"nieuws tijdingen. All. rp. Het kantoor der Stedelijke Belastingen zal open staan i van s April tot 3o September, van 's morgens zeven ure tot des mid dags twaalf ureen des namiddags van twee tot zes ure, en van den eersten October tot den laatsten Maart, van negen tot twaalf ure Voormiddagsen des namiddags van twee tot vier ure. boeten' en straffen. Art. zo, Poging lot haw lie .wordt evenzeer als fraude zelve ge straft, door poging tot fraude, wordt verstaan dusdanige daad, Welke een dadelijk beginsel van sluikcrij gehad heeft en belet is ge- Worden door omstandigheden, onafhankelijk aan den wil des be keurden. Ingeval de fraude of poging tot dezelve tegen de bepalingen van dit Reglement, is begaan door de Molenaars of lieden, nering doende in de bij dit Reglement omscbrevene en aan belasting on derworpen objecten, zullen zij worden beboet met eeiien zesdub- belen impost of zoo deze minder ts dan J 5oo alsdan m'et eene boete vnn 5oo onverminderd de verbeurd verklaring der gefrau deerde Goederen wanneer dezelve door particulieren is begaan Zal de boete bedragen de som van f rod. Eene gelijke boete van den zesdubbelen impost of deze minder zijnde dan f 5oo als dan gelijke som benevens de verbeurverkla- ring der gefraudeerde goederen, zal worden geincuvreerd door de Moienaai-s of derzelver bedienden die bevonden zullen worden Granen of Meel te hebben vervoerd, of willen vervoeren, hetzij in zakken die ongemerkt zijn of van welke de eigenaars of belasting schuldige door bun niet worden opgegeven daar zij in dat geval worden aangemerkt als de rt'gten zelve te hebben gefraudeerden gehandeld in strijd met art. 9 biervoren onverminderd de confisca tie der gefraudeerde goederen) terwijl de knecfits, werk voer en andere tot bet sluiken der objecten gebruikte lieden, als medep|ig_ tige enn.de daad zullen worden beschouwd en ieder Verbeuren zul. Jen hoofdelijk eene boete van f 25. Art. 21. Transactiën ter zake van geincurreerde boeten zijn ge oorloofd, doch worden onderwonen aan de goedkeuring van den Raad die dezelve kan improberen; Ingeval zonder opzet tegen de bepalingen van dit Reglement is gehandeld, zal men zich tot den Raad kunnen wenden om in submissie te worden ontvan gen doch zich in dat geval aan derzelver decisie moeten onder werpen. Art. 22. Ingeval Van verschil omtrent de kwantiteit van bet in gevoerde of omtrent de. kwaliteit, zal dc uitspraak Worden ingeroe pen van de beëedigde Stadsw.cger of Meter. Wanneer bet bewezen verschil boven de vijf proccnto is, Zullen de kosten voer rekening van den invoerder zijn, en de aangifte als fraude of poging van dien Worden aangemerkt. Art. 23. Alle handelingen strijdig met bet bepaalde bij aft. 4, zullen ten aanzien van den Molenaar of belastingschuldige worden gestraft niet eene boete van tien guldens per mudde die bij art. 6 vermeld voor elke overtreding met eene boete van vijf en twintig guldens, van elke niet aangegevene bergplaats, die van art. 11 met eene boete van vijf guldens, die van art. 12 en i3 met eene boete van vijf en twintig guldens iederdie van art. 15 met eenen zes- dubbeien imuostof zoo deze minder is dan 5ooals dan met eer.e daarmede gelijk staande boetewanneer de overtreding of po ging tot fraude geschied is, dcor Handelaars, TrafijkanfeD, of in de belaste goederen, Neeringdoeude lieden, of met 100, wanneer de fraude op poging tot dezelve, door particuliere begaan is, onder deze bepaling echter, dat de bier gestelde boeten nimmer te boven gaan zullen de som van5oovoor den Molenaar en Neeringdoeude lieden in de bij dit Reglement emschrWene objecten en 100 voor partikulieren terwijl in alle de hiervoren omscbrevene gevaileu de confiscatie van bet gefraudeerde zal plaats hebben (liet vervolg en slot in ons volgend Niimmcr.) DÜITSCHLANB, BerIIJN, den 3o mei. Naar opgave der warscbauscbe bladefl hebben de Polen den sa dezer hunne positie bij Kaluszvn verla ten en zijn zij begonnen aanvallenderwijze te bandelen. Hun gene raal Uminskl, die bij Jendrzejow stond om Praga te dekken werd den i3 door de Russen aangevallen, doch bood liardnekkigen te genstand en handhaafde zich l'n zijne stelling. Den 19 hebben de Russen weder een aanval op een gedeelte van het korps vaji Uminski gewaagd, doch zijn ook ditmaal afgeslagen. De opperbevelhebber Skrzynccl.i trok met bet hoofdleger voorwaarts en passeerde de Na- rew en de Bug bij Zegrz en Sierocken den 16 stiet zijne voor hoede in de dorpen Poremby, Przetyeza en Diugiesiodio op de voor posten der keizerlijke garde. Daar ontstond een gevecht en de Rus sendie zich vooral in bet laatstgenoemde dorp dapper verweerden ■werden terug gedrongen, en verloren een twintigtal dooden en veer tig gevangenen. De Polen rukten steeds vooruit en bezetten Szezuc- zyn en Menzenin terwijl zij in de rigling van de Bug tot voorbij Ciecbanowieceenige mijlen over de grenzen van bet koningrijk trokken. Hierbij hadden zij veel ammunitie- en bagagie-wagens der Russen buitgemaakt. Rij Menzemin hielden de Russen stand, doch werden verdreven en bet hoofdkorps hunner garde trok naar Bialy- stok terug. Den 2isten was de russiscbe veldmaarschalk Diebitsch in beweging geraakt en bij Granna over de Bug gepasseerd. De poolsche afdeeling is den 2isten, altijd vechtende, te Tyko- cin binnengerukt, 11a een bataillon grenadiers der russiscbe garde gpslagen te hebben, waarbij de fransche kolonel Langermangewe zen adjudant van den generaal Lamarcjiie, onlangs in Polen aange komen, zich zeer dapper gedragen heeft. Dien dag ontmoetten de Polen eenige afdeelingen van den veldmaarschalk Diebitsch, die in allerijl van de Bug aftrokken, om zich achter Bialystock met de garde ts vereenigen. Een russisch korps, onder den generaal Sne llen, was van de garde afgesneden en werd door den generaal Sic- raho-wsU in bet Angnsfowscbe vervolgd. Uit Podlachie trokken de Russen geheel weg; den 23sien des avonds, nam generaal IJminski giedice in en deed den vijand naar Miendzyrzecz door een gedeelte zijner ruiterij nazetten. Het hoofdkwartier van den opperbevelheb ber Skr-yuicki was den z3sten te Sniadow. Na dat de veldmaar schalk Diebitsch over de Bug was. gegaan omsingelde bij bet korps van den generaal Lubicnski\ doch deze sloeg zich door en vereenigde zich weder met het hoofdleger. NEDER LANDEN. Breda, den 3 junij. Voorgisteren nacht heeft men, op onze voorposten in die der vijanden de generale marscb hoören slaan en zijn vele dezer posten afgetrokken. Zelfs dc post aan den slagboflm no. 13 buiten Groot-Zundert, Welke zich aldaar sVtefU egqige maanden gevestigd en versterkt bad, heeft gisteren eene rugwaari sche beweging van 5oo ellen gemaakt en beeft de werken, dien zij bij die post hadden aangelegdgeslecht. Dit plotselings terug trekken, kunnen wij aan geen toenemend gevoel van inschikkelijk toeschrijven, dewi)l niemand ben tot dat terugtrekken gedrongen bad. Dit schijnt ook niet te stroolien met eene tijding, die wij van goederband vernemen: namelijk, dat er 4<> stukken kanon van on derscheiden kaliber gisteren uit Antwerpen vertrokken zijn, Jdoor kavallerie gedekt, zich op onze provincie dirigerende. Ons leger heeft intusscben geene beweging gemaakten alhoewel alles toteenen hardnekkigen tegenweer isblijven onze dappere verdedigers gerust in hunne kantonnementen gelegerd. Ons komt het echter voor: dat de kansen voor den oorlog van dag tot dag grooter worden, en dat de crisiswaarin wij ons than* bevindenvoor den 10 junij, eene beslissende figting zal nemen. In deze óogenblikken waarin de onweerswolken zich meer en meer over ons dierbaar vaderland zamentrekkenkunnen wij onze landgenootenniet genoeg aanraden, om alle handen in ée'n te leggen alles ter zijde te zetten, en aan onzen gulden spreuk te ge denken: eendragl maakt magl! Laten dan vrij de Belgen ons grond gebied betreden door fransche hulpbenden misschien versterkt, dewijl de innige bedaarde en vaste overtuiging bij ons bestaat, dat zij dan den grond betreden waaronder hun gebeente, aan de ver getelheid toegewijd, zal rusten. De belgische dagbladen, in eene aan woede grenzende geestdrift roepen reeds vooraf uit om geen kwartier te gevén. Deze bloeddorstige uitroep, is uit Belgie opge gaan, Weeliem, die bet eerste deze, de menscbheid boonende woorden dorst uitbraken want hunne hoofden zullen met vervloe king ten grave dalen. Ook wij bezitten de middelen om bloed met bloed te betalen, en daar waar een eendragtig volk, me vertrouwen op God om den troon eens geliefden konings geschaard staat, is de vrees onbekend en de overwinning bijna zeker. BEURSP-RIJS der ANTICIPATIE BILLETTEN Amsterdamden 4 Junij, <)5J a 96j gebleven 96*. JMTERTENTIEN. Heden zijn ondertrouwd: HENDRIK MEIJER Amsterdam, en den 2 Junij i83i. C O R N E L 1 A N O N N E V I S. Heden verloste zeer voorspoedig van eene welgeschapene DOCHTER, ADRIAN A DEKKER, geliefde Echtge- noote van ZrRiwkzÊÊ, e**-. van ©ER VLIET, den 3 Junij i83i. Wordt, bij deze aan de Belanghebbenden herinnerd, dat, voor de JONGELINGEN, die in i83a moeien loten voor de Na tionale Militie en wonende in Gemeenten beneden de duizend Zie-* .Jen, als nog doch met langer, dan tot primo Jolij aanstaande, kan Worden deelgenomen in bet genootschap ter voorziening in bet plaatsvervangers bij gezegde Militie in de Provincie Zeelandop de Wijze, bepaald bij bet Reglementhetwelk bij de Directie of-een der Heeren Agenten te bekomen is. Zierikzeeden 6 Junij i83r. De Directeur van voornoemd Genootschap y J. T. BET HE. De Heeren T E L S en Gebroeders G E Z A N Fabrijkanten in SPIEGELS en S C H I L D E R IJ E N.zijn thans uitgepakt men een groote partij S P IEGE LS en SCHILDERIJEN, iri het Hof van Berlijnbij de Heer A". STOOBAND, te Zierikzee •verzoeken een, ieders gunst en recommandatie, verkoopen tot eene ci viele prijs. V ONDERLINGE BliAiSD ïVAALiBOHG MAATSCHAPPIJ. Wij on dergetee ken den Commissarissen d^r ON DE RL. B RAND WAAR B.-MA ATS CH. onder Directie van de Heeren de JONG en Cie. gevestigd binnen Amsterdam, hebben bet genoegen aan alle daarbij belanghebbenden te berigten dat op beden door ge noemde Heeren aan onsin tegenwoordigheid van verscheiden Hee ren Correspondenten en Deelgenooten is gedaan REKENING en VERANTWOORDING van liuniie gelioudéue Administratie over liet jaar i83o, en daarbij tevens overgelegd een allezints naauiv- keurig overzigt van den'gnnstigen staat en steeds toenemenden bloei dezer iiirtgtin'g, al hetwelk wederom alle kenmerken van juistheid opleverende met onze volkomen goedkeuring is bekrachtigd geworden. Amsterdam, den 18 Mei i 831 Mr. M. C. van HALL, P. H. van FENEMA Mr. J. HU1JDECOPER van W. H. J. van WESTREENEN MAARSEVEEN, van T1ELLANDT, Commissarissen binnen Amsterdam. Commissarissen buiten Amsterdam Zijnde de Hoog Wel-Geb. Heer Jonkbr. Mr. W. A. de JONGE vak CAMI'ERS-NIEUWLAND, mede Commissaris dezer Maatsch., door ongesteldheid verhinderd voorsz. Rekening en Ver antwoording bij te wonen. TE ZIERIKZEE, bij A. IDE YOS, JZ., Boekdrukke»,

Zierikzeesche Courant | 1831 | | pagina 2