ontslag van hem die in zijne plaats is opgeroepen alles onver minderd de toepassing van de strafbepaling bij art. 1 dei* wet van den 6. Maart 1Ó18, (Staatsblad no. 12,) houdende eene geldboete van ten minste tien en ten hoogste honderd guldens j oi eene ge vangenis van ten minste ee/i en ten langste veerden dagen, of met boete en gevangenis te zaraen. "Voorts brengen Burgemeester en Wethouders ter kennis van de belanghebbenden dat zij welke tot de eerste daargestelde Schutterij behooren, en bun vier en dertigste jaar hebben volbragt, indien Zij zulks verkiezen op grond van art. 85 der wet op de Schutte rijen van den 11. April 1827 (Staatsblad n0. 17,) kunnen worden ontslagen als ook zij welke zoo bij de voormalige als tegenwoor dige Schutterijen tien volle jaren hetzij bij de active gediend of in reserve hebben gestaan overeenkomstig Zr. Ms. besluit van den 18. November 1 S31 n°. 3omits zij zich deswegens schriftelijk aan hooger authoriteit adresseren waaromtrent do belanghebbende zoo /Ook om verdere inlichtingen betreffende de Schutterijen zich da gelijks ter Secretarie dezer stad kunnen vervoegen. Wordende de ouders, familien en betrekkingen van met de Mo biele Schutterij uitgetrokkene Schutters, attent gemaakt op het tweede gedeelte dezer'Publicatie ten elude-de zoodanigen, welke in de termen vallen om bun ontslag te kunnen reclamereu van deze gunstige bepaling kennis te geven, Ën opdat niemand bier omtrent eenige onwetendheid zoude kun nen voorwenden, zal deze worden afgëkondigd en in de Stads Cou rant geplaatst. Zierikzee, den 3. Mei i833- Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven, De Stads-Secretaris, W. J. P. K R O E F. PUBLIC AT I Ë7~ BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Provincie Zeeland. Gezien Art. 6 det* Wet op de Schutterijen j van den 11. April 1827 (Staatsblad No. 17). Gezien art. 5 en 7 van Zijner Majesieits besluit in dato 21 Maart 1828 (Staatsblad no: 6) brengen bij deze. ter kennis van de be langhebbende in en opgezetenen. Dit de registers ter inschrijving voor de Schutterij zullen wordeii geopend op den i5. dezer maand Mei aanstaande, en dat mitsdierf ter inschrijving wói'den opgeroepen alle manspersonen zonder on derscheiddie hun vijf en twintigste jaar zijn ingetreden of in het jaar 1808 zijn geboren alsmede de zoodanigen welke in vroegere jaren zijn geboren in de termen der Schutterij verkeeren en sedert de laatstvorige inschrijving zich met ei* woon alhier hebben neder gezetwaaronder ook begrepen zijn de gepasporteër'de Mililaireri ën de vreemdelingen welke van biiilen het rijk zijn gekomen ert zich alhier hebben gevestigd om zich ter Secretarie dezer Stad té vervoegen van deri vijftienden tot den een en dertigsten Mei aan staande., des morgens van tien tot des middags twaalf uren (zon-ï en féestdagen uitgezonderd) ten einde zich voor den schutterlijkert dienst te laten inschrijven ieder in dat register waartoe hij vol gens zijrtën ouderdom behoort, waaromtrent de belanghebbende j voor zoo ver zij r.iet in deze stad zijn geboren zich van eene ge boorte-acte behooren te voorzien afgegeven op ongezegeld papier^ om te dienen voor de Schutterij teil einde de inschrijving behoor lijk zoude kunnen geschieden en om voor te konien dat niemand door eene verkeerde opgave van zijnen ouderdom vervalle in de straffen bij de wet bepaald. Wordende al verder de öpgeröepenen herinnerd dat zij verpligt zijn bij hunne inschrijving opgave te doen van hunne namen, voor en bijnamen van de plaats en den tijd hunner geboorte hunne» woonplaats, met aanduiding van het wijk en notlimer het beroep hunner ouders en dat van hen zelf; of zij zijn gehuwd ongehuwd of weduwenaars van het getal hunner kindeben van beide seXe sedert wanneer zij ingezetenen der stad zijn en van waai* zij alhier zijn kómen inwonen en eindelijk van de reden die zij zouden ver- meenen dat hen van de schutterlijke dienst zouden vrijstellen of daartoe onbevoegd maken naar aanleiding van art. 3 en 4 der wet met opgave van het art. en het onderdeel vau hetzelve waarop zij zich beroepen. Burgemeester en wethouders waarschuwen de belanghebbenden j dat de inschrijvings registers op den eersten Junij aanstaande finaal zullen worden gesloten en dat de zoodanigen welke zich vóóif dien tijd niet hebben doen inschrijven en daarna ontdekt, worden, uit krachte van art. 9 der wet en art. 6 van Zijner Majesteits be sluit van den 21 Maart 1828 alsnog ambtshalve ziillen worden in geschreven ën door dén Schuttersraad wórden Verwezen tot eenë geldboete en daar te boven zonder Loting worden ingelijfd indien het zal blijken dat er tijdens de verzuimde inschrijving geene re denen tot vrijstelling of uitsluiting ten hunnen aanzien hebbed bestaan. En opdat niemand hieromtrent eenige onwetenheid zoude kunnen voorwenden zal deze afgekondigd en in de Stads Courant worden geplaatst. Zie rikz.ee den 3. Mei 1 S33 Burgemeester en Wethouders voornd. y DE CR A N vt. Ter ordonnantie van dezelven De .Stads-Secretaris, W. J. P. KR OEF. ■NIE UWS TIJDINGEN. Frankfort den i5. April. De uit het Oosten komende ziekte^ Welke inen de griep of influenza noemt en in Pruissen te Ber lijn eu elders, zicli reeds sterk geopenbaard heeft, nadert thans ook Weeuen te Teschen Troppau Olmutz enz. heerscht de zelve al sedert verscheidene weken. Men wij zelfs dat er reeds eenige gevallen te Weenen bespeurd zijn. Men is er echter niet bevreesd voor, daar tot dus verre haar beloop met geene grootë bezwaren en geen gevaar vergezeld is. Te Koningsbergen heeft zich de witte loop geopenbaard. Den 27. De kantonnale overheid van Solothurn in Zwitser land heeft bevel gegeven, cm al de .uitgewekene Polen, wèik-ë »Fj I

Zierikzeesche Courant | 1833 | | pagina 1