ZIERIKZEESCIIF COURAS T. ïl°. 95. Vrijdag A°. 1830. den 20 November. BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. bekendmaking. B EKENM MAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIEPIKZEF. Gezien derzelver Publication van datis 3o December 1829 en i4 Januari) i83o, omtrent de heffing- der Belastingen ten Kantore der Stedelijke Middelen; uit welke duidelijk blijkt, dat alle aan Im post subjecte goederen bij den invoer aan de Commiesen moeten -worden aangegeven, en dat géene derzeive uit Voertuig of Schuit magafgeladeu worden dan na de betaling van de verschuldigde regten. Overwegende dat vele Ingezetenen zich tot de bloóte aangifte van invoer bepalen en de goederen lossen vóór liet betalen van den Im post ,:wVi ar door vele restanten veroorzaakten de administratie aan merkelijk bezwaard wordt. BESLUITEN: De meergenoemde Publication worden bij déze herinnerden ie der Ingezetenen verwittigd dat voortaan vóór de lossing der goede ren den verschuldigden Impost zal moeten voldaan zijn en dat de enkele aangifte zonder aanzuivering .der Belasting vóór de lossing als fraude zal worden aangemerkt en vervolgd. De Ambtenaren der Stedelijke Belastingen worden gelast op dé naleving dezer bepaling toe te zien, en- tegen de overtreders té verbaliseer en. Dit tegenwoordig besluit zal door afkondiging en plaatsing in ed Góurant., ter keutiis van bet publiek worden gebragt. Gedaan ten Raadhuize den i5 November i83o. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de CRANE, vt. Ter ordonnantie van de zei ven De Stads-Secretaris W. J. P: K ROEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIK'ZEE. In aanmerking nemende, dat de nood, waarin bet Vaderland verkeertdringend" vordertdat de Noordelijke Gewesten alle krnch- teu-inspannen tot behoud van hetzelve, en onder de middelen welke daartoe -leiden kunnen niet slechts de vrijwillige dienstneming in de Legers of de Schutterij van den-Staat, mag géreketid worden, maar ook de geldelijke bijdragen van de zoodanigenwelke zelve niet kunnen uittrekkend Gelet op de van alle oorden der zeven Gewesten ruimschoots ge- cfarié bijdragen1, bet zij in Geld en Wapenen 'en Uitrusting-Stukken óf andere behoeften bet zij' in bet equiperén of bezorgen van Vrij willigers; én vertróuwende dat ook Van deze zijde niet zal worden nagelateriom dien uitmuntenden ijver welke ter bevordering der goedé zaak is ontwikkeld, ook in zoodanige bijdragen als biervoren staan uitgedruktaan den dag te leggen. Brengen door deze op uitdrukkelijk bevel des K'onings ter kennis van .'alle dé Ingezetenen dezer Stad dat alle bijdragen van welken aard ook, welke zij iri dezè oogenblikken tot bijstand des Vader lands doen zullen met" 'wélgevalle 11 en erkentenis zullen worden aangenomen. En opdat daartoe, geschikte gelegenheid' zijn zoude, zal een Re gister ten Raadhuize der Stad van heden af gereed liggen en aaii een ieder al zoo den weg worden geopend om de ofFers zijner Va derlandsliefde te brengen. Burgemeester en Wethouders kennen den goeden geest eri 'de Vaderlandslievende gezindheid der In- en Opgezetenen te welom bij deze. ppwekking tot bijdragen in Geld of Goed eenigen anderen aandring te voegen' dan de roepstem des Konings en dé bij iéder bekende toestand des Vaderlands; zij houden zich overtuig., dat niemand die het vermogen heeft om te kunnen géven déze drangredenen zal miskennenen aarzelen zal om mild van zijne bezittingen te offeren tot onderstenning en bevordering der goede zaak j terwijl voor zoo ver iemand voor deze zoo heilige roepstem doof zijn mogt, zij den zoodanigen herinneren aan de zegeningen welke de plaats zijner woning, in tegenstelling van zoo vele oorden des Vaderlands te beurt viel, en dathoe groot en mild ook de bijdragen van de Ingezetenen der Stad in elk opzigt waren, deze steeds verre beneden cle opofïeringen zijn gebleven van bun die in de nabijheid van bet tooneel des oorlogs geplaatst zijn, en dat zij dus ook daarin eene aanmoediging vindeu kunnen tot milde in schrijving. Aldus gedaan ten Raadhuize derzelver Stad, den 10 Novem. her i83o, en ten zeiven dage afgekondigd. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee de CRAKE, vt. Ter ordonnantie van Dczelven, De Stads-Secretaris W. j. p. KROEF. BURGEMEESTER én WETHOUDERS de Stad ZIEFJKZEELn Hebben in deze oogenblikkenhet onschatbare voorregt aan Ingezetenen der Stad te mogen mede deel en dat, derzelver opof feringen in lijf en goed aan bet Vaderland gedaande goedkeurende aandacht van liet Gouvernement hebben getrokken en doen zien,', dat ieder als om strijd ijverde om in deware beteekenis van Ret wöör'd te helpen ter redding van den grond zijner geboorte. Terwijl zij zich beroemen mogen, de eenige plaats in Zeeland ie zijn, welke waarlijk met die kracht, Koning en Vaderland is te hulp gesneld', welke de eer gebood en waardig was aan de afstammelingen .dier Zier ik zeeën arenwelke met roëm in de Jaarboeken bekend staan. Met de vermelding van dezen wel verdienden lof, hebben H. Ed. A. bet oogmerk, een ieder die zich deze verklaring kan toeëigenen., in het openbaar voor liunne edele handelwijze dank të zeggen; maar ook in bet bijzonder, om in den naam van den miskenden .Koning, en van dat dierbare Vaderland, de Ingezetenen te verzoeken om in bet zoo edele begin niet te verflaauweu maar op den ingeslagen weg voort te gaan. En mogt biertoe bij bun aansporing noodig zijn dan bedenke een ieder, dat bet Vaderland met regt zoo lang van deszelfs Zo nen eischtals zij geven en doen knnnen terwijl de weldenkende zeggen, moet, er is te Weinig gedaan, als er nog iets te doen valt. Ingezetenen van Zierïkzee! gij hebt getoond onze opwekking, lot bet goede niet te behoeven, maar toont nu ook dat'gij den roem welken gij bij het Gouvernement boven uwe Landgenoot en verkre gen hebt, weet te handhaven bedenkt dat gij door niet voort te gaan met u vrijwillig naar bet Leger of de Vloot te begeven of met offeren óp het Altaar des Vaderlands anderen ,11 liet vóoi uit streven eh alzoo 'uwe kroon onterven, welke de eer u,gebied aan uwe' Min deren tot Erfdeel over te brengen. Gedaaii ten Raadhuize den 22 November i83o. Burgemeester en Wethouders voornoemd de CRANE,, vt. Ter ordonnantie van dezelve, De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BURGEMEESTER en WETHOULERS der Stad ZÏEPiJKZEE. Gelet op de aankondiging van den Heer Gouverneur van 20 de zer betrekkelijk de aanbesteding van Kleeding en Equipementstuk- ken en op Zijner Excellence's verlangen dat ook door de Ingezetenen, dezer Stad een gedeelte dezer Stukken speciaal wat' de Hemden, Onderbroeken, Schoenen enz. betreftworde geleverd. Verzoeken de in de benoodigde artikelen neringdoende lieden deze aankondiging in bijzondere overweging te nemen en derzel ver inschrijvingen tot liet verkrijgen der levering van een gedeelte dezer objecten vóór den 3o dézer zoo min mogelijk in prijzen ge steld aan bet Gouvernement der Próvinciè-:iu te zenden; terwijl iéder 'herinnerd wordt dat de aanbieding öök voor mindere dan de beno'odigdé -hoeveelheid zal worden aangenomen.' Gedaan ten Raadhuize den 22 November i83o. Burgemeester en Wethouders voornoemd, j v; ;oe cr'anevt. -Ter órdbnnant'ie van dezelven De 'Stads-Secretaris W. J. P. KROEP; N I E Um S T IJ DIN Q E N. NED. ]p.R JL.A N D E N." Luik, den 18 november. De russlscbe gezant prins Lieven., wordt te Londen verwacht. Men denkt, dat bij zijne komst aan de on derhandelingen met betrekking tot Belgie, de laatste hand zal gelegd w.orden. Volgens, brieven uit Petersburg zouden intussclien de ge voelens van liet russische bof, niet volkomen niet die yan Engeland en Frankrijk overeenstemmen. Luxemburg, den 15 november. Uit eenen brief.) In bet geheel groot-Hertogdom is,, helaas! liet oproer-in volle werking waartoe de ambtenaren die van bier raar Ar'on vertrokken zijn, het meeste toebrengen. Deze ambtenaren hebben zich door de rebellen latea aanstellen, doch zijn nu zonder brood, daar zij geene beudlog hun. ner tractèxriéiïten kunnen ontvangen om dat-de kas der muiters ledig is. Vooral, van liünne zijde wórdt alles in bét werk gesteld om onzen koning in een hatelijk daglicht te stellen. Binnen'onze stad is alles rustig, hetwelk alleen 'aan onze sterke bezelf 1/3 is toe te schrijven. Meermalen hebben eeoige kwaatvvilligën .'getracht de driekleurige vlag uit te steken, doch mea heeft dit telkens op eene ernstige wijze belet. B?eda den 20 november. Uit eenen brief.) Gisteren zijn al hier twee batailjons der 7de aldëëling infanterie doorgekomen welke van Rozendaal' zich naar Giuneke en Bavel begaven. Den 21 november des morgens ie 6 ure'. Er loopen bier geruch ten, dat de muitelingen zich weder op onzen bodem verleend heb ben en wel te Rozendaal, een vlek, vijf uren van bier, op den weg naar Bergen op Zoom, gelegen. Geholpen door de burgers, zegt de maire, hebben zij aanvankelijk de weinige zich daar bevindende

Zierikzeesche Courant | 1830 | | pagina 1