ZIERÏRZEESCHE A üingsdag BESTUREN EN ADMINIS TRATIEN. B E R I G T. A°. 1832. COURANT. den 28 Februarij NIEUWSTIJDINGEN. No. 17. rI? O T I F I C J T I E. De GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND. Brengt bij deze ter ke'nnis van de belanghebbenden dat dool* liet Departement der Opper Houtvester ij voor de Noordelijke Provin - 1 ciënmet overleg van Hun Ed. Gr. Achtbare de gedeputeerde Staten der Provincie, is bepaald: 1. Dat de jagt op Ganzen en Eendvogels in de Provincie, op den isten Maart aanstaande zal gesloten zijn terwijl die op flater snippen tot den isten April daaraanvolgende zal worden opengelaten; met dien verstande, dat deze laatste, wat de publieke Jagt aanbelangtalleenlijk geopend blijft op liet Water langs de Stranden en Oevers van Wa terplassen en op lage moerassige Landen, en bepaaldelijk is gesloten in en langs Bosschen als mede op Bouw- en Weilanden tot het gewone jagtveld behoorende. 2. Dat de Visscherij in de Provincie, van (den i5den Maart aanstaande tot en met den 31sten Mei daaraanvolgende zal gesloten zijn na welk tijdstip dezelve op de gewone wijze weder zal mogen worden uitgeoefend terwijl de Vis- schers van beroep de door hen vóór den aanvang der sluiting, gevangen' Visch, tot op den isten April aan staande zullen mogen verkoopen. Dat van deze sluiting is uitgezonderd de Paling-vissche- rij welke echter gedurende den gesloten' Visch-tijd n?"t anders dan met Fuiken Trommels en Aalkorvtn zal kun nen worden uitgeoefend vermogende nogtanS die Yisch- tuigen alleenlijk daar te worden gebezigd alwaar het ge bruik dezelve niet volgens de Policie-reglementen is ver boden. Zullende een ieder, die zich'eenige overtredingen tegen voorzeg de bepalingen wogt veroorloventot de staflen bij de Wetten be paald worden vervolgd. En zalten einde niemand hiervan eenige onwetendheid voor wende, deze worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks ge woon is te geschieden mitsgaders in het Provinciaal; blad geplaatst. Middelburgden aosten Februarij 1802. VAN VREDENBÜRCH. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Gelezen hebbende eene aankondiging van Zijne Excellentie den Directeur Generaal voor de Marine van den 4 dezer omtrent de maatregelen welke zijn genomen voorde Werving van Scheepsvolk voor zijne Majesteits Zeedienst van welke een aantal afdrukken zijn aangeplakten in de Herbergen rondgebragt. Herinneren de Zee- en Binnenvarende Ingezetenen der Stad aan de groote voordeelen welke aan de vrijwillige dienstneming bij de Koninklijke Marine beloofd en toegekend zijn en roepen dezelve op tot deelneming aan dezen in aard en doel allervereerenden dienst waartoe bun ter Secretarij der Stad de gelegendbeid wordt aange boden alwaar een iegelijk zal worden bekend gemaaktmet de voordeelen in voorwaarden, eu verwezen worden naar de plaats zij ner bestemming. Burgemeester en Wethouders zicli te binnen brengende hoe of de Ingezetenen sints den opstand der Belgische gewesten in Vader landlievende gezindheidheid gewediVvert uitgeblonken en getoond Lebben de roepstem des Konings w'el te begrijpen, hoopen dat ook nu die stem zal gehoord en begrepen worden en veele als in de da gen der Vaderen 's Lands. Zeemagt met hunnen armen moed zul len te hulp snellen. Zicrikzee den 22 Februarij i832, Burgemeester en Wethouders voornoemd, d e C R A N E Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secrtaris, W. J. P. KROEF. De Minister van Financien daartoe door den Koning gemagtigd brengt ter kennis van de belanghebbenden Dat uit de thans gedane verklaringen voorgeschreven bij bet 8ste artikel der wet van den 6 Januari] 1832 (Staatsbl. no. p) omrent de wijze op welke zullen plaats hebben de fournissemen- ten der deelnemingen in de Negotiatie van 138 millioen inschrijvin gen in het grootboek, rentende 5 per cent gebleken is, dat het geen daarvan in geld zal jworden gestort; geacht kan worden voor een zoo ruim gedeelte te zullen voorzien in de buitengewone las- fen van de dienst van i832 die bet gevolg kunnen zijn van den voortdurendea staat van oorlog, zoo als bet bedrag daarvan bij liet j ste art. der wet van den 4 Januarij i832 (Staatsblad no, 4) is aan genomen flat voor het ontbrekende, behoudens 's Konings nader overleg met de Sta ten-Genera al geene tocvlugt zal behoeven te >yor- den genomen tot de veVpligte geldheffing, Volgens art. én volgende dér wet van den 6 Januarij jongstl. (Staatsblad nó. 9.) En aangezien ten gevolge van deze gunstige uitkomst, sommi ge belanghebbenden zouden kunnen verlangen de vernietiging dei? gedane verklaringen tot op-tiaamstelling van certificaten volgens het i3de artikel van de meergemelde wet, wordt, ter tegemoetko ming van zoodanig verlangen, Verder bekend gemaakt: i°. Dat een iegelijk inschrijver, welke mogt wenschen terug ie bë- komen de verklaringeu tot op-naamstelling der certificaten, volgens het i3de artikel der wet van den 6 Januarij 183:>. ingeleverd daar van teruggave zal kunnen verkrijgen te Amsterdam bij den Com missaris tot de conversie der nationale schuld en verder bij Agen ten van den Algemeenen Rijkskassier t waar die verklaringen zijn ingeleverd 2°. Dal een ieder, dieovereenkomstig de gezégde verklaringën i bekomen beeft bewijzen van inschrijving met uitdrukking van een of meerdere namen, om op dezelze de certificaten te stellen, be voegd zal zijn, bij de hiervoren vermelde kantoren te Vragen, dat deze op naamstelling doorgeslagen en vernietigd worde; 3°. Dat de certificaten bij de uitgifte, zullen worden gesteld op zoodanigen naam, het .zij van den oorsprofikelijken inschrijver het zij van ieder ander persoon als bij het doen van elk fournissement zal worden verlangd en dat die certificaten alsnu alle volgens het slot van art. 16 der wet, in de maand Januarij i833 zullen worden ingetrokken en tegen betaling aan den houder van een ten hou-1 derd van de som in dezelve uitgedrukt. 's Gravenhage den 23 Februarij i83 2. De Minister voornoemd, VAN TETS VAN GOUDRIAAN. FRANKRIJK. Parits den 20 Februarij. De berfgten uit de Vendee zijn ért blijven ongunstig. De warme liberalen beschuldigen liet miuisteriö te dien aanzien ten minste van achteloosheid. 4« het departement van de Pny de Dóme zijn weder troepën ge. vorderd geworden om in eene der kleine steden de inwoners tot de betaling der verschuldigde belastingen te dwingen. In Per- pignan hebben onlusten plaats gehad, welke bij gebrek aan eene nationale garde, die sedert lang heeft moeten worden ontbonden, door de linietroepen zijn gedempt. PerigneuX de hoofplaa'ts van het departement van de Dordogne is een adjunct-maire ontslagen, alleen zoo het schijnt om dat hij broeder is van den heer Mie drukker en uitgever van hét republikeinsche blad la Tribune te Parijs. De Muziekanten def nationale garde hebben den afgetre den overheidspersoon eene serenade gegeven. De komst van een ge deelte der gewapende magtom voor de orde te waken hééft dö gemoederen verbitterd en de menigte bewogen om den prefect een charivariof ketel-muziek (een blijk van groote minachting) te brengen. Men heeft het volvoeren van dit opzet niet geheel kun nen verhinderen en den volgenden dag is eene menigte volks opge komen om het bedrijf van den vorigen avond te herhalen. Ou der- den hoop bevonden zich ook werklieden die om brood schreeuw den en andere personen die oproerige krenten aanhieven. De na tionale garde heeft een tijd lang de pre fee tuur bezet. De man schap is echter dapper met steenen geworpen, en op andere wij zen mishandeld zonder dat zij het geraden heeft geoordeeld ge weld met gewéld te keeren zoo dat ten laatste ook daar ter stede, de linie-troepen te hulp zijn geroepen. De Koning en Koningin hebben te voet van het Paleis Ro yal naar de Tailerien gaande groot gevaar geloopen van door eene cabriolet overreden te worden. NEDERL AND EN. 's Gravenhage den 16 Februarij. In den nacht van den 16 op den 17 heeft alhier een droevig ongeval plaats gehad. Twee broe ders Erommick genaamd zijn in het vooronder van hun vaders .schuit liggende met polten bij de groote Markt alhier gaan sla pen zij hadden een weinig vuur bij zich en zijn zoo onvoorzig- iig geweest, van alles geheel digt Ie sluiten, hetwelk hen heeft doen stikken. De vader in den ochtend van den 1 J Februarij bet luik opendevond_beide zijne zonen dood. Alles wat de kunst vermag is aangewend lot terugbrenging in het leven dezer jongelingen doch le vergeefs. Groot is'het verlies voor den ongelukkigen vader, die ontroostbaar is, alzóö beide-kinderen het brood voor hunne ouders wonnen De hond die hij hen heeft geslapen was bedwelmd i doch leeft r.og. De boekdrukker Steven heeft dadelijk den commissaris van po- lilie, die hem heeft gearresteerd den auditeur die hem heelt doen ver- hooren en den commandant der citadel die hem in verzekerde bewaring hoeft doen houden voor kosten schaden eu infressen laten dagvaarden. Zijner majesteits brik de Panter is zondag fe Lillo aange komen. Op die reede liggen Zijner Majesteits fregat de en twee andere oorlogsvaartuigen.

Zierikzeesche Courant | 1832 | | pagina 1