ZIERIKZEESCHE COURANT. No. 30. ag BESTUREN EN ADMIN IS TRA TIEN. Ao. 1832. den 13 dtpril. NIEUWSTIJDINGEN. TV/ De GOUVERNEUR van de Provincie Zeelandbrengt door deze ter kennis van alle die zulks zoude mogen aangaan, dat bij reso lutie van Z. E. den Minister van Financien van den 3i Maart jl. No. 65 B. is bepaald dat vermits het invallende Israëlitische Paasch- feest de trekking van de tweede week der vijfde klasse van de i55 koninklijke Nederlandsche Loterij vroeger op den 16, 17, 18 en 19 April 183 vastgesteld zal plaats hebben op Dingsdag, Woens dag, Donderdag en Vrijdag den 17, 18, 19, en 20 April eerst komende. Middelburgden 9 April 183 2. VAN VREDENBURCH. B E R E N' D M A K I N G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZTERIKZEE. Gelezen hebbende een Koninklijk Besluit, van den 20 Maart 1832 No. 3 bij het welk door Zijne Majesteit wordt goedgekeurd een Reglement van Belasting op de Zoete Koek en hel klein Zoet Goed bij den Edele Achlb, Raad dezer Stad gearresteerd bij deliberatie van den 9 November1831 Brengen door deze ter kennis van de Ingezetehen der Stad, en ieder dién bet zoude kunnen aangaan dat te rekenen van heden wordt ingevorderd en in werking gesteld het navolgende: REGLEM ENT op de van buiten ingevoerd wordende Zoete Koek en, zoogenaamd Klein Zoet Goed binnen de Stad Zierikzee. Artikel Een. Te rekenen van de afkondiging van dit Reglement zal er binnen de Stad Zierikzee geheven worden eene belasting, op de Zoete Koek en het Klein Zoet Goed niet binnen de Stad zelve gebakken maar van elders ingevoerd te weten: Van de 100 Nederlandsche ponden Zoetekoek .f 1,18 Ct. Van de 100 Nederlandsche ponden Klein Zoet Goed - 2,04 Zijnde alzoo de juiste verhouding van de op de bestanddeelen de zer objecten bier bestaande belasting. Voor meerdere of mindere hoeveelheden zal naar evenredigheid betaald worden. Art. Eiken invoer aan deze specien zal door den genen aan wien het behoort moeten worden geconstateerd ten kantore van den Ont vanger der stedelijke middelen door eene schriftelijke aangifte aldaar te doen, alvorens de lossing en vervoer zal mogen plaats hebben, waartoe mede eene schriftelijke toestemming van den Outvanger of bewijs van betaalden impost zal benoodigd zijn. Art. 3. Gedurende de jaar- en halfvasten Markten zal inzonderheid de in voer dezer waren geconstateerdWorden en geene kramers of uitven ters met dezelve worden gedoogd dan op vertoon der kwitantie van betaalden impost, immers voor zoo ver de genoemde waren niet bij Inwoners der Stad welke Zoete Koek of Klein Zoet Goed verkoopen, gekocht zijn. Art. 4- Om van de waarheid der aangevoerde hoeveelheid Nederlandsche ponden overtuigd te zijn zal het de Ambtenaren van de Belastin gen vrijstaan dezelve te doen wegen op kosten van hen die be vonden zal worden ongelijk te hebben tot welk tijdstip alzoo de geloste specie in handen of onder bewaring van derdens die onzij dig zijn zal gesteld worden of onder toezigt der Administratie aan boord blijven. Restitutiën. Art. 5. Koekbakkers en Koekkramers in ander Gemeenten woonachtig, zullen bij het bezoeken der Kermis of Halfvastenmarktde belas ting voor de hoeveelheden welke door hem worden ingevoerd namp- tiseren bij hun vertrek zulien zij restitutie erlangen voor zoodanige hoeveelheden als door hen bij behoorlijk afgeteekeude consent bil jetten zullen zijnguitgevoerd. Koekbakkers en Koekkramers binnen de Gemeente woonachtig die van Patent tot het bezoeken van Kermissen zijn voorzien heb ben de vrijheid om de door hen bij bun vertrek uitgevoerde wa ren zonder betaling van legten bij hun terugkomst weder in te voeren mits de hoeveelheid bij den uitvoer aan het kantoor van uitklaring zijn geconstateerd en het afgeteekeude biljet van uitvoer worde vertoond om met de als dan te doene aangifte te worden ver geleken. Boeten en Straffen. Art. 6 Alle contraventiën tegen dit Reglement, speciaal de frauduleuze invoer van Zoete Koek en Klein Zoet Goed niet tijdige of geen be hoorlijke aangifte; het vervoeren zonder consent ol kwitantie zal ge straft worden met verbeurd verklaring en dubbelen Impost of met eene boete van f 20, tot f 5o onverminderd den Impost zelve. Art 7. Poging tot fiaudezal als fraude wordeu gestraft, en zijn de In, voerders Schippers Voer-en Werklieden mede aansprakelijk voor de Boete en Impost. Art. 8. Dit tegenwoordig Reglement zal volgene Artikel 71 van liet Re- gerings Reglement aan de goedkeuring des KONINGS worden on derworpen. Aldus gearresteerd inden Raad der stad Zierikzee heden den Q November i83i. de CRANE vt. Ter Ordonnantie van dezelve W. J. P. KROEF. Voor Eensluidend Afschrift. De Secretaris der stad Zierikzee W. J. P. KROEF. Terwijl hetzelve door middel der Courant algemeen bekend zal worden gemaakt tot naleving. Zierikzee, den 6 April 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd de CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelve, De Stads-Secretaris W. J. P. KROEF. DÜITSCHLANDi Fraskfort, den 5 April. Brieven uitRome, Van den 24 Maart, melden het volgende: Eergisteren had de graaf At. sJulaire eene audiëntie bij Zijne Heiligheid. Dit was bet eerste gehoor na de in neming van Ancona. De graaf gaf aan den heiligen vader berigt hoe het fransche kabinet afkeurde de handelwijze bij die gelegen heid welke strijdig was met de gegevene instructien zette de vre delievende bedoelingen van zijn hof nader uiteen doch herhaalde tevens het aanzoek om de eindelijke 'toestemming van den heiligen vader tot een langer verblijf der Franschen te Ancona. De paus zal waarschijnlijk de vraag aan de vereenigde mogendheden voor leggen en het gevolg kan eerst bekend worden na het antwoord op eene nieuwe nota welke de graaf St. Mulaire ten gevolge dezer audiëntie aan den secretaris van staat heeft ingezonden. - Uit Modena wordt den 28 Maart gemeld: nBij ons hier in Modena ziet het er weder treurig uit. Een verbond van wraak zuchtige misnoegden heeft door verdichte brieven het gerucht we ten te verbreiden dat het op het leven van den hertog en een twee de rovolutie toegelegd wordt onder anderen zouden reeds 2000 ge weren heimelijk in de stad gebragt zijn. De hertog diesedert de jammerlijke voorvallen in het afgeloopen jaar zeer wantrouwend is geworden schijnt zich door deze geruchten te hebben laten mislei den en alles letterlijk geloofd te hebben. Sedert den 25 Maart althans worden er gedurig huisbezoekingen gedaan en personen iu hechtenis genomen. Tot dus verre zijn echter geene de minste spo ren van eeiie zamenzwering ontdekt. De bewerkers vau dit treur spel zijn iutusschen zeer verheugd dat het hun gelukt is, den her tog tot geweldadige en toch nuttelooze maatregelen te verleiden die hem ten laatste bij het volk werkelijk gehaat kunnen maken. De courant, welke in deze stad uitgegeven wordt, houdt evenwel niet op, de strengste vervolging te prediken tegen al wat maar van liberalismus verdacht kan worden gehouden. Merkwaardig is het dat op eenen bij de turksche regering op. grmaakten staat het volgende omtrent Algiers staat nangeteekend «Blijft onbezet, tot de ontruiming door de Fransche troepen en teruggave aan de Torte waartoe Frankrijk zich ten stelligste ver bonden heeft." NEDERLANDEN. Breda. den 9 April. De uitnoódiging van wege Z. K. II. den Prins Veldmaarschalk aan het leger te velde gedaanlot ondersteuning van door brand ongelukkig geworden ingezetenen in deze provincie is niet te vergeefs geweest. Op last van Z. K. H. is deswege uitge vaardigd de navolgende dagorder voor iiet leger te vélde. Voor weinige dagen nog maai' is het Leger te Velde uitgenoodigd geworden om te willen bijdragen tot het vergoeden der schade, veroorzaakt door eenen feilen brand aan eenige ongelukkige inwo ners van NoordBraband. Thans reeds zijn deze gaven van al de korpsen en divisicn van het leger hij hel hoofdkwartier ontvangen dezelve bedragen denavolgende aanzienlijke som van zes duizend één honderd twintig guldensacht en dertig en een halve cents; namelijk: Hoofdkwa 1 lier van het leger te Velde J 343 10. ie Divisie'Infanterie56. 2e Divisie Infanterie778 46. 3C Divisie Infanterie 979 60. Rpserve-Divisie 1014 6i. Divisie Kavallerieiio5 53. Artillerie te Velde699 32s. Administratie hij het Leger te Velde 92 20. Totaal 6120: 38'.

Zierikzeesche Courant | 1832 | | pagina 1