ZIEMKZEESCIÏE CÖÜIIA'NT. N% 63, Uëingsdag BESTUREN EN ADMINISTRATIEN NI E UW ST LTD IN GEN den 7 Augustus. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS dei- Slad ZIERIRZEE Provincie ZEELAND In overweging-namende cle nadeel en welke de Landeigenaren of Gebruikers worden toegebragtdoor het rapen van Koorn-Aren of, het zich toeëigerien op welke wijze ook, van "te Velde staande Vruchten zoo lang de Oogst niet gevallen en ingezameld is zoo mede het uitkappen of opzoeken van Aardappelen het sprokkelen van Flout enz. Gezien de Art. 44 en 53 van het Policie-Reglement voor deze Stad, van den i4 Julij 1826. Hebben goedgevonden: Aan elk en een iegelijk uitdrukkelijk, te verbieden het rapen van Koorn-Aren of andere Veldvruchten zoo lang dezelve op den Ak ker staan, behoudens het regt om na het rooven van den Oogst, met, toestemming van den Eigenaar of Pachter cene nalezing op de Velden te mogen doen en zulks, op straffe van vervolging over eenkomstig meergemeld Policie-Pieglement waarvan de strafbepa lingen op de overtreders gestrengelijk zullen worden toegepast. En woi'dt de Commissaris van Policie belast met het toezigt op de stipte nakoming van dit verbod hetwelk tot een ieders narigt zal worden afgekondigd en in de Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierïkzeeden 1. Augustus 1832. Burgemeester en Wethouders voornd. de CRANE vt. Ter ordonnantie van dczelven De Stads-Secrctaris w. J. P. KR OEF. DDITSCHLAND. Frankfort, den 3i. Julij. Het schijnt, dat het plan dm' Fran- schen is om onder voorwendsel van de rust in de paussêlijke sta ten te herstellen(leze wAder geheel oncfer de magt van den paus te brengen. De reis van den ridder Seb'regondi ,,-die reeds van An- cona .naar Rome is wedergekeerd, zou al,leen de aangelegenheden van bet.oostenrijkscbe bezetting-corps ten doel gcbad hebben. On der de oosten rij ksche troepen in de legatien hebben hoegenaamd geene bewegingen plaats. De zwitsersche soldaten welke in dienst van den paus genomen zijn en zich voornamelijk te Ravenna bevinden be dragen ruim 1000 man en worden dagelijks vermeerderd. Men zegt dat bet legercorps, hetwelk den Prins Oito van Beijeren naar Griekenland vergezellen zal en 34oo man sterk moet zijn, uit vrijwilligers uit de beijersche armee zamengesteld zal wor den de officieren zullen zich voor twee jaren moeten verbinden en zoo zij binnen dien tijd geene bevordering hebben gemaaktbij hunne terugkomst een graad verhoogd worden. Hamburg, den 3i. Julij. Den 24. en 25. zijn twee nagelnieuwe russische linieschepen en een fregat, welke in Archangel ziju gebouwd, de Soud gepasseerd en de Oost-zee ingevaren. Deze bodems moeten zich bij de vloot in Kronstadt voegen. De berigten uit Londen omtrent de nadere onderhandelingen der londensc.be conferentie, met den Koning der Nederlanden heb ben te Wee.nen eenen gun.stigen indruk gemaakt, en men voedde de hoop, dat door dit middel de vrede niet zou gestoord worden, en bet doel eener algemeene ontwapening eindelijk zou bereikt wor den. Deze berigten hadden eenen voordeeligen invloed op de fond sen gehad, en dezelve waren in de laatste dagen vrij aanmerkelijk gerezen/ GROOT - BRITTANNÏE. Londen den 3i. Julij. De bill wegens de russiscbe-nederlandsche leening is voor de tweede maal in bet huis der lords gelezen. De hetog van Wellington en de graaf van Aberdeen hebben bij de be raadslaging daarover op nieuw de staatkunde van bet ministerie ten opzigte van Flollarid met veel warmte bestreden, en aangetoond, lioe onstaatkundig men handelde met dat land ten koste van Frank rijk onregtvaardig te behandelen. Den 1. Augustus. Men meent bier te weten dat de grensbepa ling vein Griekenland met Turkye tot genoegen der Grieken en der geallieerden geschikt zal worden. Hptgcep men. hieromtrent de verrigtingen van don Pedro's leger ontvangen heeft en op goede gronden als geloofwaardig kan mede gedeeld vv orden bestaat in den inhoud van eene depêche van den luitenant-kolonel Hodges uit zijn hoofdkwartier te Valongo van den 19. te vinden in een bijvoegsel op een constitutioneel dagblad van den 21. Julij te Oporto uilgegeyen en hierop ne.derkpmende Den 1 7. trok genoemde luitenant-kolonel met het iste bataillon in fanterie en een detachement van een ander bataillon benevens cenige ruiterij, naar Valongo, eene plaats twee mijlen van Oporto noord A*. 1832. waarts gelegen. Vandaar cleed bij eene verkenning, opliet berigt dat een gedeelte der vijandelijke troepen bij de hoogten van Carvoeiro de Douro was gepasseerd maar geen vijand vindende keerde bij naar Valongo terug en vereenigde zich "met corps vrijwilligers van dona Maria onder de orders van den luitenant-kolonel de Mendoza Avraes, en marscheerde toen met deze mait naar Baltar na kondschap ge kregen te hebben dat dë vijand cue over de Douro getrokken was te- Penafiel had post gevat en eene dreigende houding aannam. Bij de hoogten van Penafiel K-zng hij eene linie tirailleurs, die den vijand dekten doch die op net naderen van eenige ruiters terug trokken op het hoofd-corps dat in linie gereed stond om een aan val af te wachten steunende met zijnen regtervleugel op eeii kloos ter bijna op het uiterste linker-einde van Penafiel en met zijnen linkervleugel op de steilten en rotsen voorbij de slad aan de oevers der Douro welkelioogten bezet waren door eene aanmerkelijke me nigte onregelmatige gewapende menscheri. Het front der stad was ongedekt en aan den regterkant scheen eene menigte bagaadje en wa gens te staan met eenige soldaten hetwelk deed vooruitzien dat de vijand, zoo hij uit zijne eerste stelling mogt verdreven worden, in die r«gting dacht te wijken. Kolonel Hodges liet zijne artillerie in het front aanrukken gaf het iste bataillon infanterie last de stad te bezetten deed de vij andelijke linie door de vrijwilligers aantasten en zond bet bataillon mariniers onder bevel van kapitein Shaw af naar de'regterzijde der stad, om den vijand den aftogt te bemoeijelijken. De vijand werd uit zijnepositie verdreven metgroot verlies, en do vrijwilligers namen bezit van bet klooster waarop zijn regtervleu gel gesteund bad. Ook verliet de vijand in allerijl de stad en ver sterkte zich op eene hoogte aan de regterhand doch ook hier werd. hij spoedig verjaagd terwijl de mariniers het klooster Rostello j een groot en sterk door wallen verdedigd gebouw bezelleden. Evenwel ontruimde de vijand den grond niet geheel maar bleef ten derdemaal post vatten op de ruwe rotsen achter en ter regter zijde van de stad. Hier vielen hem de mariniers uit het klooster zoo moedig aan dat zij hem geheel versloegen in wanorde bragten eu naar alle kanten op de vlugt dreven. Vervolgens trok de kolonel met zijne troepen de stad Penafiel binnen die bij reeds door hefc iste bataillon bezeten door de inwoners verlaten vond. Hij bere kent het getal.der gedoodde en gekwetste vijanden op niet minder dan twee honderd en geeft zijn verlies op als uit drie doodeu en drie gewonden bestaande. F Pt A N - li R U R. Parijs, den 3t Julij. Men houdt de geruchten levendig van eene aanstaande expeditie naar de Schelde. Te Toulon worden nog twee groote schepen gewapend voor welker bestemming de haven van Cherburg wordt opgegeven van waar men uil hoofde van helgroot aantal oorlogsvaartuigen hetwelk daar ligt voorgeeft dat de expe ditie zou moeten zeilen om mei eeue engelsche magt vereenigd den, Koning der Nederlanden zoo niet tot dé geheele ratificatie der vier en twintig artikelen, ten minste tot de ontruiming van hel belgisch grond gebied te dwingen. De ministeriële bladen maken gewag van de ge negenheid des Konings om Leopold te erkennen en daarna met lienx over de bijzondere punten die de beide rijken betreden te onder handelen doch zij duiden daarbij aan dat die bereidvaardigheid om te Brussel wel opgenomen te kunnen worden gepaard diende te gaan met de ontruiming van bet 'grondgebied door de holJandsche troepen welk punt zij zeggen dat geen verschil meer uitmaakt. Aanstaanden zaturdag zullen .de Koning de Koningin eu de Prin sen en Prinsessen naar Compiègne vertrekken. Men zegt hier dat Prins Leopold na zijn huwelijk eenigen tijd in Engeland op zijn landgoed Claï-emont zal gaan doorbrengen. Den i Augustus. In het hotel der jonge'Koningin van Portu gal wordt heden middag gesproken van eene telegrafische depêche volgens welke 12000 man van de armee van D. Miguel tot D. Pedro zonden zijn overgaan. Van de krijgsverrigtrngen wordt geen gewag gemaakt. Een onzer libur.al.e bladen meldt dat D. Miguel den spaanschea Koning dringend verzocht heeft, om hein onverwijld met deszelfs krijgsmagt Ier hulp te snellen, doch dat Koning Lerdinaud die ge weigerd heeft op grond van de beslaande overeenkomst met Groot* Brittannie. NEDERLANDEN. 's Graventiage cJpn 2. Augustus. In de Staatscourant van gis* teren leest men het navolgende "Wij zien ons in slaat gesteld tol. de mededeeling dor navolgende bijzonderheden ent Waarnemingen wegens de eerste verschijning en verdere ontwikkeling van den Aziati- schcn braakloop, eerst tc Schevcningen en later 00b tc 's Gvavenhage. In den laalst.cn tijd vóór liet. uitbreken der cholera, had Schevcningenevenmin als andere plaatsen eii streken in dit Rijk, eene meer bijzonder hcersehendc ziekte-con stitutie. Over bet. algemeen kon men zeggen dat de inwoners van dat. dorp gezond wa ren, maar desniettemin werd daar even als elders, reeds sedert eenigen Üjd eene'meer dan gewone aandoenlijkheid der buiksing-ewande 11 opgemerkt. Den 21. Julij jl. kwam aldaar eepe viss,ch.erspink aan wal, waarvan de stuurman eit een der matrozen op zee ongesteld waren geworden en ook ziek ontscheept zijn. Hun ne ziekte, waarvan beiden sedert geheel zijn hersteld werd ia liet, eerst niet voor den Aziaf.ischpn braakloop horkend; maar zeven dagen later, dcn.i. Julij bleek uit een op zettelijk onderzoekdat de ziekte werkelijk te Schevcningen bestondzij verbreidde zichen men telt thans na het tijdsverloop van ruim eene maand aldaar reeds vier honderd drie en twintig lijdersdie daardoor zijn aangetast.

Zierikzeesche Courant | 1832 | | pagina 1