ZIERIKZEESCHE COURAIÏT. N». 3. Diiigsdag A°. 1832. den 10 Januarij. NIEUWSTIJDINGEN. BESTUREN EN ABMINISTRATIEN. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Z lElilKZEE Provincie Zeeland. Gezien liet Besluit van Zijne Excellentie den Heei-e Gouvernéut dezer Provincie van den 3i December i831 A, no. 1555g N. M. Afdeeling Provblad no. 132.) t Hébben goedgevonden vast te stellen bet geen volgt Art. i Alle manspersonen zonder onderscheid welke op den j Januavij 183z bun 19 Jaar ingetreden of in bet Jaar i8i3 geboren zijn, worden bij deze opgeroepen om op vrijdag.den 6 Januarij aanstaande des voormiddags van 10 tot 12 en des na middags van 2 tot 4 uren, op het Raadhuis dezer Stad te,ver schijnen ten einde voor de klasse van de ligting der Nationale Militie over den Jare i832, te worden ingeschreven. Art. 2. Het Inschrijvings-Register zal op den twintigsten Januarij opgemaakt en geteekenden op den 28 daaraanvolgende finaal Worden gesloten de zoodanigen welke zich 11a dien tijd komen aangeven of ontdekt worden zullen dadelijk naar de Hoofdplaats dezer Pr, de redenen aanvoeren straften liun eu hunner Ouders, Voogden of Regenten bij de wet opgelegd. Art 3. Zij, welke; elders geboren zijn, zullen pij de inschrij ving moeten overleggen een geboorte Extractafgegeven zonder ze gel, om te dienen voor de Nationale Militie; ingeval iemand in gebreke mogt blijven een zoodanig Extract overteleggen- kan hij evenwel worden ingeschreven onverminderd de vefaiitwoordelijk- Keid van den ingeschrevenen voor de nadeeleu die uit eene ver keerde aangifte kunnen voortvloeijen. Art. 4- Ouders, Voogden of |Regentcn znlleu verpligt zijn hunne kinderen pupillen of onderliooringen te doen inschrijven; terwijl zij bij nalatigheid verbeuren zullen eorie boete van f i5 lot 100, en bij onvermogen met eene gevangenis j van een tot tvreè maanden worden gestraft. Art. 5. De wettige woonplaats voor de inschrijving zal gehou den worden voor hun die ongehuwd zijn de woonplaats hunucr Ouders en bij overlijden van beiden die van hunnen Voogd ol Curator; voor de gehuwden de plaats alwaar zij hun bestaan heb ben en op den 1 Januarij i832 voor de Personele Belasting zul len worden beschreven. Art. 6. Diegenen, welke genegen mogten zijn voor deze Stad als Vrijwilliger bij de Nationale Militie te dienen worden uitge- noodigd0111 zich vóór den i5 Januarij aanstaaude, ter Secretarie dezer Stad aan te melden; alwaar een Register -van Inschrijving open ligtterwijl aan eiken Vrijwilliger, bij de goedkeuring in den Militieraad dezer Provincie, eene premie van f 3o zal worden ter hand gesteld. Art. 7. De Loting zal plaats hebben op den 27 I'cbruarij i83a 's morgens teh tien uren ten Raadhuize dezer Stad. Art. 8. Burgemeester eu Wethouders vleijen zich dat alle Jon gelingen die inliet jaar i8i3 geboren zijn, of wel, bij afwezigheid of ziekte, derzelver Ouders of Voogden, zich ter behoorlijker tijd en plaats zullen komen aanmelden ter inschrijving, ten einde niet te vervallen in de boeten en straffen, bij de wet tegen de nalatigen daargesteld en aan het voorbeeld van anderen, welke om dit ver zuim, zoo door boete als inlijving, in vorige jaren, zijn gestraft geworden, zich zullen spiegelen, alzoo tot ontdekking der achter blijvende, de sterkste nasporingen zullen aangewend worden, en geene uitvlugten zoo omtrent het niet weten van den zekeren on- derdom als andere, gelden zullen, daar degenen, die op den 28 Januarij niet ingeschreven zijn en ontdekt worden, zoo als hiervo 3-en gezegd, is dadelijk gearresteerd zullen worden al kwamen zij zich zelve aanbiedenterwijl zoo veel de geborenen in deze Stad aangaat, van nu af aan dagelijks voor een ieder gelegenheid is, om zich naar het jaar, Waarin hij geboren is, op het Bureau van den Burgelijken Stand alhier 'te komen informerenen er boven dien van al de geborenen in het jaar i8i3 binnen deze Stad eene lijst op de Secretarij dezer Stad zal ter visie leggen. En worden de OudersVoogden en Regenten ten ernstigste aan gemaand om toezigt te houden, dat door derzelver zich alhier op houdende kinderen en pupillen, de inschrijving niet woide ver zuimd. En opdat hiemand hiervan eenige onwetendheid zou kunnen voor wendenzal deze afgekondigd en in de Stads Courant geplaatst Worden. Gedaan ten Raadhuize den 3 Januarij i83z. Burgemeester en Wethouders voornoemd de CRANE, Ter ordonnantie van dczelven De Stads Secretaris W. J. P. K R O E F. 1' PUBLICATIE. BURGEMEESTER eu WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEÊt Provincie Zeeland Hebben goedgevonden, door deze, een iegelijk te verwittigen, dat zij, die in liet contingent dezer Stad, ia de Notionaje Militie, voor zich zeiven dienen, en door overlijden van hunnen Broeder1 of Broedersregt op vrijstelling verkregen hebben ingevolge bet bepaalde bij Art 92 en 94 derzelve wet zich Vóór Januarij aan- staandeschriftelijk aan Hun Ed. Aclilb. moeten vervoegen met óverlegging van de bewijzen daartóe-betrekkelijk én ingevolge de wet ingerigt. Dat Hun Ed. Acbtb. deze gegronde schriftelijke naa- vrage tot ontslagtof op bet liiervoren 'gemelde tijdstip zullen blijven oiitvangén en bij deze alle JongelingenOuders Yoogden en Curators of Gevolmachtigden aanmanen om aan deze oproe ping te voldoen op straffe, dat er na verloop yan dén biervoren bepaalden tijd geene Reclames op dit onderwerp zullen worden aangenomen. En opdat niemand biervan ecriige onwetenbeid zoude kunnen voorwenden, zat deze gepubliceerd en in de Courant dezer Stad ge.inscrreérd worden. Gedaan ten Raadhuize dézer Stad den 3 Januarij 1832. Burgemeester en Wethouders vernoemd, de CRANE. Ter ordonnantie van deze!ven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. D U ITS C H L A N D. Frankfort den 1 Januarij. In eeu onzer dagbladen vindt méit liet volgende berigt uit Belgie Wij hebben eigenlijk in, het geheel geene regering en zijn zoö ver gekoinen dat de tijden der provisionele regering boven den staat der tegenvyoordige verwarring verkozen worden. Men hoopt én 1 vensckt algemeen dat dé oude orde van zaken terugkeere, ca sedert de weigering van Rusland om de 24 artikels te ratificeren vele geloofwaardigheid heeft verkregen verwacht men eene spoe dige omkeering. Daar geschiedt niets bij onze regeringdan dat er koeriers komen en gaan de Koning zit te Laken en laat de zaken baren loop, daar bij bij onze staatsregeling genoegzaam niets bctcekent en slechts een bloote naamvöel'der is. Bij de heilloqze huishouding is bet gédn vVpnder, dat men aan de eene zijde steden van den eersten rang, gelijk Antwerpen, aan den ondergang prijs geeftde franschenbij ons overal het roer in banden hebben gevoelen zij niets voor eene stad, welke zij door hunne nullelooze versterkingen te gronde [rigtenaan den anderen kant bedanken gle den van vooruitzigt en eergevoel voor de waardigheid van senatenr en minister, zoo kan natuurlijk slechts liet |scbuim Loyen blijven en regeert men voor de vuist, en zoo lang bet gaan kan. Na twee gedwongene leeningen worden er op nieuw schulden gemaakt, cn wij zien volstrekt niet in,, wat. van onzen staat worden moetwan neer wij bij de schulden der omwenteling ons aandeel in de Neder- landsche schuld moeten overnemen. De geestelijkheid tracht in stilte nog de weinige gestichten van onderwijs die de staat bezit te onderdrukken on net gansche onderwijs tot haar monopolie te maken. Zij bejaagt dit doelwit met groote volharding. Onze re volutie is in onderscheidene opzigten een waarschuwend voorbeeld zij is uit de slechtste beginselen voortgesproten en heeft overal voor bet volk slechts onheil te weeg gebragt. Nogthans beeft men baar een diplomatiek géwigt bijgezet, hetwelk zij nooit verdiende, zij zou lang in bare nietigheid zijn verzonken indien men buiten ,s lands niét meer van baar gemaakt bad; dan zij werklijk was. Den 3. Met de oosten rij ksclie leening is het zoo voorspoedig toegegaan dat zij niet slechts dadelijk vol is geweest maar de deel nemers zich gehaast hebben hunne aarideelen voor uit te betalen zoo dat de zaak die een jaar duren moestbinnen tyvee maanden afgeloopen wezen zal. De cholera hóeft te Weenen geheel opgehouden in alle ker ken is voor de afwending dezer plaag een Te I)eum gezongen. Yan de gallicische grenzen schrijft men dat ook daar het cor don tegen Polen is opgeheven en de gemeenschap met Krakau her steld is. Zijne Majesteit de Keizer van Rusland beeft aan een aantal regementen belooningen voor hunne dappere daden in den laatsteu veldtogt verleend. Zoo hebben sommigen prerogativen der rege menten van de garde ontvangen anderen opschriften in hunne vaandels en eenigen die boven alles uitgemunt hebben onder scheidingteekens aan helmen of séhakos met het opschrift vooruit stekende verdiensten dc officieren dragen daarvoor goud borduur sel aan kragen, en opslagen. De generaal Ki'asinsky die eene reis door Polen heeft gedaan om. door de schaden die dool* den oorlog veroorzaakt zijn, op te nemen is te Warschau terug.

Zierikzeesche Courant | 1832 | | pagina 1