'^ortuVedefi"na Wt mild en edel gedrag dooï twee dief mögendhè- den ÏYanktijk 'en'Engeland jegens hen gehouden5 en zij zullen VIirdetijk de dwaasheid van tegenstand te hieden inzien want indien die mogendheden getrouw blijven aan de verbindtenissenwelke zij "onderling hebben aangegaan, moet Belgie of ophouden eene onaf hankelijke na i ie ie zijn, of' toestemmen om een uitstekenden soe verein te Jpnlvaitgen op voorwaarden gejond op 'regtvaa'rdigheid ten aanzien van Holland en op eerbied voor de redelijke verlan gens van andeVe souveveinen." Een ander blad laat zich hiefóvef dus uit: Dé Belgen hiedén 'den pviiri meel' land aan, dan zij regt hebben te geven. De pro tocollen (Ier groote mogendheden staan het grondgebied van Lim burg niet aan Belgie af, maar de Belgen eigenen zich dil wille keurig toe en noodigeu den prins uit, den dus vermeerderden staat te regeren. Het gevolg hiervan is, dat de prins het aanbod van tie ha rid heelt geWezèn. De BelgerV rtfocleri nu een andeVen koning zoeken. Wien zij vinden zullen weten wij niet; maar wij 111 oef (bi zeggen, dat het een roekeloos man moet zijn, die de kroon 'aan neemt op voorwaardenwelke Frankrijk en Engeland verbieden. De Belgen zijn indedaad geen, stap vooruit gegaan -; zij hebben al leen prins Leopold in plaats van den hertog van Nemours gekozen. De andere en voorname punten blijven in denzeliden toeslaud als Voorheen,"' ïn ren der papieren wordt de vrees geuit; dat de Belgen na de - fransche driekleurige vlag zullen uitsteken en zich in de, armen van Frankrijk werpen. Hoewel de fransche regering die vermeel'-' dei'ing van grondgebied zou weigeren, vreest het, dat zij soms door de natie gedwongen zou kunnen worden lot een besluit, dat en met hare belangen en eer en met de overeenkomst tusscbeu Je mogendheden strijdig zijn zou. N E DEft LANDENs Breda, den ii junij. Wij nemen uit den courrier het vofgénJe óver: Daar worden geruchten van cenen zeer kort op handen zijnde inval uitgestrooid. Men spfeekt van drie, ja zelfs van vier leger korpsen die gelijktijdig ons grondgebied zouden aanvallen de be sluiten van den londensche conferentie zouden op die wijze ten uit voer worden gelegd. Deze vier legerkorpsen zouden zijn: een, van engeisciie troepen zou de provinciën Antwerpen, Oost- en West- Vlannderen bezetten; het tweede, uit pruissisohe troepen bestaande, zon bestemd zijn, om zicb van Limbüfg en Luik meester te ma ken; liet derde, dat door bet cluit.sche bondgenootschap geleverd Zou worden zou Luxemburg bezeilen en eindelijk het vierde korps zou door koning Lodewijk 'PhWps worden gezonden om zich in Henegouwen en de overige waalsche provinciën neder te slaan. Zie daar de weldaden welke de vijf mogendheden naar men ons zegt, over Belgie zoeken te verspreiden iol onzen groolsten i'oern en Voorspoed. «Wij slaan hoegenaamd geen geloof aan'dezè geruchten, die met een zeker genoegen verspreid worden maar veronderstellendat zij verspreid worden, om de ingezetenen, maar vooral het congres, te verschrikken. Da eerste daad van toegefelijkheid van wege onze nationale vertegenwoordiging doet onze vólkmenuers hopendat bet hun gemakkelijk zal vallen, om eene tweede te verwerven en deze zon niets meer of minder beslaan dan in liet aannemen der protocollen in bare maagdelijke zuiverheid, zonder cenige uitzon dering, zelfs niet wegens Luxemburg, welks bezit ons op eene zoo hoogdravende wijze is aangekondigd géwordén. „Wij koesteren nog een te verbeven denkbeeld van tie uitverkore nen des volks, om er een oogenblik aan ie twijfelen of zij zich in zulk eenen lompen strik zullen laien vangen of dat zij ooit in de schande van hun land zouden stemmen. Maar dewijl er dan van den anderen kanf, geweld zei moeten gebruikt worden, hetzij ten gevolge van cenen algemeencn Oorlog, betzij tegen de eenstemining tegen ons verhonden mogendheden, 7.00 kunnen wij onze landge- nöoien niet genoeg aanbevelen out zich zoo voor' aanval als voor tegenweer gereed te houden en onze dappere stad- en landbewoners niet genoeg herinneren dat een volk, hetwelk vast besloten heeft, deszelfs grond en onafhankelijkheid fe verdedigen piioverwiiitiKiij-fi is. Zulk een volk mag groote verliezen lijden en moet zich groole opofferingen voorbereiden maar geen vreemd leger die zich waagt 111 een land, hetwelk bereid, is tot fegenweer en om allen aanval te vvederstaankeert ooit tot zijpent terug. Het delft hij iedere schrede zijn graf en vergaat eindelijk zonder roem en te midden van de vevwenschiogen der volken." In den loop der maand mei jl. hebben meer dan Sooo der nolabehsfe ingezetenen van Brussel een rekest aan de conferentie ingediend, daarbij verzoekende, den prins van Orapje tot vorst te mogen hebben. Van dit rekest zijn afschriften naar alle boven van Europa gezonden. Van hetzelve is ook een afschrift in deze stad aan/wezend hetwelk ouderscheiden geloofwaardige lieden onder de oogen gehad hebben., Haazlem, den 10 junij. Den j zijn de leden van het congres Van Brussel, welke vorst Leopold de belgische kroon moeten aan bieden uit Brussel Daar Ostende vertrokken. Het blijkt meer en meer, dat de menigte bij de verkiezing van dien prins tamelijk koel is gebleven, en dat daarentegen de revolutionairen, daar waar zulks konde geschieden, hunne afkeuring hebben betoond. Het luifcsehe blad der geestelijkheid meent, dat deze- koelheid alleen moet worden aangemerkt als een gevolg van. de onzekerheid, in welke men verkeert nopens het besluit des vorsten omtrent deze gewigligc aangelegenheid, en de vrees, dat hij dc kroon zal wei-, geren. Den 4 ju,|!f was onder het gemeen van Antwerpen Weder een complot gemaakt, om eenige huizen te plunderen zoo dat er mi litaire .maatregelen zijn genomen om zulks te verhoeden. Den 11. De heer While, welke den 4 junij uit Brussel naar Londen is vertrokken met het berigt van Je benoeming van vorst Leopold, als koning van Belgie, is den 8 aldaar terug gekomen, zonder dat van de wijze, op welke de prins zich omtrent het aannemen, of weigeren van die benoeming had verklaard, iets is bekend gemaakt. Men begon echter te Brussel te spreken van bet aanstaande vei trek van lord Ponsonbydoch men meende, dat hetzelve ook konde worden te weeg gehrag't door dè aanstaande bijeenkomst van het britsche parlement. In den avond van den 8 moet zijn lordschap nog een courier naai' Londen hebben gezon den met het antwoord van den minister Lebeau op eene denzel- ven door genoemden gezant voorgelegde vraag. De oorlogzuchtige partij verbreidde den 8 dat de conferentie geen deel had gehad aan de nota 'van lord Ponsonby; dat dezelve alleen was het werk van den engelscben minister Greydat het te betreuren was, dat de oorlog niet dadelijk was verklaard, om dat de confe rentie niet eenstemmig dacht, en men alleen met HollanfJ^zoude hebben behooren te strijden fin Wat des meer zij. Het Inat zich aanzien, dat de heer While Londen den 6 zal hebben verlaten; de boodschappen van staat welke uit Londen met gewigtige depeches voor lord Ponsonby is vertrokken zal denkelijk in den vroegen ochtend van den 9 in Brussel zijn aangekomen en men wil dan ook in Breda reeds de tijding hebben ontvangen dat niet alleen genoemde lord, maar ook de generaal Belliard, Brussel heeft verlaten. De generaal MeUinet, welke in Doornik de nationale associatie heeft bijgewoond, is, op last van het bewind van Belgie, van daar naai- Ostende vertrokken.' In Gent is het op de citadel tot een hevig gevecht gekomen tusschen grenadiers van het 10 regiment en kanonniers. De eerstgenoemden van vuurwapenen voorzien, heb ben van dezelve tegen de kanonniers, die alleen met sabels gewa pend waven gebruik gemaakt. Bij de armee van de Maas is decommandant dei' vrijwilligers Braive in hechtenis genomen. D"e zoogenaamde compagnie Virgi nal van Brussel, welke niet heeft willen dienen onder de bevelen van zekeren Pierre Joseph Lecharlier, welke het bewind als majoor schijnt te hebben erkend, is nu onder de bevelen gesteld van den generaal Klampwelke te West-Wezel commandeert. I11 Antwerpen beklaagt men zich zeer over een ontwerp der ko ninklijke bevelhebbers, om den Schelde-dijkeven bezuiden het Vlaamscbe-Hool'ddoor te steken, en alzoo door eene gelijke ope ning bij Liefkenshoek eene overstroomingachter het genoemde Hoofd om te bewerken door welke de scheepvaart van Liefkens hoek naar de citadel gewaarborgd zoude zijn, zonder dat de vaar tuigen zich onder het geschut van de antwevpsche batterijen zou den behoeven te wagen. Zij verzekeren dat de dijk bij het Vlaam- sclie-IJoofd reeds zoo vefrè is afgegraven, dat, met behulp van eenen eerivoudigen peilstokde doorbraak zoude kunnen worden te werk gesteld; enz. De hevige revolutionairen beklagen zich niet minder over het ministerie van oorlog; den staat der troepen het gebrek aan wapenenen vooral over het niet betalen van lever anciers. BEURSP RIJS dér ANTICIPATIE BILLETTEN Amsterdamdén 11 Junij, p5t- a 96* gebleven 9 5|. ADFERTENTIEN e9° Op Woensdag den 22 Junij 1831 des middags ten 12 uren, zal ten verzoeke' van BARTEL JONKER, Melkboer te SerooskerkeEiland Schouwen, als Voogd over de minderjarige Kinderen van wijlen WILLEM van BOVEN en GE E R- T RU IDA VER SE PUT, door bet ministerie van den No taris DIRK UIJTTENHOOVEN, en ten overslaan van den Heer Vredereglcr over het Kanton Zicrikzeeworden te koop geveild. Een HUIS en ERVE, staande en gelegen binnen de Stad Zicrikzeeop den boek van de Karnemelksvaart gemerkt B, No. 482. De Memorie van Lasten zal gedurende acht dagen voor de ver- kóoping ten Kantore van genoemden Notaris ter lezing liggen. De plaats der verkoeping is voor bet buis zelve. OPENBARE V E R O O P I N G. In de Herberg bet Dorpshuis te OOSTERLAND. Maandag den 27 Junij 1831 's namiddags ten 2 uren. 10. Van eene HOFSTEDE, bestaande in WOOff- HUIS SCHUUR WAGENHUIS en verder G.E.TIM ME R T E staande iu de Gemeente van Oos- terlandgekoteerd No. 113 met de nombre van 5y Bunders 87 Boeden 3i Ellen K O O R N - en W EI- L A N DEN, 'gelegen in de Genieentens van Ooslerland en Meuwerkcrk, in diverse malen en nummers eerst in' ce'tie Massa en daarna in 34 verschillende Perceelön bij de 'Plak-Biiletten breeder omschreven 2°. Van een HOF, groot 4 Roeden 63 Ellen, gelegen bij het Dorp Sr. Janslatul, in dc 6' Mate, N°. j- 30. Van een WOONHUIS, ERVE en GEVOL GEN, slaande en gelegen aan de Oostzijde van de Kerkj sfraat in hef dorp OosterlaltdN°. 77 4«. Van 1712 PORTIE in de Nieuwe Meestoof, Stamphuis ên Gevolgenstaande bij den Dorpe van Brui- nissc en 5°. Van 1/16 PORTIE in de Meestoof, stamphuis en gevolgen te Oostcrland. Alles toebehoorende aan HUIBRINA van de STOLPE en hare minderjarige Kinderen, verwekt in bare beide Huwe lijken met wijlen CORNELIS van VESSEM en SA- REL van POPERING. De Memorie van Lastenwaarop deze verkoop zal geschie den ligt ter lezing ten Kantore van den Notaris C. PLE VIER BOOM. TE ZIERIKZEE, bij A. BE VOS, JZ,, Boekdrukker,

Zierikzeesche Courant | 1831 | | pagina 2