No. 41. ZÏERIKZEESCHE JtJingsdag BESTUREN EN ADMINISTRATION Ao. 1832. COURANT. den 22 Mei. NI E UW ST IJ DINGEN. De GOUVERNÈUR van de Provincie ZEELAND. Herinnert bij deze alle belanghebbende administrat iën en particulieren in de Pro vincie aan de bepalingen der wet van den 8 November iSi5, no. 36 (Staatsblad nö 5i), volgens welke van alle schuldvorderingen ten ]a«te van het Rijk over den jare i83r de rekeningen memorietl 'of declaration voor of op den laatsten Junij aanstaande, bij zoodanige ad ministratie collegien autoriteiten of ambtenaren als welke de or ders tot het doen van leverantien werkzaamheden als anderzints ge geven hebben behooren te zijn ingediend op poene van te worden ge houden voor verjaard en vernietigd met uilnoodiging verder om dit Uiterste tijdstip voor de indiening van voormelde preleutien niet" af- tewachten maar dezelve onverwijld te bewerkstelligen. Middelburgden i4 Mei i83a. VAN VREDENBURCH.. be GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND. Verwittigd alle Eigenaars, Pachters of Beheerders van Lande rijen, gelegen in de Gemeenten Aagtekerke Arnemuid'en Domburg, Gapihge, Grijpskerke-Iileverskerke Nieuw- en St. Joosldnd Ootfka- pelle Serooskcrke St. Laurens- en Beigdatnme Vere en Frouwépol-- der, dat den staat van Klassering van al de Eigendommen- en al de stukken'der kadastrale taxatie, onverwijld op-de plaatselijke Secre- tarijen'zullen worden riedergel'ègd om aldaar gedurende eene maand te blijven berusten ten einde ieder Eigenaar oi deszelfs Plaatsbe- hleeder van dezelve zoude kunnen kennis nemen en wanneer daar toe redenen mogten aanwezig zijnzijne klagten omtrent de hem aangaande Eigendommen inleveren. Te dien einde zal aan hen de lijst hunner Eigendommen op nieuw ■worden bezorjgtWelke lijst, behalve de metingook opgave ,van cïe klasse waaronder elk der verschillende perceeleii is gebragt zal bevatten. De Eigenaars of deszeiver zaakwaarnemers zullen de klassering der Eigendommen op die lijst vermeld naauwkeurig moeten nagaan én dezelve met die der andere Eigendommen vergelijken. De Pachters of andere Plkatsbekleeders wier principalen buiten de Gemeente Woonachtig zijn worden ten nadrukkelijkste uitgenoo digd om die Eigenaars dit bcrigt medetedeelen en de lijst hierbo ven bedoeld aSh höii te doen toekomen; bijaldien echter hunne woonplaats, te.ver verwijderd was om in tijds een én ander te kuu- lieu onfvangehen daarop te antwoorden, zullen de Pachters en Plaatsbekledersoordeelende daartoe grond te hebben, in naam der Eigenaars de klagten moeten inleveren; •- be Reel a matten öp ongezcgeld papier géschreven, zullen eene naauwkeurige opgave inhouden van dé Nummers der artikelen tegen welke Klassering men zich bezwaard acht, dezelve zullen geduren de de tijd van eene maand te rekenen van den dag der ronddee ling van de Eigendoms Lijsten aan de respective Gemeente-Bestu ren moeten worden ingeleverd. beze termijn zal niet worden verlengd, en daar, na het verlo pen daarvan geene klagten meer zullen worden aangenomen Wordt een iegelijk die zulks zoude kunnen aangaan aangemaand om van de taxatie stukken behoorlijk kennis te nemen ten einde zich van alle schade, welke uiteen verzuim in deze zoude kunnen voortvloei den, vrijtewar'en. Middelburg, den 17 Mei i83z. be Gouverneur voornoemd, VAN VREDENBURGH. be&ëndmaking. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERItiZEË Provincie Zeeland. Verwiitigen bij deze de Ingezetenen der Stad dat van wege Hun Ed. Aclitb. op zalurdag den 26 dezer maand Mei eene algemeene Inspectie en Schouwing zal geschieden langs de Straten Grachten Havens en Pleinen dezer Stad, niet last om te zorgen, dat dezelve, ieder voor zoo veel liem betreft, van Gras, Onkruid en Onreinig- heden behoorlijk gezuiverd, alsmede dat alle Goten ieder voor zijn EUendom hetzij bewoond of onbewoond, schoongemaakt zijn en de YVaterloozing onbelemmerd geschiede züllende op de zoodanigen welke in dezen nalatig worden bevonden de straffen worden toege past welke bij overtreding van dien aard bij bet Reglement van Policie zijn vastgesteld. Zierikzee, den 21 Mei i83ï. Burgemeester eil Wethouders Voornd. de CR A N E vt. Ter ordonnantie van dezelven, De Stads-Secretaris W. J. P- KR OEF. bekendmaking. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, Provincie ZEELAND Brengen hiermede ter kennis van alle de daarbij belanghebbenden, dat aangezien de Hemelvaartsdag op donderdag den 3i dezer invalt^ de gewone wekelijksche Marktdag, binnen deze Stad op woensdag den 3o Mei aanstaande zal worden gehouden. Zierikzeeden 21 Mei i832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de CR A N Evt Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris W. J. P. KR OEF. DUITSCHLAN'D. Frankfort den 14 Mei. Men schrijft uit Munchen datde Prins von Wrede aldaar uit Weenen is terug gekomen en zich nu naar de baden zou begeven. Uit genoemde stad zou eerstdaags naar Ber lijn vertrekken de generaal-majoor Meriting, zoo het schijnt ter bij woning van de beraadslagingen over het regelen der militaire aange legenheden van het duitsche bondgenootschap. De groote raad van het zwitsersche canton Thurgau heeft aan Prins Lodewijk Napoleongraaf van St. Leubrieven van natura lisatie verleend. Er hebben den ioeenige ongeregeldheden te Wiesbaden plaats gehad aan welke echter spoedig door de militaire magt een einde is gemaakt,. Ook is dé rust te Ann weiier, in Rijn-Beijerenverstoord geworden en heeft een hoop volk eene oude driekleurige vlag uit de eerste tijden der Fransche omwentelingopgestoken. Spoedig is ook aldaar de rust hersteld. Hutjihe Majesteiten de Keizer en Keizerin van Oostenrijk heb ben den 9 de reis over Gratz en Laibach naar Triest ondernomen,' alwaar Iipogstdezelve den ,16 verwacht worden. Hoe lang de Kei zer en Keizprin aldaar zullen vertoeven is nog onzeker. De terug reis zal door Hoogstdezelve over Görtz Udine Saltzburg en Lintz dooi* Opp^r Oostenrijk genomen worden. Tegen het einde der maand Junij keeren hunne Majesteiten naar Weenen terug. De naamdag van den Koning der Franschen is, den 1 dezer, te Ancona plug tig gevierd. Het Pausselijke wachtschip en een klei H Engelsch oorlogsvaartuig, welke voorde haven lagen, hebben van tijd tot tijd ter viering van dat feest, de fransche vlag opgehescben en 21 kanonschoten gedaan, welke eerbewijzen door deter reede lig gende fransche schepen, met het ophijschen der pausselijke en en- gelsche vlaggen en het dóen van kanonschoten is beantwoord. Den 2 waren 160 pausselijke karabiniers Ancona binnen geruktwelke den dienst van gensdarmes zullen verrigten tot handhaving der politie. De bevelhebber dier manschappen Vvasterstond na zijne aankomst deii franschen generaal Cubicres gaan begroeten. In een berigt uit Konstantinöpel Van den 10 April wördt ge méld i dat de fransche gezant bij de verhevene Povte krachtige ver- toogen heeft ingeléVerd tegen hetgeen dezelve kort geleden in een vau hare manifesten heeft verklaard, dat zij van Frankrijk de verzeke- ling had bekomen Algiers terug te zullen verkrijgen. De gezant heeft betoogd, dai die verklaring op geen de minste gronden rustte eii de Porte heeft zich verpligt gezien zulks te erkennen. Het schijnt thans te blijken dat Ibrahim-pacha niet genood zaakt is geworden, om het beleg van St. Jean d' Acre op te breken maai- dat hij dit vrijwillig heeft gedaan ten einde de vereeniging van het legercorps van deli pacha van Aleppo met het groote turksche leger te verhinderen. Naar berigten uit Alexandrië van den 12 April zou hij daarin volkomen geslaagd zijn en dien pacba wiens magt op 18000 man begroot werd i aangetast én Volkomen geslagen heb ben. Dertien of veertien honderd gevangenen al het geschut en ba- gaadje zouden in handen der overwinnaars gevallen zijn. De tijding der omverwerping vaii het bestuur van graaf Augus- tin Capö d' Istrias schijnt zich te bevestigen. Nauplia moet door de' Rumelioten zijn ingenomen, en de president gedwongen zijn tot de vlugt. H;j was te Corfu met het overschot van zijnen broeder den voormaligen voorzitter aangekomen. Men was van oordeeldat deze' gebeurtenis eenèn gewigtigen invloed op de staatkundige aangelegen heden van Griekenland zou hebben; dat de aanneming des nieuwen Konmgs daardoor groote zwarigheden zou ontmoeten y en dat het aan de londensche conferentie veel moeite zou kosten, om in Grie kenland voortaan baar gezag te doen erkennen* De haat toch der bewoners van de eilanden, de voornaamste steunpilaren der Rume^ lióten tegen eeue monarchale regering Is bekend. F R A N K R IJ Parijs dén i3 Mei. Ofschoon de eigenlijke onlusten welke laat stelijk te Grenoble hebben plaats gehad, gestild waren, bleek het uit onderscheidene omstandigheden dat in die stad nog veel gisting was blieven heerschen én ei* eene verregaande verbittering had blij ven bestaan tusschen de bevolking en bet 35ste regement van 1 inie hetwelk de eerste bepaald bad te willen verwijderd hebben döch datzoo men weetop last des Rewinds Wéder in de stad is ge trokken. Het moet den 9 tot eene nieuvfe uitbarsting zijn gekomen. De Mouiteur sprak gisteren daarover als van eene botsing die tus-* schen bet 35ste rrgément en de bewoners van Grchoble plaats had geha<3

Zierikzeesche Courant | 1832 | | pagina 1