ZIERIKZEESCÏIE S3ingsdag BESTUREN EN A DMINIS TRA TIEN. den 21. Augustus. N". 67. '3* c-</ A". 1832. De GOUVERNEUR der Provincie ZEELAND. In aanmerking nemende dat de ondervinding heeft geleerd, hoe seer vele Ingezetenen oubekend zijn met de bestaande ■wettelijke bepalin gen ten gevolge waarvan geene ongezegelde verzoekschriften aan Zijne Majesteit, de Departementen van Algemeen Bestuur, Sieden of Ge meenten of andere openbare Collegien Gestichten of instellingen hoe ook genaamd kunnen worden ingediend. Gelet op dè ten deze in vigeur zijnde weiten en verordeningen Inzonderheid op de VVet van den 16 Junij 1832,4 {Staatsblad no. 2,9) Herinnert bij deze den belanghebbenden dat overeenkomstig de bestaande wetsbepalingen niet zal kunnen beschikt worden, op aan Zijne Majesteit de Departementen van algemeen Bestuur of eenige openbare Autoriteit of aan dezelve ondergeschikte Administration Gestichten en Instellingen ingediend wordende verzoekschriften bij aldien deze niet op van formaatzegel voorzien papier zijn ge schreven zijnde hiervan alle'e'n vrijgesteld de requesten van onver mogen den mits derzelver onvermogen blijke uit eene aan bet re quest gehechte verklaring,- van het Plaatselijk Bestuur hunner woon plaats. Zullende de verzoekers derhalve aan zich hebben te wij ten, de voor hunne .belangens na'deelige gevolgen uil de veronacht Earning dezer bepalingen voortyloeijende. Middelburgden i4- Augustus i832. van VREDENBURCFI. BEKENDMAKING, Aehtervolgens artikel 3 van Zijner Majesteits besluit van den 6. Januarij 1 831 110.-68 Staatsblad no. 2), heeft zijne excellentie de heer minister van finantien bij resolutie van den 16 Augustus 1 832 bepaald de prijzen het opgeld daaronder begrepen waarvoor de collecteurs splitters en debitanten der koninklijke nederlandsche lo terij de loten en gedeelten van dien voor de derde ivcek der trek king van de laatste klasse der 1 56ste loterij zullen mogen uitgeven; te weten Bij verkoop: Bit verhuring: Göhcele lotenf 83.00 Gebeele lotenf 45,00 Halve 4*,5o Halve - 22,5o' Vijfde - 16,60 Vijfde - 9,00 Tiende - 8,3o Tiende s - 4>5o Twintigste» 4*'5 Twintigste» - 2,20 Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd, dat bij voor noemd artikel van Zijner Majesteits besluit uitdrukkelijk is vastge steld dat de collecteurs, splitters en debitanten gehouden zijn om zicli naar die prijsbepaling te régelenen dezelve gedurig ter inzage voorliet publiek beschikbaar te hebben. Zicrikzee den 20. Augustus i832. Voor den Gouverneur der Provincie Zeeland De Burgemeester der Stad Zicrikzee DE CRANE. SCUOUH ING DER JEE GEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERJRZEE brengen door deze ter kennis van al de daarbij, belanghebbenden dat in de eerste dagen van September aanstaande van wege de Re gering eene laatste Schouwing op de wegen door het poort-ambacht ge schieden zal en dat de alsdan nog in gebreke géblevene gelanden zich zeiven de schaden zullen te wijlen hebben die hunne verzuim de verpligtingen ten dezen zullen naar zich slepen. Gedaan ten Piaadhuize den 20. Augustus i83-a Burgemeester en Wethouders voornd. de CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven, De Stads-Secretaris W. J. p. KROEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIE RIK ZEE Provincie. ZEELAND. Gezien het Koninklijk besluit van den 20. Julij jongstleden No. 42 houdende goedkeuring van de door den Ed. Achtb. Raad de zer Stad bij Zijne Majesteit ingediende voordragt tot wijziging en verbooging van eenige Plaatselijke Belastingen in verhouding tot den daarvoor verschuldigden Rijks-Accijns. Hebben goedgevonden Overeenkomstig de verleende magtiging het al zoo gearresteerde Ta rief van Belasting in werking te brengen van en met heden;wor dende daarbij bepaald: Dat de Middelen Buitenlandsch Gcdistcleerd en Buitenlandsche Li keuren van tien graden sterkte (meerdere of mindere sterkte naar evenredigheid) zullen onderworpen zijn bij den invoer binnen deze Stad, aan eene plaatselijke Belasting van 48 oplenten'berekend op de hoofdsom van 's Rijks accijns, gelijk staande aan liet bedrag van J 9,60 per vat buitenlandsch gedistelcerdca van J 1 4,4° fcr val CO I'll A XT, buitenlandsche likeuren onverminderd de verhooging daar te Lo ven van een tiende voor den Stedclijken Achterstand terwijl bij den weder-uitvoer der dranken restitutie of afschrijving van be taalden Impost zal verleend worden zoo en in dier voege als bij Art. i3 van het Reglement, goedgekeurd bij Zijner Majesteits Be sluit van den 29. October 1823, No. 86, is vastgesteld. Eu zal de tegenwoordige wijziging en verhooging van Stads-Im.^ post op de buitenlandsche drauken worden gebragt ter kennis van de belanghebbende ln-en Opgezetenen dezer Stad door openbare aI- kondiging en insertie in de Stads-Courantten einde niemand daar van onwetendheid voorwende, en de Ontvanger der Stedelijke Be lastingen dien overeenkomstig de Belasting zoude kunnen innen. Gedaanten Raadhuize der Stad Zicrikzeeden 21. Augustus i832. Burgemeester en Wethouders voorud. de GR ANE vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris W. J.P.KR OEF. NI E UW STIJB IN GEN. DUIÏSCHLAND. Weenen, den 6. Augustas. Men verkeert hier steeds in het int- zigt op eene spoedige gunstige vereffening der verschillen tusscheu Holland en België, en houdt zich ook overtuigd dat de rust in de duitsche staten zonder de aanwending v&n geweldige miudeleu we- derkeeren zal. lieden heeft hier eene verschrikkelijke gebeurtenis plaats gehad. Een huisvader y zijnde een zadelmaker, gisteren en heden morgeit vroeg nog bij gezond verstand heeft op de gruwzaamste wijze zijne vrouw vermoord, daarop ook zijne twee oudste kinderen dood ge slagen, de twee jongere geworgd en zich daarop verhangen. Alle zes de lijken zijn heden namiddag in het gasthuis gebragt om gereg- lelijk geschouwd te worden. Naar men verneemt is de oorzaak van den gepleegden afgrijsselfj- ken moord gelegen geweest in het verval van zijn beroep en het voor- uitzigt van met zijn gezin tot den bedelstaf te zullen geraken. Ten einde le trachten zijnen loestand te verbeteren had hij het wanho pige middel om zijn geluk in de loterij te beproeven vruchteloos aangewend, en daar ten dage zijne ijzingwekkende daad een groote wissel vervallen was zoo geloofde hij gelijk uit eenen gevonden brief bleek zijue huisgenooten slechts door het met hem verlaten dezer wereld voor schande te kunnen behoeden! Het lijk des moor denaars zal naar de executieplaats vervoerd en onder de galg begra ven worden Frankfort, den i4- Augustus. Een brief uit Weenen, van den 6. Augustus, meldt het volgende: »Wij hebben bier uit Londen zeer geruststellende beriglen. De Koning der Nederlanden heeft de meeste voorslagen der conferentie aangenomen, en behoudt zich slechts eenige geldelijke schikkingen voor, waarmede hij zich met België wil verstaan en die bij de onderhandelingen welke te Aken zullen plaats hebben, ter sprake zullen gebragt worden. De hel- gische'zaak schijnt derhalve weldra te zullen geregeld zijn; want het is niet te vermoeden, dat van de belgische zijde bezwaren le gen de besluiten der conferentie zullen gemaakt worden. De graaf Lalain di.e zi.ch sedert eenige weken alhier bevindtbeeit de eer gehad, aan Z. M. den Keizer te Baden voorgesteld te worden, en hem een schrijven van Koning Leopold te overhandigen. De grieksche aangelegenheid is mede afgedaan vermits de Sultan in de uitbreiding der grieksche grenzen tot aan de golf van Arta en Volo toegestemd heeft, waarvoor hem eene schadeloosstelling toegezegd is welker bedrag verschillend opgegeven wordt. Wijders verlangt de Sultan het grondgebied van Zeilunij te behouden waarover hij nog voorstellen gedaan heeft. Deze groote toegevendheid van dc porie wordt aan den slechten voortgang der krijgsverrigtingen in Azië toegeschreven. Men zegt, dat er te Konslantinopel een koerier van de armee aangekomen is, die de tijding gebragt heeft van eene rug- waartsche beweging der turksche troepen, ten gevolge van onder- scheide gelëdene nederlagen. Men beweert ook dat bij de marine van. deri grooten heer groote misnoegdheid heerscht, en inen sprak er van dat verscheiden kapiteins ter zee door Mehned'kXi omgé- koc.ht waren en zich bij deszeis vloot wilden voegen. De porte bevindt zich in een en benarden toestand." Uit Livorno wordt, den 4- dezer, bet volgende geschreven: Brieven uit Beirut, van den 27. Junij behelzen nadere tijdingen over de jongste voorvallen in Syrië. Ten aanzien der bezetting van Damaskus melden zij dat Ibrahim-pacha sints lang grooten aan hang onder de bevolking aldaar heeft, gehad hetwelk dan ook de reden is geweest, dat deze stad zoo hijzonder is ontzien geworden. Ibrahim pacha heeft slechts een gedeelte der overheidspersonen, met behoud van hunne traktementen ontslagen en door aan hem ver knochte personen vervangen. Drie dagen lang hebben er ter vie ring der bevrijding van de turksche heerschappij openbare feesfé 11 plaats, gehad aan welke de ingezetenen het levendigste aandeel heb ben genomen; dc ganschc bezetting van Damaskus hud zich voor de

Zierikzeesche Courant | 1832 | | pagina 1