Brengen ter kennis van de zoodanige der Ingezetenen die als nog in deze Belasting eeuige termijn of termijnen voldoen moeten, dat zij die betaling bij wijze van afkoop kunnen doen, met dertig cents per guldenen overgifte van bun Aanslag-Biljetten kantore van den Heer II TV. Le Sage ten Broek, Makelaar in Effecten te Zie rikzeeterwijl nader aan Jiun zal worden ..teruggegeven zoo veel als de te ontvangene Recepissen bij verkoop meer zullen opleveren diu zeventig -Pro Cento onder "korting van ij Pro Cento, als scha deloosstelling voor kosten en interessen. Eindelijk dat gemelde Makelaar daartoe blijft vaceren alle Werk- dagendes morgens van negen tot twaalf uren. Gedaan ten Raadhuize dezen ip December i83o. Burgemeester en Wethouders voornoemd. de CRANE. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Provincie Zeeland. Brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden, dat de eerste Zitting van den Militieraad tot onderzoek der voor een jaar vrijgestelde diénstpliglige Lotelingen voor deze Stad van de 1 igting 1827, 1828, rSag en 18 3 ois bepaald op Donderdag den 3o dezer maand des ïporgene ten tien ure in de Abdij te Middelburg. Zullende de zoodanige Lotelingen welke als dan niet compa reren voorzien van behoorlijke bewijzen tot staving hunner rede?/ nen van voortdurende vrijstelling beschouwd worden als die 11 st- pligtig en mitsdien dadelijk worden gedesigneerd. Zierikzee, den 21 December r,83o. Burgemeester en Wethouders voornoemd .de CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven, De Stads-Secretaris W. 3. P. KROEF. De GOUVERNEUR van de Provincie ZEELANDverwittigt de daarbij belanghebbenden dat de trekking van de vijfde of laatste klasse van de }5ïste Koninklijke Nederlandscbe Loterijzal ge schieden in vier achtereenvolgende weken aanvang nemende met den 20 dezer, maand, eu wel op Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van iedere week alsmede dat de trekking van de laatste honderd uommers zal plaats hebben op vrijdag den 14 Ja nuari) 1831 Middelburg, den 18 December i83o. V A N V R F. D E N BUR CH. N IE U WS TIJDING E N.. DUITSCHLAND. Frankfort den i4 december. Volgens een duifsch dagblad beeft Oostenrijk tot nog toe geene oorlogzuchtige houding aangenomen. De ligting van 48,0.00 pmn die het in Hongarije bevolen heeft, was slechts een maatregel om het leger meer voltallig te maken, en daartoe was reeds hesjoten voor dat de fransche omwenteling uitbrak. De bewegingen der troepen in Italië moeten ook meer als gavnizoensveranderingen dan als liet zenden van versterking beschouwd worden. Evenwel zou men zich bedriegen indien men daaruit tot de onmogelijkheid wilde besluiten, dat de vrede gestoord vvierd; en Bekend is het, dat Oostenrijk zijne regimenten dagelijks door talrijke verlofgangers versterken kan, altijd een landweer gereed heeft en steeds hl staat, is om zijne belangen met kracht-van wa penen te verdedigen zoo dat men dan ook zeker kan zijn dat Oostenrijk niet de laatste in het veli zou verschijnen bijaldien het handhaven der orde en rust-zijne medewerking mogt vorderen. In sommige gedeelten van Zwitserland is het tot dadelijkheden gekomen. Van Aarau schrijft men dat de Zwitsers, welke in de vrije haljuwschapjien ten getale van twaalf duizend, te wapen ge- Joopen waren, zeer'verholgen zijn geworden dat de groote raad hunne verzoeken tot eene verandering der cojistilutie had afgesla genen daarop nieuwe afgevaardigden met een bedreigende bood-" schap liadden afgezonden. Het pestuur deed verscheiden bataillons landweer tegen de oproerigen optrekken maar daarvan liep het meerendeel wegen alleen de artillerie met twee stukken bleef ge trouw en kwam in Aarau weder. Vervolgens zond het bestuur nog maals duizend man, onder den kolonel Schwartz, naar Leuzburg af, waar de oproerlingen stonden, die deze troepen welke order schenen te hebben om niet te schieten, aanvielen en naar Aarau terug drevenwaarop zij met geweld de stad binnen drongen en zich van de kazerne, bet tuighuis, arsenaal en stadhuis meester maakten. Gélukkig is bier niemand bij omgekomen, doch verschei den personen zijn mishandeld of gekwetst geraakt. Sedert is men begonnen met hen te onderhandelen en hebben zij bijna allen de stad weder verlaten. NEDERLANDEN. Breda, den i3 december. In den Postrijder (een antwerpsch dagblad) van den 5 of den 6 dezer, leest men: dat de kinderpoks- kens cruellijk op het kasteel heersclicn, en dit berigt wordt besloten met de woordenhel g'heele citadel is in rouw, mevrouw de Boer is oök deud. Daar ik nu een brief van den 8 voor mij heb waarin mij uit het citadel geschreven wordt dat hel garnizoen weinig zieken telt, terwijl de schrijver mij tevens met zoo vele woorden meldt: mevrouw de Boer wordt eerstdaags hier terug verwacht, kan men hieruit afmeten, hoe veel staat er te maken is op de berigten die de belgische dagbladen nopens het kasteel mededeelen. Meer waarschijnlijk komen mij de geruchten voor, die ons, betrekkelijk Aijtwerpen, zelve, van ter zijde, ter oore komen, als of namelijk aldaar op den 6 erystjge onlustendis tot dadelijkheden waren overgeslagenfusschen de Antwerpenaars en hunne Brusstfsche ver lossers zouden gerezen zijn daar onderscheidene personen welke onlangs die stad verlaten hebbeneenparig getuigen dat aldaar reeds lang eeue groote verslagenheid onder alle klassen van bur gers heerschteen het misnoegen over den tegenwoordigen stand van zaken zoo algemeen was, dat men zich niet ontzag vergelijkin gen tusschen de vorige welvaart en de huidige ellende te maken, aan welke men niet meer behoeft te twijfelen als men slechts de gezegden van de antwerpsche gedeputeerden op het congres te Brus sel naleest. Volgens sommiger zeggen, zonden de'Antwerpenaars volgaarne de hollandsche militairen in hunne muren terugroepen als zij maar overtuigd waren, dat zij geene mishandelingen van de zen te wachten hadden. Alleen deze vrees zoude hen uopen zich te verdedigen indien onze troepen zich weder aldaar vertoonden en dat deze vrees door zekere lieden bij hunne medeburgers aange wakkerd wordt, kan men gereedelijk begrijpen. In het zelfde dagblad beklaagt men zich ook over het terugzen den der antwerpsche loodsen, zonder dat zij de te Vlissingen lig gende zeeschepen hebben mogen naar boven brengenen daarbij geschiedt de uitroep: trouwelooze Willem! is dat nu voor al het goede, dat gij van de Belgicen genoten hebtMaar nu zouden wij wél eens, niet aan de heeren Belgen, maar aan onpartijdige bui tenlanders willen viagen, niet alleen aan wiens zijd^ de trouwloos heid heerscht, maar wie het meeste welzijn genoten heeft, de vorst van Belgie of Belgie van den vorst; en dat hij, die dan nog twijfe len mogt, eens door dat land reize, en de onder de tijranaieke regering van koning Willem, niet alleen te Brussel, maar in bijna alle steden (onder wélke ten dezen ook het moordnest Leuven vooral dient genoemd te worden) opgerezene paleizen en de over heerlijke landgoederen, die heinde en ver in de oproerige streken zijn aangelegd, zullen hem doen blijken, welk eene welvaart ver nielende en het volk uitzuigende dwingeland onze koning voor Bel gen/and geweest is. (Dezen naam geeft de Postrijder aau Belgie). Middelburg den 17 december. Uit Brugge wordt van het begin dezer maand gemeld, dat men zicli op nieuw in eenen moegelij ken toestand bevonddat de stad eene 'geldleening had geopend van f 100,000 ten einde de behoeftigen op den duur aan arbeid te helpen, doch dat de meer vermogenden geenszins genegen wa ren om deel aan deze leening te nemen en dat men dns op nieuw voor ernstige onlusten beducht was. Een brief uit Brussel meldt, dal men deze hoofdplaats niet beter kan vergelijken dan bij eene stad welke door de pest geteis terd is geworden. Al de hotels en voornaamste huizen zijn onbe woond de prachtige rijtuigen die vroeger de straten als bet ware opvulden, zijn verdwenen, terwijl de weinige nog overgeblevene; particuliere paarden, allen, ten behoeve van de krijgsdienst, in beslag zijn genomen. Behalve eenige der voornaamste aanhangers van de omwenteling of leden van bet congres, ziet men bijna geene welgekleede lieden meer, betgeen men ten overvloedige nog aan treft, zijn zoogenaamde volontairen uitgelokt door hel denkbeeld, dat zij voor de ware vrijheid moeten strijden. Het overige der be volking is in de diepte armoede gedomjield of wordt ruet zooda nig een lof bedreigd; de eigenaren, de kooplieden en fabrijkanten yerkeeren in den neteligsten toestand. Het getal der ledige hui zen wordt op niet minder dan 800 begroot behalve de verlaten magazijnen. Het gereed geld is te Brussel zoo schaarscb dat men de koopwaren tot 60, 70/ ja tot 80 pet. onder de gewone'waarde erlangen kan. Van alle kanten wordt men door bedelaars lastig gevallen, vervolgd en bedreigd, en het is voorzigtig, wanneer men tot het uitreiken eener aalmoes verpligt of genegen is de geheele beurs niet te vei'tooueu, indien men dezelve niet dadelijk wil zien verdwijnen. De stadskas is volgens andere berigten ganschelijk uitgeput. Tot dus verre liad men zich eene wekelijksche opoffering van meen dan 2.0,000 guldens getroost, om d,e behoeftigen «erk te verschaf fendoch door volslagen gebrek aan hulpmiddelen beeft men zulks moeten staken.- Ten gevolge van dien is de rust in den nacht tusschen den 9 en 10 verbroken geworden, welke echter, zoo het schijnt, deels *d®or de standvastigheid van den kolonel Borreinansdeels door het uitdeelen van geld, is hersteld geworden. BEURSPRIJS DER RECEPISSEN. Amsterdam, den 16 December. 7jl a 75J pCt. .117. 73J a 75 18 73 a 74 AD F ER TE NTI EN. Ondertrouwd: K. van den HANDEL OuDVOssemeerén den 19 December x83o. J. RUIJTENBURG. V Mijn hartelijk geliefde Echtgenoote S UZ AN KA J O- H A N N A BOOM, beviel heden allervoorspoedigst van een' welgeschapenen ZOON. Zierikzee, den 20 December 183o. N. M. MOSSELMANS. HOUTVEBKOOPIN Gop de Buitenplaats IJpen- fioveuvan ruim twee Bunders zwaar ESSEN-HAKHOUT, in de maand Januarij. V-Bij B. W. VERMUNT, in de Lange Nobel straatis te bekomen beste SIROOP DE PUNCH cl f i ,3of 1,20 f 1 de Fles. Te Zierikzee, bij A. jde VOS, 'Sz., Boek-Dmkker.

Zierikzeesche Courant | 1830 | | pagina 2