ZEERIKZEESCUE C OU1AI T. 2ü|utt0chlanb. Vrijdag BESTUREN EN ADMIN IS TRA TIEN. NIE UWS TIJDINGEN. 1 W*. 14. A*. 1833. 15 Fèbruarij. de staatsraad gouverneur van de provincie zeeland Celioord het rapport van den fungerenden Inspecteur van liet Kadasterhoudend9 dat de kadastrale plans benevens de aanwijzende Tafels en de perceelsgewijze leggers van de Gemeenten Baarland Borselen Driewegen EUèwouts- dijk, Goes, '-s Gravenpolder's Heer-Abts kerke's Heer-Ar ends kerke 's Heeren- Hock A Heer-Hcndrikse-kinderen Heinkenszand Hoede kens kérke Kapelle Kaltendijke Kfoeünge Nisse OudclandeOvezandeIVeme/dingen en ÏVolphaaris- dijkaan derzelver respectieve Besturen zijn verzonden. Roept mits deze op al de Grond-Eigenaars Pachters en Bestuurders van vaste goederen in voormelde Gemeenten gelegen', welker aanslagen in de grondbelas ting wegens verkoop of andere vervreemding, verandering behooren te ondergaan om aan de Plaatselijke Besturen Gene naauWkeurige opgave der verkochte of op eene andere wijze overgegane percèelen in te leveren. Deze opgaventot het opmaken van welke de hier boven vermelde bij de Ge meente-Besturen nedergelegde stukken alle gemak aanbieden, zullen behalve de letter en het nummer van het kadastrale plan, mitsgaders de soort en inhouds-grootte der perceclenook eene aanwijzing moeten bevatten van de koopers, verkrijgers, enz., en zullen dezelve aan meergemelde besturen behooren te worden ingediend, vaa woensdag den i3. lot woensdag den 27. der loopende maand Fèbruarij. ^Vordende een ieder die zulks aangaat, aangemaandom door de; tijdige indiening van eene naauwkemige opgave zich tegen alle nadeelwelke uit eene tegenoverge stelde handelwijze in deze zoude kunnen voortvloeijén vrij te' warenonder opmer king dat de in dezen bedoelde xectificatien alleen betreft de herstelling van be slaande erreuren in de kadastrale leggers ten opzigte van de namen der Eigenaars, en dus geheel afgescheiden is, van de reclam'atien wëgeris abuizen, tot wélke indie ning de belanghebbenden bij art. 5 der Wet van den December 11. Staatsblad no. 65 tot den laatsten Junij aanstaande zijn bevo#gd verklaard. Middelburgden 8.' Februari) i833, De Staatsraad Gouverneur voornoemd, VAN VREDENBEttCH. Frankfort den 8. Fèbruarij. Van de poolsche grenzen wordt geschreven «Personen welke onlangs in Poleji gereisd hebben verhalen dat bijna alle russiscbe troepen die tot dus verre in zoo grooten getale op de grenzen van het groothertogdom Posen verzameld waren, op marsch naar de hoofdstad Warschau zijn en dat op de grenzen niet véél meer dan de-gewone wachtposten der kozakken achtergebleven zijn. Dè russiscbe troepen, welke in Warschau en den omtrek verdeeld, waren; zijn daarentegen naar het binnenste van Rusland vertrokken. Men maakt natuurlijk hier omtrent allerlei gissingen en sommigen meenen zelfsdat deze maatregelen wel in verband kan staan mét de hulp, aan den Sul tan tégen den pacha van Egypte toegezegd. De gemoederen in het koningrijk Posen zijn altijd nog ter néder gedrukt, en voornamelijk kart dit van den adel gezegd worden. Officieren, die aan de re volutie deel genomen hebben en later zwarigheid maakten om in de russische gelederen over te gaan zijn inzonderheid aan een naauvv toezigt onderworpen wonen zij op het land dan mogen zij zonde» voorafgaand verlof van de naaste militaire overheid nóch naar de hoofdstad noch naar andere aanzienlijke steden van het koningrijk reizen. In de anders zoo bezochte wijnhuizen waagt het de kastelein niet, weinige menschen boven het gewone getal zijner gasten op te nemen een gesprek over staalkundige gebeur tenissen aan te knoopen durft thans niémand vermits de daar door ontstaande verdenking eene spoedige verwijdering ten gevolge heeft. De adel blijft derhalve lievér in zijne dorpenen de inge zetenen van de steden missen dus de voordeèlen die vroeger uit het verblijf van bemiddelde landbewoners voortvloeiden. Hoe luis terrijk overigens ook onlangs het onthaal van Prins 'Pashëwitsch te Kalisch was, heeft zich echter déze stemming van deir adel ook hij die gelegendheid duidelijk getoond, want dezelve is er niét ver schenen. Ook Warskhau lijdt er veel door, dat de adel der pro- vincien deze stad bijna in het geheel niet bezoekten dé paleizen aan rijke familien toebehoorende gedurende den garischen winter ledig staan. Een brief uit Berlijn van den 3o. Januarij behelst liet vol gende»Voor het vroegjaar is eene afdoening van de Hollandsch- Belgische zaak thans moeijelijk te verwachten. Eene verlegging van de londensche conferentie naar eene plaats'van het vasteland moet alleen reeds grooté wijdloopighei I en vertraging veroorzaken eer de hoven het over eene plaats eens geworden de afgezanten be noemd en onderrigt, en allen aangekomen en werkelijk in ouder handeling getreden zijn moet reeds een aanmerkelijke tijd verloopen. Irttusschen wenden de kabinetten van Londen en Parijs alles aan, om door hunne van de conferentie onafhankelijke onderhandelin gen in den Haag eene aanneming van hunne Voorslagen te bewerken en: de onbepaalde vrienden des vredes meenen dat alles daarop aankomt of de tegenwoordige ministeriel»van Engeland én Frank rijk vastheid en aanzien genoeg verwerven, óm aan hunne staat kunde den noodigen nadruk te kunnen geven. Uit dezen hoofde beginnen vele lieden aan wie anders noch de wighs der hervor mtng noch de doctrinaires van de Jülij-revolutie bevallen, toch naar de bevestiging van het Greijschc en Broglische ministerie te weiischen. Men heeft wel onlaigs in dagbladen de voordeden geroemd die onze Rijn-provincien gedurende de helgische ougere- geldh<»deü door toeneming van haiidel- eu fabriekwerk ondervonden hebbendoch deze slechts tot eenige oorden en voorwerpen be* paalde winst kan niet in vergelijk gebragt worden met de nadeelen die in het geheel door den onzekeren en gespannen toestand ver en het staatkundig en commercieel belang van dus dringend het einde van dezen staat van oorzaakt worden Pruissen vordert zaken." #e«j0f-fcviltamiu. Londen den 8. Fèbruarij. In the Morning Heraldeen Ion- densch blad dat zich door onpartijdigheid onderscheidten geens zins de Torijpartij is toegedaan Icést men ouder dagteekening van .gisteren Wij hebben heden niet het minste herigt van het vaste land 1 ontvangen en de beraadslagingen in het huis der gemeente houden voortdurend de algemeene aandacht schier bij uitsluitiug bezig. Desniettemin hebben wij eenige hernieuwde klagten over de voort- zelling van het embargo op nederlandsche schepen gehoord, en daar het in stand houden van dezen maatregel eenige nieuwe en gevoelige verliezen aan onze handelaars berokkend heeftkunnen wij ons over deze klagten niet verwonderen. »Een gerucht is in omloop geweest,, dat de Noord Amerikanen ,in het vooru*lzigt van eenen oorlog tusschen dit land-en Holland, kapers hebben uitgerust. Dit wordt bevestigd door het volgend uittreksel van een brief uit New-York; die door een der aanzien lijkste handelhuizen van de citij ontvangen is «Niettegenstaande de algemeene gisting die in Noord Amerika over »het vraagstuk van het tarief heersqht en terwijl sommige der Vereenigde Stalen die welligt dien naam niet meer verdienen liet zwaard wetten om elkander te bestrijden is men te gelijk »in eenige Noord-Amerikaansche havens bezig geweest met het uit- rusten van schepen die, in geval cr een oorlog tegen Holland «uitbrak, onder den naam van hollandsche kapers (tegen den brii- «schen handel) zouden kruisen. Voor de reeder te Baltimore en Philadelphia is de verzoeking om van de Oost- en Westiudievaar- »ders en van de walvischvangers dit gebruik te maken te groot "dan dat zij die 7.00 ligt zouden kunnen wederstaan. Men is daar "op liet uitrusten van zulke schepen te zeer gevat, om zulk eene «goede gelegenheid ongebruikt te laten/' «Het is in tusschen (dus gaat the Morning Herald voort) te hopen, dat de groot moedigheid van den Koning der Nederlanden, en het spoedig ophouden van eene handelwijs die men geenen oorlog mag uoeuien gevolgen zal voorkomen welke onze ministers niet schijnen voorzien te hebben. JVanfevijfe. Parijs den 6. Fèbruarij. De zaak der uitdagingen blijft nog al tijd het onderwerp der algemeene aandacht. Er heeft nog een tweegevecht tusschen dagbladschrijvers plaats gehad, doch zonder ernstige gevolgen te hebben. De bekende afgevaardigde Gamier Pages heeft .vrij .duidelijk aan den heer Bcrryer te kennen gegeven, dat hij denzelven als een der voorvechters van de carlistrscbe partij er voor hield onder anderen de tweegevechten te hebben uitge« lokt; waarom.de heer Pagés den heer Bcrryermet twee afgevaar digden als getuigen, tot eene ontmoeting uitnoodigdc. De heer Bcr ryer heeft hierop kortelijk maar met waardigheid geantwoord dat hij aan de ongeregeldheden door beide partijen in de laatste dagen gepleegd, te eenenmale vreemd was. Intusschen heeft er werkelijk eene ontmoeting tusschen genoemde heeren plaats gehad die evenwel, na vvederzijdsche verklaringen, in der minne is, geëindigd. De Moniteur .behelst een artikeltegen de tweegevechten waarin hij zegt dat de overheid vast besloten heeft niet te dulden dat de eene denkwijs zich tegen de andere of tegen de openbare rust wapenen. .,-pndfcr gewoonte, beschuldigt de eene partij de andere, van tot de ongeregeldheden aanleiding te hebben gegeven; de ministeriële voegt zich hij de revolutionaire om al den blaam op de cariislen te doen neder.komeir. Indien het waar is dat van deze zijde wei- ligt eepe eerste aanleiding is gegeven zoo is het niet te ontkennen dat de revolutionairen; gretig van de aangebodene gelegenheid, tot het stichten, van onrust hebben gebruik gemaakt en dade lijk liet vuur hebben aangeblazen door van een genoegzaam hij zonder geschil een' twist van partijen te maken. Hoe ver zich de uiizigten der revolutionairen reeds uitstrektenkan men opmaken uit de berigten van de iribanc, dat zich reeds 600 zoogenaamde patriotten in zijne bureaux hadden doen inschrijven, om den tvvfst vol te houden dat het genootschap Help u zelvcn enz. zich be reid had getoond, in weerwil van alle gevolgen -de cariislen te bestrijden dat de. maatschappij der regten van den mensch aangebo den had om des noods hij afdeelingen van 20 man tol een ge tal van ^ooo man opte, trekken tot uitroeijing van de uiiturtcndc p (Ir tij. Er hebben heden werkelijk ongeregeldheden tegen de bureaux van dé Quotidienne plaats gehad. Eene aanzienlijke magt is op de been, of gereed, om zich op het cerate t» eken te vertoonen Men hooptdat deze spanning zonder treurige gevolgen zal verdwijnen f doch geheel geruststellend schijnt de staat der hoofdstad niet.

Zierikzeesche Courant | 1833 | | pagina 1