BESTUREN EN ADMINIS TRA TIEN. A°. 1832* den 8 Augustus. NI E UW S T IJ D IN G EN. De Commissie voor de zaak der Cholera binnen deze Stad sclit zich verpligt daartoe door de Provinciale Commissie uitge- noodigd hare Stadgenooten op het volgende opmerkzaam te maken Dat naardien de Cholera bij de lijders een en spoedigen loop lieeft bet van zèer groot belang is die ziekte in hare beginselen tekeer te gaan en vermits men niet altoos dadelijk geneeskundige hulp kan bekomen een ieder met de eenvoudigste en doelmatigste mid delen behoort bekend te zijn welke tot de aankomst van den Ge neesheer kunnen gebezigd worden. Dat men intusschen zullen deze middelen daar worden aange wend waar zij van 'toepassing zijn vooral dient bekend 'te wezen met de voorboden der ziekte, en deze zijn, blijkens bet uitge- bragte rapport van deskundigen slapeloosheid; afmatting ha geringe beweging; een gevóst van drukking ih den omtrek der maag; vermin derde eetlust; Vermeerderde 'stoelgang rommeling der ingewanden duizeligheid en een gevoel van trilling entrekking in de kuitspierenenz. Wanneer nu alle deze ketiteekonenimmers velen detzelvè zich Vereenigd en bijna gelijktijdig voordoen beveelt men aan dat dé lijders, in afwachting del* in te roepen homkt van den Geneeskun digen, zich dadelijk te bed hegeven, en van goéde ligging eh. dek sel worden voorzien; dat aan banden en voeten warm zuurdeeg of mostaard-pap Worde gelegd, of ook kruiken met Warm water fcn blazen daarmede gevuld worden gebezigd dat op den buik sakkën met warm zand, of cömpresien uit heeteïi asch en zeme len zaïhengesteld wórden aaftgëwcrid dat prikkelende wrijvingen der ledematen b. v. met sterken brandewijn met de band of met teen flanellen lap worden gédkan ch dat v'art liet drinken van Warme thee of wel van eert sterk aftreksel van kamille vUerhloenien en kruizënmuht (van ieder éertfe gelijke hoeveelheid) een ruim gfebrliik worde gemaakt; allés ten einde spoedig een algemeen zweet te doen ontstaan. Zi'erikzeêdén i. Augustus i83z. Dé Comiüissie voornoemd A. J. F. EGT EK. Van wege dezelve J. N. DOOM, Secretaris. BEREND M AIUN G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIËRtKZEE Provincie ZE ELAND. Ontvangen bobbende een Extract Resolutie van Hun Ed. Gr. Achtb. de Ileéren Gedeputeerde Staten dezer Provincie van, den 6. dezer maand, no. 4, houdende dat bij Koninklijk Besluit van den 28 Ju- liijjl. nó. 9, de Besturen in deze Provincie geautbóriseerd worden om over i83>. met de beffing der plaatselijke Belastingen ter voorziening in derzelver behoeften voort te gaan, tot 1. October aan staande op den zelfden voet en wijze zoo als die tot heden zijn ingevorderd geworden. Brengen deze bepaling ter kennis eer Ingezetenen opdat zij van dezelve niet onkundig zijn zouden ten welken einde deze zal afge- koodigd en in de Slads Cobrarit worden geplaatst. Zierikzce den 3o. Ju lij i83z. Burgemeester en Wethoudersvoornd. de CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelve, De Stads-S ecreta.ris W. J. P. K ROEF. EXTRACT uit het Register der civile Deliberatiën van de. Ilcgtbatik van Eersten Aanleg te Zierikzce. De Regtbank .van Eersten Aanleg te Zié rik zee Geboord hel requisitoir, van den Heer Officier betrekkelijk de ope ning der vakantie van dit jaar. Gezien bet Konir'jglijk besluit van derr vierden Juïfj 181$, no. 5i Ileeft, na voorafgaandedcliberatic, bepaald, dat gedurende de va kantie beginnende met den derden Augustus 1800 twee en dertig, en eindigende den dertigslen September daaraanvolgendealle thans aanhangige civile zaken zullen blijven gestateerd en geene an dere dan zoodanige summiere zaken, welke uit derzelver aard eenen hijzonderen spoed vereischen zullen kunnen worden aangedongen en vervolgd ten welken einde, oókvoor het Commerciële, telken weck des vrijdags voordemiddags van tien lot twaalf ure zal worden gevaceerd. Ordonneert dal deze kopijelijk zal worden opgezonden aan de Heeren Yredereglers binnen bet Ressort dezer Regtbank, ten einde da araan de noodige publiciteit legeven. En zal deze worden gepubliceerd en geafïigeerd ter gewone au diëntiezaal. Aldus gedaan ter vergadering der Regtbank van Eersten Aanleg over liet Arrondissement ZierikzceProvincie Zeeland, dezen een en ilertigsten Jiilij: 1800 twee en dertig, present de Heeren Mrs. van Adrichcm, Presidentde Jongevan Tonningen en Eglcr, Regfers EroefOliicier, en ilioensGriffier. lu kennissc ran ihij Griffier A. MOE5S. BËRENDM A R ING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIFRIRZEE Provincie ZEELAND. In overweging nemende de nadeelen welke dc landeigenaren of Gebruikers worden toegebragtdoor het rapen van Koorn-Aren of het zicli toeëigenen op welke wijze ookvan te Velde staande Vruchten zoo lang de Oogst niet gevallen en ingezameld is zoo mede het uitkappen of opzoeken van Aardappelen bet sprokkelen van Iiout enz. Gezien de Art. 44 en ^3 van bet Policie-Reglement voor deze Stad, van den 14 Julij 1826. Hebben goedgevonden Aan elk en een iegelijk uitdrukkelijk Ie verbieden liet rapen van. Koorn-Aren of andere Veldvruchten zoo lang dezelve op den Ak ker staan, behoudens bet regt 0111 na het rooven van den Oogst, met toestemming van den Eigenaar of Pachter, eene nalezing op de Velden te mogen doen en zulks op straffe van vervolging over eenkomstig meergemeld Policie-Reglement, waarvan de strafbepa lingen op de overtreders gestren,gelijk zullen worden toegepast. En wordt.de Commissaris van Policie belast met bet toezigt op de stipte nakoming van dit verbod hetwelk tot een ieders uarigt zal worden afgekondigd en in de Stads Courant geplaatst. Gedaan teu Raadhuize der Stad Zie rik zeeden 1. Augustus 1832;- Burgemeeater en Wethouders voorna. de CR ANE vt Ter ordonnantie van d ezel ven De Stads-Secrelaris w. j. P. KR OEF, DUITSCHLAND. Berlijn Ren 27. Julij. Z. M. '-Ie Keizer van Rusland heeft den edelman uit bet gouvernement Wilna Joseph Lopctcinski tot colle gium-assessor en kamerheer benoemd tol beloouing van zijne on wankelbare trouw gedurende de onlusten in Uitbanen. De verbazend groote granietzuil welke tol bet ter ecre vaii Keizer Alexander op te rigten gédenktéek'eii dienen moet, is behou den te Petersburg aangekomen. Men spreekt van een huwelijk tusscben Prins Olio van Brije- ren, den Benoemden Koning van Griekenland, en de óudsie doch ter van Z. M. den Keizer van Rus and. De cholera beeft zieh in èeriige streken van Silezie geopenbaard. Weenen, den 23. Julij. Gisteren morgen, den 22. Julij is Zij ne Doorluchtigheid de hertog van Reiclisladlna eene langdurige borstziekte, die dooi' alle inspanningen en kunst der beroemdste geneesbeeren alhier niet kon overwonnen worden op het keizerlij ke lustslot Sciioabrunn overleden. Hare Majesteit de aartsher togin Maria Louise, hertogin van Panna gelijk mede bet gauscbè bof zijn door liet verscheiden van dezen veclbelovenden Prins in den bloei zijner jaren in de diepste droefheid gedompeld waar in de ingezetenen dezer keizerstad levendig deel nemen. Den i/j. Het lijk van den hertog van lleichstdlit zal heden in de keizerlijke familie-groef bijgezet worden met a! de plegligheden welke bij de begrafenis van eenen aartshertog plaats hebben. Het hart zal in de kapel van Loretto bewaard worden terwijl de inge wanden naar St. Stephen zullen worden overgebragt. In bet petersbu rgsche dagblad vindt men eenen brief vaneen' jongen naar Frankrijk uitgeweken' Pool waarin de toestand der zieh in dat land bevindende Polen met donkere kleuren wordt af geschilderd. Men leest daarin onder anderen, dat zij onderling zeer oneens zijn, en dat de oude officieren eene zekere heerschappij over de jrtige're willen voeren, waaraan de laatstgenoemde zich niet verkiezen te onderwerpen; (lat sommige hoofdofficieren wel verre van dé gemeenschappelijke zilak. door bunnen invloed te bevorderen dezelve door hunne kuiperijen achteruit zetten; dat andere mis noegd en mistroostig over de veelvuldige teleurstellingen welke zij dagelijks ondervinden Frankrijk verlaten en zich tiaar elders bege ven; dat er bijna dagelijks tweegevechten tiisschen beu plaats vin den welke uit nietigheden en overdreven naijver voortspruiten dat 1Skalski', rle moordenaar van den generaal Qielgudreeds zes zijner landgenooten in tweegevecht beeft gedood; dut de kolonel Schlegel, die met M'yzOzki d<f omwenteling bcgou door de hand van den majoor Dziewizki is gesneuveld dat de poolsche officieren veel on gemak lijden weinig gezien zijn ja zelfs door de franscbe bevol king gehaat worden. GROOT - BRITTASSIE. I-onden den 27. Julij. In de Courier van gisteren leest men liet volgende'. »Het antwoord van den Koning der Nederlanden op de laatste nota der conferentie is bier ontvangen en hetzelve schijnt over liet geheel als' voldoende beschouwd te worden door de verte, grnwooi digers van -de vijf mogendheden'w elke dtci bebbeu aan li'j

Zierikzeesche Courant | 1832 | | pagina 1