N°. 23. Z1ERHLZEËSGHE Dings dag BESTUREN EN ADMINIS TRA TIEN. Aö. 1832. COURANT. den 20 Maart. BEKENDMAKING* BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, Provincie Zeelanti. Brengen bij deze ter kennisse dér Ingezetenen dat door Hiin Edel Groot Aclitb. de Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie bij besluit van den i Maart 183?.No 19 is vastgesteld en medege deeld, de Lijst der bevoegd erkende beoefenaren van de onderschei dene takken der geneeskunde in deze Provincie voor het loopende jaar i83? ber.vens die der Geneesmiddelen en Werktuigen wfel- ke de Geneeskunst defenaren ten Platten Lande ieder voor zob vèel het door hem beoefende vak betreft, steeds schouwbaar voorhan den moeten hehben en dat de genoemde Lijsten van héden af ter inzage van de belanghebbenden liggen ter Stedelijke Secretarij. En opdat een ieder hiervan kennis drage zal deze afgekondigd en in de Stads Courant worden geplaatst. Zierikzeedea 14 Maart 183?. Burgemeester en Wethouders voorrid. de CRANE, vt. Ter Ordonnantie van dezelve De Stads-Secretaris W. J. P. KR OEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS dér Stad ZIERIKZEE Provincie Zeeland', bréngen door déze ter kennis dér Ingezetenen, dat even als tot héden gebruikelijk was, dé jaarlijksche Faarden- of Halfvastenmarkt binnen dezelve Stad op Doudei'dag dèrt 29 de zer maand zal gehouden wórden. Zierikzee, den i4 Maart 1832. Burgemeestér en Wethouders voornoemd. de CRANE. Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris W. J. P KROEF. De GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND verwittigd alle Eigenaars Pachters of Beheerders van Landerijen gelegen in de Ge meenten Sluis AardenburglleilleSint-Arina-ter-Muiden Eede, Sint- Kruis [Jzendijke Schoondijke HoofdplaatWaterland Kerkjè Bier vliet, OostbUrg, Groe.de Breskens Aieuwvliet, CadzandZuidzan de en Retrandiementdat de staaf van klassering van al de Eigen dommen, en ai de stukken der Kadastrale Taxatie, onverwijld op de Plaatselijke Sècrelarien zullen worden nedergelegd om aldaar gedurende eene maand te blijven berusten ten einde ieder Eige naar of deszelfs Plaatsbekleeder van dezelve zoude künnen kennis ne men en,wanneer daartoe redenen mogten aanwezig zijn zijne klag- ten omtrent de hem aangaande Eigendommen inleveren. Te dien einde zal aan hen de lijst hunner Eigendommen ophieuw worden bezorgd, welke lijst, behalve dé meling, ook opgaven van de klasse waaronder elk der verschillende Perceeleu is gebragt zal bevatten. De Eigenaars of derzelver Zaakwaarnemers, zullen de klassering der Eigendommen op die lijst vermeld naauwkeurig moeten na gaaneii dezelve met die der andere Eigendommen vergelijken. De Pachters of andere Plaatsbekleders wier Principalen buiten de Gemeente woonachtig zijn worden ten nadrukkelijkste uitgenoodigd Om die Eigenaars ten spoedigste dit bérigt mede te deeien en Je lijst, hierboven bedoeld aan hen te doen toekomen bij al dien ech ter hunne woonplaats te verwijderd was om in tijds een en ander te kunnen ontvangen en daarop te antwoorden zullen de Pachters en Plaatsbekleedersoorderlende daartoe grond te hebben, in naam der Eigenaars de klagten moeten inleveren. De reclamatien, op ongezegeld papier geschreven zullen eene naauwkeurige opgave inhouden van de nummers der artikelen tegen welker klassering men zich bezwaard acht; dezelve zullen, geduren de den tijd van eene maand, te rekenen van den dag der ronddee- ling van de Eigéndoms-lijsten aan de respective Gemeente-Besturen moeten worden ingeleverd. Deze termijn zal niet worden verlengd en daar, na het verloopen daarvan geene klagten meer zullen wor den aangenomen, wordt een iegelijk dieri zulks zoude kunnen aan gaan, aangemaand, om van de Taxatie-stukken behoorlijk kennis te- nemen ten einde zich van alle schade, welke uit een Verzuim in deze zoude kunnen voortvloeijenvrij te waren. Middelburg, den 14 Maart 1832. VAN VREDENBURGH. NIEUWSTIJDINGEN. DUITSCHLAND. Frankfortden 11 Maart. Dezer dagen moeten te Munchen ver scheidene joi ge lieden iu hechtenis zijn gei,omen eu beslag zijn ge legd op hunne papieren. Men gist, dat deze maatregel in Vérhand staat met staatkundige woelingen in Rijh-Beijeren. De beweging van troepen naar laatsgenoemde landstreek duurdevolgens de jongste berigten steeds voort, en baarde, naar luid van bijzondere brie ven veel verwondering naardien men er de noodzakelijkheid niet van inzag; het door de dagbladen verspreidde geruchtdat op ver scheidene plaatsen van den Rijn-kreits vrijheidsboomen geplant en de driekleurige vlag uitgestoken zouden zijn wordt in die brieven tegen gesproken. Den 12. Volgens berigt uit Rome, van den 1 dezer, ontbra ken aldaar twee posten van Ancona zoodat men nog geene nadere tijding uit die stad had ontvangen. Na de groole opschudding, welke de val van Ancona te Rome te weeg had gebragt, was aldaar alles op eens plotseling stil en kalm geworden vermits men begreep, dat slechts door berigten uit Frankrijk en Duitschlaud opheldering en beslissing te wachten was. Men maakte intusschen allerhande gissingen over de gevolgen welke het gebeurde vermoedelijk zoude hebben doch bleef zich over het algemeen steeds vleijen dat het zoude blijken dat te Ancona een misverstand had plaats gehad! De fransche generaal Cubières heeft te Ancona eene proclamatie Uitgevaardigd, waarbij verklaard wordt, dat de Franschen gekomen zijn om den vrede te behouden de burgers te beschermen en den Paus bij te staan. D pausselijke troepen welke uit Rome bevel hebben ontvangen om Ancona te verlaten zullen naar men meldt een gezondsheids- eordon om die stad vormen. De pausselijke bewindhebbers Lazarini en Rucpoli zijn naar Rome ontboden om zich te regtvaafdigen We géns hun gedrag tijdens het bezetten van Ancona. De niéuwe wetgeving op de vrije drukpers in Baden, die de liberale përtij stof tot vreugde heeft gegeven is bij de duitsche bondsvergadering kwalijk opgenomen. Zij heeft de badensche rege. ring uitgenoodigd om er de af kondiging van uit te stellen, omdat zij Zelve zich met een algemeen ontwerp over dat stuk voor geheel Duitschland onledig houdt, met welks grondstellingen het groother- loglijke niet overeenstemt. Dit voorstel is, zoo men wel meent te weten, door den gevolmagtigde Van Saxen gedaan, en is, met uit zondering van den minister van Baden die nadere instructien af. wachten wilde, aangenomen. Men wist nog niet, boe de groother- toglij ke regering dit verzoek zou beantwoorden. Metderdaad beeft Baden tot grondslag in dat stuk aangenomen dat hierin geene een vormigheid behoeft te bestaan. I11 verschillende bladen spreekt men van het voorwaarts verleggen der badensche troepen naar Carlsruhe en Rastatt. Te Dresden bestaat sedert eenigen tijd ook gemompel van oproer en omwenteling zoo dat de overheid el' eene verdubbelde waak zaamheid aan den dag legde. Het Algenieine Volksblatthetwelk daar in het li;ht komt, beeft zich beijverd te verkondigen dat die geruchten ongegrond zijn dat ook nimmer de ingezetenen beter ge stemd zijn geweest dan tegenwoordig en de goede geest der gewa pende burgerwacht bij alle gelegenheden doorstraalt Be menigvul dige patrouilles, die bij nacht geschieden, worden er aan zaken toegeschreven die met geene staatkundige plannen in vérband staan. PRANK BIJK. Parijs, den to Maart. Omtrent de belgische aangelegenheden beeft de minister hoofdzakelijk aaógemerkt, dat de veiligheid en de eer vain Frankrijk niet minder belang hebben bij de zaak der bel gische vestingen, dan bij die van Belgie zélf; dat verscheidene der vestingen die uit kracht der tractaten van i8i5 op de fran sche grenzen zijn opgerigt zullen worden geslecht, terwijl de ove rige sterkten, welke bij die tractaten onder vreemden invloed ge steld zijn, voortaan, even als Belgie zelf, onder gcefien anderen in vloed zullen staan dan onder dien van bescherming en onzijdig heid dat de verzekeringen, welke bij ontiing hem deden ver trouwen, dat weldra al de mogendheden hare volkomene goedkeu ring aan de omtrent Belgie gemaakte bepali/igen zouden hecbtèn; dat in ieder geval de uitwisseling der ratiCcatien ten aanzien van Frankrijk en Engeland eene afgedane zaak was. Met betrekking tot de ilaliaansche expeditie heeft de minister ge zegd dat dezelve, even als in der tijd de belgische expeditie, zoo wel in 't belang van den algemeenen vrede als iu het afzonderlijk belang van Frankrijk ondernomen is; dat dezelve ten dorl beeft om Italië voor nieuwe botsingen te beschermen door den H. Stoel op hechtere' grondslagen te vestigenoui aan de ingezetenen van Italië wezenlijke voordeelente verzekeren, en om een einde te maken aan dé gedurige tusschenkomst der Oostenrijkers, welke aan Europa onophoudelijk aanleiding tot bezorgdheid geeft; dat de gevolgen der expeditie rijpelijk overwogen zijn, en dat dezelve geene onrustheid behoeft te verwekken omtrent de voortdurende goede vérstandhouding tusschen de mogendheden. De minister heeft voor het overige aangemerkt, dat de tijd nog niet gekomen was om ten aanzien dezer aangelegenheid in nadere bijzonderheden t treden. Van de zijde der oppositie heeft men zich ten hoogste brklaagd dver het onbeduidende der i.ilichtigen van bet bestuur, en deszelfs staatkunde op de gewone gronden bestreden doch gcenzins met die levendigheid als waarvan de kamer hij vorige gelegenheden ge tuige, nas geweest. De heer Mauguin is degene geweest, welke van

Zierikzeesche Courant | 1832 | | pagina 1