ZIEK IKZEE g CU E i Bingsdag den 10 BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. NI E UW ST IJJ)IN GEN. DÜITSCHLAND. üf% 55. A\ 1832. COURANT» Den Uitgever dezer Courant acht het noodig het Publiek te herigtendat van heden ingevoerd is de nieuwe wet op de Registratie, Overschrijving en het Zegelvah 16 Junïj 11.en dat hierdoor vervalt de verpligting om de Advertentien op Zegel te schrijf ven, maar dat van heden af hei Zegelregi voor iedere Advertentieen hij elke plaatsingzal moeten worden voldaan. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERlIiZEE Provincie ZEELAND. Brengen bij deze ter kennis va-n bet publiek dat Op Donderdag den 19 Ju 1 ij aanstaande des morgens om elf ure, op bet Raadhuis der Stad, in bet openbaar zuilen worden verkocht, de Stads-Tien- de Vruchten, over den jare en oogst van i832. Zierikzeeden 6 Julij i83a. Burgemeester en Wethouders voornd. K. W. de JONGE vt. Ter ordonnantie van dezelve, De Stads Secretaris, W. J. P. RROEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIRZEE Provincie Zeeland. Gezien de circulaire van Zijne Excellentie den Heere Gouverneur dezer Provincie van den 29 Junij jl. Provinciaal Blad no. 77). Herzien Zijner Majesteits besluit van den 24 Mei iS32 Staatsblad no. 17), waarbij eenige nadere bepalingen worden vastgesteld, om trent de toewijzing van Gouden Medailles aan personen die zich tol bevordering van de Koepokinenting verdienstelijk hebben gemaakt. Brengen bij deze ter kennis der Ingezetenen de navolgende arti kelen uit Zijner Majesteits besluit van den 24 Mei jl. Staatsblad na. 17). Art. r. Jaarlijks en beginnende over bel tegenwoordig jaar, zul len er cenige Gouden Medailles, elk ter innerlijke waarde van vijf- Ug Guldens kunnen worden uitgereikt, aan geneeskunst-oefenai en, en ook aan andere bijzondere personen, in dit Piijk woonachtigdie zich bij uitnemendheid verdienstelijk zouden mogen gemaakt hebben tot bevordering der Koepokinenting, betzij naar aanleiding van be langeloosheidveelvuldigheid, naaüwkeurige of doelmatige behande ling, bet uitgeven van nuttige werken tot toelichting van de kennis en den loop derziekle, mitsgaders tot bare afwijkingen, zoo wel als tot eene vruchtbare aanbèveling der kunstbewerkingen en bestrijding van voo.r- oordeelen tegen dezelve. Art. 3. De geneeskunst-oefenaren en andere personen, welke zou den inogen vermeenen, uit een of meer der bovenvermelde hoofden aanspraak te kunnen maken op gezegd eereblijk zullen hunne belan gen te dezen met ontwikkeling der gronden waarop zij derzei ver aanspraak verlangen te doen geldig zijn vóór den laatsten Februa- rij van elk jaar, volgende op dat waarover die aanspraak zich Uitstrekt, moeten voordragen aan de provinciale geneeskundige com missieonder welker ressort zij- woonachtig zijn. En opdat een ieder hiermede bekend zoude zijn, zal deze afge kondigd en in de Stads-Coura nt worden geplaatst. Zierikzee den 9 Ju lij i83?.. Burgemeester en Wethouders voornd. de CRANEvt. Ter ordonnantie van dezelveu De Stads Secretaris W. J. P. KROEP. Frankfort, den 3 Julij. In de pauselijke bulle,' waarbij de re bellen in den kerkelijken staat in den ban gedaan worden leest men onder anderen bet volgendeDe vijandige zamenzwering der godloo- zen welke ons en alle goeden in angst houdt, barstte onlangs te A ngona los, waar bet ergste schuim der oproerlingen tot vernieti ging der openbare orde en tot verderf der vredelievende en getrou we burgers is samengevloeid. Misdaden en gruwelen van allerlei aard werden aldaar in menigte opgehoopt. De heilige gebouwen wer den geschonden de voorstanders der heiligdommen met baat en ver achting overladen, sommigen zelfs werden gekwetst en geraakten in doodsgevaar; de heilige mysteriën van het geloof werden bespot, Woedende godslasteringen uitgebraakt, woeste buitensporigheden ge pleegd gruwelijke dwalingen openlijk gepredikt, de heiligheid der godsdienst achtergesteld ongestraft de verderfelijkste bijeenkomsten gehouden, in welke, gelijk de heilige Leo de gröote zoude zeggen: de wet leugen is de godsdienst de duivelde offerhande schanddaad Van daar werden de redelijker burgers aan moord ten doel gesteld, en onlangs viel de eerste magistraatspersoon der stad een in vele opzigteu achtenswaardig man onder het staal der oproerlingen eu zamenzweerders. Daarop volgde roof en verlies van vermogen, over al was onrust, vrees en droefheid, en opdat aan de maat van on* geregtigheden niets zou ontbreken werden ook onze regten en dia des vorstendoms der roomsche kerk verguisd en vertrapt liet is stui tend hier op te sommen door welke opstanden door welke aan vallen met wapens steenen en bespottingen men het zoo ver bragt, om de uitgelezene schare onzer soldaten te verjagen die derwaarts gegaan waren om de misdadigers te beteugelen, om de behoorlij ke tucht te handhaven en te bewaren, en die, door de menigte vani zamenzweerders overweldigd, genoodzaakt werden in de vesting eene schuilplaats te zoeken. Allen weten hoe de vaan des oproers zegevierend rondgedragen en op openbare plaatsen geplant werd- Geschriften werden uitgegeven, en afschuwelijke liederen opbachani- lische wijze beurtelijks gezongen als fakkels ter verwekking en voeding des oproers. Alle kracht van het openbare gezag werd vernietigd wetten en nuttige voorschriften verscheurddaar hei lig en onheilig verward en dooreen vermengd werd door oproeri ge menschen die door bedreigingen en moord de regtschapen bur gers van de waarneming der openbare zaken zochten af ie houden, opdat zij in het geval zonden gebragt wordeu om dezelve te moeten overnemen, ten einde de door de'magistraten verlatene stad niet in de diepte des ongeluks zou vallen. Deze en meer andere dingen hebben wij tot onze bittere smartdoor zekere berigten vernomen. Bij deze aanvallen op kerk en staat zou het misdadig zijn langer tös zwijgen, vermits, door eene langere toegeeflijkheid van onze zijde, de moed der oproerlingen vermeerderd en de vlammen van den treurigsten brand verbreid zouden worden zoodat wij bet braud- nierk der traagheid misschien ook van het schandelijk opgeven van de zaak der godsdienst aan ons zouden dragen. Wij zouden gaar ne de kudde van die verdwaalde menschen, gelijk in het vorig jaaiy andermaal door de stem der vermaningdes raedelijdens eu der toegeeflijkheid tot ons willen roepen; daar zij echter in hönne waan zinnigheid deu zoo dikwijls roependen vader steeds weerstonden voort gaande in hunne godlooze woede van zamenzwering versmaadden naar de kerk luisteren en zich met steeds gruwelijker misdaden bezoedeldenvinden wij ons genoodzaakt het besluit te nemen het- welk de heilige regten en het voorbeeld der roomsche pausen onze voorvaders, ons voorschrijven, dat wij namelijk tegen de oproerige onderdanen het zwaard trekken waarmede ons God ter bescherming van de godsdienst en de geregtigheid uitgerust heeft. In bijzondere brieven uit Berlijn van het einde der maand Junij, word gemeld dat de zending van den pruissischen Prins Wil- helrn naar Petersburg als van eenen zeer gewigtigen aard werd be schouwdmaar dat de geruchten omtrent derzelver bepaald oog merk zeer uiteenliepen. Volgens den eenen zoude deze in verband staan met ontwerpen eener naauwere vereeniging tusschen de hoven van Rusland", Oostenrijk en Pruissen, volgens anderen 2oude''de Prins voornamelijk ook in last hebben, om aan te dringen op mildero en mindere gestrenge bepalingen ten aanzien van Polen; bij voort during toch ontv\ng men in Berlijn berigten uit Polen, waarin do toestand der ingezetenen op de deerniswaardigste wijze werd voor gedragen. s. Hamburg, den 3 Julij. De pruissische troepen trekken nog uit het westen terug evenwel schijnen de jongste gebeurtenissen in Frankrijk, en de aanstalten welke aldaar worden gemaakt, ook militaire maat regelen in Duitschland zullen te weeg brengen. Drie regimenten aait den Pujn zijn weder op den voet van oorlog ingerigt en hebben hun ne verlofgangers opgeroepen. De ligte troepen jagers en scherpschut ters bekomen het duhbeld hunner manschap. De conferenties dér alhier vereenigde duitsche generaals schijnen daarmede in verband te staan en zijn nog niet geëindigd, en de pruissische. minister van oorlog, de generaal v. Ilache die sedert, lang ongesteld is wordt denkelijk als zoodanig door den generaal v. Tile vervangen. Vol gens berigten uit Polen zouden de Bussen 70,900 man uitgelezen troe+ pen hij Mlawa doen kamperen, en nog een tweede legerkamp, verder op. aan de Wkra vestigen. - De russische schepen hebben te Danlzig 44°° centenaars ge schut kogels èn affuiten'ontscheept welke ter scheep naarModlia zullen worden gebragt. F R A N K R IJ K. Parijs, den 3 Juiij. Men leest heden in de dagbladen dat hef loudensche kabinet zich belast heeft met de onderhandelingen bij de noordsche mogendheden ten einde derzelver toestemming te ver krijgen tot de dwangmiddelen welke men tegen Holland wil bezi gen, ten einde helzehe ie noodzaken om de citadel van Antwerpen te ontruimen. Te dieu einde zou lord Durham naar Petersburg ver trekken. NEDERLANDEN. 'sGravensage den 5 JuIijDoor heereu burgemeester en wet

Zierikzeesche Courant | 1832 | | pagina 1