ZIERIRZEESCIIE A-. 18®. COURANT. jr. 38. Vrijdag N IE U W S T I.TD IN G E N. den 20 Julij, <r PUIT SCHL A ND. Weenen den 6 Julij. Hare Keizerlijke Hoogheid dé aartsKefto- £.Sn Sophie r gemalin van Zijne Keizerlijke Hoogheid den aartshertog Frdns Kareiis heden morgen gelukkig van eenen zoon verloste ^^erlijn den 11 Junij, Sedert den 19 Junij is eene stoombootyaart tusschen Riga en Lu beek geopènd door middel, eener in Zweden gebouwde stoomboot van 120 paardenkracht. Dezelve voert den naam Stockholmiu de eerste kajuit is de prijs 12, en in de tweede 8 diicatèn. Brieven uij Alexandria van den 2. Junij, behelzen het stellig Berigtder inneming* v$n St. Jean cl' Acre door de Egyptenaren. De egyptische vlootbestaande uit twee linieschepen van 100, 7 fregatten van 60 stukken, verscheidène korvetten, brikken enz.kruist voorde haven van; Alexandria, Dè turksche vloot is nog bij de Dardanellen. Bij; Hqraa is, zegt men, eéne turksche armee van 20,000 man ver- eenigd om tegen de Egyptenaren op te trekken. Men denkt dat er spoedig slag tusschen de beide legers zal geleverd worden. G ft O O T - BR ITTANNIE. Londen, den 10 J.u 1 ijAangaande het door den Koning der Ne derlanden aan de conferentie gedane voorstel zegt de Courier van gisteren dat ofscfioon nog niets stelligs uitgelekt is uit hetwelk op te maken zij óf gezegde conferentie al of niet ten dee|e in dit voor stel treden zal hij niettemin voor zich gelooftdat de britsche en fransche gouvernementen tot het eerste geneigd zijn, en men gevolge- Jiilt Belgie tot het geven van deszeifs toestemming in het voor eeuen zekeren tijd verder uitstellen van het. voltrekken van het bewuste trak taat overhalen zal in de verwachting van eindelijk met den Koning van Holland, tot eene schikking te komen Welke ook voor de Belgen voldoende zijn. zalen waardoor het bezigen van alle krachtdadige middelen in geene de minste aanmerking komen zal. Naar men uit Deal schrijft zijn inden namiddag van den 8 de zer, van daar vertrokken Z'r. M3. sloep Orèstès en de brik Trinculo Voerende 18 stukken geschut, ten einde zich met het, britsche smal deel in de Noordzee, onder het bevel, van den vicé-admiraal P. Mal colm te gaan vereenigen. Gezegd smaldeel zal naar men uit Portsmouth meldt, binnen weinige dagen nog vergroot worden. Betrekkelijk de geldelijke overeenkomst, welke, ten behoeve van den beijer-scheu Prins Otho tusschen Rusland Frankrijk en Engeland gesloten is, zegt de Courier te kunnen verzekeren dat dezelve eene som van 2,400,000 p. st. bedraagt; en dat de leening door welke dit montant zal bijeen gebragt worden, onder de bescherming en waarborg van de voornoemde drie gezanientlijke mogendheden ge steld is. Overigens moet het regentschap zich, onverwijld naar Grie- Iteuland begeventen einde het geheele traktaat in uitvoering te brengen. Den i3. Dingsdag 11. zijn de vertegenwoordigers van de groofë mo gendheden aan het bureau van buitenlatidsche zaken nogmaals bijeen geweest, en hebben zij over de laatste tflededeelingvan wege den Ko ning van Holland eene lange conferentie gehad. Het gevolg vaU deze bijeenkomst is volgens den Courier het doen van een nader voorstel aan voornoemden Koning geweesthetwelk door de conferentie be schouwd wordt van zoodanig eenen aard te zijn da^ het alle uitzigt op eene voldoende en finale schikking van dit moeijelijk vraagstuk Opent. Naar men verzekert voegt dat zelfde blad er bij dringt dé conferentie getrouw aan derzelver gegeven woord aan de Belgen en 'in overeenstemming mei de betuigingen welke zij iu naam van de vijf mo gendheden herhaalde malen gedaan hebben is het nu gedane voor- Stel bij voortduring op de ontruiming van hel belgische grondgebied 'door de Hollanders aan, als de grondslag van eenige nieuwe onder handeling maar worden tevens aan den anderen kant aan den Ko ning van Holland toegevingen aangeboden welke zonder de eischen van de Belgen innerlijk aan te tasten niettemin stofs genoeg bevatten, om het nieuwe voorstel van de conferentiehetwelk finaal en beslissend verklaard js in rijpe overweging te nemen. Mogt de Koning echtei' weigeren, tot dit nieuwe voorstel toe Je treden, dan zullen alle on derhandelingen ten einde zijn en Groot Briltannien enFrankrijk, zoo men gelooft, ten behoeve van Belgie tusschen beiden treden. Den 1$, Men verzekertdat hier berigten ontvangen zijn omtrent een opstand in Lithauenin alle de bosscbeu moet een partijgangeres oorlog tegen de Russen gevoerd worden en in het boseb van Swjetokryz zou een detachement kozakken door de oprperigeij geh.eel iu stukken ge bouwen zijn, B E 1 E. Brussel, den i5. Julij. Er is eergisteren te Brussel een koerier frangekome.n met depêches van de Jondonse.be conferentie. Hot schijnt niet dot, tot iu den avond vafu den ft. eenig besluit omtrent de zaken van Holland en ..Belgie genome^ was. De Courrier Francais en de parijsehe ConstiUitionel malden, dat de onderhandelingen te Parijs omtrent een nieuw uitstel iu de zaken van Holland en Belgie vruchteloos zijn afgeJoopen en dat dé fransche minister van buv.tenlaudsche zaken teu sterkste op eene toetreding van Holland aangedrongen heeft. Deii i5. Volgens hetgeen hier inde voorname kringen verzekerd Wórdtzou liet huwelijk van den Koning in de eerste dagen van Augustus, sommigen gelooven den 7. voltrokken wordenHet franscll* gezind dagblad verzekertdat de inkomsten der Koningin niet be neden de een milioen francs zouden bedragen. NEDERLANDEN. CiTiDEL-AsTWERPEM den i3 Julij. Particuliere cori espondcntic) Desloep, waarmede onze brieven van Bergen-op-Zooiu afgehaald worden is in den nacbttusschen den 11. en 12. op bare reis her waarts, door de Belgen van de forten St. Philippe én Pijp-Tabak met wel zeventig geweerschoten begroet. Jan Maat van de Komeet heeit hen echter het kompliment niet dezelfde munt betaald en hoe wel er van onze zijde geene dooden of gekwetsten gevallen Zijn zoude het mij niet verwonderen als er Cenisevan die schenders der verdra gen eu overeenkomsten in het zand gehelen hadden. Arnhem, den i5. Julij. Uit de heden hij 011s ontvangen particu liere brieven uit Maastricht, deelen wij het volgende mede: De belgische troepen zijn zoo digt mogelijk bij de vesting genaderd, dat onze verkenningen zich naauwelijks een J uur van dezelve kun nen verwijderen zonder op vijandelijke troepen waarvan het getal veris van te verminderen, tesloolen, en na zich dan eene wijl tijds tg hebben aangekekeu, of zoo als men krijgskundig zegt, te hebben geobserveerdtrekken de onzen naar de vesting terug. Het spreekt van zelve, dat de kwalijkgeziuden onder de burgers, die in der tijd of vrijwillig de stad hebben verlaten ofwel duartoe genoodzaakt wer - den, eu thans hij de opstandelingen in hoogetfe of lagere betrekking staan niet nalaten hun ambacht voort te zetten denkelijk wel cor respondentie met hunne vrienden alhier houden, en door het uit- strooijen van allerlei valsclie tijdingen door kuiperijen aanzetten tot desertie, enz. enz., kwaad zoeken te stichten; maar de goedgezin- den vertrouwen met volle gerustheid op de kracht van ons militair gouvernement alhierde politie kent al hunne listen, lagen en schuil hoeken, en de vrees voorden opperbevelhebber (die wel is waargeen hoveling is) houdt de kwaden genoegzaam in bedwang- Wij heb ben voorts tot nog toeaan niets gebrek, en ons garnizoen is met den besten geest bezield; dit alles laat evenwel niet na, dat men zich on derling vraagtwaarom men in der tijd de belgische havens heeft gedeblokkeerd? of dat niet was onder voorwaarde, dat Maastricht insgelijks zoude gedeblokkeerd worden? en toen? en nu? Te Bt'cklieiiii en te Vise'worden schipbruggen over de Maas gelegd. Met verdere geruchten en praatjes die hiereven als elders aan de oi'de van den deg zijn wil ik u niet bezighouden, al hetgeen ik u hierboven gezegd hebt kunt gij gerust voor waar aannemen geloof verder niet aan de verschillende tijdingen die u in de bel gische leugenbladen en het smart mij - er te moeten bijvoegen ook in eenige hollandsche blarlen overouzeu toestand worden opgedisclil. Ik zal u, zoo lang zulks mogelijk is, gereedelijk alt courant hou den. Valé 'sGraven.dage, den 1 5 Julij. De cholera blijft steeds te Scheveningen heerscheu. Zie hier eenen staat van de sinds den z5 Junij, den dag van den aanvang der ziekte, ziekgevaUeneherstelde of overledene personen Dagleekepingi Zieken, Hersteld. Overleden. Y?n z5 Junij lot 4 Julij. 4^ '3 4 4 3 18 5 -- 4 6 5 3 .1 3 5 7 8 9 1 0 11 - .12 13 5 4 4 3 4 6 46 Er bleven dezen morgen nog ;4 in bclinhdeling. Den 16. Hel bedrag der collecte welke heden alhier ten behoeve der noodlijdende Scheveningers is gehouden is zeer aanzienlijk eu beloon! f 1 o661 Sedert vrijdag avond heeft zich de ziekte ook alhier geopenbaard. Tot op lieden den 17, des namiddags ten 4 ure, waren bekend 18 gevallen van cholera -zieken Daarvan zijp hersteld 2. Overleden 6. In behandeling 10. Naar men verneemt naderen de belgische (roepen onder bevel van den fransclien generaal Magnan al meer en meer van alle zij den de vesting Maastricht van waar zij slechts een kwartier uur verwijderd zijn. Het blijkt thansdat de in vrijheid stelling van de nederlandsche officieren ff'i'egand en Verschuur alleen te danken is aan .liet bestel van den generaal Magnan die geene ongewapende per sonen met overuiagt wil gevangen nemen. Had hij liet belgisch be stuur geraadpleegd welligf ware er een ander besluit genomen. Men ziet naglans hieruit dat de Be'gen gezind Zijn gewapende uit de ves ting Maastricht komende personen aan te vallen en zoo mogelijk gevangen te houden. Er is hier ook berigt ontvangen dat er van eene der batterijen der Belgen nabij Antwerpen op het gewone brieveutchuilje van de cita-

Zierikzeesche Courant | 1832 | | pagina 1