PRIJZEN YAN HET GEDISTELEERD. Xe ZIERIKZEE, bij A. DE YOS, Jz., BoebdruUer. Armen en belioefligen binnen deze Stad om daar door mede te werken aan bet lieilzanie doel bet welk Burgemeester en Wet houders zich in dezen voorstellen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzeeden 29 December 1831 Burgemeester en Wethouders voornoemd, de G R A N E vt. Ter ordonnantie van dezelve De Slads-Secretaris W. J. P. KR OEF. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS dé Stad ZIERIKZEE Provincie Zeeland. Ontvangen hebbende eene circulaire van den Heere Gouverneur dezer Provincie in dato 24 dezer maand, A. n°. 14978, 4 Afd. Provinciaal Blad, n". 128,) betrekkelijk de beschrijving voor het Patentregt, dienst 1832. Hebbengoedgevonden: 1. Te bepalen r. Ten aanzien der Patentpligtigen in den i5 eerste Tabel len der Wet. a. Dat de verklaringen ter verkrijging van Patent voor de Pa tentpligtigen binnen deze Stad en Poortambacht zullen wor den uitgeven van den 2 Januarij i832 tot den n daaraan volgende. I. Dat die verklaringen behoorlijk ingevuld op den z5 Janna rij zullen behooren te zijn' ingediend. c. Dat de Registers op den 14 Februarij aanstaande gesloten en daarna geene verklariugerr meer zullen worden aan genomen. 2. Ter kennis té brengen van de SchippersEigenaars en Directievoerders van Binnenschepen Schuitenen Vaartnigen ver meld in de t6 Tabel. a. Dat zij zich voor het pafent Ivan i832 zullen behooren aantegeven bij het Bestuur der Plaats waarzij zich zul len bevinden en wél vóór den i5 Januarij van dat Jaar onder overlegging van een Biljet het welk daartoe'bij die Be sturen verkrijgbaar gesteld is. 2°. Ter kemiisse te brengen van de Kramers en andere personen in de 7 en 8 Tabellen van de Wet van den 21 Mei 1819 genoemd als ook van Debitanten van Loterijbrreftjes. Dat zij kraebteirs Zijner Majesteits Besluit van den 17 October 1820 (Staatsblad N°. 22} o-p de boete bij t en 2 van Art' 3a der bovengehaalde Wet bepaaldverpligt zijn, steeds bun gezegeld Patent met zich te voeren en wel tot den afloop van den lijd voor de inlevering der verklaringen bij het eerste gedeeltg t Litt. b. bepaald dat van het vorige Jaar en na dien tijd dat van het als dan loopende Jaar iS32 zullende tot het laast genoemde einde bet gezegeld Patent aan dezelve op hun verzoek om tegen voldoe ning der Regten dadelijk tra de overgifte ter hekoining van Patent, worden uitgereikt. 3o. Mede ter lrennisse te brengen van de Schippers, Eigenaars en Directievoerders van Binnenschepen Schuiten en Vaartuigen liirrvoren bedoeld. ft. Dat het Patentregt doof" hen zal moeten worden voldaan ten kantore van den Ontvanger ter plaats van de aangifte en wel in eens voor zoo ver die plaats niet is of die van hun vast verblijf of de vaste legplaats van het vaartuig of we! eindelijk die alwaar het bedrijf wordt uitgeoefend doch anders bij twaalfde gedeeltens. b. Dat evenwel van de laatste wijze van belaling bij twaalfde gedeelten ook door die Eigenaars, Schippers of Directie- voerenden welke zich niet in hunne vaste woon- Ieg- of verblijfplaatsen bevinden zal kunnen worden gebruik gemaakt, mits zij zich gedragen naar het voorschrift van r5 der 16 Tabel van de Wet van den 6 April 1828, door zich in de loop der maand Januarij voorzien van een bewijs van Aangiftebetwelk echter niet langer dan die jnaand van kracht zal zijnnaar hunne vaste woon- leg- of verblijfplaatsen te begeven, of wel dat bewijs van Aan gifte derwaarts op te zenden om aldaar te worden gepa tenteerd in welk geval de betalingen bij den ontvanger dier plaats zullen moeten geschieden. c. Dat door al de Palentpligtigen van de 16 Tabel voor den 1 Februarij eerstkomende geheele of gedeeltelijke betaling in voege voorschreven zal moeten zijn geschieden ook de Patenten op vertoon der kwitantien van de Ontvangers voor dien tijd bij de Plaatselijke Besturen door ben zul len moeten worden afgehaald, aangezien van dien dag af, de recherche op de niet gepatenteerde schippers een aan vang zal nemen. En op dat niemand hiervan eenige onwetenheid zonde kunnen voorwenden zal deze worden gepubliceerden in de Courant dezer Stad worden geinserreerd. Zierikzee, den 29 December i83r. Burgemeester en Wethouders voornoemd de CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelve De Sta'ds-Sccretaris W. J. P. KR OEF PUBLICATIE. BURGEMEESTER en,WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, P'sovincie Zeeland. Brengen bij deze ter kennis van de In-en Opgezetenen dat in gevolge cene bij Hun Ed. Achlb. ontvangene Missire van den Ont vanger der Directe Belastingen, van den a Januarij 1802 aanstaan de tot en met den 9 dier maand dooi' of van wege gemelden Ontvanger zullen vt orden rondgezonden, de bcschrijvings biljetten voor liet Personeel en op den 10 en volgende dagen bij een iodcr der Belastingschuldigen zullen worden afgehaald. Wordende een ieder uitgenoodigd om te zorgen dat gemelde bil jetten op bet hiervoren gemelde tijdstipingevolge derzelver ver- pligting behoorlijk zijn ingevuld. Gedaanten Raadhuize der Stad Zicrlkzeeden 29 December i83i. Burgemeesters en Wethouders voornoemd. de CRANE'. Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris W. J. P. KRO F.F, NIEUWSTIJDINGEN. FR AN R RIJK. Partts, den 10 December. De tijding dat Rusland bet vredès- tractaat met Belgie niet wil bekrachtigenbeeft zich ook hier verspreid dóch iets officieels is men er niet van te weten geko men. De Rational meldt er het volgende van: ;»Wij kunnen thaps stellig berigten dat er den ijc dezer een lïi? Moskou afgezonden russisch koerier door 's Graveiihage is ge komen die zich naar Londen begaf met cle gemotiveerde weigering van Keizer Nico laasom bet tractaat dei' conferentie omtrent der schikkingen tusschen- Belgie er> Holland te bekrachtigen. Het ms- siscbe kabinet gedraagt zich aan de vertoogen welke door Holland reeds aan de Londensche conferentie zijn gedaan namelijki0. te gen de verdeeling der schuld20. tegen de vrije vaartwelke aai* de Belgen op holiandsche rivieren en kanalen zou toegestaan wor den; 30. tegen de bepalingen ten aanzien van Luxemburg. Kei zer Nicolaas verwerpt wijders- bét te Londen aangenomen beginsel om Koning JVillem te dwingen, zich aan de protocollen der cou- ferentie te onderwerpen en verklaart hetzelve vcor gevaarlijk, Iiij is er echter niet tegen r dat de londensche conferentie de on derhandelingen weder opvatte en nieuwe schikkingen berame dis tot een gewenscht einde kunnen leiden. Twee dagen achtereen hebben een troep studenten eene fees telijke optogt willen doen naar de generaals Romarino en Langer- mann (Franschen van geboorté) die uit Polen herwaarts zijn geko men maar de politie beeft zich hiertegen verzeten toen de me nigte niet goedwillig uiteen wilde gaan is de ruiterij er tusscbe« gereden en heelt de menigte verstrooid. De aartsbisschop van Parijs heeft aan de pastoors gesch-re ven dat dit jaar de openbare viering dier diensten van het kersfeest niet mag plaats hebben en de vromen zich wederom die opoffe ring, die hen zeker smartelijk valt moeten getroosten. Het herigt dat Rusland het tractaat door de conferentie met Befgre gesloten niet bekrachtigen wil heelt hier veel indruk ver oorzaakt en alle hoop op eene algemeene ontwapening en ver trouwen öp eene volmaakte eensgezindheid onder oe groote mo gendheden te leur gesteld. Te Schiedam den 24 December. Gferrevertiet Ncclerlandsche 'Vatzoneter fustf 9.2 5er Amst. proef, het - 25,25» Zonder de Belastóng. ADVERTETSTIEN. Die iets te pretenderen beeft van of verschuldigd is, aan den boedel van den Overledenen C. van dew BOUT 3NTz. onder Zonnetriaire gelieve daarvan opgave- of betalin-g te doen voor of uiterlijk op den 10 Januarij x83^ aan N. van den BOUT Cz. te Zierihzêer zullende er na dien tijd geeue j.-reteutien meer worden aangenomen. ADVERTENTIE. Alle de genen welke te Vorderen hebben vanof verschul digd zijn, aan den Boedel en Nalatenschap van Wijlen den Heer J. O K K E R S E, Hz., in leven Koornmoolenaar, en ovefle den te Bruinissóworden door zijne Erfgenamen uitgenoodigd om daarvan ten spoedigsten Opgave en Betaling te doen aan de Ondergeteekende zaakgelastigden van de Weduwe te Bruinissé F. V OORBEIJTEL, en S. VOORBEIJTEL. Wordt bij deze aan de Belanghebbende herinnerd, da?, voor de JONGELINGEN, die in 1831 moeten loten voor de Nationale Militie, en wonende in Gemeenten boven dt? duizend Zielen, als nog doch met langer dan tot den i5 Januarij aanstaande, kan worden deel genomen in het Genoot schap, ter voorziening in het plaatsvervangen bij gezegde Militie in de Provincie Zeeland, op de. wijze, bepaald brj bet Re glement hetwelk bij de Directie of een der Heeren Agenten te bekomen is. Zierik.zee, den i5 December i83i. De Directeur van voornoemd Genoodschap y J. T. B E T H E. V E R K O O P I N G, op Vrijdag den 6 Januarij i832, des s' voormiddags, om 9 uren, in bet Bosch van d7 Er ven den Heer F. GATS, in 'tGouwe Veer van eene aanriene- lijkc Partij Geveld Leggend Extra Zwaar 7. Jarig ESSEN HACK H OUT.

Zierikzeesche Courant | 1831 | | pagina 2