.'^w/ Dingsdag BESTUREN EN ADMINIS TRA TIEN. jlattmnvlc ilTtlitU. NIE UWS TIJDINGEN. ilcbcvlanhcii. JT. 15. - o -i. ZIERIKZEESCHE 3; v i BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Brengen bij deze ter kennis van de daarbij belanghebbendendat de Alphabeti- sche Naamlijst van alle de Jongelingen die aan de Ligting dei Nationale Militie van dit jaar moeten deel 'nemen ter visie leggen zal op het Raadhuis dezer Stad, Van heden af, tot en met den 23 dezer maand, van des morgens '10 tot des middags i2 ureten einde een ieder in de gelegenheid te stellen om dezelve te beoordeélen en ingeval op die lijst cenige personen of omstandigheden voorkomen die daarop nog zouden behooren te worden aangeteekend of daarvan weggelaten alsdan daarvan aan deh Heer Militie-Kommissaris kennis te geven. Wijders, dat de Loting"voor de eerste klasse van dit jaar, ten zeiven Raadhuize zal plaats hebben op Maandag den a5 dezer maanddes voormiddags 10, ure, tnet uitnoodiging adu alle de Lotelingenderzelvcr Ouders, Voogdep of Curators, •m zich aldaar te laten vindén ten einde vöör de dienst der Nationale Militie té loten en redenen van vrijstelling hebbendedie alsdan op te geven alsmede om de bewijzen tot staving dcrzelvc, bij de wet gevorderd, uiterlijk binnen vijf dagen na de Loting ter Stedelijke Secretarie over te bx-engen Én opdat niemand hiérvan onwetendheid zoude kunnen voorwendeuzal deze Wórden afgekondigd en in de Slads-Courant geplaatst. Zierikzee den 16. Februarij i833. -. Burgemeester en Wethouders voornd. DE.CRAKE.7t. Ter ordonnantie van dezclven De Stads-Secretaris, W, J. P K II O E F. (ÖettcciSÏtitn&c BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Z1EIHKZ.EE Brengen bij deze ter kennis van derzelver Ingezetenen dat door Hun Ëd. Groot Ach tb. de Iieercn Gedeputeerde Staten dezer Provincie, bij besluit van den 8, de zer maand, no. 8. Provinciaal-bi ad no. 26 is vastgesteld en medegedeeld de lijst der bevoegd erkende Beoefenaren van de onderscheidene takken der Geneeskunst in deze Provincie voor het loopende jaar iö33benevens die der geneesmiddelen en -werk tuigen welke «te Geneeskunst-oefenaren len platten lande ieder voor zoo veel het door hem beoefende vak betreft steeds schouwbaar moeten voorhanden hebbeir, vóórts,dat de genoemde lijsten van heden af, ter inzage van de belanghebbenden ter stedelijke secretarie zullen voorleggen. En opdat, ren ieder hiervan kennis dragc zal deze worden afgekondigd mitsgaders in de Stads-Courant geplaatst. Gedaan te Zievikzee den 16, Februarij i833. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANK, vt. Ter ordonnantie van dezclven, D? Stads-Secretaris WT. y. V. K. R O EF. liahaelcr. de staatsraad gouverneur van de provincie zeeland Gehoord het rappórt van den fungerenden Inspecteur van het Kadaster, houdende dat de kadastrale plans, benevens cle aanwijzende Tafels en de perceelsgewijze leggers van de Gemeenten Bommcnede Brouwershaven Buvgt c a. Djèischor Buwendijke c. a. Eiker zee Eltemeet, Haamstede Kerkwerve c a. j Noord- gouwe Noordwelle Renesse Serooskerke en Zonnemaire aan derzelver respec tieve Besturen zijn verzonden. Roept mits deze opal de Grond-Eigenaars Pachters en Bestuurders .van vaste goederen in voormelde Gemeenten gelegen welker aanslagen in de Grondbelas ting wegens verkoop of andere vervreemdingverandering behooren té ondergaan om aan de Plaatselijke Besturen eene naauwkeurige opgave der ve rkochte of op eene' andere wijze overgegane perceelen in te leveren'. *Deze opgaven, tot het opmaken van welke de liier. boven vermelde bij de Ge meente-Besturen nedergelegde stukken alle gemak aanbiedenzullen behalve de letter en bet. nummer van hel kadastrale plan, mitsgaders dc soorten inbouds-<*rootte. der "perceelen, ook eene aanwijzing moeten bevatten van de koopers, verkrijgers, enz., en zullen dezelve aan meergemelde besturen belmoren te worden ingediend j van woensdag den 20. dezer maand tot woensdag den 6 der maand Maart aanstaande. Wordende een ieder die zulks aangaat, aangemaandom door de tijdige indiening Van eene naauwkeurige opgave zich tegen alle nadeelwelke uit eene tegenoverge stelde handelwijze in deze zoude kunnen voortvloeijenvrij te waren, onder opmer king dat de in dezen bedoelde ïcctilicatien alleen betreft de herstelling van be slaande erreuren in de kadaslrale leggers ten opzigte van de namen der Eigenaars, en dus geheel afgescheiden is, van de reclamatien wegens abuizen, tot welker indie ning de belanghebbenden bij art. 5 der Wet van den 31. December 11. Staatsblad no. 65 tot den laatsten Junij aanstaande zijn bevoegd verklaard. Middelburgden iö. Februari] i833, 'V De Staatsraad Gouverneur voornoemd, VAN ..VREDENBURCH, *sGrAVENiiage 14. Februarij. Van Bath wordt bet volgende gemeld Ter nadere toelichting van het beristdat de vloot al spoedig hare position op de Schelde 7.al hervatten en ten gevolge daarvan de communicatie met de Boven Schelde hersteld worden kan wor den gemeld dat alhoewel die communicatie een' korten tijd door liet saizoen moeijelijker dan gewoonlijk geworden dezelve echter den geheelen winter door, niet afgebroken is geweest. Dagelijks hebben er kanonr.eerbooten op eu afgevaren en in die dagen dat zulks door het veelvuldig ijs verhinderd werd is de gemeen schap, tusschen hier en de hooger op door de onzen bezette pnn ten, door middel van sloepen en kleine vaartuigen, onderhouden geworden. In het geval dat de brlgische posten langs de dijken de gemeenschap hadden willen stremmen zou men dezelve al spoedig met magt van kanonnecrboolen door het kanon geopend hebben zoo als nog niet lang geleden heeft kannen blijken toen ofschoon de kanonneerbootcn in de haven lagen en de rivier vol A°. 1833. C OU RANT, 19 Februarij. drijfijs was, op tiet enkel hooren van schieten in de rigting de* Boven-Schelde dadelijk eene sterke divisie opzeilde en niet terug keerde dan na zich le hebben verzekerd dat er geene vijandelijk heden plaats grepen. Met de open rivieren hebben de kanonneerbooten btinne win- terligging weder verlaten en bezetten verschillende punten op do Schelde; de groote schepen worden spoedig verwacht.» Door J. F. Richards rtir. smid te Renkum (in Gelderland) is in de omstreken van die gemeente ontdekt eene aardsoort ge schikt om, tot het vervaardigen van vormen om metaal te gieten f de zoogenaamde brusselsche aarde te vervangen. Door onderschei dene personen en ook in 's rijks geschutgieterij wordt daarvan reeds met het beste gevolg gebruik gemaakt. Op het verslag daaromtrent aan den Koning gedaan heeft Z. M. aan genlelden Richards eene premie van honderd vijftig gulden verleend. H. K. H. de Prinses van Oranje heeft het door haar opgc- rigte hospitaal voor gekwetsten zoo verdoen uitbreiden dat hetzel ve a5o personen zal künnen bevatten. Ook verneemt men dat Hoogstdezelve op hare kosten een invalidenhuis zal laten bouwen, waarin verminkten levenslang zullen verpleegd worden, Apeldoorn den 14. Februarij. Gisteren avond omstreeks negen Uur ontstond er brand in de woning van G. Steenbergen op het Loo die door den hevigen wind zoodanig toenam dat het slechts een hun ner zonen heeft mogen gelukken zich te redden terwijl man vrouw en vijf kinderen de welken zich le bed bevonden in de vlammen zijn omgekomen De spoedig aangebragte hulp der brand spuiten van het Loo en Apeldoorn heeft niets ter redding dezer ongelukkigen kunnen bijbrengen. ^tfochrtft t»an ecu gesprek TUSSCHEN WILLIAM IV KONING VAN ENGELAND LORD GREIJ EN PRINS TALLE1JRAND. Men wil, dat het brouillón van dit gesprek door de achteloos heid van een' der secretarissen die het in het net geschreven had om aan het fransche hof overgezonden te worden, on tafel is blij ven liggen in vreemde banden geraakt eu alzoo wereldkundig ge worden. Zie bier dan het gesprek: Lord grey. Sire 1 Hel behage uwe Majesteit aan vriend talley-» rand en mij voor eeuige oogenblikken gehoor te verleenen, William. Vriend talleyrand Het klinkt vfeemd dat een engelsche minister en een fransche Prins zoo gemeenzaam met el kander omgaan dat zij elkander vrienden noemen. Franschen en Engelschen 'waren tot nog toe altoos gezworen vijanden. Talleyrand. Zoo is het ook Sire! Eu het is juist om die reden dat wij ons bij uwe Maj. vervoegd hebben. Franschen en. Engeischen hebben meestal legen elkander geoordeeld als natuur lijke vijanden. Maar het wordt tijd, dat dit ophoude eu zij als vrienden zich vereenigen willen zij niet te gronde gaan of den eersten rang onder de groote mogendheden verliezen. Grey. Daar heeft talleyrand gelijk aan. Wij krijgen hoe lan ger hoe meer geduchte partijen op het vaste land die het er op toe zullen leggen om geheel den meester le spelen. Dat is het zoeken, vooral van die noordscbe mogendheden. Als wij niet op passen zuilen wij er nog geheel onder geraken. Die Kus die wordt veel te groot. Wij hadden gehoopt dat hij in den turk- schen oorlog zich genoeg zou afmartelen, om van hem niet meer te vreezen te hebben. Daarom hielpen wij onder de hand den Turk als een ouden getrouwen bondgenoot zoo veel wij korden. Maar die mijn is verkeerd gesprongen Rusland is des te grooter en sterker geworden. Te vergeefs hebben wij ook den opstand dei? Polen bewerkt William. Ja ik heb bel ook op dien noordschen beer niet be grepen. Maar wat nu gedaan Talleyrand. Frankrijk en Engeland moeten in plaats van el-* kander te vernielen, zoo als zij tot nog toe gewoon waren zich vereenigen en eene alliantie sluiten. Grey. Dat ben ik volkomen, met talleyrand eens. Dat is het beste wat wij doen kunnen om Rusland endeandere mogendheden te kortwieken. William. Engeland en Frankrijk geallieerden 1 Daar zal dc wereld vreemd van opbooren. Talleyrand. De wereld zal er voor sidderen want dan zijn wij met ons beiden in staat aan de geheele wereld de wet te stellen. Grey. Wij zijn dan ten minste meester ter zee kunnen met onze schepen alle havens sluiten en blokkeren, eri den geheelen handel naar onze Iravens doen stroomen. William. Maar kunnen wij op die wijze ook ons z-elven de keel toebinden P Grey. Wij hebben bet altoos genoeg in onze magt, weder eeuige ruimte eu vrijheid te geven aan den eeneu of anderen staat wiens producten wij noodig hebben. William. Maar als nu de drie groote mogendheden var> het vaste land zich ook eens tegen ons vereenigen boe dan? Talleïrand. Zij zullen hef niet durven doen, behalven dat zij het ouderling nooit eens zullen worden. En al gebeurt dat dau is Frankrijkals het ran Engeland nkt te vreezeu heeft, wei ia

Zierikzeesche Courant | 1833 | | pagina 1