,ytrtyef Dingsdag BESTUREN EN ADMINISTRATIËN. NIEUWSTIJDINGEN. SJittlsfcfolanb. PP. 35. ZIERIKZEESCHE A9.1833. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien de kennisgeving van den beer Arrondissementsijker in dit District, van den 21. dezer maand no. 8a. Brengen bij deze Ier kennis van alle de daarbij belanghebbende In- en Opgezetenen dezer Stad en bet Poort Ambacht dat tot den kerijk voor alle de reeds ingevoerde Maten en Gewigten benevens de Vochtmaten voor den handel in het groot en klein zal wor den gevaceerd ten huize van den heer Arrondissements Ijker op de Oude Haven Wijk A no. 371 alhier, te rekenen van den 1. 1Mei tot en met den 15. Junij aanstaande, op alle de werkdagen uitgezonderd op Zaturdag van 's morgens 9 tot 12, en 's namid dags van 2 tot 5 ure en wel voor het Ijzer gewigt uitsluitend van den 1 tot den 15. Meien voorts voor al de andere gewigten inliouds vocht en lengtematen zonder onderscheid, waaronder dus ook bet botergewigtvan den i5. Mei lot en met den i5 Junij aanstaande. Wordende mits dezen alle nering- en winkeldoende ingezetenen mitsgaders allen die tot uitoefening van bun bedrijf, zoo wel als ambtenaren en openbare administration die in derzelver ambtsbe trekkingen verpligt zijn gebruik te maken van maten en gewigten bij deze op bet nadrukkelijkste aangemaand, om den opengestelden termijn voor den herijk niet te verzuimen, zullende de nalatigen zich zeiven de gevolgen daarvan te wijten hebben. En opdat niemand hiervan onkundig zij zal deze worden afge kondigd en in de Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize den 25. April 1833 Burgemeester en Wethouders voornd. DE C R A N E vt. Ter ordonnantie van dezelven De Slads-Secretaris W. J. P. KROh F. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien de'circulaire aanschrijving van Zijne Excellentie den Heere Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 22. dezer maand A. n°. 833 iste Afd., (Provinciaal-blad n°. 12,) waarbij de uit voering. der Wet van den 26. Ventose IVdc jaar, benevens de daar mede in verband staande resolutie en publicatie van Heeren Gede puteerde Staten dezer Provincie van den 20. en 26. Januarij 1826, aan de zorg der plaatselijke Besturen wordt aanbevolen tot hand having der bestaande verordeningen omtrent de behoorlijke zuive ring der Boomen Struiken en Hagen van rupsennesten. HEBBEN GOEDGEVONDEN: 1. De In- en Opgezetenen dezer Stad en het Poorfambacht naar jaarlijksche gewoonte, bij deze te herinneren aan der zelver bestaande verpligting om hunne Boomen, Struiken, Hagen en verder Houtgewas, van alle rupsennestenrin gen en netten behoorlijk en tijdig te doen zuiveren met last om deze nuttige bepaling stiptelijk oplevolgen en zulks op de straffen eu boeten bij voorschreve Wet den nalatigen opgelegd. 2. Ter kennis van bet publiek te brengen dat de gebruike lijke schouwingen door eenen beambte van wege het Bestuur zullen gedaan worden in de maanden Maart, Zpril en Mei aanstaande op alle dé met BoomenHeestersStruiken en Hagen beplante gronden binnen de Stad en bet Poort- ambacht gelegen, zullende tegen de-nalatigen relaas opge maakt, en ter vervolging gesteld worden in handen van deu Regter. Extract dezer voor zoo veel bet publiek betreft in de Stads- Courant te doen plaatsen tot een ieders informatie en narigt. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzeeden 3o. Januarij i833. Burgemeester en Wethouders voornoemd. DE CR A-NE, vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris W. J. P. KROEF. Frankfort, den 23. April. Berigten uit Rome, van den g mel den het volgende: Sedert eenige weken bevond zich alhier de prins Baciochi uit Rologna de zwager van Napoleon de gemaal van Elisa. Het eenige oogmerk zijner reis was. om zijner eenigen, negentienjarigen zoon, Erederik Napoleon, Romete laten zien. Deze jonge prins, bloeijeud, krachtig, gezond naar geest en lig- cKaamdoor fortuin en natuur boven duizeudeu begunstigd eu COURANT. 30 April. daarbij zeer bescheiden en goedaardigis dood. Een wandelrit op Paascbzondag door de Villa Borghese kostte hem het leven. Hij galopeérdeeen dronken boer kwam hem in den weg het paard rende tegen denzelven aan verschrikte deed eenen sprong zijwaarts de prins viel het paard over hem been alle drie door elkander. De Prins stierf in den nacht de bóer den volgenden dag. Welk een slag voor den vaderdie met hem twee dagen daarna Rome dacht te verlaten welk een nieuwe slag voor Lelitici, Napoleons moederDit is nu in minder dan twee jaren de derde kleiiizoon die vóór haar ten grave daalt: de bloeijende Napoleon Lodcwijks zöon te Schonbrunn de zoou van Napoleon, en bier voor hare oogen de zoon van Elisa. jffcantmjk. Parijs, -den *5. April. Men verhaalt, dat de russische ambas sadeur bij het loudeneche kabinet aan lord PalmersLon en prins Talleyrand heeft te kennen gegeven, dat het hof van Petersburg geen deel aan de onderhandelingen der conferentie zou hernemen zoo lang niet Frankrijk en Engeland van hunne dwangmaatregelen hadden afgezien. Dien ten gevolge heeft de heer Dedel verklaard dat Z. Nederl. M. in geen definitief vergelijk kou bewilligen, zoo lang Rusland zich hield afgezonderd. Van een anderen kant schijnt bet zich te bevestigen, dat de hoi- landsche' schepen vergunning hebben bekomen, om onder russische vlag te varen ten einde zoo doende de door Frankrijk en Enge land ingestelde blokkade te ontduiken. Deze maatregel des russi- scben kabinets zou gelijk staan met eene daad van vijandelijkheid jegens de kabinetten van Londen en Parijs. jUbevtanften. Gravenhage den 25. April Naar men verneemt, heeft Z. M. sRepaald dat, naar luid der bestaande wettelijke voorschriften i3 opcenten van de belasting van het gemaal ten behoeve van het amor tisatie-syndicaat zullen worden geheven. Den 26. H. H. K. K. H. H. Prins en Prinses Albert van Pruis- sen zijn uit Berlijn alhier aangekomen. De dappere vrijwilliger Morredie hij het beleg van het kas teel van Antwerpen zoo jammerlijk is verminkten ten aanzien van* welken de nederlatidsche milddadigheid zich weder heeft doen keu- nen bevindt zich alhier en wordt in het willems hospitaal vaa H. IC. H. de Prinses van Oranje verpleegd. Men verzekert dat de tweede kamer tegen het einde van de maand Mei hare werkzaamheden zal hervatten, en, zoo er geene verandering in den staatkundigen toestand des lands mogt komen, beraadslagen over het verder beschikbaar stellen van de gelden welke door den staat van oorlog worden gevorderd en welke tot den eersten Jul ij zijn verleend. Haarlem, den 26. April. De belgische regterlijke overheden, hebben na reeds eenmaal de regterlijke vervolgingen tegen de ba ronnen de Tornacoingevolge- eene overeenkomst met den gemag- tigde van de duitsche bondsvergadering, te hebben verboden de zelve dezer dagen weder hervat. De gensdarmes van Arlon hebben zich naar het kasteel van Sanem begeven, ten einde de genoemde baronnen in verzekerde bewaring te nemen docb deze bebben zich in tijds verwijderd. Door de gensdarmes vervolgd hebben zij eenige geweerschoten op dezelve gelostdoch zonder hen te treffen. Men leest in de belgische bladen dat van het fort St Marie op de hollandsche schepen is geschoten en dat deswegens een zee officier derwaarts is gezonden. Volgens sommigen zoude deze par lementair zijn afgewezen. Men sprak steeds van he^ kamperen der belgische troepen en van eene voorwaartsche beweging der drie eerste divisien waarbij het hoofdkwartier, van den franschen generaal Desprez te Mechelen dat der eerste divisie te Diestdat dér tweede te Lier, en dat der derde te Leuven zouden komen. Rotterdam, den .26. April. Men gaat voort met bet versterken van onderscheidene positien in de provincie Noord Braband. Se dert eenigen tijd wovden onder Litthoyen batterijen aangelegd als mede onder Maren. Thans verneemt men, dat de dussensohe zee dijk daa'rwaar hij den steenweg van Breda naar Gorinchem raakt, van eene verschansing zal worden voorzien. 's HertogENBOscH den 25. April. Dingsdag is Z. K« H. de Prins veldmaarschalk in het hoofdkwartier van Tilburg aangekomen. He- dén is Z. K. H. deze stad gepasseerd zich naar Nijmegen bege vende weliigt, om Prins en Prinses Albert van Pvuissen te ont moeten. (Welke den 21. dezer de reis van Berlijn naar 'sGraven- hage hebben aangenomen.) Middelburg, den 29. April. De belgische bladen van den 27. behelzen bet ontwerp van overeenkomst, door den heer Dedel den 23. Maart 11. te Londen aan de gevolcnagtigden van Frankrijk en Engeland, Prins Talleyrand en lord Palmerslonaangeboden, waarop door beide Iaatsten is geantwoord geworden bij eene nota van den 2. dezer; gemeld ontwerp was van dezen inhoud: Z. M. de Koning der Nederlanden groot hertog van Luxemburg, de Koning der Franschen en de Koning van het vcreeuigd Groot- Briltarinisch rijk en Ierland verlangende de onderlinge betrekkin gen op den voet te herstellen zoo als zij voor de maand Novem- ber i83z bestonden hebben ten dien einde besloten eene over*

Zierikzeesche Courant | 1833 | | pagina 1