ZBBRHtZMËSCHE COURANT V. 54. A-. 1832. den 6 Julij. Vrijdag ttXj 3BESTUREN EN A D MINIS TRA TIEN. S H U T T E R IJ. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERÏKZEE Provincie ZEELAND. Gezien Art. i5 der Wet op de Schutterijen, van den n April 1827, No. 17. Gezien Z. M. besluit van den 28 Junij 1828, {Staatsblad No. ^1). Brengen bij deze ter kennis van alle de daarbij belanghebbenden, dat de Commissie van onderzoek voor de Schutterij binnen deze Stad, liare tweede gewone jaaidijksche zitting zal beginnen te houden op Maandag den 9 Julij aanstaande des middags 12 uten in eeri der zalen van het Raadhuis alhier, tot het onderzoeken en beoordeelen van alle Reclames door de ingeschrevenen en geloot hebbende Per sonen van dit Jaar, en door de reeds vröegér ingelijfden ingebragt. Wij^ldrs worden de belanghebbenden geïnformeerd.dat zij die langer dan vijf en minder dan zeven Jaren bij de voormalige Schut terijen hebben gediend, of in plaats van die persoonlijken dienstge durende vijf Jaren of langer eene verhoogde contributie hebben be taald, des verlangende, dadelijk te kunnen worden overgeplaatst b- de reserve; terwijl zij die bun 34° Jaar hebben völbi'agt of door ze ven jarigen dienst aan de vroegere wet op de Schutterijen hebben voldaan, zulks verkiezende, finaal kunnen worden ontslagenzul lende de schriftelijke bewijzen lot staving der redenen van vrijstel, ling bij de wet gevorderd, als nog door de belanghebbendeto£ Za turdagden7 dezer maand ter Secretarie alhier worden öveVgebragt. Eindelijk worden de belanghebbenden bekend gemaaktdat zij zich stiptelijk op de daartoe bepaalde tijd voor de Commissie van onder zoek zullen hebben te sistcren terwijl de zoodanigen welke zulks mogten verzuimen, zullen beschouwd worden als geene redenen tot vrijstelling te hebben en voor zoo verre zij dienstpligtige Nommers hebben getrokken niet vallen in de termen van Art. 3 a, b en c en Art. 4 der Wet, bij de Schutterij worden ingelijfd, tot zij in een volgend Jaar hunne Reklóines op nieuw hebben doen gelden. En opdat niemand niervan onwetend zoude zijn zal deze afge kondigd en in de Stads-Courant worden geplaatst. Gedaan ten Raadhuizr der Stad Zicrikzec den 2 Julij i832. Burgemeester en Wethouders vöornd. li. W.. DE JONGE. Vt. Ter ordonnantie van denzelve, De Stads-Sccretaris W. J. p. KROEP. NIEUWS TIJDINGEN. DüITSCHLAND. Fit ankfort don 29 Junij. In bijzondere berigten uit Berlijn van 22 Junij wordt verzekerd dat indien liet tussclien de Neder landers en Belgen op nieuw lot vijandelijkheden mogt komen de mogendheden vooreerst niet tussclien beide zouden treden om dat bet geheel del', conferentie niet gezind zoude zijn hare uitspraken als scheidsregters met geweld door te drijven. Den 3o. Thans, dat' naar de Rijn-Beijeren gezondene troepen zich aldaar te zamen trekken, wordt het voor eenige dagen verspreid de gerucht als of genoemde landstreek in staat van beleg zoude ge steld worden, ais. ongegrond voorgedragen eri schijnt men zich meel' te vleijen dat het ter bezadiging der gemoederen onnoodig zal wezen lot maatregelen van de uiterste getrenglieid over te gaan. Een aanzienlijk aantal geestelijken uit onderscheidene kerspelen van Beijeren heeft zich bij geschrifte tot Z. M. den Koning gewend, Om de organisatie der protestantsche kerk welke aan dezelve reeds sedert 20 jaren beloofd is, te Verzoeken doch dit rekest is van de hand gewezen. Dezer dagen is de zoo lang verwachte wet op de organisatie der burgerwacht, waardoor in Keur-Hessen eene algemeeneburger- wapening niet alleen in de steden maar ook ten platten landewordt ingevoerd te Hanau voor het eerst in druk uitgegeven en door de ingezetenen met de meeste gretigheid ontvangen zoo dat in wei nige uren al de voorhanden zijnde afdrukken waren uitverkocht. Hamburg, den 29 Juni]. Het zeggen is, dat de russische vloot, welke dit jaar in de Oost-zee zal kruissen, moet bestaan uit 8 li. niescliBpen waarondereen driedekker, 5 fregatten van 60 stukken, drie fregatten en eenige kleinere schepen. Van deze vloot lagen den 18 ter rcede van Danlzig voor anker de linieschepen Kulm en Berezina, van 84 stukken, de .fregatten Korrera cn Cat/iarina van 44 stukken, benevens nog 4. 200 korvetten als brikken. Met de stoompaket verneemt men dat den 20. in Petersburg een hevige brand heeft gewoed, en dat in het zoogenaamde moscausche gedeelte der stad, hij de semouische paradeplaats, 200 huizen in de asch zijn gelegd. Den 25 is de commandant van het corps pruissisclie troe pen de generaal von Jagow uil Keulen in Maagdenburg aangeko men. Den 3o wachtte men er de eerste regimeutcn van meergenoemd corps. GROOT - BRITTANNIE. Londen, den 29 Junij. Aan het parlement is een afschrift van de overeenkomst met Rusland betrekkelijk de leening, overgelegd. Bij die gelegenheid heeft de graaf Aberdeen eenige aanmerkingen gé- maakt, omtrent de dagteekening van die conventie, den i5 Novem ber. Het eerste artikel van dit stuk hield in dat Zijne Majesteit zich Verbond zijn parlement aan te bevelen om voort te gaan met de be talingen, hij het tractaat van 1815 vastgesteld en wanneer hij nu die dagteekening der overeenkomst vergeleek met de redenen welke aangevoerd waren om de betaling aan Rusland in Jauuarij laatstleden te blijven doen zonder de bekrachtiging van het parlement daar toe te vragen dan scheen het hem toe dat het ware traktaat niet overgelegd was, ten minste, dat er eene fout in de datum bestond en die van 16 November in 16 Junij moest veranderd worden. Zij ne Verdere aanmerkingen op de akte van overeenkomst zelve zou hij sparen tot dat de ministers aan het parlement de middelen vragen om aan de bepalingen dier conventie te kunnen voldoen. Gisteren avond heeft in het huis der gemeenten de heer C. Fergussott eene motie gedaan ovet den tegfenwoordigen toestand van Polsn. Hij meende, dat de engelsche regering zich ter goeder trouw het lot van dal land aantrok en ook verpligt was te zorgen dat het traktaat van Weerten nagekomen werd met betrekking lot de vrijdommen en com slitutie daarbij aan dé Polen gewaarborgd. Hij beklaagde zich ten sterk ste dat Rusland niet alleen zoodanige constitutie niet had gegeven, maar zelfs de oude poolsche instellingen had afgeschaften de con stitutie door den Keizer van Rusland toegestaan, in alle deelen ge schonden was. Hij billijkte den poolschen opstand en betwistte ^eu Keizer van Rusland het regt om de Polen hunne vrijheden te ontne men. Voorts liet hij zich in zeer ongematigde bewoordingen over Ruslands gedrag ten aanzien van Polen uit. Hij verweet die rege lingdat zij duizenden inwoners uit dat land in ballingschap naar Siberie sleepte, en de kinderen der Polen naar verschillende gedeelten van hetrussisch rijk-vervoerde om hen tot vijanden van hun vader land op te voeden en tot slaven te maken van een dwingeland die zelve de slaaf der oude moskovitische partij was, welke van niets dan bloedvergieten droomde. Het doel des keizers zeide hij was: eene algemeene monarchie in Europa op te rigten en de onafhan kelijkheid der natiën te vernietigen en daarom moest Groot Brittan je protesteren tegen het gedrag van Rusland als verraderlijk en wreed als gevaarlijk vöor den vrede en strijdig met de eer en belangen van Europa. Hij eindigde melde mededeeling van eenige staatspapieren te vragen. Verscheidene leden hebben aan de debatten over dit voor stel deel genomen en velen zich zeer ongunstig omtrent Rusland uit gelaten sommigen hebben zich de honendste uitdrukkigen tegen den Keizer veroorloofd., hem een ongeloovigen barbaar, en zelfs een monster in menschengedaante genoemd. De ministers hebben die taal aangehoord en lord Pabncrston heelt gereedelijk het mededeelen der verlangde bescheiden ingewilligd. De zending van lord Durham naar Petersburg schijnt met de pool sche zaken in verband te staan. - - Den 28 heeft men zich in het lagerhuis bezig gehoudën met eene motie strekkende dat zouden worden overgelegd het manifest van Keizer Nicolaas ten aanzien van Polen en de depêche van detl en- gelsclien ambassadeur, met welke 'dit manilest is overgezonden. Een aantal lieden heeft zich op eene zeer hevige wijze beklaagd over de onderdrukking onder welke de Polen heden ten dage immers volgens de algemeene geruchten, gehukt gaan, en over de mishande lingen die de russische ambtenaren zich ten aanzien van die lieden veroorloven. Verscheidene hebben gemeend j dat de belangen van Europa gebiedend vorderden dat Polen weder lot een zelfstandig rijk werd teruggebragten dat het de pligt van Engeland was, om daarvoor te helpen waken. Sommige léden hebben dergelijke staat kunde met matiging aanbevolen andere als een' O'Cromwel en Schcil- hebben zich de beleedigendste uitdrukkingen ten aanzien van den russiseben Keizer veroorloofd. Ofschoon het niet onopgemerkt is gebleven dal de treurige toestand waarin Polen thans verkeert, al leen het werk is van de fransche revolutionnairen hebben de minis ters de papieren riiet geweigerd, terwijl van de zijde van den heer Peel is opgemerkt dat het, in elk geval, alvorens tot eenig nader besluit te komen belangrijk zoude zijn 0111 eerst bepaald te doen onderzoeken of hetgeen bij wijze van gerucht, nopens de bedoel de mishandelingen werd verbreid indedaad gegrond was. F R A N K R IJ R. Parits den 29 Junij. In de Vendée hebben de militaire rpgthan* ken hunnen arbeid begonnen; doch mei weinig goed gevolg. Zijn de uitspraken te gematigd dan kost liet de moeite 0111 de liberalen in toom te houden zij" de uitspraken te gestreng dan spannen de Garlisten dadelijk weder te vamen. Het gevolg daarvan is, dat de on rust blijft bestaan, en dal de Vendée verre is van bevredigd Ie zijn.De geestelijkheid betoont zich zeer ten voordeele van het bewind van Hen drik F. In Genua liet'ft zich een committé gevestigd 'twelk het vuur van den opstand in het zuiden levendig moet houden. Van de drie voorname gevangenen der Carlistcn verneemt men niets; tic héér de ChatcatibrialU weigert steeds te antwoorden.

Zierikzeesche Courant | 1832 | | pagina 1