Hi\ 68. ZIERIKZÉEgCHE a Vrij flag BESTUREN EN A DMINIS TRATIEN. w. J. p. KR OEF. NI E UW STUB IN GEN. A°. 1832. OUR AN Tc den 24. Augustus. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER ea WETHOUDERS der Stad ZIËRIKZEE Provincie ZEELAND. Gezien het Koninklijk besluit van den 20. Julij jongstleden No. 4 2 houdende goedkeuring van de door den Ed. Achtb. Raad de zer Stad bij Zijne Majesteit ingediende voordragt tot wijziging en verhooging van eenige Plaatselijke Belastingen in verhouding tot den daarvoor verschuldigden Rijks-Accijns. Hebben goedgevonden Overeenkomstig de vefleende magtiging het al zoo gearresteerde Ta rief van Belasting in werking te brengen van en mei heden] wor dende daarbij bepaald: Dat de Middelen Buitcnlandsch GedisteUerd en Buitenlandsche Li- Leuren van tien graden sterkte (meerdere of mindere sterkte naar evenredigheid) zullen onderworpen zijn bij den invoer binnen deze Stad, aan eene plaatselijke Belasting van 48 opcentenberekend op de hoofdsom van 's Rijks accijns, gelijk staande aan het bedrag van S 9>bo pei vat buitenlandsch gedisteleerden van fi 4,4° Per va* buitenlandsche likeuren onverminderd de verhooging daar te bo ven van een tiende voor den Stedelijken Achterstand terwijl £bij den weder-uitvoer der dranken restitutie of afschrijving van be taalden Impost zal verleend worden zoo en in dier voege als bij Art. ï3 van het Reglemientgoedgekeurd bij Zijner Majesteits Be sluit van den 29. October 1823, No. 86, is vastgesteld. En zal de'tegenwoordige wijziging en verhooging van Stads-Im- post op de buitenlandsche dranken worden gebragt ter kennis van de belanghebbende ln-en Opgezetenen dezer Stad j door Openbare af kondiging en insertie in'de Stads-Gourantten einde niemand daar van onwetendheid voorwende, en de Ontvanger der Stedelijke Be lastingen dien overeenkomstig de Belasting zoude kunnen innen. Gedaanten Raadhui^eder Stad Zierikzeeden 21Augustus 1882. Burgemeester en Wethouders voornd. de CRANE vt. Ter ordonnantie van dczclven j De Stads-Secretaris 1 DUITSCHLAND. Frankfort, den 17. Augustus. Te Baden nabij Weeneneene badplaats, waar het Keizerlijk gezin somtijds vertoeft, heeft zekere Franz Reindl, een gepensioneerd kapitein een aanslag op het leven Van 'sKeizers zoonZijne Majesteit den aartshertog Ferdinand, Koning van Hongarije gewaagd toen de Vorstuil de kerk komende door den graaf von Salis, zijn kamerheer verzeldnaar zijn verblijf terug keerde. Het pistoolschot trof den Koning aan den linkerschouder, do'li veroorzaakte slechts eene ligte kneuzing, daar de kogel weinig kracht had, die nog door de voering van zijn overrok meer werd gebro ken. De moordenaar werd dadelijk door drie ter hulp gesnelde per sonen gegrepen wierp de ontladen pistool wegbragt zich met eene andere eene wond aan het verhemelte toe, die nader niet gevaarlijk "Werd bevonden en leide nog met eene derde pistool op een der Snannen die hem grijpen wilden aan .welke echter weigerde. De Koning begaf zich onverschrokken te voet naar de stad om zijn Kei zerlijken vader door zijne komst gerust te stellen. De booswicht geeft 'voor, dat hij tot deze daad bewogen zou geworden zijn door dat de "Vorst een door hem gedaan verzoek om negen honderd guldens slechts met een geschenk van honderd guldens had beantwoord. Hij zal voor (ïec? krijgsraad teregtgesteld worden. 2'ijne Majesteit den Keizer is den middag na dit voorval tegen- V ^oou'dig geWeest bij de pleglige overgiftevan de onderscheidingsteeke- 11 .On aan den marquis Spinola,> die tot kardinaal verheven is. Toen dlö ICeizer zich derwaarts begaf, heeft de menigte Zijne Majesteit met geestdrift begroet en hem bewijzen gegeven van blijdschap over bet g elukkig behoud van zijn zoon. Warschau, den 12. Augustus. De raad van bestuur des koning- rij ks heeft den 17. Julij bekend gemaakt, dat personen, bij welke ve rbo.rgene geweren of eenigerlei wapens gevonden worden, zoo lang vo or den krijgsraad zullen teregt gesteld worden tot dat de straf- we 'tten op staatsmisdaden zullen uitgevaardigd zijn. Wkenen, den 11. Augustus. De mannen die dengenen welke den Koning van Hongarije wilden vermoorden aangehouden heb ben:, hebben elk van den Keizer een geschenk van 5oo gulden ont- van gen. Een hunner is voorts dadelijk als lijfknecht bij den Ko- nim en Koningin van Hongarije aangesteld Z witserland den 14. Augustus. Den 5. dezer is de president ïlegenna^z, terwijl hij om bijzondere zaken, tusschen Niederdorfen Benv il op reis was door een aantal jonge Beden uit haat over zijne staatkundige gevoelens zoodanig geslagen dat zij hem voor dood bic. 1 den. Zijn geld een stok cn eene muts werden hpm ont- nomen.y Daarbij liep een der jonge patriotten: »ga nu op den landdag, gij landverrader, die de vrijheid dacht te verstikken. Dö geslagene is naderhand opgestaan en naar zijne woonplaats ontko men. GROOT - BRITT ANNIE. Londen, den 17. Augustus. Woensdag avond is in het Jiuis dei* lords over de portugesche zaken gesproken door den hertog van Wel- lington en den eersten minister graaf Grey. De hertog beweerde, -lat het belang van Engeland vorderde, dat door eene gepaste tus- schenko'mst er een einde aan den oorlog in Portugal gemaakt wierd. Hij beschouwde de onderneming van don Pedro als geheel mislukt j daar hij tot nog toe geene andere plaats dan Oporto in zijne magfc baden volstrekt geen bijval van de natie bad te Wachten. Voorts be greep bijdat het ministerie niet naauwkeurig de regelen van neu traliteit in dezen twist deed in acht nemen. Graai Grey beeft hoofd zakelijk de reglvaardigbeid van don Pedro's zaak bepleiten daarbij zich tegen de klagten van den hertog rakende de neutraliteitver dedigd verzekerende dat Engeland niet afweek noch afwijken zou. van het stelsel van onzijdigheid, dat het begrepen had in deze te moeten volgen. Den 19. De Coiirrier zegtcïat met dezelfde paketboot die den helgischen gezant overgebragt heefthier ook eene mededeeling is ont vangen inhoudende dat België hoop heeft en verlangt om de ge schillen spoedig, zoo mogelijk, op eene vredelievende wijze te schik ken doch die op de eene of andere manier geschikt wil hebben. F R A N K R IJ K. Parijs den 17. Augustus. Te Toulon is eenige dagen geleden eend russische oorlogsbrik op de reede ten anker gekomen die depêches overbragt welke dadelijk naar Parijs gezonden zijn en die, na bet antwoord daarop ontvangen te hebben weder weggezeild is. Men zegt di 1 dit vaartuig noch bij zijne komst noch bij zijn vertrek de fransche vlag gesalueerd heeft, en de kommandant ook geen bezoek bij den zee-prefect beeft afgelegd. In de Vendc'e wordt hel weder onrustiger. Inliet boscb van Mache- coul heeft een gevecht plaats gehad tusschen een detachement van liet 56ste en de Chouans, dat van weinig belang is geweest; doch de soldaten hebben om de oproerigen te verdrijven een hunner.schuil plaatsen in den brand gestoken en ongelukkig beeft zich die brand aan bet bosch mede gedeeld waardoor een zeer groot gedeelte daar van reeds in de asch was gelegd en het geheele bosch werd be dreigd. Dc kamer van beschuldiging van bet koninklijk geregtshof te Ren- nes beeft den heer Berryer naar bet hof van assises van Nantes ver zonden, als beschuldigd van lieden te hebben willen verleiden om. aan een komplot deel te nemen. Bij deze gelegenheid vindt men in de nieuwspapieren een afschrift eener nota te Parijs opgemaakt door eenige vijanden van alle oproerige bewegingen en des naclits van den 28. Meidoor genoemdenheer Berryer aan de hertogin van Berry voor gelezen. In dit stuk wordt gezegddat de lieden, waarin men een vereerend vertrouwen gesteld heeft niet kunnen nalaten hun leed wezen te betuigen over de raadgevingen ten wier gevolge men tot den tegenwoordige» hagchelijken toestand gekomen was; dat die raad zeker door zeer ijverige personen gegeven was doch dat zij geene be hoorlijke kennis droegen noch van den waren slaat der zaken noch van de gesteldheid der gemoederen dal men zich bedriegtdoor aan de mogelijkheid van een opstand in Parijs te denken dat men er geen twaalf honderd man zonder mengsel van agenten der politie zou vin den die voor eenige stukken gelds straatgerucht zouden maken en tegen de nationale garde en een getrouw garnizoen zouden moeten vechten; dat men zich even zoo omtrent de Vendée cn het Zuiden be driegt dat dit land van trouw en opoffering door eene Bal rijke armee bezet is die ondersteund wordt door de bevolking der steden welke bijna alle vijandig aan dc lcgitim/nt zijn zoo dat een opstand onder boeren voortaan alleen zou strekken 0111 bet platte land te verwoes ten en het besta «and gouvernement door eene gemakkelijke zegepraal te bevestigen dat men derhalve denktdat zoo de moeder van Hen drik V in Frankrijk ware, zij zich moest haasten daaruit le vertrek ken ha aan alle de opperhoofden bevolen te hebben zich rustig te houden dat zij aldus in plaats van gekomen te wezen om.den bur ger oorlog te organiseren, verschenen zou zijn om den vrede te ge lasten en den dubbelen roem zou verworven hebben van eene groote moedige daad. te verrigten en bet vergieten van hel fransche bloed te doen ophouden dat eindelijk de verstandige vrienden der ligiti miteit, die men nooit gewaarschuwd heeft van hetgeen men willens was te'doen die nooit geraadpleegd zijn over de gewaagde partij, welke men koos, en die geene kennis van de feiten hebben gedragen dan na dat ze plaats hadden gehad de verantwoordelijkheid daarvan terug werpen op hen die ze aangeraden en ontworpen hebben kun nende zij noch eer noch blaam verdienen bij bet al of niet gelukken dier ondernemingen. De vader Van den beer Berryer beeft hierbij gevoegd, dat zijn zoon bij de hertoginalleen de vrome en opregte tolk van deze eerlijke geloofsbelijdenis is geweest; dat de beeren de ChateaubriandHyde de Neuvillc en Filz James die dezelve met hem hebben afgelegd, overtuigd door ontegenzeggelijke bewijzen dat de- heer Berryer1 daarvan in bét minste niet was afgeweken met hem daarvan de

Zierikzeesche Courant | 1832 | | pagina 1