No, 37. ZIERÏKZEESCHE liingsdag BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. Ao. 1832. COUBAMT^ den 8 Mei PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Provincie Zeeland. Gelet hebbende op Art. 7 van Zijn Majesteits besluit van den 7 September 1828 (Staatsblad no. 551 roepen bij deze op alle personen welke als gehuwd ol als Weduwenaax-s met Kind of Kinderen in liet a'fgeloopen'jaar uit dien hooide in de tweede klasse van de Algemeene Rol der Schutterij gcbi'agt zijn geworden doch sedert dien tijd door het overlijden hunner Vrouivcn en Kinderen de be voegdheid hebben vei'loren 0111 in die klasse te verblijven en dus als nu in de eerste klasse der voor dit jaar te formeren Algemee ne Rol, gerangschikt moeten worden, om van dusdanige verande ring van omstandigheden kennis aan Hun Edele Achtbare te geven of ivel zich daartoe ter Secrefarie dezer Stad aantemelden vóór de aantevangeu inschrijving des morgens van tien tot des middags twaalf ure en dus uitterlijk vóór of op den veertienden Mei aan staande zullende bij verzuim dezer aangille den belanghebbende, ingevalle. hij dien ten gevolge niet op de bijzondere Rol mogt zijn overgenomen dadelijk volgens Art. ij van Zijn Majesteits voornoemd besluit, bij de Schutterij worden ingelijfdtegen ontslag van hem die in zijne plaats is opgeroepen alles onverminderd de toepassing van de strafbepaling bij Art. 1 der Wet va n zesden Maart 1S18 Staats lad no. i a) houdende c'ene Geldboete van teil boogsten vijjtig Gul dens en ceue gevanrenis, uiterlijk van drie dagen het zij afzonder lijk of wel beide straffen te zamengenomen. Voorts brengen' Burgemeesters en Wethouders ter kennis van dcbe langhebbenden dat zij welke tot deeerste daargeslelde Schutterij be boeren en hun vier en dertigste jaar hebben volbragt, indien zij zulks ver kiezen op grond van Art.- 85 der Wet op de Schutterij van den elfden April 1827 (Staalsbhul no. 17) kunnen worden ontslagen, waarom een iegelijk, die van dit regt wensclit gebruik te maken, aangemaand wordt om zulks-ter kennisso van Hun Edele Achtbare te brengen1 door eene verklaring deswegens schriftelijk te doen en ter Secretarie alhier tc bezorgen 'uitterlijk vóór den Dertigslen Junij aanstaande vermits alle dc genen die zulks niet mogten verrigten gehouden worden als vrijwilligers welke niet vroeger dan in de maand Junij van hel volgende Jaar hun ontslag op bovenstaande wij ze hunneil reclameren. Wordende de Ouders Familien en Betrekkingen'van met de Mo biele Schutterij nitgetrokkene Schutters attent'gemaakt op hel tweede gedeelte dezer Publicatie; ten einde de zoodanigen welke in dc ter men vallen om huil ontslag te kunnen reclameren van deze gun stige bepaling kennis te geven op dat zij in de gelegcndheid zouden zijn om voor de hiervoren bepaalde lijd hunne reklamesin te zenden. En op dat niemand hieromtrent eenige onwetendheid zoude kun nen voorwenden zal deze af gekondigd en in de Stads Coui-ant wor den geplaatst. Zierikzeeden 4 Mei 1832, Burgemeester en Wethouders voornd. de CRA N E vt. Ter ordonnantie van dezelven, Dc Slads-Secretaris W. J. P. KROEP. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Provincie ZE ELM ND. Gezien Ad 6. der Wet op de Schutterijen van den 11 April 1827, (Staatsblad No. 17). Gezien Art. 5 eii 7 van Zijne Majesteits Besluit in dato 11 Maart 1828, (Staatsblad No 6). betrekkelijk de inschrijving voor den dienst cler Schutterij brengen bij deze ter kennis van de belanghebbende Ingezetenen. Dat de Registers Ier Inschrijving voor dc Schutterij zullen wen den geopend op den iS dezer maand Mei aanstaandeen dat mits dien ter inschrijving, worden opgeroepen alle manspersonen zon der onderscheid die hun vijf en twintigste Jaar zijn ingetreden of in het Jaar 1807 zijn geboren alsmede de zoodanigen welke in vroegere Jaren zijn geboren, in de-termen der Schutterij ver- keereu en sedert de laatst vorige Inschrijving zich mei er woon ai hier hebben nedergezet, waaronder ook begrepen zijn de gepaspor teerde Militairen en de vreemdelingen, welke van kuiten hel Rijk zijn gekomen, en zich alhier hebben gevestigd om zich ter Secre tarie dezer Stad te vervoegen van den vijftienden tot don een en dertigsten Mei aanslaande des morgens van tien lot des middags twaalf uren, (Zon- en feestdagen uitgezonderd)ten einde zich voor den schutterlijken dienst te laten Inschrijven ieder in dat Register waartoe hij volgens zijnen ouderdom behoort waaromtrent de be langhebbenden voor zoo ver zij niet in deze Stad zijn geboren zich van eene Geboorte acte behooren te voorzien afgegeven op ongezegehl papier om te dienen voor de Schutterij ten einde de Inschrijving behoorlijk zoude kunnen geschieden en om voor te komen dat niemand door eene verkeerde opgave van zijn ouder- dom verval Ie in de straf hij de Wet bepaald. Dal de Iusclirijvings Registers op den eersten Junij aanstaande finaal zullen worden gesloten en dat de zoodanigen, welken zicli voordien tijd niet hebben doen inschrijven en daarna ontdekt wor den, of zich komen aangeven zullen als nog ambtshalve worden ingeschrevenen door den schuttersraad worden verwezen in eene geld boete, en daarteboven zónder Loting bij de schutterij worden ingelijfd, indien het zal blijken dat er tijdens de verzuimde inschrij ving geene redenen tot vrijstelling of uitsluiting ten hunnen aan zien hebben bestaan. En op dat niemand hieromtrent eenige onwetenheid zoude kun nen voorwenden zal deze afgekondigd en in de Stads courant wor den geplaatst. Zierikzee, deu 4 Mei 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de CR A N E. vt Ter ordonnantie van dezelven De Slads-Secrelaris W. J. P. KROEF. KADASTER. Dc GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND. Verwittigd alle Eigenaars Pachters of Beheerders van Landerijen gelegen in de Gemeenten Zierikzee Brouwershaven Bruinisse Nieu- werkerk OosterlandOuwcrkerk Bommenede Burgh Duivendij- ke Dreischor EikerzeeEllemectHaamstede Kcrkwcfve Noord- wélle NoordgouweRcnesse Serooskerke en Zonnemaire. Dat den staat van Klassering van al de Eigendommen en al de stukken dei- kadastrale taxatie, onverwijld op de plaatselijke Secre- tarijen zullen worden nedergelegdom aldaar gedurende eene maand te blijven berusten ten einde ieder Eigenaar of deszelfs Plaatsbe kleder van dezelve zoude kunnen kennis nemeri en wanneer daar toe redenen mogten aanwezig zijn, zij tie klagten omtrent de hem aangaande Eigendommen inleveren. Te dien einde zal aan hen de Lijst hunner eigendommen op nieuw worden bezorgd welke Lijst behalve de meting ook opgave van de klasse waaronder elk der verschillende Perceelen is gebragt, zal be vatten. De Eigenaars of dcrzelver zaakwaarnemers zullen de klassering der eigendommen op de Lijst vermeld naauwkeurig moeten nagaan en dezelve met die der andere Eigendommen vergelijken. De Pachters of andere Plaatsbekleders wier Principalen builen de Gemeente woonachtig zijn worden ten nadrukkelijksten uitgenoodigd om die Eigenaars ten spoedigsten dit berigl mede te deelen en de Lijst hierboven bedoeld aan hen te doen toekomen bijaldien echter hun ne woonplaats te verre verwijdend was om in tijds een en ander te kunnen ontvangen en daarop te antwoorden zullende de Pachters eti Plaatsbekleders oordeelende daartoe grond te hebben in naam der Eigenaars de klagten moeten inleveren. De Reclamalien op ongezegeld papier geschreven zullen eene naaiiwkeurige opgave inhouden van de Nummers der artikelen tegen Welke Klassering men zich bezwaard achtdezelve zullen geduren de de tijd van eene maand te rekenen van den dag der ronddee- ling van de Eigendoms-Lijsleii aan de respective Gemeente-Bestu ren moeten wordeu ingeleverd. Deze termijn zal niet worden verlengd, en daar, na het verlo pen daarvan geene klagten meer zullen worden aargenomen word een iegelijk die zulks zoude kunnen aangaan aangemaand om van de taxatie stukken behoorlijk kennis te nemen ten einde zich van alle schade welke uiteen verzuim in deze zoude kunnen voorlvloei- jen vrijteivaren. Middelburg den 4 183 2 De Gouverneur voornoemd, VAN VREDENBURCH. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, Provincie Zeeland. Gezien de Wet op het Patentregt van den 21 Mei 1819 (Staats blad No. 34). - Gelet op Zijn Majesteits Besluitvan den 17 October 1820. Staats blad No 22), brengen bij deze ter kennis van de In en opgezetenen dezer Stad. Dat te rekenen van heden tot en met den 14 dezer maand Mei, dagelijks van des morgens tientotdes middags twaalf uren, ter Ste delijke Secretarie,- zal worden gevaceerd, tot het uitgeven der Pa tentbladen over het loopende Jaar; na verloop van welken tijd de onafgehaalde Patenten zul! en worden ter hand gesteld, aan dc deur waarders der Directe Belastingen omdezelve aan de huizen derln- gezetenen rond te brengen, tegen betaling van tien Cents voor ieder Patenlblad wordende de belanghebbenden herinnerd, dat aan nie mand anders dan aan den Patentpligtigeu zelve Patent zal worden uitgereikt,

Zierikzeesche Courant | 1832 | | pagina 1