ZIERIRZEESCIIE CÖUËAST. 3V.° 4®. SSingsdag A/ 1832. den 1® Jfwiij. BESTUREN EN A DM IN IS TRA TIEN. NI E UW S TIJ DIN GEN. DÜITSCIILAND. De Prijs dezer Courant isin de drie maanden f i en jranko per Post2,26 cents. De Advertentien worden berekend tegen 2.5 cents de regel. De Abonnementen voor de Courant worden voor niet minder dan drie maanden aangenomenen de betaling geschiedt comptantof bij het einde van ieder vierendeel jaarsdit niet geschiedende, zal het aangemerkt worden als geëindigd zijnde. overgelegd worden. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Provincie ZEELAND In aanmerking nemende dat de Billetten van bet kadaster wel ke vroeger aan de huizen der Ingezetenen zijn rondgebragtbehoo- ren te worden opgehaald en daarmede op Donderdag den veertien den dezer maanddoor de Stads Boden een aanvang is gemaakt. Herinneren de Ingezetenen dat ieder verpligt is zijn Billet be hoorlijk geteekend aan die beambten ter hand testellen, en vertrou wen dat ieder in overweging zal nemen het groot aantal der alzoo op te halene Billetten en aaji de eerste aanmaning zal \oldoen. Zierikzeeden i_3 Junij 1832. Burgemeester en Wethouders voornd. K. W. de JONGE. Vt. Ter ordonnantie van denzelve, De Stads-Secretaris W. J. P. KROEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE in aanmerking riemende, dat het vau belang voor de In- en Opge zetenen der gemelde Stad zijn kan dat door hun op eene geregel de wijze de Reclames, die dezelve tegen de kadastrale aanslagen mogten hebben worden ingediend, hebben het noodig geacht, de zelve opmerkzaam te maken, dat bijaldien er bezwaren mogten aan wezig zijn wegens het plaatsen der Eigendommen in te hooge Klas sen dat beklag op ongezegeld papier aan Hun Ed. Achtbr. behoord te worden ingeleverd, om hetzelve door de Competente Autlioritei ten te doen beoordeelen terwijl wanneer er aanmerkingen op de Begrotingenvoortvloeijend-e uit het Tarief, gevoegd geweest bij elke Lijst der Eigendommenmogten worden gemaakt, dezelve in eene afgeschei dene Reclame aan Hun Ed. Achtbr. behoren te worden ingediend, ten einde deze aan dien afgevaardigde der Gemeente ter hand te kun nen stellen, zullende bet beklag tegen het Tarif niet Jn aanmer king kunnen komen wanneer daartegen geeneafzonderlijke Reclamatien zullen zijn ingezonden. Welke informatie aan de Ingezetenen tot hun narigt wordt medegedeeld, om zich die des nodig keurende ten nutte te kunnen inaken. Gedaan te Zierikzee den i3 Jupij i832. Burgemeester en Wethoudersvoornd. K. W. de JONGE, vt. Ter ordonnantie van dezelve De Stads-Secretaris, W. J. P. KROEF. Frankfort, den 12 Jnnij. De hertog.van Reichsiad bevindt zich in een zeer wankelenden staat van gezondheid, en volgens de laat ste berigten uit Weenen schijnt men zich in de hoop op zijn spoe dig herstel bedrogen te hebben. Men verneemtdat dr. Wirlh die zich door zijne stoute taal bij de vergadering van Eambach op nieuw eenen naam heeftgemafckt naar Frankrijk isgevlugl, om zich te onttrekken aan de geregterlij- Ee vervolgingen die tegen hem begonnen werden. Den i3. De terugtogt van het 4de pruissische armee-corps, het welk in de daad op zijnen terugmarsch naar zijne vorige stand kwar tieren reeds tot bij Paderborn gevorderd was, doch eensklaps naar de Rijn-streken is teruggekeerd wordt inzonderheid toegeschreven aan de onrustige bewegingen, welke laatstelijk in verscheidene zuid wes telijke staten van Duitschland hebben plaats gehad. I^ij de heerschénde duurte der levensmiddelen in Baden, heeft het bestuur den uitvoer van granen aan zeer hooge regten onder worpen. De pruissische troepen welke in de laatste dagen van Mei de coburgsche stad St. Wenclel bezet hebben, ten einde aldaar de be staande orde van zaken, welke ernstig bedreigd werd, tev handha ven, rïijn van daar weder vertrokken. De ingezetenen hebben daar op een adres aan den hertog opgesteld waarin zij zich .over den treurigen toestand des lands beklagen en eene menigte bezwaren te gen de regering aanvoeren. In dit stuk moet ook worden aangedron gen op liet in.^ staat van beschuldiging stellen van eenige regerings leden -op liet benoemen vau een provisioneel bestuur, enz. Volgens bijzondere brieven uit Weenen, van den 5, hadden de berigten uit Beijeren omtrent het feest van Hambachaldaar een zeer onaangenamen indruk verwekt. Voor het overige schrijft men dat ter beurze weder meer vertrouwen op bet behoud des vredes lieerschtedoch dat intusschen de doortogt van troepen naar Stier mark steeds voortduurde. Den 9 is men te Straatsburg weder beducht geweest voor ern stige onlusten, ter zake van de duurte der levensmiddelen en zijn dien ten gevolge de troepen 111 T geweer geweestdoch de orde is ditmaal niet gestoord. De fransche prefect van den Neder-Rijn heeft scherpe maatregelen van toezigt op de doortrekkende vreemdelingen veror dend inzonderheid ten aanzien van de hertggin van Berry en den maarschalk de Bourmont ingeval zij mogten trachten om door ge noemd departement de duitsche grenzen te bereiken. Gemelde over heidspersoon geeft reeds bij deze gelegenheid de verzekering dat de twee bedoelde personen indien zij gevangen mogten worden geno men onder een sterk geleide van nationale garden en gensdarmes naar de gevangenis gevoerd, en aldaar zoo wel van binnen als vau buiten gestrengelijk bewaakt znllen worden. Deze verzekering welke op 't minst genomen vrij voorbarig schijntzal denkelijk moeten die nen om den onaangenamen indruk weg te nemen welken in der tijd (bij gelegenheid van de vermeende arrestatie der hertogin op de stoomboot Carlo-Alberto) de wankelmoedigheid van het fransche be stuur en de geruchten nopens eene oogluikend toegestane ontsnap ping der vorstin bij vele Franschen veroorzaakt hebben. GROOT - BRITTANNIE. «Londen, den 12 Junij. Naauwelijks is de hervormings-wet aange nomen of men ziel reeds eene menigte lieden in bewering die alle pogingen aanwenden om tot leden van bet parlement verkozen te worden en zich daartoe trachten te verzekeren van de stemmen der personen die bij de nieuwe wet het kiesregt hebben verkregen. Als vreugde bedrijf ter gelegenheid van het aannemen der her vormings-wet die door hare vrienden de nieuwe constitutie des lands wordt genoemd is men voornemens tegen den 27 Junij .den verjaardag van het verleenen der oude magna charte eene algemetme illuminatie aan te rigten. Men heeft berigt uit JAssabon van den 2 dezer. Het engelsch es kader heeft, op verzoek van de portugesche regering den Taag ver laten en post gevat bij de rots van Lissabon waar het nog door an dere schepen versterkt is geworden. Het zal zich neutraal gedra gen indien de spaanscbe krijgsmagt niet over de grenzen trekt; doch. zoo dra dit gebeuren mogtpartij voor don Pedro kiezen. Lord William Russel en officieren die met hem van hier vertrok ken waren, zijn aan boord van de Brittania voor Lissabon aang<^ komen en hebben zich bij de vloot, die thans aldaar ligt, gevoegd. Men was te Lissabon zonder tijding van Mandeira of de Azori- sche eilanden doch men scheen er ongerust over de aankomst van don Pedro, die door alle vrijheidsvrienden met verlangen werd te gemoet gezien. Lord Bcresford is zaturdag van hier vertrokkenom eene reis in. Duitschland te maken. F R A N K R IJ K. Parijs, den 11 Junij. Gisteren heeft de groote revue plaats ge had. De natio?iale garde, van Parijs en die van den ban stonden met de linietroepen langs de boulevards geschaard van de Made- laine tot aan de barrière du Trone terwijl de ruiterij en de ^artil lerie van den ingang der Camps Elysèes tot aan de barrière de i'Etoife geplaatst waren. De Koning is ten tien ure de wapenschouw met de nationale garde begonnen en beeft vervolgens de troepen van bet garnizoen geïnspecteerd.' Zijne Majesteit was vergezeld van den her- log van Nemoers van den maarschalk Soultminister van oorlog van de maarschalken Gérard en Lobau van don staf der nationale garde*en een aantal ondonnance-officieren. De Koning betoonde zich ten uiterste minzaam jegens de manschap reikte de officieren de hand toe en uitte openlijk zijne tevredenheid over het braaf ge drag der nationale garde en der troepen. Na afloop der revue heeft de Koning op de plaats Vendóme post gevat en hebben de troepen voor hem gedefileerd. Men telde ongeveer nestig duizend man on

Zierikzeesche Courant | 1832 | | pagina 1