Deïgische Ifactatt. Èene andere vraag is Lel, in hoe verre hetzelve als zoodanig beschouwd worde door den Koning van België en door het meeretideel van het publiek alhier te lande hetwelk naar de spoedige voleindiging der zaak verlangt, vermits hetzelve overtuigdl is, dat, zoo lang de zaak onafgedaan blijft Let ingfclevooj va den vrede Van EliropQ kan verstoren. De Koning der Nederlanden neemt het laatste voorstel der con ferentie noch aan noch verwerpt .hij hetzelve. Hij drukt een groot en, gelijk wij gelooven in zijn geval een opregt verlangen uit naar de minnelijke schikking van den twist met België; hij verklaart dat hij even zoo begeerig is naar de schikking als de conferentie zulks kan zijn, en legt zijne bereidvaardigheid aan den dag, om daarvoor belangrijke opofferingen te deen, in de vooronderstelling, dat de Belgen evenzeer geneigd zijn om zich tot hetzelfde einde opofferin gen te laten welgevallen. Dit kan als dè hoofdzakelijke inhoud van het antwoord beschouwd worden want in hetzëlve komt geene af zonderlijke toespeling voor op een van de punten waarop door de ë'ö'uierentie bepaaldelijk is aangedrongen. Het antwoord beschouwende, zonder acht te geven op ëenige an dere omstandigheid zouden wij geneigd wezen om hetzelve eerder aan ié merken als een van dié met veel bekwaamheid opgestelde staatstukken welke door de Franschen mystifications genoemd wor den en welke alleen moeten strekken om uitstel te veroorzaken zónder reden te geven tot misnoegen f evenmin als tot tevredenheid - dan als een grond voor gelukwensching maar er is eene andere om. siaridtgbcid aait liet antwoord verbonden wélke van gewigt is. »De baron van Zuyien namelijk, aan wien wij het'bedoelde stuk, tiit hooide van den meesterlijken stijl waarin hetzelve is gesteld zou den hebben toegeschreven indien bij zich in 'sGravenbage had bevonden heeft de cdnfereniie berigt dat ofschoon het antwoord van den Ko ning der Nederlanden niet als voldingend of afdoende moge beschouwd Wórden hij, door de bijzondere instrüctien, die hij van zijn hof ontvangen heeft, in staat is, aan te kondigen dat de Koning werke lijk begeerig isom. de zaken tot een einde te brengen en dat hoogst dezelve hem (baron van Zuyien) gemagtigd heeft, om met de confe rentie te onderhandelen, ten welken einde Z. Esc. van uitgebreide Volmagi voorzien is. "Derhalve zijn wij een weinig nader bij de oplossing van dit moetje- lij ke vraagstuk dan wij dit tot nog toe waren maar, terwijl wij. volkomen vertrouwen op de opregtheid van den Koning der Neder landen, kunnen wijniet nalaten te vreezen dat het nieuwe uitstel hetwelk deze schikking zal veroorzaken, dienstbaar gemaakt zal wor den aan ben welke men meent dat belang hebben bij liet verhin deren van eene schikking tussclien Holland en België." Dc bovengenoemde Courier behelst heden een hevig beioog te- gén de jongste besluiten der duitscbe bondsvergadering, en inzon derheid tegen Oostenrijk Pruissen en Rusland wegens het voorne men hetwelk deze laatstgenoemde mogendheden zouden koesteren, om (gelijk de schrijver het noemt) tegen de europesche vrijheid openlijk te veld te trekken. De schrijver meentdat de genoem de mogendheden Engeland en Frankrijk door vredelievende woor den om den tuin hebben geleid ten einde gelegenheid té hebben om zich behoorlijk ten strijde toe te rusten dat zij de Carlisten hebbcri ondersteund in hunne pogingen om de bestaande orde van zaken in Frankrijk omverre te werpen dat zij de voleindiging van de Belgische aangelegenheden op alle mogelijke wijze zoeken te vertragen, ten einde door list datgene te bewerken, wat zij indiende list mislukt, mei geweld zullen trachten te volbrengen; dat zij thans het masker openlijk hebben afgeworpen en dat het nu hoog tijd is voor Engeland en Frankrijk, om een ander stelsel aan te nemen en eenen hoogeren toon Ie voeren ten einde op deze wij ze de mogendheden van het Heilig-Verboud voor eenen oorlog terug te doen deinzen. De Times behelst insgelijks een opstel waarin men zich bitter beklaagt over het zwakke en belagcheiijke gedrag der conferentie en bepaaldelijk van bet brisch bestuur, ten aanzien van de belgiscbe aangelegenheden en voorspelt dat de gevolgen hiervan even jam merlijk en treurig zullen wezen als de houding welke men beeft aangenomen verachtelijk is. NEDERLANDEN. 's Gr wk n ha of. den 3i. Ju lij. De berigleu nopens de cholera se dert ons'vorig nommer luiden als volgt Den zg.s-teu dezer waren in behandeling 3o bijgekomen tot den 3-üSlen 2her-leid i en overleden 3 dus bleven die dag nog 28 111 be handeling, bijgekomen tot den 31 sten 2, hersteld 9 en overleden 2, dus bleven alstoen nog ig in behandeling. Op den 29-ten des morgens, bleven er te Scbeveningenaan de cholera in behandeling 118; bijgekomen tot den 3osten des morgens, 20, hersteld 9 en overleden 7, dus bleven die dag in be handeling 122; bijgekomen tot den 3isfen, des morgens, 21 her steld 22 en overleden 8, dus bleven er alstoen nog in behandeling 11 3 Sedert den 28.ioen 55 personen te Rotterdam in behande ling waren gebleven zijn den 29. in die stad bijgekomen 52 lijders, Waarvan 16 zijn hersteld en 20 overled<n er bleven dus in behan deling 71. Tot maandag middag waren daarbij gekomen 48 perso nen, waartan 7 hersteld en i5 overleden zijn, blijvende er dus 97 in behandeling. Gisteren ochtend is te Rotterdam aan alle bedeelden door het stads algemeen armbestuur eene groote hoeveelheid rijst uitgereikt, •tea koste van twee menschenvrienden. - Te Delft, Delfshaven en Viaardingen heeft de cholera zich oók geopenbaard, gelijk mede te SI ied rechtwaar een van Rotter dam naar huis gekomen bagger werker daaraan is overleden. De, bij de regering ontvangene berigten van het kasteel ..van Antwerpen houden iu 1 dat zich van den 20. tot den 27. dezer maand geene nieuwe gevallen van cholera hebben vertoond, en dat de drie 'stUMién der bezetting, die nog aan de gevolgen dier ziekte leden, ïhan's geheel hersteld zijn. De consul van Frankrijk te Rotterdam, heeft aan den handel aangekondigd 1 dat', bij besluit van Zijne Excell. den minister van Ibmtetdambehc zaken te 's Giavenhage van den 3o. dezer, dc qua rantaine voor de schepen uit Frankrijk iu de Maas aankomendé is opgeheven. Men schrijft ons uit het leger van den 3o. dezer: »Zijne Majesteit onze geëerbiedigde Koning is gisteren avond (zon dag) ten h.iJf negen ure, te Tilburg aangekomen, en hij den heer van Doorn afgestapt. Op reis was Hoogstdezelve overal met geest drift ontvangen Z. Exc. de lieer gouverneur der Provincie Noord- Braband was Z. M. te gemoet gereden naar den Moerdijk en had IJoogstdeuzelven aldaar afgewacht. De generaal-majoors Wildeman en Vcrlliotèn hadden den Koning bij Breda, op de plaats, waar men gewoonlijk van paarden verwisselt, mede afgewacht; vele nieuws gierigen waren ook derwaarts gesneld, en begró.ëteden hunnen* Vorst met ondubbelzinnige blijken van ware gehechtheid. Heden morgen ongeveer negen ure is de Koning van Tilburg in het kamp bij Reijen aangekomen, alwaar de troepen, bestaande uit de 1stc divi sie infanterie, de afdeelingen n°. 3 en 9en het regenient lansiers no. 10, alsmede uit eene batterij veldartillerie, gecommandeerd door den kapitein Meylalles geschaard stondenmet verlangen om. bunnen dierbaren Koningdien zij in geen jaar hadden mogen, zien met luid gejuich te kunnen Ontvangen. Al dadelijk nam de wapenschouw eenen aanvang; zij duurde tot omstreeks tien ure, waarna de troepen onder bevel van den generaal, baron van Geen de schoonste evolutiën verrigt hebben. Ieder wapen gaf de groot ste bewijzen van bekwaamheid ook scheen Z. M. die gedurig met de heide Prinsen alles met de meeste oplettendheid gadesloeg over de uitvoering der manoeuvres, waaronder verscheidene nieuwe, Hoogst deszei fs bijzondere tevredenheid te kennen te geven.. Ten half twaalf ure begon het defileren, dat tot kwartover twaalf ure duur de als wanneer Z. M. het kamp weder verliet, vergezeld door den Prins Veldmaarschalk Prins Frederik der Nederlanden eri de drie Zonen van den Prins van Oranjevan welke de beide oudsten, gelijk reeds vroeger geschied was, de manoeuvres mede hadden ge maakt als pelotons-commandanten van het corps grenadiers. "Morgen vertrekt Z. M. naar het kamp bij Oirschoten over morgen gaat Hoogstdezelve de troepen bij Eindhoven in oogenschouw nemen waarna de Koning weder naar Tilburg terugkeert, oüi zich zoo men wil j naar Soestdijk te begeven. "Ten slotte kan men hier nog bijvoegen dat er hoegenaamd gee» ne ongelukken plaats hebben gehad/' Rotterdam den 1 Augustus. Rij de 97 zieken maandag alhier in behandeling gebleven, zijn tot gisteren middag 62 bijgekomen; daarvan zijn 11 hersteld, 19 overleden en 129 in behandeling ge bleven. Tot beden middag zijn alhier 70 zieken bijgekomen, 10 hersteld en' 16 overleden. Er blijven dus in behandeling 173 lijders. Te Delft zijn zondag 2 cholera zieken in het hospitaal opgenomen. Te Viaardingen was zaturdag avond e'én twijfelachtig geval voor- gekomen. Ook te Delfshaven heeft e'e'n cholera geval plaats gehad. Van bet berigt van het Handelsbladdat er te Utrecht een cholera-geval zoude bespeurd zijn, is niets bekend en wordt betwijfeld. Hattem, den 3i. Julij. Geloofwaardige berigten uit Kampen mei den dat onder het garnisoen aldaar ziekte-gevallen plaats hebben, welke door de geneesbeeren voor de Aziatische-c/zo/em worden ver klaard. Men beweert dat de ziekte door eenen militair uit 's Gra ven hage is overgëbragt. BURGEMEESTER en ASSESSOREN van de Gemeente Bruinis- sè brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden dat de gewone Jaarmarkt, welke in den loop van deze Maand gewoonlijk plaats heeft geen voortgang zal hebben. BruinMseden 3. Augustus i832. Burgemeester én Assessoren voortui. C. van der STOLPE Mz. vt. Ter ordonnantie van dezelve, W. D. de JONGE. IlDDENPRIlZEN. VAN DE VOLGENDE ARTIKELEN TE ZlhRlKZEE. O acté Tarwe Nieuwe dito 180x Nieuwe Rogge Winter Gerst Zomer dito Haver Paardebooiien Witte Booneu Bruine, dito Grfcauwe Erwten 9. Van df.n 2 Nedert. Mudde. f 9,00 21 11.5o - 7,00 a 10 00 - 6,5o a 7.00 - 4>5o a 4 85 4 20 a 4 5o - 2.5o a 3.00 - 5.00 a 5 5o' - 0.00 a 0.00 - o 00 a 0.00 - o 00 a o.tfo Augustus. i832. De Nederl. Mudde? Groene Erwten f 6 5o a Geele dito- 00.0 a Koolzaad r 9 00 a Zaai-Lij'nzaad- 8 00 a Slag-Lijnzaacl- 0.00 a Raap-'Olie te Zierikzee f 36.00 .per Patent-Olie- 4° oo T Ai'.. 1.:: 7 00 O.oo IO.OO Q 00 O.OO vaU Lijn-Olie bij partij Raapkoeken 36.oo ÖO.OO de 1000 St. Lijnkoeken- 80.00 Prijzen van iiet Gebisteleerd. TE SCHIEDAMden 3i Jumj iS32. Genezer, bet Nederlandscbé Vat zonder fust Amst. proef, het Zonder de Belasting.' f 22 5o - 25 25 ADFERTENTIEN. Heden verloste zeer voorspoedig van eene welgeschapene DOCHTERH. de W 1T geliefde Echtgenopte van ~év R T 'K '7V "P* den 3. Augustus ,83i. J- VERVEEN. v PUBLIEKE VERKOOPlNG in de Stads Bank van Lecning, op Woensdag den 22. Augustus aanstaande. De intres- sen der verloopene Panden kunnen worden afgedaan tot den 20. Auoustus. G. JANSEN, J". Leenbankhouder. Tb ZIERIKZEE bij A. v e VOS Ji.Boekdrukker,

Zierikzeesche Courant | 1832 | | pagina 2