IS". 76. Vrijdag A". BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. BEKENDMAKING. DU I T S CI3L AND. FrAnkeout, den i4- September. Tc Napoli heeft de bekende Co- tóCötrönieene proclamatie uitgevaardigd waarin hij zegt dat, nadat Griekenland zich vaïi de Turken vrij gevochten had eii ondèr ëéhe goede regering van graaf Capo d'Jstrias gelukkig had geleefd de za- ihénzwering van Argos te Megara een bewind heeft opgeworpen het- welk zich den titel van afgevaardigden van het grickschè Völfe aangema tigd heeft en op \Velks naam de oproerige bevelhebber Grivas aller lei euveldaden pleegt eii mét bendèn zoogenaamde constitutionele Al banezen een bestuur van geweld over Griekenland heeft ingevoerd. Hij verklaart derhalve dat er geene regtmatige vergadering van afge vaardigden van Griekenland bestaan kan voor dat dit geweld op houdt de vrede in den PelöpórinesUs is hersteld en het volk vrij is om bezadigde en eerlijke lieden te kiezen. Het is daarom, zegt hij, dat de brave en eerbiedwaardige generaal Tsavcllas zich aan het hoofd der vestingen van Patras Rhio en Antichrio heeft gesteld om het vaderland tegen die tirannie te verdedigen en van Spezzia Tinosen en andere provinciën de trouwelooze en onwettige gezagvoerders te ver drijven die zich van hét bestuur dier landen meester gemankt heb ben. Hij kondigt verder in naam van den souvereinen Vorst van Grie kenland en. voor bet oog des Almagtigcn aan dat zij besloten hebben den inmarsclivan C vivas niette dulden in de provincie I die zij be zetten geweld met geweld te zullen keeren en met de bezadigde bevolking van geheel West Griekenland het bestuur van Argos niet te erkennen. 'COUltAMT. den 21. September, GROOT - BRITTANNIE. Londen den 14. September. De berigten uit Ierland worden aller belangrijkst want het is te vreezen dat heter toch tot een openlijke oorlog tegen het gouvernement metal de gevolgen van een burgeroorlog komen zal. F R A N R R IJ K. Parijs den 14- September. Er wordt thans veel over de hertogia vein Berry gesproken. Gisteren en eergisteren liep bet gerucht, dat zij gearresteerd was doch dit heeft zich niet bevestigd. Men ver haalt dat de heer Edmond Blanc secretaris-generaal van hét mi nisterie van koophandel met eene allerbelangrijkste zending naar de departementen van net Westen is vertrokken. Geheime agenten moe ten in last gehad hebben om de hertogin te verwittigendat de heer Blanc volmagt bad om haar te vatten en haar dus te raden dat zij zoo spoedig mogelijk Frankrijk verlaten zou. Hieraan bad zich zoo als men zegt de hertogin niet gestoord en was in het Westen geble ven waar zij voortging met hare partijgangers aan te zetten en een algemeenen opstand te regelen zoo dat de heer Blanc moet trachten haar in hechtenis te nemen en naar Blaye te vervoeren waar het kasteel tot liare ontvangst in gereedheid gebragt zou zijn. BELG I. E. Brussel, den 14. September. De regering heeft kennis hekomen van denen brief van den generaal Chcissè waarbij hij zich bezwaart over de werken die tegeri het kasteel worden aangelegd. Degene- raai Deprêz is naar Antwerpen geweest om die werken in oogen- schouw te nemen. Meu meldt niet, dat hij last had gegeven om dezelve ie staken. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Provincie ZEELAND Gezien derzei vier Publicatie van den 15. Mei IL.no. '494? betrekkelijk bet inVörderbaarAëllen der Kohieren van Personelén omslag voor den loopenden Stedelij keri achterstand over i83i door Hun. Ed. Gr. Achtb. Heereri Gedeputeerde Staten dezer Provincie, op den 4- Mei jl. goedgekeurd. Herinneren bij déze de In- en Opgezetenen der Stad, aan hoveri- geribeirlde Publicatie met uitiioodiging om hunnen Aanslag alsnog binnen den tijd v&n acht dagen ten Kantore: van den lieer Stedelijken Ohtvanger te betalen ter voorkoming'van Parate-executie. En opdat niemand hiervan onwetend zoude zijn zal deze afgekon digd en in de Stads Cóürant worden geplaatst. Zierikzecdeii 19. September i832. Burgemeester en Wethouders voorlid. de CRANE, vt. Tér Ördonnaritie van dezelven, De Stads-Secrétaris W. J. P. KR OE F. N i E UW ST IJ DIN GEN. Deze proclamatie is gedagteekend den 10. Junij. In een onzer meest geachte bladen leest men een bijzonder berigt uit Berlijn, van 1. September, waarin de pogingen die dooi de mogendheden, en bepaaldelijk door de londensche conferentie zijn aangewend, om bel uitbarsten van een en algemeenen oorlog Waardoor Europa in bet begin dezes jaafs bedreigd werd te ver hinderen ten hoogste .geroemd worden. Na aan de conferentie dank te hebben betuigd', »voor het aannemen en standvastig volgen van èën stelselHetwelk algemecne veiligheid moet opleveren en de no- gingen der oorlogsgezinde partijen móet verijdelen" maakt de schrijver gewag van de noodzakelijkheid, om dit werk nietlenhalvc të doen maar dón nog altijd bagcbelijken toestand van Europa te beveiligen tegen gebeurtenissen welke plotseling zouden kunnen ont staan. »Uit dien hoofde (dus vervolgt bij) willen, naar men zest cle kabinetten gemeenschappelijk zich daarop toeleggen, dat het heerschende staatkundige stelsel niet slechts meer bevestigd, maar ook in meerdere uitbreiding toegepast worde hetgeen het herleven yan het monarcblscheen de langzame maarzekere vernietiging van liet revolutionnaircsteeds in regeringloosheid ontaardende nieuwe grondbeginsel ten gevolge zoude hebben. Konden alle regeringen zich tot de vervulling dezer taak vereenigen en mogt het gelukken hieromtrent eene opregteen bepaalde overeenkomst tot stand te bren gen dan is er geen twijfel aan of de gisting der gemoederen welke onloochenbaar in verscheidene landen bestaat doch niet door we zenlijke bezwaren maar door de te lang straffeloos geblevene wer king van binnen- en buitenlandsche onruststokers veroorzaakt is zal eindelijk verslikten de revolutionnairé geestwelke tot nog toe Europa onder de wapenen houdt zal betoomd worden. Een der voornaamste diplomaten eener noordsche mogendheid móet gelast zijn om dienaangaande afspraken te maken door welke die mogend be den welke zich lot behoud van bet monarchiscbe beginsel verbin den zekere wederzijdsche verpliglingen zouden op zich nemen te gen bet geval dat een verstorende invloed de oogmerken der al zoo vereenigde kabinetten mogl dwarsboomen." De heeren CLConnell en Doyle laten niet na op de afschaffing der tic.xden en een afzonderlijk bestuur voor Ierland aan te dringen. De onderkoning van Ierland, lord Angleseyen de heer Stanley zijn met een vasten moed bezield om niet voor de bedreigingen der opstan delingen te buigen en zij maken zich gereed om de crisis die zij voorbereiden, door te staan. Op vele plaatsen dwingende oproeri- gen de landbewoners hunne hoeven te verlaten zich ten krijg uitte rusten en oefenen geweld uit aan degenen, die weigeren hunne oproe pingen te volgen. Den 16. Koning. Karei heeft uit eigene beweging het besluit ge nomen om zich uit Schotland te verwijderen, en Koning Jfilliant heeft hem betuigd, dat, zoo dit besluit onherroepelijk was, de schepen der koninklijke zeemagt ter beschikking waren van den eerstgenoemden tot zijnen overtógt. Lord Palnierston heeft hetzelfde den heer de Blacas herhaald en daarop is de hertogin van Angouléme met Mademoiselle den 9. te Londen aangekomen om met de Lightning eene gouvernements-bootte vertrekken. Intusschen heett lord Palnierston eene bijeenkomst gehad met den franschcn minister de Mareuil en zijn van dien kant zoo veel zwarigheden geopperd, dat Koning en minister zoo het schijnt hun woord geenszins gestand hebben gedaan en dat de hertogin van Angouléme met een vaar tuig voor eigene rekening de reize naar Rotterdam heeft aangeno men. Alvorens te vertrekken heeft de hertogin een bezoek gehad van de Konjnginde Prinsen en al de ministers, met uitzondering van den heer de Mareuil. Nog zegt men, dat de hertogin in de Vende'e op het spoor isdoch dat zij steeds met eene voorbeeldige behendigheid aan bare vervolgers vVeet te ontsnappen. Zij zou als eene geestelijke zuster verkleed rei zen dan eens haar verblijf in een nonnen-klooster houden en dan weder bij de pastoors der verschillende gemeenten eene schuilplaats vinden. Men houdt vol dat alle pogingen, om baar over te halen van Frankrijk te verlaten vruchteloos zijn geweest en zij ook eene uitnóodiging van Karei X om naar Schotland terug te keeren afge wezen beeft. Van Nantes schrijft men den 11. dat de hertogin den vorigen dag die stad gepasseerd moet zijn en zij door geheime agenten werd ver volgd. Lenige, lieden meenden dat zij zich naar eene plaats begaf, waar een klein congres'gehouden zou worden, tot regeling der voor waarden waarop zij den franschcn bodem geheel zou ontruimen. De gewezen chef de bataillon Guillemot, dieeenigen tijd geleden in de Vende'e gevat is geworden en totdeporalie veroordeeld was, heeft middel gevonden om uit de gevangenis te Rennes te ontvlugten. Men verhaalt dat bij Bourboii Vendee een gevecht is voorgevallen tusschen een detachement troepen en eenè sterke bende Ghouans waarbij de laatslen op de viugt geslagen en twee hunner opperhoofden gegrepen waren. Men vindt in de dagbladen onderscheidene berigten van de diefstallen, welke zijn gepleegd op bet feest, dat de sociëteiten van Brussel dezer uagen aan de Koning en Koningin gegeven hebben. Er schijnen behendige zakkenrollers onder de feésl.genooten geweest te zijn', daar, niettegenstaande de feestzaal luisterrijk verlicht was den een zijne beurs, den anderen zijn horologiekettiug een derden zijn gouden of zilveren (snuifdoos ontstolen is; terwijl eenige dames bet feest ver maak met het verlies van hare shawls en kostbaarheden heb ben móéten boeten. Dit heeft eindelijk niet weinig verwarring ver oorzaakt en schijnt bijgedragen te hebben dat de Koning en de Konin gin na wat gedanst te hebben, al spoedig het feest hebben ver- later».

Zierikzeesche Courant | 1832 | | pagina 1