ZIEKIRZEESCHE COVRAN T. BESTUREN EN ADMINIS TRA TIEN. den 3 Julij. j\\ 53. t/hjxf Ding Hilar/ S C H U T T E R IJ. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERLKZEE Provincie ZEELAND. Gezien Art. i5 der Wet op de Schutterijen, van den n April 1827No. 17. Gezien Z. M. besluit van den 28 Junij 1828, {StaatsbladNo. 4^). Brengen bij deze ter kennis van alle de daarbij belanghebbenden, dat de Commissie van onderzoek voor de Schutterij binnen deze Stad, hare tweede gewone jaarlijksche zitting zal beginnen te houden op Maandag den 9 Julij aanstaande des middags 12 uren, in een der zalen van het Raadhuis al.hi.er, tot. het onderzoeken, en beoordeelen van alle Reclames door de ingeschrevenen en geloot hebbende Per sonen van dit Jaar, en door de reeds vroeger ingelijfden ingebragt. Wijders worden de belanghebbenden geïnformeerd dat zij die langer dan vijf én minder, dan zeven Jaren bij de voormalige Schut terijen hebben gediend, of in plaats van die persoonlijken dienst, ge durende vijf Jaren of langer eene verhoogde contributie hebben be taald, des verlangende, dadelijk te kunnen worden overgeplaatst bij de reserve; terwijl zij die hun 34e Jaar hebben volbragt of door ze ven jarigen dienst aan de vroegere wet op de Schutterijen hebben voldaan zulks verkiezende finaal kunnen worden ontslagen, zul lende de schriftelijke bewijzen tot staving der redenen van vrijstel ling bij de wet gevorderd, als nog door belanghebbende tot Za- turdagden7 dezermaand ter Secretarie alhierworden overgebragt. Eindelijk worden de belanghebbenden bekend gemaaktdat zij zich stiptelijk op de daartoe bepaalde tijd voor de Commissie van onder zoek zullen hebben te sistóren terwijl de zoodanigen welke zulks mogten verzuimen zullen beschouwd worden als geene redenepjot vrijstelling té hebben en voor zoo verre zij dienstpligtige Nommers hebben getrokken niet vallen in de termen van Art. 3 a, b en c en Art. 4 der Wet, hij de Schutterij worden ingelijfd, tot zij in een volgend Jaar hunne Reklames op nieuw hebben doen gelden. En opdat niemand hiervan onwetend zoude zijn, zal deze afge kondigd en in de Stads-Courant worden geplaatst. Gedaan ten Raadliuize der Stad Zierikzee den 2 Julij i832. Burgemeester en Wethouders voornd. K. W. de JONGE. vt. Ter ordonnantie van denzelve, De Stads-Secretaris W. J. P. KROEF. NIEUWST IJ DIN GEN. DUITSCHLAND. BeM-un den 25 Junij. Men meldt uit Koningsbergen dat tegen liet einde der Ioopende maand in Neufahrwasser bij Dantzig et telijke schepen van de russische vloot werden verwacht om aldaar een russisch artillerie-park le ontschepen, 't welk near de poolsche vesting Modlin bestemd is en daarentegen eenige honderd man rus sische soldaten die niet meer voor de velddienst geschikt zijn aan boord te nemen. Een Heidelberger studentClausing genaamd, heeft den gevan genbewaarder te Manheim met een pistoolschot eene zware wonde toegehragtalleen om dat hij hem hij de prosessie- op den sacre- ments-dag vermaande, zijn hoed af en zijne pijp uit den mond te ne men of zich eeu weinig te verwijderen. GROOT - BRITTAN NI. E. Londen den 26 Junij. De cholera rigt veel verwoesting aan in Ier land en de levenswijze van de geringere klasse schijnt veel toetebren- gen tot de verbreiding der kwaal gelukkig is het gewone voedzel voor dc groote menigte in overvloed voorbinden. De onruststokers welke godsdienstijver ten voorwendsel nemen, ten einde hunne eige ne staatszuclilige oogmerken te beter te bemantelen houden niet op met het aanwenden van pogingen om de menigte der landbewoners tegen de thans bestaande orde van zaken in 't harnas te jagen al les met het inzigtom de banden die Ierland aan Engeland ver binden te verbreken en eerstgenoemd eiland van Groot-Briitannie aftescheuren. Het weigeren der betaling van de tienden neemt toe, en bijaldien men te dien aanzien geweld wil gebruiken zal het aantal der troepen, thans in Ierland verdeeld, 't welk op niet min der dan 25,000 man wordt begroot, wel waarschijnlijk te kort schie ten. De oranje-partij of de aanklevers van de thans bestaande orde van zaken betoonen geene geringe geestdrift voor derzelver be houd. Al hunne vereenigingen zijn uitgenoodigd om op den 12 Julij den gewonen omgang te houden ter eere van Koning William-, om gewapend optekomen en des noods geweld met geweld te keeren. De tegenpartij maakt mede toebereidselen zoo dat men beducht is dat'er op dien dag verregaande wanorde zal worden gepleegd. A". 1832. F R A N K R IJ K. Parijs, den ï5 Junij. Te Montpeillier is, tijdens het verblijf valt den hertog van Orleans, een droevig ongeluk gebéurd. Ter zijner eere zou een groot vuurwerk afgestoken worden doch door het ge drang der volksmenigte onstond eenige wanorde en het vuurwerk geraakte door een onvoorzien toeval in den brand alvorens het be hoorlijk opgezet was. Nu vlogen raketten en andere stukken naar verschillende rigtingen door de aanschouwersen werden hierdoor twee jonge lieden dadelijk gedood en eenigen gevaarlijk gewond. Zes en veertig personen zijn hierbij min of meer gekwetst geworden. Den 26. Een paar dagbladen verzekeren dat met den telegraaf bevelen naar Brest zijn gezonden om twee linieschepen en 5 fregat ten te wapenen die bestemd zouden zijn om zich met de engel- sche vloot te vereenigen welke in zekere omstandigheden naar de Schelde bestemd zoude zijn. De waarheid van dit berigt word ech ter grootelijks in twijfel getrokken. NEDERLANDEN. HaarIem den 28 Junij. De bisschop van Luik ligt sedert lang overhoop meteen geestelijke, Fivé genaamd, over welken hij zich meent te moeten beklagen, en welken Hij heeft gelast kerk en woning te ontruimen. Fivé heeft dit geweigerd en wordt ondersteund door ettelijke inwoners zijner parochie, zoo dat middelen van geweld van bijzondere personen ongeraden zijn geoordeeld. De bisschop heeft hét openhaar ministerie hij de regterlijke magt weten over te halen, om zich met de zaak te moeijen en de uitzetting van den heer Fivé te vorderen doch deze heeft zich voor het gereglshof verdedigd, en beweerd dat hetzelve naar aanleiding van de vrijverklaring der kerkelijke zaken niet gerêgtigd is om te beslissen of de bisschop al of niet met de magt bekleed is, om hem als pasfoor de kerk te ont zeggen. Het geregtshof heelt dit stelsel aangenomen en den procu reur-generaal onbevoegd verklaard. Zekere llichanont heeft te Brussel een brief aan Vorst Leopold laten drukken, waarin hij beweert, dat de 24 artikelen, ook onge wijzigd den val van Belgie moeten na zich slepen en waarin hij tracht te betoogen dat de vorst zich aan het hoofd moet stellen van het revolutionaire Belgie van de September dagenmet al den ankleve van dien of afstand doen met hijvoeging echter dat dit laat ste hem door geen verstandig man in Europa ten kwade zoude kun nen worden geduid. Volgens den brüsselschen Courrier zal het huwelijk van vorst Leopold geen voortgang hebben zoo lang het kasteel van Antwerpen niet ontruimd is. Dit blad ijvert altijd voor het verwerpen der 24 artikelen en de daar aan verknochte onzijdigheid en verheugt zich dat bijna al de organen van de partij der geestelijkheid (de schrijvers van den bekenden luikschen Courrier uitgezonderd) zich in dien toon beginnen te verklaren. Den 29. Den 27 hebben de belgische gedeputeerden hunne be raadslagingen over de wetbetreffende de ligting van de 3o,óoo man reserve-troepen ten einde gebragt. De heer de Robauli' heeft er zich tegen verklaard. Hem is voor gekomen dat de tijd om oor log te voeren voor Belgie vérstreken is én dat de lieden die dat land om des vredes wille aan banden hebben willen leggen nimmer in ernst kunnen denken aan het voeren van een oorlog waarbij zij uit den aard der zaak der löndensche conferentie zoude» Braveren, flij heeft geoordeeld dat de thans bestaande krijgsmagt genoegzaam was ter verdediging', en verklaard niet voor de wet te zullen stemmen, dan ingeval hij verzekerd wasdat het bewind in de daad een aan vallenden oorlog beoogde. De minister de Meuleriaere heeft verklaard dat hij had medege deeld dat gene, 't welk hij vari eene bevriende magt had kunnen vernemen doch dat men het verdere had geweigerd. Het is hem mede waarschijnlijk voorgekomen, dat bet antwoord van Nederland weigerend zal zijn - dat Belgie dus in nieuwe moeijelijkhedeu zal geraken, maar hij heeft begrepen dat de ligting der reserve het be wind kracht zal bijzetten Bij volgende onderhandelingen tot behoud van dat geen 's welk Belgie vermeentdat' hetzelve regtmatig toekomt en wel le meer om dat eene zoodanige reserve onmisbaar zoude zijn, indien hién aanvallender wijze moest te werk gaan. - Voor de bezetting van Luxemburg moet dezer dagen eenegroo te hoeveelheid granen zijn aangekocht. Volgens de Belgen zijnde troepen, die naar Maastricht trek-» ken, bestemd, om de belgische douaniers te beschermen, De onder-officieren en de schutters, welke een tijd lang gelé den, zich op belgisch grondgebied bevindende, dour de Belgen zijn aangehouden, moeten dezer dagen, tegen een belgisch Onder officier', welke, op gelijke wijze door de onzen is gevangen genomen zijn uit gewisseld. 'sGravenhagr den 28 Junij. De nieuwe wet op het zegel en de. registratie is den 16 door Z. M. den Koning bekrachfigd en Mtt 20 uitgevaardigd Rotterdam den 29 Junij. De meeste plaatsen in het 4de district van Zeeland leveren het schouwspel op van goed versterkte vestingen. Schoondijke is met liooge wallen en eene vrij diepe gi-acht omgeven Oostburg Aardenburg IJzendijke en Sluis zijn in den besten slaat van verdediging. Door de kunde onzer geuie-officieren gepaard met

Zierikzeesche Courant | 1832 | | pagina 1