ZrERIKZEESCHE N°. 104. Vrijdag BESTUREN EN ADMINISTRATIEN bekendmaking, NIEUWSTIJDINGEN. V. 1832. den 28. December. Door Zijne Majesteit is bij Besluit van den u. Deceinber i832 V no. 60, bij continuatie benoemd tot Wethouder del' Stad Zierikzec den Edel Achtb. Heer Jonkheer K. W. de JONGE. bekendmaking# BURGEMEESTER cn WETHOUDERS der Stad ZIEftlKZEE. In aanmerking nemende dat derzelver aangekondigde zitting tot bet aanhooren der reclames van zoodanige Ingezetenen, welke zich bezwaard mogten achten om met hunne vrijwillige Inschrijvingen tot ondersteuning der hulpbehoevende betrekkingen van uitgetrok- kene Vrijwilligers en Schutters, met het volgende jaar 1833 zoo lang de nood dit vorderen mogl op gelijken voet als tot hiertoe is geschied, te blijven voortgaan volkomen aan de verwachting cler Regerinc heeft beantwoord alzoo de weldenkende Inschrijvers zóo stilzwijgend als uitdrukkelijk zich hebben bereid verklaard om hunne Inschrijvingen bij continuatie te doen stand houdenwaar door de Commissie met de zorg voor de regelmatige uildeeling aan deze hulpbehoevende aanverwanten belast, zich op nieuw zal in staat gesteld zien, om naar dezelfde maatstaf en wijze hare taak voort te zetten, terwijl door deze voorziening eene anders onver mijdelijke belasting tot bereiking van hetzelfde doel is voorgekomen. hebbengoedgevonden: Door eene openlijke en loffelijke vermelding van dezen gunsligen uitslag den Ingezetenen den dank der Regering te betuigen voor eene zoo volijverige medewerking in dezen blijkbaar aan den dag gelegd om den last des onderbouds van de achtergeblevene be trekkingen van hen die daarop- eene reglmatige aanspraak hebben verworven, geheel vrijwillig te willen helpen dragen, terwijl de Commissie tot inzameling en uitdeeling der geldelijke bijdragen zal worden uïtgenoodigd om bare bemoeiingen te dier zake, met den. zelfden belarigeloozen ijver ten nutte der belanghebbende Ingezete nen bij voortduring te willen aanwenden en de pogingen van bet Bestuur op deze wijze krachtdadig te blijven schragen. En zal deze door de Stads Courant worden openbaar gemaakt. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzec den i\. December i832. Burgemeester en Wethouders voornd. de C R AN E, vt. Ter ordonnantie van dezelven De stads secretaris W. J. P. K R O E F. DUITSCHLAND. Leipzig, den 16. December. In de leipziger courant van beden leest men het volgende van het Erzgebergteden 13. dezer: Var- tieuliere correspondentie Ten dage van den veldslag bij Aspern en Eszlingen den 21. Mei 1709, hadden eenige lieden op de hoog ten van het Erzgebergte van verre bet gedonder van het kanon ge boord. Men wilde zulks toen aan verbeelding toeschrijven en twij felde er algemeen aan. Den f\. December hoorden verscheidene personen op de hoogten om Schwarzenberg een gedruisch als dat van eene zware kanonnade, zelfs nu en dan zeer duidelijk. Daar de wind van Antwerpen naar ons toe woei werd het niet voor onmogelijk gehouden dat het bombardement werkelijk was aange vangen zoodat men het bewuste tijdstip in gedachte hield. Tot onze niet geringe verwondering lezen wij. nu in de leipziger cou rant, dat juist den 4- bet beschieten der anhverpsche citadel uit io5 stukken geschut is begonnen en de bezetting zulks even krach tig heeft beantwoord. Wij achten het niet onbelangrijk zulks mede te deelen daar wij nog geen voorbeeld kennen dat het geluid eener kanonnade zich 80 duitsche mijlen ver heeft doen hooren. G R O O T - B R I T T A N N I E. Londen, den 21. December. Terwijl door de pogingen lot be- magtiging der citadel altijd een der voornaamste punten van de overeenkomst tusschen Frankrijk en Engeland tegen Nederland wordt ten uitvoer gelegd schijnt aan de uitvoering daarvan tegen België' niet gedocht te worden. Integendeel leest men in den Courier dat het bclgisch bewind ingevolge uit Berlijn bekomen berigten bevelen aan den kommandant van Venloo heeft gezonden om die plaats meer te versterken en van leeftogt te voorzien. Evengemeld blad deelt een' brief uit Parijs mede, van den 18. Waarvan de aanhef aldus luidt: j»De belegering der citadel van Antwerpen welke zoolang buiten de aanvankelijke verwachting d<?r belegeraars duurt verwekt in deze hoofdstad gemor. De bemagtiging der lunette St. Laurent al leen heelt meer tij cis vereischt dar. voor de verovering der citadel gesteld was, Hoezeer moet mea gedwaald hebben iu de beoordeeling courant. der middelen van de belegerden öt vön de bekwaamheid eü dö onverschrokkenheid van Chassé en zijne bezetting f Wat in de laatste zeventien dagen beeft plaats gehad doet de waarde kénnen van de snorkerijen welke den Belgen zoo gemeen zijn en toont vol doende aan wat hel gevolg zou zijn geweest indien men hen bij zulk eene belegering aan hunne eigene krachten had overgelaten. De les, welke de Nederlanders geven, gelijkt naar die van Leuven FRANKRIJK.. Parijs, dén 21. December Uittreksel uit bijzondere berigten.) «Niettegenstaande den schitterenden moed, welke de bezetting der citadel van Antwerpen bij hare teWonderiiigswaai'dige verdediging aan den dag legt en in Wsétvvil van liet ongunstige weder, het welk de opefatien van ons leger hindert, stelt men zich thans al hier voor, dat Onze troepen nog in den loop dezer maand het kasteel zullen vermeesterd hebben. De vrees voor verdere boUirf- gen tusschen het nederlandsche leger en onze troepen alsmede voor vreemde tusschenkomst is voor het oogenblik geheel verdwenen in plaats van op het slagveld schijnt de belgische zaak in de I011- densclie conferentiè'n afgedaan te zullen worden. Het schijnt vooral, dat de pruissische gezant alhier nimmer opeen vriendschappelijker voet met ons kabinet geslaan heeft dan op dit oogenblik; Terwijl alzoo alles een vredelievend aanzien heeft, spreekt mem weer van de algemeene ontwapening. Ons kabinet heelt ter dier zake nota's aan de onderscheidene hoven gerigt en gelijktijdig liet leger korps aan de Moezel bijna geheel ontbonden ook de troepen aan de Alpen hebben bevel bekomen om zich binnenslands ierug te trekken» Men verwacht nu van Prulssen spoedig gelijke maatre gelen en, volgens de verzekeringen van den oosten rij ksclien ge zant, zoude ook Oostenrijk, in weerwil van de moeijelijkheden be treffende Anco$aeerlang bewijzen geven van zijne vredelievende inzigten. De berigten omtrent de expeditie van D. Pedro luiden zeer on gunstig. Misschien zal. ile generaal Solignac niet vroeg genoeg te Oporto aankomen, om hem nog te redden. Onze ministers zijn het nog niet volkomen eens over het ont,-> werp van wet nopens den staat van beleg; zij zullen hetzelve ech ter gezamenlijk verdedigen. Intusscben zullen zij zich genoopt zien, om belangrijke wijzigingen in hun ontwerp toe te laten. Sommi gen meeneii dat de heer Dupiti bij gelegenheid van de beraad slagingen over dat ontwerp weiiigt kans zal hebben om eindelijk in liet bestuur te geraken. De onlusten te Marseille zijn gedempt. Ook in het westen, zijn de cliouans op nieuw met de troepen handgemeen geweest. De gebeurtenissen in het oosten van Europa zijn zeer gewigtig„ Ons kabinet schijnt de tusschenkomst van Rusland in den strijd tusschen Turkije en Egypte niet ongaarne te zien liet stelt zich voor, dat de aandacht van Rusland daardoor zal afgetrokken wor den naar eene zijde waarbij Frankrijk en de revolutie geen regt- streeks belang hebben» Een eskader vertrekt van Toulon ndar Morea denkelijk om onze troepen van daar terug te halen." Omtrent de voorstellen, welke door de diplomaten gedaan zijn ten aanzien van hetgene beho jrde gedaan te worden na de ver meestering van het kasteel van Antwerpen verhaalt men, dat de pruissische gezant verlangd heeft, dat men Iloiland en België on derling hunne geschillen zoude laten beslechten dat de minister de Brogiie zich daartegen verzet, en begeerd heeft, dat de confe rentie, na de vermeestering der citadel eene gedeeltelijk vredelie vende gedeeltelijk gewelddadige poging zoude aanwenden om HoL land tot het aannemen van de voornaamste plinten van 15. Novem ber te dwingen de fransche armee zoude ir» België moeten blijven tot na het antwoord der nederlandsche regering indien dat ant woord weigerend was zoude het belgische leger Holland aantasten en de fransche armee in den omtrek van Antwerpen blijven. Den 24 De hollandsche krijgslieden, die in de lunette St. Lau rent gevangen Werden gemaakt, Zijn in de omstreken van Gerards- bergen gekanlonneerd. Op de paspoorten welke hun signalement bevatten worden zij geene krijgsgevangenen maai4 'gearresteerden uit kracht van dwangmaatregelen genoemd. NED E R LANDE N. Haarlem, den ,25. December De berigten der belgische bladen omtrent de krijgsbedrijven bij Antwerpen tot den s avonds bouj den in dat in den ochtend van dien dag te 9 ure, tWee parle mentairen der citadel zich naar den maarschalk Gérard hebben be geven dat spoedig daarop het vuur van beide kanten en ook de wei kzaamhedein zijn. g,esta.{ikt*; dat. ook een aide de-camn var* den maarschalk naar de citadel is gezonden. Deze onderhandelin gen hadden gelijk men meldt, betrekking op de capitulatie der citadel men verzekerde te Antwerpen .(lat deze sterkte zich tot de capitulatie bereid had verklaard, .dóch dat over de voorwaarde^ onderhandeld werd. Te 3 ure'n 's namiddags rfioeten de hollandsche parlementairen met eenen franschen officier op de citadel zijn teruggekomen met de voorstellen van.den maarschalk welke door cjen generaal Chassé zonden moeten worden .aangenomen binnen den tijd die volstrekt xioodig was om aut,yoofd uit 's Grayenhage te bekomeu.

Zierikzeesche Courant | 1832 | | pagina 1