iVo. 20. ZIFJïHvZEESOIE Vrijdag NI UWS TIJ DIN G N. Ao. 1832; C OÜE A Sfi den 30 Maart. BUIT SC II LAND. FRAKKPÓRt den Wl Maart. Men wil weten dat het onlangs door "ons dagblad medegedeelde bjesluit der Bondsvergadering betrekke lijk het verbieden der Duitsche Tribune en nog twee andere revoluti onaire bladen niet met 'eenparige maar met meerderheid van stemmen is doorgegaan. De Badensche gezant in welk groother- j fogdom gelijk men weet de onbepaalde vrijheid dér drukpers on langs is ingevoerd zou gevveigerd hebben tot dit besluit toe te treden en bebben verklaard alvorens nadere voorschriften van zijn hofte moeten afwachten. Ook verhaalt men, dat de genoem de gezant de vrijheer von Blitters,dorfeerlang de Bondsvergade ring zou verlaten doch men wist niet, of bij om zijne terugroe ping verzocht bad dan wel of hij door den invloed van anderen genoodzaakt zou worden te vertrekken. lntusschen is de hoofdredacteur van het dagblad de Tribune 'doctor fVirth den 16 Maart in hechtenis genomen te Tweebrug- gern Hij Wordt beschuldigd van de zegels welke op zijne druk pers lagen Verbroken te hebben van door zijn blad den Slaat te hebben willen omkeeren en van, door het uil leelen van geld, de jongste volksbeweging te Homburg veroorzaakt te bebben. AHe berigten komem er in overeen, dat liet aantal Pruissische troepen vooral der iufauterië in de Rijnprovinciën steeds ver minderd wordt. Men spreekt er van dat Prins Willem broeder van den Ko- .iiing van Pruissen eerlang te Kassei verwacht wordt, óm zoo mo gelijk de bestaande geschillen lusschen de Keurvorstin en haren zoon bij te leggen. Men beeft opgemerkt dat de Fransche en Rus sischè gezanten bezoeken afleggen bij de gravin Schaambuhggema lin van den Keurprins doch (lalde Oostenrijksclie gezant zulks steeds vermijdt. -In bijzondere brieven uit Weenen wordt steeds de hoop ver- levedigd op het behoud van den vrede. Er werden nog altijd in die hoofdstad drukke conferencien gehoudenwelke naar men met grond .döcht te kunnen vermoeden, tot de italiaansche zaken betrekking hadden. Lieden die gewoonlijk goed onderrigt zijn meenden re- den.te hebben te gelooven -dat er een uitweg zou kunnen gevon den wordenwaardoor alle bijzondere belangen zonder aanstoot .<o.p eene vredelievende wijs zouden kunnen vereffend worden. Den 12 was een secretaris van het fransche ministerie van builenland- .Sche zaken als courrier te Weftiieu aangekomen., en sedert des- zelfs aankomst, sprak men nog sterker dan te voren van eene op handen zijnde bijlegging der bestaande_re.schil.len. 4— Al de pauselijke troepen welke in Ancona nog gebleven wa ren hebben op hoog hevel die stad verlaten de citadel wordt bij Voortduring door de pauselijke en fransche troepen bezet. Van onderscheidene kanten wordt gemeld, dat er zich een klein engelsch eskader op de hoogte van Ancoria vertoond heeft. Alen wil zelfs, dat hetzelve reeds het anker voor die stad heeft laten vallen.. Nopens deze verschijning worden allerlei gissingen gemaakt. Sommigen wilden, dat Ancona door de Engelsehen en Franschen gezamenlijk zou bezet wórden tot dat de Paus zijne toestemming tot <le voorgeslagene verbeteringeu zou gegeven hebben. Den z3. Een brief uil Bologna, van den i4 dezer, meldt: »Tot een bewijs, hoezeer liet aan dé revolutionaire factie gelukt is om de pauselijke regering en de pauselijke krijgsKe- fderi bij het volk gehaat te maken, kan bel volgende dienen. De kolonel Zambonie had van den kardinaal Albanië order ontvangen, óm zich met zijn korps jagers, sterk 35o man naar Bologna te begeven ten einde aldaar de organisatie voort te zeilen. Bij zijne verschijning werd hij met het geroep van weg met Zambonie! weg 'Wikt de pauselijken\ en van a]le kanten met een hagelbui van steencn f ontvangen. De Oostenrijksclie generaal Hntlowóki was depaustl -k'e .troepen te gemoet gereden; én toen hij zag dot deze kleine schare het, slagtoffer van de volkswoede zou worden en dat de kolonel reeds gekwetst naar een wachthuis was gebragt liet hij Oos-fenrijk- - sche troepen ontbieden en zoo werden de pauselijken onder be scherming der Oostenrijkers naar de kaserne geleid. Bij het ver schijnen der Oostenrijkers riep jong en oud Leven de Duiischers maar weg met dé pauselijk enen het werpen van .steenon op de pauselijke soldaten duurde voort zelfs uit de vensters. De gene raal Hrdbowski was bijna door eenén steen gekwetst geworden doch I liet volk riep aanhoudend Het geldt slechts de pauselijkenTeen de pauselijke soldaten in hunne kaserne waren en de Oostenrijkers zich verwijderd hadden drong het volk wcecjend voor de poort der kaserne en wilde de pauselijke troepen aanvallen. Er bleef derhalve voor dezen geen andere uitweg open dan vuur te geven waardoor zes der vborstc aanvoerders van den razenden hoop he nevens een kindgekwetst werden. Zoodra het woeste gepeupel zag, dat het ernst werd en er Oostenrijksclie patroeljes ter hulp kwamen opdagen, verdwenen plotseling alle volksmenners met hun ne aanhangers en de rust werd hersteld. -4- Brieven uit Triest melden dat aldaar beiigt is ontvangen dat eeu (klein engelsch eskader, uit een fregat"twee kotters ën éène brik bestaande in de haven van Ancona het anker geworpen heeft* Men zegt nu, dat de Fransche expeditje met overleg van Enge land is geschied en zoo lang in het bezit van Ancona zal blijr ven tot dat de paus. de voorgeslagene voorregten ten behoeve der Legatien zal ingewilligd hebben, eene zaak intusscben waarin vol gens berigten ilit Rome de paus volstrekt niet wil treden zoo langde Franschen Ancona niet ontruimd bebben en hij dus niet kan beséhotiwd worden als souverein vrij te handelen. Volgens berigten van de Italiaanscbe grenzen worden in Ty rol toebereidselen gemaakt tot de ontvangst van een groot aantal Oostenrijksclie troepen. - Wederom heeft de kardinaal Bcrnetti aan den franschen am bassadeur te Rome een beklag oVer den moedwil der Franschen te Ancona ingezonden. De inhoud dezer nota die den 9-dezer gedag* teekend iskomt op het volgende neer Ondanks de verzekeringen Uwer Excellentie, dat uwe regering ver van het opzigt verwijderd is om de vijanden van de rust ca den vrede der kerkelijke staten met raad of daad of invloed hij te staan bewijzen de uilkomsten (zo als trouwens ligt te voorzien was) dat zij niet met uwe beloften strooken. Alle tijdingen uit de pro vinciën .getuigen van de driestheid olie de aankomst der fransche troepen in de gemdederep der rustbedervers deed ontwaken. Zijne Heiligheid werd dus genoodzaakt om zijne troepen op nieuw naar plaatsen te Zenden waar de beroerten, reeds gestild waren en het land in vrede was. In plaats dat men dus de Oostenrijkers door de komst dei* Franschen meer zou kunnen ontberen wordt de behoef ten aan hunne tegenwoordigheid dringender. De gisting die thans in de onlangs nog zoo bloeijende stad Ancona heerschte is onbe schrijfelijk en de beleedigingen die de politiewacht der Pausslijke regering ondergaan moet zijn talloos en kennen geen palen. Op den 3 dezer maand bedreigde men een dezer wachten met den den ponjaardi Toen de wacht zich verdedigen wilde werd zij bijna neer gesabeld te naauwernood. kon de burgelijke overheid hulp van de fransche troepen verkrijgen om de kazerne der wacht te bescher men, en in plaats dat die troepen aanvingen met de verslrooijing de opioerlingen hielpen zij de deur open loo pen de wachtsoldaten en hunne vrouwen beleedigen en waren getuige van de vervvenschin- gen die tegen Zijner Heiligheids regering werden uitgestooten. Voort durend komen er allerlei vreemden naar Ancona en in plaats dat de politie de verdachte personen kan gadeslaan nemen de fransche vice-consul en de overige ambtenaren hen in bescherming. Eu of de stad door de tegenwoordigheid der troepen alleen niet genoeg tot baldadigheid was overgeslagen zoo kwamen 3o fransche matrozeu. op laats leden zondag op het uur der godsdienstviering het drie kleurig vaandel op de-markt planten liepen vermomd met trommels en fluiten de stad door en dansten voorde kerk, terwijl de heilige dienst werd uitgeoefend. Den anderen dag rukten de troepen naar Senegaglia en verspreidden dezelfde tooneelen onder de bevolking. Omalie welke redenen de Kardinaal op nieuw tegen het gedrag der lransche natie protesteerden in afwachting der genoegdoening de verantwoordelijkheid van zich wendt over de gevolgen die dèzè be zetting naar zich zal slepen. GROOT - BRITTANNIE. Londen, den s3 Maart, De Times verzekert, gegronde hoop te hebbendat de ratificatie van het Belgisch tractaat door Oostenrijk in den loop va li weinige dagen in Londen kan verwacht worden. Hij voegt er hij, dat men had kunnen vooronderstellen^ dat .de zaak van Ancona de genoemde ratificatie aan de zijde van. Oostenrijk zou hebben vertraagd doch dat Prins Mettcrnic/i door het eene niet van het andere afhankelijk te maken een bewijs had gegeven van zijne gezonde en vredelievende staatkunde, en dat er dan ook geen twijfel kan bestaan of het door Oostenrijk genomen be sluit zou Weldra door Rusland en Pruissen gevolgd worden. De C 'ourier daarentegen blijft bij zijne meening volharden, dat de Ne- dci'landsche zaak nog niet zoo spoedig zal geregeld zijn. »De Bel gische Moniteur zegt dat blad weerspreekt het berigt als of het Belgisch bewind zou hebben toegegeven 0111 het regt van in Holland te varen dat bij liet tractaat der conferentie aan hetzelve verleend was af te staan. Wanneer nu gelijk het zeker schijnt de Koning de Nederlanden, geweigerd heeft, de onhai'bnnkelijkheid van Belgis le erkennen anders dan op voorwaarden waarvan er een het ver laten van de genoemde vordering aan de zijde der conferentie uit maakt zien wij niethoe men tot de schikking die sommige onzer amhtgenooten zoo na op handen verklaren zal komen. Indien het Belgisch bewind bleef weigeren om in eenige vriendschappelijke onder handeling met den Koiiing der Nederlanden te treden tot wijziging van dit-aTtikef van 'het" tractaat moet of de Koning del' Nederlan den töegevén of'nioet'Int tractaat, ten minste voor zoo verre En geland en Frankrijk'bel re it zulten-loop hebben. Welligt is er nooit eene onregtvaardiger eene slechter geraden bepaling gemaakt, dan 'die wegens de vaart; maar, naardien bet tractaat bekrachtigd is, kunnen noch ons-gouvernement noch dat van Frankrijk zich veel langer onthoudendeszei fs uitvoering te eischeu van de partijen te wier behoeve hef gesloten is." »Het is zeer le lieli'eune:i (last tle Courier er op volgen), dat de Belgen, gevoelig voor de veie voorueeien welke auderzius aan hen

Zierikzeesche Courant | 1832 | | pagina 1