CO ÜE ANT. .9pr-*yf Mingsdag BESTUREN EN ADMENIS TRA TIEN. A\ 1833. NI E UJTS TIJ Dl IS GEN. Umt^jcïïïrttib. 21» Maart. jr. 25. ZIERIRZEESCHE BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Z1ERIKZEE. Gezien de circulaire aanschrijving van Zijne Excellenlie den Heere Staatsraad Gou verneur dezer Provincie, van den 22 dezer maand,A No 633, 'iste Afd. (Provin ciaal blad No. 12,) waarbij de uitvoering der Wet van den 26, Ventóse IVdé jaar benevens de daarmede in verband staande Resolutie' en Publicatie van Hoeren Gedepu teerde Staten dezer Provincie van den 20. en 26. Januarij 1826, aan de zorg der Plaatselijke Besturen wordt aanbevolen tot handhaving der bestaande verordenin gen omtrent de behoorlijke zuivering cler Boomen, Struiken en Hagen van rupsen nesten, HEBBEN GOEDGEVONDEN: r. De Tn- en Opgezetenen dezer-Stad en het Poortambacht, naar jaarlijksche gewoonte bij deze te herinneren aan derzei ver bestaande verpligting om hunne Boomen, Struiken, Hagen en verder Houtgewas, van alle rupsennes ten ringen en netten behoorlijk en tijdig te doen zuiverenmet last om deze nuttige bepaling stiplelijk op te volgen cn zulks op de straffen en boeten, bij voorschreve Wet, den nalatigcn opgelegd. 3. Ter kennis van het publiek te brengen dat de gebruikelijke schouwingen, door eenen beambte van wege het Bestuur zullen gedaan worden in de maan den Maart April en Mei aanstaande op alle de met Boomen Heesters Struiken en Hagen beplante-gronden binnen de Stad en liet Poortambacht gelegen zullende tegen de nalatigen relaas opgemaakt en ter vervolging ge steld worden in handen van den Regter, 4. Aan y etc, Extract dezer voor zoo veel het publiek betreft in de Stads-Courant te doen plaat sen tot een ieders informatie en narigt. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzecden 3o. Januarij 1835 Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelyen De Stads-Secretaris^ W. J. P. ItltOEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS dei- Stad ZTERIKZEE, Ere rigen door deze Ier kennis van alle de daarbij belanghebbende In- en Opgezetenen' dezer Stad dat bet kohier van het Patentregt voor de eerste .vier maanden van liet loopende jaar, op den 15. dezer maand door Zijne Excellentie den Heere Staatsraad Gou verneur dezer Provincie is executoir verklaard en da! hetzelve 00 heden ten fine van invordering wordt gesteld in handen van den Ontvanger der Directe Belastingen alhier. Zierikzeeden 22. Maart 1833 Burgemeester en Wethouders voornoemd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven De. Stads-Secréfaris W. J. P. KR OEF. Frankfort, den 19. Maait. De keur hessische kamer beeft ann den prins mederegent liaar antwoord aangeboden op zijner hoog heids aanspraak tot opening harrr zitting. Hierin betuigt zij len volle bereid te zijn met de'regering mede te werken om de be palingen der constitutie met naauwkeiirigbeid na te komen, en 'verklaart iij dat de wil dien de prins daartoe geuit heelt baar met vreugde beeft vervuld omdat zij daaruit weder dat gerust stellend vertrouwen heelt verkregen dat door de laatste maatre gelen van den duitsehen bondsdag verstoord was geworden. De prins beeft zijne tevredenheid over den inhoud van dit adres te kennen gegeven en den wéiiscb herhaald dat de 'eendragt tus- schen de regering en de stenden onafgebroken moge voortduren. De minister van financien heeft den ,5 het budget aan de ka mer overgelegd en deze is vervolgens overgegaan om te beraadsla gen over de wettigheid der verkiezing van den hoogleeraar Jordan. Zij heeft verklaard, dat de bepalingen van de 71ste paragraaf der constilutie niet van toepassing is op den afgevaardigde der univer siteit en zou den volgenden dag over het toelaten van dien gede puteerde stemmen. De vergadering der slenden van het hertogdom Nassau is den 16. Maart te Wiesbaden geopend door den dirigerenden mi nister van slaat die daartoe door Zijne Doorluchtige Hoogheid den hertog van Nassau gemagtigd was, en in eene korte aanspraak de vergadering kennis heeft gegeven dat de werkzaamheden welke haar opgedragen moeten worden gereed zijn en de hertog op hare ernstige medewerking rekent 0111 den geregelden gang van het bestuur te handhaven en op hare ondersteuning in zijne po gingen lol welzijn des. lands, De ba tail Ions der pruissische armee zijn op tweederden van hunne sterkte gereduceerd waardoor eene aanzienlijke som die volgens sommigen wel zeven millioeu bedraagt bezuinigd wordt. Die maatregel wordt als een zeker leeken voor het behoud van den vrede aangemerkt. Ter bevordering van de handelsbetrekkingen tusschcn Rusland en Polen beeft de Keizer van Rusland bevolen om behalve de reeds bestaande munten van dien aard nog andere te laten slaan met ecu russisch cn een poolsch omschrift. Naar aanleiding eener redenering van een der engelsche mi nisteriële bladen, waarin beweerd werd, dat de geldmiddelen van Rusland ten gevolge van de laatstelijk gevoerde oorlogen al te zeer zijn uitgeput dan dat de russische Keizer voor den algemeenen vrede gevaarlijke ontwerpen zoude kunnen ten uitvoer brengen - behelst een onzer bladen een betooggedagteekend van de russi sche grenzen waarin erkend wordt, dat de jongste oorlogen met Perzie Turkije en Polen voorzeker-aan de russische schatkist grooto sommen gekost hebben doch waarin tevens wordt aangemerkt: 1» dat de geldmiddelen van Rusland onder het wijze bestuur van den minister van financiën, en bij de ontzaggelijke hulpbronnen des rijks, in alle behoeften zoo wel van het oogenbhk als in de toekomst zouden kunnen voorzien; dat, welke staatkundige ge beurtenissen zich in Europa ook mogen voordoen men Rusland niet onvoorbereid zal vinden om zich overeenkomstig deszelfs magt te doen gelden dat intusschen de zekerste waarborg voor het behoud des vredes meer in de erkende matiging en grootmoe dige gezindheid des Keizers gelegen is dan in eenige omstandig heid van oenen anderen aard die zijne vermeende eerzucht zoude in den weg staan dat de staatkunde van het russische kabinet naar niets, anders streeft, dan om zorg te" dragen voor bet behoud van de bestaande orde cn van het eveuwigt in Europa dat Rus land groot en magtig genoeg is, om zoo wel van alle verovering af te zien als om zijne waardigheid en de onafhankelijkheid van andere staten bij elke gelegenheid te doen gelden en te handhaven - dat vooral ook de geschiedenis van de jongste tijden het bewijs op levert van de sterke zuclit naar regtvaardigbeid en de edele onbaat zuchtigheid des russischen Keizers enz." (Ssroot-fevttlaniufi. Londen, den 20. Maart. Gisteren is van Duins een schip uit- geloopen naar Oporto dat drie honderd fransche soldaten en een voorraad van krijgsbehoeften voor don Pcdro aan boord had en weldra gevolgd moest worden door twee andere schepen, die het overige gedeelte der fransche troepen te zamen' i5oo man uitma kende derwaarts zullen overbrengen. Men zegt ook dat gisteren een der voornaamste agenten van don Pedro met belangrijke depê ches van het gouvernement te Portsmouth naar Oporto is scheep gegaan. Hieruit meent men te moeten besluiten dat de zaken van don Pedro niet zoo geheel hopeloos slaan als men dezer da gen heeft uitgestrooid. Den 22. Februarij zijn door eene engelsche stoomboot te Foz troepen en passagiers aan land gezet en sedert heeft dit en nog een ander stoomschip tusschen Vigo en Oporto af en aan gevaren met levensmiddelen en ammunitie. Te Falmouth is eene stoomboot binnen die den 12. dezer van Yigo is vertrokken. Toen lag don Pedro s eskader hij, de Ba jon na- eilanden en zou admiraal Sarlorius wegens ongesteldheid het kommando daarover nederleggen en opgevolgd worden door de kapiteins Crosbie en St. Georgeden eersten als oudsten officier der vloot. De schepen lagen zeilree e.\ waren vrij wel van provisie voorzien doch een gedeelte der soldij van de matrozen was ach terstallig; ^venwel scheen het zeevolk goed moeds eu bereid zich bij de eerste gelegenheid met den vijand te meten. Zaturdag heeft de heer Dedel een bezoek op, het bureau, van buitenlandsehe zaken bij lord, Palmerston afgelegd. Gisteren heeft de heer Vedel eene lange bijeenkomst gehad met den russischen gezant. Men wil dat er stilstand plaats; heeft in den vooMgang der on- derliandelingn tusschen het ministerie en den nederlandschen ge zant, den heer Dedel. De ei-chen van het fransche gouvernement zouden van zoodanigen aard zijn dat zij eene beslissing der zoo gewigtige geschillen voor het oogenblik onmogelijk maken. De ministers hebben zaturdag en zondag een kabinetsraad ge houden op de tresorie bij lord Althorp die zeer lang geduurd heeft. Een van 's Konings kotters heeft dezer dagen weder een ne- derlandschen koopvaarder, van Batavia naar Botterdam bestemd geroofd. Jfjranfectjfe. Parijs, den 17. Maart. Een der ministeriële dagbladen bevat heden een berigt uit Konstautinopel van den a5. der vorige maand, dal men niet onbelangrijk acht in zijn geheel op te romen om te doen zien hoe ons bewind de laatste gebeurtenissen in Konstantino- pel aan de menigte alhier schijnt te willen doen voorkomen. Het luidt aldus Het fregat heeft op den 17. dezer den nieuw benoemden ge zant van Frankrijk den vice-arlrniraal Roussin alhier overgebrugt. Naau wel ijks aan wal zijnde ontving hij van den pacha het memo randum waarbij aan de onderscheidene gezantschappen werd te kennen gegeven dat de Sultan nadat zijne laatste krijgsmagt ver slagen werd den bijstand van Rusla d had aangenomen en deze niet anders zou kunnen ontberen, dan wanneer dadelijk eene schik king met Mehetned Ali werd getroffen. Op dit berigt verzocht de nieuwe gezant in weerwil van het Baïramfcest gedurende Ixtwelk anders geene zaken verhandeld worden eene bijeenkomst uiet den reis eflcudien werd toegel«

Zierikzeesche Courant | 1833 | | pagina 1