NV5ft ZIERIK.ZEESCIIE Dftngsdag A0. 1832. COURANT. den 17 «ÏÏulij* eësturen en administratien. ~nTe uer s tijdTngen. Frankfort, dén 9 Ju'ij. Den 3o Junij is de Koningin weduwe Van Beijeren te YVeenen aangekomen. Zij zou tot de verlossing van de aartshertogin Sophiahare dochter aldaar verblijven. Londen, den 11 Julij. Onze dagbladen behelzen niets stelligs we gens nieuwe besluiten der conferentie maar daarentegen velerlei ra- deneriogen nopens de laatste voorste'len der nederlandsche regering, van welke redeneringen de slotsom is, dat de belgiscbe zaakgelas tigden wel voortdurend op de dadelijke uitvoering van het verdrag van i5 November blijven aandiingen, maar dat daaromtrent toch hoogstwaarschijnlijk een nieuw uitstel noodig zal zijn zullende de conferentie dus ook, zoo als genoemde bladen meenen hij voorraad niet tot krachtige maatregelen overgaan en de zaak omtrent de ont ruiming van het kasteel van Antwerpen mede bij voorraad laten rusten. Parijs den 8 Julij. Uittreksel uit eenen bij zonderen brief) Het huwelijk van Prinses Louisa met den Koning der Belgen is thans weder voor goed vertraagd in plaats van op de verjaring der drie dagen van de omwenteling van i83o, zal hetzelve, ten vroegste in de eer ste dagen van Augustus gevierd worden. Arnhem, den i3 Julij. De Brusseische dagbladen van heden be helzen de volgende berigten i - NO T I F I C J TIE. De GOUVERNEUR van de Provincie Zeeland., brengt bij déze fer kénnïsk'dér belanghebbenden dat door 2ijrië Excellentie den Heer Opperjagermeester van. Zijne Majesteit, Opperhoutvester vopr de noordelijke Provinciën met overleg van Hun Ed. "Gr. Achtbare de Gedeputeerde 3Uten is bepaald dat de Jagt op GanzenEen den en Watersnippen in dié Provincie zal geopend zijn op den isfen Augustus aansta au de met dien verstande ecliter dat' dezelve, wat de publieke Jagt aanbelangtop bet water langs de stranden ën oevers van waterplassen en óp lage moerassige landen alleen geopend' wordt, eu bepaaldelijk gesloten blijft iü en langs1 bosscheti, als mede op bouvV- eh weilanden tot hét gewone jagtveld behoorende. Zullende de opening van de groöte Jagt nader worden bekènd gemaakt. I832. Dé Gouverneur voornoem cl, van VREDENBURCII. Middelburgden 12 Julij De GOUVERNEUR van de Provincie Zeeland.. Brengt ter kennis der Ingezetenen dat tegen den winler-cursus beginnende den 1 October aanstaande w:eder.om voor degenen welke aldaar de lessen voor eigen rekening mogtén willen bijwonen, aan 's Rijks Vëeartsenij school te Utrechtgelegenheid zal worden gegeven om te kunnèn worden geplaatst. Dat de vereischten om aan gemelde school als kweekeling te wor den aangenomen (breeder, omschreven in de aankondiging van de ad ministratie der nationale nijverheid van.den 1 Junij i832, te vin den in het bijvoegsel der,. Staatscourant vau den 5 dier maand,) zijn. i°. Niet beneden zestien en niet boven twee en twintig jaren. 20. Van onbesproken zedelijk gedrag. 3°. Gezond van gestelzonder ligchaamsgebreken en. van voldoende sterkte en ontwikkeling voor het vak dat zij als Veeartsen zul len moeten uitoefenen, 4°. Grondig ervaren in liét lezen schrijven en rekenen. Dat dë kVveekelingen aan gemelde school genieten 'kostinwoning, onderwijs bewassching en onderhoud hunner kleeding tegen beta ling van vier honderd gulden 'éjaars. Terwijl de aanvragenvoor zoodanige plaatsing gestaafd, met de in de aangehaalde aankondiging uitgedrukte bewijsstukken voorden Iciatslen dezer maandschriftelijk behoort te geschieden, bij de ad ministratie der nationale nijverheid te s Gravenhagè. Middelburg den 16 Julij 1802. van VKEDENBURG. ÜUITSCHLAND. Men had te Weenen de 65sle en 66ste piotQcollen ontvangen doch twijfelde, ofNederland aan de daarin gedane eisschen, de ontruiming der citadel van Antwerpen en de vrijlating van den 'heer T/iörn vVel zou toegeven. Zelfs geloofde men dat het der conferentie ook niet zou gelukken door dwangmiddelen de Nederlandsch Belgische zaken te vereffenen. GROOT - BRITTANNIE. De cholera neemt weder toe in Londen zij vertoont zich in de city en ook onder de deftige standen der maatschappij. -Eindelijk is de expeditie van don Pedro naar Portugal op weg. Zij is den 27 der vorige maand van St.Miehiels gezeild en bestond naar de laatste opgave van daar, uit 9000 man portugescbe linie troepen, 15oo man engelsche en fransche soldaten en 2200 zeelie den. Het volk was met een zeet goeden'geest bezield en een voor* deelige w:nd scheen den togt Je begunstigen. Te Dublin is het geval waargenomen van een hond die in de nabijheid van het cholera hospitaal, in Townsendstreetdoor de ziekte aangetast is. Of hij op het bed van eencri overledenen cho lera- zieke gelegen hebbe, of hoe anders zich dé besmetting aan hem medegedeeld hebbeis niet stellig bekend. Hetgeen meu zeker weet, is, dat hijop weinige schreden afstands van gezegd hospi taal, in de straat eensklaps begon te tuimelen als of hij een schot bekomen bad en tevens door geweldige krampen aangetast weid, de schuimende tong latende uithangen 5 twee geneeshéeren onder zochten het dier, verklaarden dat het onweersprekelijk door de In diaansche cholera aangetast was, en bevelen, dat liet onmiddclijk zou worden doodgeschoten alvorens men echter schietgeweer ge haald had, was het dier reeds doöd zöodat het binnen het half uur bezweken was. Aangaande liet door den Koning der Nederlanden aan de conferentie gedane voorstel, zegt dë Courrier van gisteren, dat, oL schoon nog niéts stelligs uitgelekt is uit hetwelk op te maken zij, of gezegde conferentie al of niet ten deele in dit voorstel treden zal; hij niettemin voor zich, gelooft, dat de britsche en fransche gou vernementen tot het eerste geneigd zijn, en iuen gevolgelijk Belgie tot het geven Van deszeifs toestemming in het voor eenen zekeren tijd verder uitstellen van het voltrekken van het bewuste traktaat overhalen zal, in de verwachting van eindetijk met den Koning vau Holland tot eene schikking te kómen, wélke ook voor de Belgen voldoende zijn zal en waardoor het bezigen van alle krachtdadige middelen in geene de minste aanmerking komen zal. Ook voegt dit zelfde blad er bij ,van cene zeer geloofwaardige hand uit Brussel te wéten j datzoodra het antwoord van den Koning der Nederlanden in Londen békenden twee dagen voor hetzelve formeel aan de con ferentie medegedeeld werd er hij den Koning van Belgie een zijde lings aanzoek ter verdere onderhandeling gedaan is, terwijl er op II. vrijdag aan voornoemden Vorst een half officieel aanzoek vau denzelfden aard moet gedaan zijn. Binnen twee of drie dagen zegt de Courrier kan. op hetzelve gevolgelijk antwoord ontvangen zijn. F R A N R R IJ R. Volgens voorloopige berigten heeft de politie in de hoofdstad ontdekt, dat de zoogenaamde republikeinen het voornemen hebben om, hetzij op den i4 dezer, den verjaardag van de verovering der bastillehetzij gedurende de feesten tet gedachtenisviering van de laatste omwenteling, eene nieuwe poging tot omverwerping van het gouvernement te beproeven. Daar de bezetting van Parijs hoezeer behalve de nationale garde op dit oogenblik 20,000 man sterk.wel- ligt te kort mogt schieten hebben onderscheidene regimenten last gekregen om zich uit het midden van het rijk naar de omstreken der hoofdstad te begeven en rekent men dat tegen het laatst der uiaand 10,000 man binnen weinige uren afstands zullen vereenigd zijii. NEDERLANDEN. Brussel 12 Julij. In de zitting van de kamer der vertegenwoor digers van gisteren heeft de heer Ösij over het door Holland voor gedragen ontwerp van traktaat gesproken. De voorstellen omtrent de ruiling van grondgebied in Limburg en Luxemburg vond hij te onbepaald die omtrent de schuld bezwarend en art. 7 gelijk staande met eene sluiting van de Schelde. Wij weten thans dat de Ant- werpsche citadel den 2osten Julij niet zal ontruimd worden en daar de vertegenwoordigers spoedig zullen scheiden verlangde hij eene verklaring van den minister van buitcnlandsche zaken, hoe hij dacht te handelen. De héér de Witte rneende te weten dat het gouver nement besloten heeft, dat hetzelve in geene onderhandeling met Koning Willem zou treden zoo lang het door de mogendheden aan genomen traktaat niet zoü uitgevoerd zijn voor zoo ver de bepalin gen betreft, waaraan dadelijk gevolg kan gegeven worden. De mi nister van binnenlandsche zaken zeide dat zijn ambtgenoot voorne mens was eerstdaags een rapport te doen. De heer Ösij gaf te ken nen dat de minister van buitcnlandsche zaken behoorde ontboden te worden om den dag op té geven wanneer hij dit rapport zou. uitbrengen. Ingevolge de ontvangene boodschap verscheen die mi nister werkelijk op het einde der zitting en gaf berigt dat hij 'savonds of sanderen morgens den juisten tijd zou Opgeven wanneer bij met zijn rapport gereed zoude wezen. Men verwacht dat hij morgen het verlangde verslag zal geven. 'Vólgens de Union' zou het Fransche miui.Aerie van het Belgische gouvernement antwoord op de laatste voorslagen van Holland gevraagd hebben en daarop-door hetzelve te kennen gegeven zijn dat Belgie zich mot geene nieuwe voorslagen denkt in té laten en de ontrui ming der AnUverpsche citadel tegen den 20 dezer blijft vorderen; terwijl anders de vesting Maastricht den 21 Julij formeel zou be legerd worden. Uit Biugge wordt geschreven dat men thans dagelijks cenige kom- pagnien belgiscbe troepen naar de hoijandsche grenzen zendt, om verkenningen te doen en ze aan de krijgsdienst te gewennen. Men schrijft uit Maastricht, dat onze verkenningen ivanneer zij in geregelde orde weder naar de vesting terugtrekkeudoor de Belgen met allerlei scheldwoorden en beleedigingen worden toege schreeuwd welke door onze brave milïtaireh met verkropte spijt worden verduwd de liollandsche soldaat scheldt niet terugmaar is het liem eenmaal vergund om deze lage beleedigingen te wre kendan zal bet antwoord geyoclig ziju. De bezetting van Maas-

Zierikzeesche Courant | 1832 | | pagina 1