ADEERTENTIEN. Fondementale schikkingen. Art. t. De grenzen van Holland zullen bevatten al liet grond gebied al de plaatsen V steden en oorden die in het jaar 1790 aan de voormalige Republiek de Vereenigde Nederlanden toebehoören. Art- 2. Belgie zal zaïnengesteld worden uit al de overige gedeel ten van het grondgebied, hetwelk, bij de verdragen van 1815, den Oaam van, bet jj^oniiffirijk dei;-'Nederlanden ontvangen hadbe houdens bet Groothertogdom -Luxemburg hetwelk uit anderen hoofde door de vorsten van bet Iiuis van Nassau bezeten wor dendeeen gedeelte van het Duitsch verbond uitmaakt en zal blij ven uitmaken. Art. 3. Het is de bedoeling dat de beschikkingen der artikelen 108 tot 117 ingesloten der nlgemcenfe Weener Congres akte, be trekkelijk de vrije vaart op de bevaarbare stroomen en rivieren, toegepast zullen worden op de stroomen en rivieren, welke het Hollandsche grondgebied en dat van Belgie doorloppen. Art j. Daar échter uit de grondslagen vastgesteld bij de ar tikels 1 eu 2 volgen zou dat sommige bezittingen van Holland en van, Belgie wedej-keerig in elkanders grondgebied zouden ingesloten liggen zpo zullep er, door de zorg clpr vijf Mogendheden zooda nige ruilingen en schikkingen tussoben de beide landen tot stand gebragt wordenwaardoor aan beiden bet wederkeerig voordeel zou worden verzekerdvan tcene vrije gemeenschap tusscben de ste den en plaatsen welke binnen hunne grenzen begrepen zijn. Art. 5. Tot uitvoering der voorgaande artikelen 1 a en zullen Hollandsche en Belgische grensscbéidings-commissarissen bin nen den korst mogelijken tijd in de stad Maastricht bijeen komen en overgaan tot bet bepalen der grenslijn welke Holland van Belgie moet afscheiden, overeenkomstig de tot dat einde., in de boven gemelde, artikelen 1 2 en 4 vastgestelde begiuselen. Dezelfde commissarissen zuilen gemagtigd worden om zich te verstaan over de ruilingen en schikkingen waarvan gesproken woidt in art. 4 j 011 indien er onder deze commissarissen hetzij tér zake van deze noodwennige schikkingen, betzij in bet algemeen bij de werkzaamhedeu der grensscheiding, danzullende vijf Hoven be middelend tusscben beide komen, en de geschillen vereffenen of de wijs die Ret meest overeen zal komen met de beginselen vast gesteld bij dezelfde artikelen 1 2 en 4- Art. 6. België zal in deszelfs grenzen, 7,00 als die overeen komstig deze zelfde beginselen zullen vastgesteld wordeu voor altijd eencn orizijdigën Staat uitmaken. De vijf Mogendheden Waarbor gen aan bet-zélve deze duurzame onzijdigheid alsmede de uitge strektheid en de onscbenbaarheid van deszelfs grondgebiedbinnen de voormelde grenzen. Art. 7. Uit billijke wederkeerigheid zal België gebonden, zijn om. deze zelfde onzijdigheid jégens al de overige Staten .in. acht te nemen en, geene de minste inbreuk te maken op dcrzelvèr in- en uitwendige rust. Art. 8. De haven van Antwerpen zal overeenkomstig artikel i5 van liet verdrag van Parijs, van den 3o blei 1814 voortdurend bij uitsluiting een handelshaven blijven. Art. 9. De vijf Mogendheden behouden zich voor, om Zoodra de schikkingen ten opzigte van België vastgesteld zijn, en behoudens het regt va 11 dei-dep., de vraag te onderzoeken of bet mogelijk zou zijn Je weldaad der onzijdigheid welke aan België gewaar borgd is, ook tot de naburige Staten uit te strekken. II. Schikkingen, voorgesteld voor de verdeeling der schulden, en ten opzigle der handelsvoorrcgtenwelke daarvan liet gevolg zou den zijn. Art. 10. De schulden van bét Koningrijk der Nederlanden, zoo als die ten laste der Koninklijke schatkist bestaan, te we,ten 1". de werkelijke rgntegeveodeschuld .2°. de uitgestelde schuld 3o. de onderscheidene scbuldbekendtenissen van het. .amortisatiesyndi caat; 4". de. domtinlosrenten, op speciale hypotheken gevestigd, zullen tusscben Holland cn België verdeeld worden naar even redigheid van bet gemiddeld bedrag der som, welke de-beideTan den, gedurende de jarén 1827, 1828 en 1829 in de directe'eu indirecte belastingen en accijnsen van bet Koningrijk betaald hebben. Art. 11. Daar, volgens bet bedoelde gemiddelde bedrag, bij aaming, op Holland |.-f en op België der bovengemelde schul den zouden komen, zoo zal België met een daaraan geëvenredigd gedeelte der rentbetaling belast blijven. Art. 12. Ter zake van deze verdeeling der schulden van bet koningrijk der Nederlanden, zullen de ingezetenen van België liet genot hebben van de vaart en dén handel op de aan Holland toe- behoorende koloniënop denzelfden voet en niet dezelfde regten en- voordeelen als de ingezetenen, van Holland. Art. i3. De werken tot algemeen of bijzonder nut, 7.00 als vaarten, wegen of andere dergelijke, welke geheel often deele ten koste van het Koningrijk der Nederlandeu aangelegd zijn, zullen,, met de daaraan verknochte voordeelen en lasten toebehoorem aan bef land, waarin zij gelegen zijn. Het is de bedoeling, dat de kapitalen, welke voor bet aanleggen deZer werken opgenomen., en die bijzonderlijk daarop gevestigd zijn onder de genoemde lasten zullen begrepen wordenvoor zoo verre zij nog niet afgelost zijn en zonder dat de reeds gedane aflossingen tot eeue vereffening zul len mogen aanleiding geven. Ai-l." 14- Hét beslag, hetwelk in België gedurende de onlusten op de eigene goederen en domeinen van Huis van Oranje-Nassau of op eenige andere goederen gelegd is, zal zonder eenig oponthoud opgeheven worden, en het genot der voormelde goederen en do meinen zal onverwijld aan de wettige eigenaars terug gcge.ven worden. Art. i5, België zal, ter zake van de verdeeling der schulden van het Koningrijk der Nederlanden, met geene andere lasten be zwaard worden dandie in de bovenstaande artikelen 10, 11 en l3 bepaald zijn. Art. 16. De verevening, der lasten, vermeld in de gezegde ar tikelen zal plaats hebben overeenkomstig de bij dezelfde artikelen aangenomen beginselen en wel door eene vereeniging van Holland sche en Belgisehe commissarissen welke binnen den kortst moge- Jijten tijd in 'sGraveubagc zullen bijeenkomen, vermits al de voor zulk eene verevening vereischte stukken en bescheiden ziclLiajd stad bevinden. «a if V- Art. 17. Tot dat de werkzaamheden dezer commissarissen zul len afgeloopen zijn, zal België gehouden zijn, om voorloopigen behouden nadere verevening, deszelfs verschuldigd aandeel in de rentebetaling en de vernietiging der schulden.,.van„ bettKpijingrijjt. der Nederlanden ,bij te dragen., naar de evenredigheid;, vóoytsjiruir tonde uit de ariikeleit- 111 en 11.-4 Art. 18. Indien er bij de werkzaamheden der gezegde commissa rissen of in bet algemeen bij de toepassing der bepalingen, wegens de verdeeling der schulden, geschillen mogten rijzen, welke niet ia bet minnelijke konden beslecht woi-Jen dan zouden de vijf Mogend- beden bemiddelend tnsschen beiden treden ten einde de geschil len op de meest met diezelfde bepalingen overeenkomstige pvijs te vereffenen. (get.) EsterhazyWessenberg, Talleyrand Palmerston, BulowLievenMdtuscewic. Protocol der conferentie, gehouden aan hel ministerie van builen- landsche zaken te'Londen den 18" Februarij i83i. Tegenwoordig: de gevolmagligden van OostenrijkFrankrijk, Briilaanieiv, de NederlandenPruissen en Ru'sland, I. De gevolmagtigden van Z. M. de Koning der Nederlanden zich 111 conferentie vereenigd hebbende met de gevolmagligden. der vijf Hoven hebben verklaard dat de Koning, bun Door)uchtige Mees ter hen gerpagtigd had om eene volledige en algeheele toestemming te geven tot al de artikelen der grondslagen bestemd om de schei- ding van België en Holland .le vestigen; welke grondslagen voort spruiten uit de protocollen dpr conferentie te Londen van den ,20 en 2,7 Jfinuarij i83,i. De gevolmagligden der vijf Hoven, zich geluk wenschende met bet ontvangen dezer mededeeling van wege Z. M. den Koning der Nederlanden hebben besloten dezelve in het tegenwoordig pro tocol aan te teekenen. (get.) Esterhazy, Wessenberg, Talleyrand Palmerston Falck H. Zuylen van Nyevelt, Bulow, Lieven, Matuscswic. De ondepgeteekende herinnert aan de Ingezetenen dezer Stad', welke bun aanslag in de Oorlogsbelasting van i83o, of een gedeelte- daarvan nog niet hebben voldaan dat zij volgens de Bekendma king, vroeger door Hèeren Burgemeester en Wethouders gedaan, het alsnog door hen verschuldigde bij hem kunnen afkoópeu toet 3o Cents de Gulden; waartoe de gelegenheid dagelijks te zijnen Kantore: blijft opengesteld tot Zaturdag 19 dezer, wordende een ieder uitgenopdigd. om daarvan tot voorkoming van verdere koste» en schade .gebruik te makcu. Z I ERIK ZEE den II Maart i83i. H. W. LE SAGE TEN BROEK. De Leden des Departements der Maatschappij tot Nut van 't Algemeenwordt bekend gemaakt dat op Dingsdag den 22 dezer T des avonds te zes ure, ten Huize van J. Swrtrtsopenbare Ver gadering zal gehouden worden in welke de Heeren Borskieene redevoering uitspreken Mr. W. J. P. Krocfonder Toepasselijke aanspraken, Medailles aan Bedrijvers van edelmoedige daden uit reiken en de ondcrgeleekendc eene bijdrage uitspreken zal. De eerste Secretaris J. BEBMAN. De Svb-Commissic van Landbouw, in de Eilanden Schouwen én Duivéland, adverteerd dat de Hengsthouders W, van Iloeven C. Hollander en A. Quintus zijn geadmitteerd om gedurende den jare 1831 met hunne Spring-Hengsten uit te gaan, of te> doen uitgaan. OPENBARE V E R K O O P I 'N G te BROUWERSHAVEN, In het Logement van N I CO I. A AS JANSEN, Op nader te bepalen dag,., .11 ÉLISABET- J A N SE M A A R S. E benevens de meer derjarige en Voogd over, de minderjarige-Erfgehamen van wijlen PAULUS van der S C H EL DÉ zullén met autorisatie def Regfbank te Zierikzee ten overstaan van 'den Heer Vréderegter, te Brouwershavendoor bet ministerie Van den Notaris C. J. va» bek HALEN, publiek veilen én verkoopén: Eene HOFSTEDE, .bestaande, in, WOONHUIS, SCHUUR en verdere G B Q XJ W. N;, met ij Bunders 88 Ifoeden 3i ÊlTen K O O R N- en WETLAND, staande én gelegen onder. Bfijdorpe Gemeente Duivendijkein onderscheidene Maten en npmmerseerst in verschillende Perceelen en daarna in Massa in de PIak-Biljetten breeder omschreven. De ondergeteekénde adverteert bier toedeals dat hij van nu af aan het Veer van s lieerjansland op Rotterdam, zal waar nemen voor de Vrouw van Schipper S T,R U UK; beveelt zich ju ieders gunst. A. de JONGE. "o" Op Woensdag den 23 Maart1831, des nademiddags om 2 uren, openbare verkooping van AFBRAAKbestaande in' DEUREN, VENSTERS RAMEN, KOZIJNEN eu liet geen verder Zal geveild worden nagelaten door wijlen de Heer ADRIAAN DEKKER, alles, den dag voor de ver kooping te zien in de Verre Nieuwstraat binnen de Stad Zierikzee. TB ZIERIKZEE, bjj A. RE VOS, JZ., Boekdrukker,

Zierikzeesche Courant | 1831 | | pagina 2