ZIEMK&EESCHE No. 32. 3^ Hingsdag ,ESTUREN EN A DMINIS TRA TIEN. Ao. 1832. COURANT, dén April. N IE UW ST1JD1N GEN. BEKENDMAKING. LURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Galyz en hebbende een Koninklijk Besluit, van den 20 Maart i832, No. 3^ bij het welk door Zijne Majesteit wordt goedgekeurd een Reglement van Belasting op de Zoete Koek en bel klein Zoet Goed bij den Edele Achtb. Raad dezer Stad gearresteerd bij deliberatie van den 9 November i83i. Brengen door deze ter kennis van de Ingezetenen der Stad, en ieder dien bet zoude kunnen aangaan; dat-, te rekenen van beden, wordt ingevorderd en in werking gesteld het navolgende: REGLEM ENT 0/? de van buiten ingevoerd ■wordende Zoete Koek en zoogenaamd Klein Zoet Goed binnen de Stad Zierikzee. Artikel Een. Te rekenen van de afkondiging van dit Reglement zal er binnen de Stad Zierikzee geheven worden eene belasting, op de Zoete Koek en het Klein Zoet Goed niet binnen de Stad zelve gebakkenmaar Van elders ingevoerd te weten: Van de 100 Nederlandscbe ponden Zoetekoek f 1,18 Ct. Van de 100 Nederlandsche ponden Klein Zoet Goed - 2,04 Zijnde alzoo de juiste verhouding van de op de bestanddeelen de zer objecten bier bestaande belasting. Voor meerdere of mindere hoeveelheden zal naar evenredigheid betaald worden. Art. z Eiken invoef aan deze specieu zal door den genen aan wien bet behoort moeten worden geconstateerd ten kantore van den Ont vanger der*stedelijke middelen door eene schriftelijke aangifte aldaar te doen, alvorens de lossing en vervoer zal mogen plaats hebben, waartoe mede eene schriftelijke toestemming van den Ontvanger of bewijs van betaalden impost zal benoodigd zijn. Art. 3. Gedurende de jaar- en halfvasten Markten zal inzonderheid de in voer dezer waren geconstateerd worden en geene kramers of uitven ters met dezelve worden gedoogd dan op vertoon der kwitantie van betaalden impost, immers voor zoo ver de genoemde waren niet bij Inwoners der Stad welke Zoete Koek of Klein Zoet Goed verkoopen gekocht zijn. Art. 4. Om van de waarheid der aangevoerde hoeveelheid Nederlandsche ponden overtuigd te zijn, zal het de Ambtenaren van de Belastin gen vrijstaan dezelve te doen wegen op kosten van hen die be vonden zal woeden ongelijk te hebben tot welk tijdstip aizoo de geloste specie in handen of onder bewaring van Henlensdie onzij dig zijn zal gesteld worden of ónder toezigt der Administratie aan boord blijven. Re sti tuti ën. Art. 5. Koekbakkers en Koekkramers in ander Gemeenten woonachtig zullen bij liet bezoeken der Kermis of Halfvastenmarktde belas ting voor de hoeveelheden welke door hem worden ingevoerd namp- tisereh bij hun vertrek zulien zij restitutie erlangen voor zoodanige boeveelheden als door hen bij behoorlijk afgeteekende consent bil jetten zullen zijn uitgevoerd. Koekbakkers en Koekkramers binnen de Gemeente woonachtig die van Patent tot bet bezoeken van Kermissen zijn voorzien heb ben de vrijheid om de door hen hij hun vertrek uitgevoerde wa ren zonder betaling van regten bij hun terugkomst weder in te voeren mits de hoeveelheid bij den uitvoer aan het kantoor van uitklaring zijn geconstateerd en het afgeteekende biljet van uitvoer worde vertooudoiii met de als dan te doene aangifte te worden ver geleken. Boeten en Straffen. Art. 6 Alle contravention tegen dit Reglementspeciaal de frauduleuze invoer van Zoete Koek en Klein Zoet Goed niet tijdige of geen be hoorlijke aangifte; het vervoeren zonder consent of kwitantie zal ge straft worden met verbeurd verklaring en dubbelen Impost of met eene boete van f 20, tot f 5o onverminderd den Impost zelve. Art 7. Poging tot fraude zal als fraude worden gestraft, en zijn de In voerders Schippers Voer-en Werklieden mede aansprakelijk voor de Boete en Impost. Art. 8, Dit tegenwoordig Reglement zal volgene Artikel 71 van het Re- gerings Reglement aan de goedkeuring des KONINGS worden on derworpen. Aldus gearresteerd in den Raad der stad Zierikzec heden den 9 November i83i. be CRANE vt. Ter Ordonnantie van dezelve W. .T. P. KROEF. Voor Eensluidend Afschrift De Secretaris der stad Zierikzec. W. J. P. KROEF. 'H jhaov1 Terwijl hetzeFve door middel der Courant algemeert bekend zal worden gemaakt tot naleving. t Zierikzeeden 6 April j832. Burgemeester en Wethouders voornoemd de CRANE,vt. Ter ordonnantie van dezelve De Stads-Secretaris, W. J. P. KROEF. BEKENDMAKING. Acbtervolgens artikel 3 van Zijner Majesteits besluit van den 6den Januari) i83i, no. 68 (staatsblad no. 2) beeft de heer Staatsraad, Administrateur van de Registratie, het Kadaster en de Loterijen, bij resolutie van den 12 April i832, bepaald, de prijzen bet opgeld daaronder begrepen, waarvoor de collecteurs, splitters en debitan- ten der koninklijke Nederlandsche Loterij, de loten en gedeelten van dien, voor de week der trekking van de laatste klasse der Lo terij, zullen mogen uitgeven; te weten: Bij verkoop Geheele loten J Halve Vijfde Tiende Twintigste 7®> 38, I 5,20 7,60 3,8o Bij verhuring: Geheele loten Halve Vijfde Tiende Twintigste 3o, >5,- 6,- 3,- i,5o Wordende den belanghebbenden bij deze herinnerd dat, bij voor noemd artikel van Zijner Majesteits besluit uitdrukkelijk is vastge steld dat de collecteurs splitters en debitanten gehouden zijn om zich naai- die prijsbepaling te. regelen eti dezelve gedurig ter inza ge voor het publiek beschikbaar te hebben. Zierikzeeden 16 April i832. De Gouverneur, Bij delegatie van denzelven De Burgemeester der Stad Zierikzee, DE CRANE. F R A N K R IJ K. Parijs, den 9 April. Het is niet langer te ontkennendat de ziekte van den minister Casimir Périer de cholera is. Vrijdag tegen den avond is hij door brakingen overvallen. Sedert des ochtends had hij over drukking in het hoofd", kramp in de maag en pijn ia de ingewanden geklaagd. Al spoedig deed hij den geneesheer Brous- sais roepen die hem terstond volgens zijn bekend stelsel behandel de i en hem deed aderlatenen bloedzuigers zetten. Zaturdag scheen zijn toestand allergevaarlijkst doch sedert is hij beterende en vol gens den Moniteur van heden blijft zijne beterschap voortduren. Ondertusschen is het te voorzien indien hij zelfs mogt herstellen dat hij eenigen tijd zich zal moeien onthouden van het bestuur der zaken en men wil dat hij op aanraden van iijnen geneesheer ên. op het aanhoudend verzoek zijner broeders en vrienden daartóebe- sloten heeften nu houdt men zich bijna inet niets andets bezig dan met te redeneren wie zijnen hoogst belangrijken post tot aan zijne volkomene genezing zal Waarnemen. Men noemt den graaf Sebastiani en ook den maarschalk Soulidoch men gelooft dat de keus van een dier twee ministers den heer Périer niet éangenaatu zijn kan daar men meermalen opgemerkt heeft dat tusschen hem en deze zijne ambtgenooten een meer dan gewone naijver be sta it. Ook spreekt men van den heer GuizOten wat aan dit ge rucht eenigen schijn gegeven heeft is dat gisteren van alle de ge deputeerden die zich bij den beer Périer aangemeld hebben de heer Gtiizot alleen bij hem is toegelaten en zelfs een geruimen tijd met hem heeft doorgebragt. Volgens sommigen zou de Koning verklaard hebben zelve den raad der ministers ie zullen presideren tot dat de gezondheidvén den heer Périer hem zou veroorloven zij ne werkzaamheden te her vatten. Tusschen den 7 en den 8 op den middag zijn te Parijs 826 niéu we ehojera-zieken aangpgeven als 509 mannén en 3iy vrouwéh en 295 overledenen i83 mannén en 112 vrouwen. Het totaal be drag der zieken werd toen op 3,903 inenschen en dat der gestor venen op 1,494 berekend. Heden is het getal zieken weder aanmèr- kelijk vermeerderd. Daar verschillende opgaven ontbreken kan het officieel berigt omtrent den staat dér ziekte niet naauwkeurtg zijn. Het aantal kranken beloopt thans 'meer dan 4^oo en dat der gestoryenen meer dan i5oo. De hospitalen zijn vol en men zoekt naar gelegenheid om nieuwe in gereedheid te brengen. Men zegt dat de Koning het palais Royal daartoe aangeboden heeft. De- luchtgesteldheid, is minder koud en dit houdt men voor ee ne gewenschte verandering doch daarentegen is het te vreezeu dat de dag van heden maandag, waarop het gemeene volk, in plaats van te werken gewoon is zich in de kroegen op te houden nog de menigte der zieken zal doen vergrooleu.

Zierikzeesche Courant | 1832 | | pagina 1