Nv 12. Z1ER1RZEESGHË COU RANT. Vrijdag) BESTUREN EN ADMINISTRATIEF. NIEUWST IJ DINGEN. A». 1832. den 10 Februarij B ER EN DMA KI N G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, Provincie Zeeland Bréngéh bij deze ter kennis van de belangbebbenden dat de éérste zittir.g vatidén Militie Raad voor dit kaaton zal plaats heb ben 'óp Vrijdag dm 77 'February i83z dés morgens ten tien weit, in de Abtdij 'te Middelburg voor welken Raad Zullen moeten ver schijnen dé Lotelingen welke een dienstpligtig Nummer hebben getrokken en'béhoören tot de Ligtingen voor de Nationale Militie van de Jaren 1828, 1829, i83o,eni83i en tot de buitengeWo- •ne ligöng vaa i-83-i-y welken voor e'én.Jaar zijn vrijgesteld, ten ei n de hunne redenen van voortdurende vrijstelling op nieuw met be hoorlijke bewijzen te staven zullende: de zpódanigen welke niet com pareren beschouwd- worden geene redenen van vrijstelling te hebben en mitsdien voor den. dienst worden gedesigneerd. Zierikzee, den 1 Februarij 1832. Burgemeester en Wethouders, voornoemd. de CR A N E. Ter ordonnantie van d^zelven,- De Stads-Secretaris, w. J. P KROEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Provincie Zeeland. Verwittigen bij deze de gegadigden j dat H. E. A. voornemenszijn, om op Zaturdag denzit .Februarij aanstaande, des middags om 12 uren, te beproeven, de Publieke Verkoop van eeriig Hakhout op Stam Staande in de beide Hoornwerken, buiten de Nobel en Zuid- Welle poorten dezer Stad. Zierikzee, den 7 Februarij 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de GRANE, vl. Ter |ordonnantie.vap dezelve, De Stads-Secretaris W. J. P. KROEF BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS de Stad ZIERIKZEE, Provincie Zeeland. Brengen bij deze ter kennis van alle daarhij belanghebbende dat de Alphabetische Naamlijst van alle de Personen, die aan de Ligting der Nationale Militie van dit Jaar moeten deelnemen, ter visie zal leggen voor ieder op het Raadhuis dezer Stad van he den tot en met den 24 dezer maand van 's morgens tien tot des middags twaaf urenten einde een ieder in staat zpude zijn, om ingeval hem op die Lijst eenige Personen of omstandigheden mogten voorkomen die op dezelve nog zouden behooren te wor den aangeteekend of weggelaten, alsdan daarvan aan den Heer Militie Kommissaris kennis te geven. Wijders dat de Loting voor de eerste Klasse van dit Jaar, ten zeiven Raadhuize zal plaats hebben op Maandag den 27 Februarij aanstaande, des morgens om tien uren, met last op alle de Lote- lingen derzelver Ouders of Voogden om zich aldaar te laten vin den ten einde voor den Dienst der Nationale Militie te loten, en redenen van vrijstelling hebbendedie alsdan optegeven alsmede om de bewijzen tot staving derzelve en bij de Wet gevorderd uiter lijk binnen vijf dagen na de Loting ter Secretarie dezer Stad over-, tebrengen. En opdat niemand hiervan onwetendheid zoude kunnen voor wenden zal deze Afgekondigd en in de Staats-courant worden ge plaatst. Zierikzee den 10 Februarij 1832, Burgemeester en Wethouders voornoemd, de CRANE, Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. DÜITSCHLAND. Frankfort den 2 Februarij. In de academie-stad Gieszen is in Re maand Januarij eerie troep Polen gepasseerd die zich naar Frankrijk begaven. Zij zijn aldaar voornamelijk door de studen ten en jongelingen, met zoo veel gejuig en gedruis ontvangen, dat daardoor eene niet geringe opschudding is veroorzaakt. De Polen werden vooreerst buiten de poort door duizenden begroet met het geroep van leven de Polen Leve de vrijheidWeg met de tirannen! Vervolgens werden zij in triumf de stad binnengeleid, 's Avonds waren verscheidene gedeelten der stad voornamelijk de markt en de aangrenzende straten, sierlijk verlicht. Van uit de huizen der studenten -werden aanhoudend vreugdeschoten gedaan,' en weldra werd dit ook elders nagevolgd. Er waren gastmalen /aangerigt waar men zich aan de uitbundigste vreugde overgaf. Noch de academische noch de stedelijke politie kon zich doen gel den. Eenige politie beambten hadden zich in eene openbare zaal gewaagd waar een gastmaal plaats had maar toen zij zich eenige Aanmerkingen omtrent de overtreding van de verordeningen der politie Veroorloofden werden zij 'in een oogenblikrde deur uitgesmeten. Hiermede niet té vreden verzamelde zich des nachts eene troep jonge lieden voor de woning van den president van het geregtshof én riep gedurende langen tijd: wég met hem. Thans wordt te Gieszéri eem géregterlijk onderzoek naar. di ze voorvallen gedaan. - Brieven uit Weenen melden 'dat de Oostenrijksche regering paeer en meer laat blijken dat zij op hit behoud van den alge- ^meenén vrede staat maakt. Men spreekt van een aanstaanden ver koop van 40,000 artillerie en treinpaarden. Frankrijk laat thans Oostenrijk met de Italiaansche zaken begaan, en de geschillen tus- schen Iiolland en Beigie denkt men dat nu ook weldra in der minne zullen bijgelegd worden. Tot versterking dezer meening wordt aangevoerd.., dat Rusland een aanzienlijk getal troepen uit Polen terugtrekt en degenen welke naar dit land in aantogt wa ren, prder hebben ontvangenom bunnen marsch niet voor te zetten. FRANKRIJK. Parijs, den i Februarij: Op bet berigt van den dood des gé néraals Belliardheeft het gouvernement dadelijk met den beer Sollegatie secretaris depeches naar Brussel afgezonden. Het bestuur schijnt besloten te hebben tot de benoeming van i5 pairs in plaats van degenen die hun ontslag genomen hebben. De vrienden van het bestuur dachten altijd den val of im mers de gedeeltelijke verandering, van het ministerie Grey. Spanje moet thans een' vertegenwoordiger der conferentie verlangen gelijk er een te Weenen Parijs en Aken gehad heeft. Sommigen zien in deze vordering bepaaldelijk den invloed van. Rusland. Men verneemtdat de portefeulle van buitenlandsche zaken van Spanje, tijdelijk, aan den graaf d A leudia die zich te Genua be vindt, zal worden opgedragen. De keuze moet intusschen eigenlijk op den heer Pdez de la Cadena spaansch gezant te St. Petersburg gevallen zijn maar moet men uit overweging van den gewigtigen staatkundigen toestand van Enropahet noodzakelijk hebben ge keurd dat hij vooreerst te Petersburg zou blijven. Yan den 4- hi den nacht tusschen den i en 2 dezer, heeft hier eene gewigtige gebeurtenis plaats gehad; er is niets minder dan eene gewapende zamenspanning tegen het bewind (dat trouwens reeds genoegzaam van dezen toeleg vooraf onderligt was) ontdekt. Reeds lang, namelijk, bad men uit den toon der repubiikeinsche en carlistische dagbladen, en uit het voorgevallene bij het beruch te regtsgeding der vrienden des volks kunnen opmaken dal het een of ander in bet duister smeulde. Men schijnt den nacht van eer gisteren geschikt te hebben geoordeeldom eenen aanslag te volvoeren ter gelegenheid van een bal dat in de Tuilerien gege ven werd. De zamenzweerders zouden voornemens zijn geweest zjch met geweld den toegang tot de Lonvre te banen en langs de groote galerij, welke het zelve met de Tuilerien verbindt, tot het verblijf des Konings door te dringéu terwijl volksverzamelingen op bet plein der Bastille, voor bet observatorium en in de Ghamps Elysées, zouden gevormd worden. In den ochtend van den 1 vertoonden zich eenige lieden bijeenen restaurateur in de straat der Prouvaires en bevolen een souper voor honderd personen. Ten e'e'n ure des 's nachts kwamen de gasten bij vier of vijf personen te gelijk alle met pistolen en sommige zelfs met geweren gewapend terwijl eenige rijtuigen nog andere wape nen aanbragten. De restaurateur over deze vijandige vertoonieg ont rust, gaf er de politie kennis van, die reeds op haare /hoede was en eene genoegzame magt bij elkander had. Werkelijk werd ten twee ure het huis omsingeld en de heer Carlier hoofd der cen trale politie, .vergezeld van stadswachten, me'dde zich aan de deur van den restaurateur aan de toegang werd hem geweigerd waarop men de deur met geweld open liep. De heer Carlier trad het eerot met een stadsserjant binnen. Hij vond ongeveer 4° gewapende lieden, welke hij sommeerde de wapenen neder te leggen. Dit werd geweigerd eu toen de hierop mede loegeschotene stadssoldaten zich gereed maakten met geweld de wapenen te doen afleggen boden de zaraengezworenen eenen hard- nekkigen tegenstaand. Een hunner legde een geweer op den heer Carlier aan doch afgewend trof het schot den stadsserjant achter hem doodelijk. De moordenaar werd dadelijk gegrepen het was een jongeling van een zwak gestel en van beroep een schoen maker. Nog verscheidene stadssoldaten en twee der za men gezworen en wer den gekwest maar het grootste gedeelte der laatste werd gevat, en naar de prefectuur van politie overgebragt. Men zegt dat bij een' hunner een bos sleutels gevonden is bestemd 0111 de deuïen der Louvre te openen ten einde langs opgemeldeu weg ia de Tuilen?

Zierikzeesche Courant | 1832 | | pagina 1