N°. 91. ZIEREKEEIS! tfrcff Vrijdag BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. A°. 1830. COURANT. den 12 November. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE rekenen het zich tot een hijzonder genoegen, bij deze eervolle mel ding te maken van de algemeene geestdrift voor de goede zaak, welke de Ingezetenen dezer Stad zoo uitstekend kenschetsten die de bijzondere aandacht van het Gouvernement heeft lot zich getrokken zoo zelfs dat dit Bestuur het welgevallen des Koniogs voor de bewijzen van Vaderlandsliefde en trouw bij eene vereerende aanschrijving in de vleijendste bewoordingen heeft mogen vernemen. Het Bestuur gevoelt zich hierdoor aangespoord de edele beginse len waaruit de algemeene vrijwillige wapening zoo bij het leger, als bij de mobile schutterij dezer Stad is ontstaan met volle ruim te toe te juichen en den goeden geest der Burgerij door de me- dedeeling van 's Konings hooge tevredenheid deswege tot loffelijken voortgang verder aan le moedigen. Gedaan teii Piaadhutze der Stad Zierikzeedeu 3 November i83o. Burgemeester en Weihouders voornoemd de CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelvenj, De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. De GOUVERNEUR van de Provincie Zeeland In aanmerking nemende, de behoefte aan pluksel en verband linnen welke er tot verpleging der Gewonden in het Leger en op de Schepen van Oorlog bestaat, noodigt alle Ingezetenen der Provincie, zoo wel in de Steden als ten Platten Lande, uit, om door het leveren van ruime bijdragen in deze behoeften te helpen voorzien. De Gouverneur vertrouwt, dat ieder, uit het bezef van hetgeen men aan de Gewonde Verdedigers van den Geboortegrond verschul digd is, zal wedijveren om daartoe het zijne bij te brengen en dat vooral Vrouwen en Dochters, gedreven door hel haai eigen gevoel van meewarigheid, hierin niet achterlijk zullen zijn, maar èer en zelfvoldoening zullen vinden om de gewonde Krijgs- en Zeelieden in hunne behoeften te gemoct te komen. Zullende de voorzeide artikelen aan het Provinciaal Gouvernement of aan de Gebroeders Abrahamste Middelburgwelke zich reeds vroeger met de verzorging daarvan belangloos hebben belastkun nen ingezonden worden, alwaar dezelve met erkentelijkheid ont vangen en verder bezorgd zullen worden. Middelburgden 4 November i83o. VAN VREDENBURGH. Het Stedelijk Bestuur vermeent tot krachtdadige opwekking van bet mededoogend hulpbetoon, hierboven ten behoeve der gekwetste verdedigers des Vaderlands ingeroepen, geene verdere drangredenen te moeten ..bezigen maar vertrouwt ten volle dat Vrouwen en Doch ters zullen wedijveren in het aanbrengen van datgene waaraan thans eene zoo dringende behoefte bestaat. De Burgemeester zal zich gaarne belasten met de opzameling en verzending van het linnen, dat een ieder ten voorschreven einde zal gelieven te bestemmen en maakt van deze gelegenheid gebruik om aan te kondigen dat de vroegere aanbiedingen dezer artikelen van onderscheidene aanzienlijke Vrouwen dezer Stad, door hem naar de Garnizoens-Hospitalen te Breda en Bergen op Zoom afge zonden aldaar dankbaar ontvangen zijn. Zierikzee, den 9 November i83o. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee, de GR AN E, vt. Ter ordonnantie van Dezelven W. J. P. KROEF. BESLUIT van den 2 November 183ohoudende maatregelen van toezigt op Personen of goederen, -welke uit de in opstand zijnde Provinciën naar de anderen, en omgekeerd moeien reizen of worden overgevoerd. Wij WILLEM, bij de gratie GodsKoning der NederlandenPrins van Oranjc-NassauGroot- Hertog van Luxemburgenz., enz., enz. Willende-, in de tegenwoordige omstandigheden krachtdadige maatregelen van toezigt nemen op Personen of .goederen welke, zoo te Land als te Water uit de Zuidelijke Provinciën naar de Noor delijke, en omgekeerd, mogten reizen of worden overgevoerd; Op de voordragt van de Departement van Justitie en van Binnen- landsche Zaken, van den 1 dezer; Gezien onze Besluiten van den 9 en den i 5 October i83o Staats blad no. 66 en 71 Hebben Besloten en Besluiten: Art. 1. Alle burgerlijke Ambtenaren van Justitie en Policie alle Militaire Autoriteiten te Land en te Water, mitsgaders alle Beambten der in- en uitgaande Regten en Accijnsen, en eindelijk die der Posterijen en verdere middelen van vervoerzijn bevoegd en verpligt om aan te houden en met alle naauwkeurigbeid te vi siteren alle Personen en goederen komende van of aangevoerd wordende uit de in opstand zijnde Provinciën of naar die Provin ciën bestemd. 2. Ingeval de Personen aan ben als verdacht mogten voorkomen, zullen voorschreven Ambtenaren daaromtrent handelen overeenkom stig de voorschriften van Art. 5 van ons voorschreven Besluit van den 9 October 11. Staatsblad no. 66). De goederen, als verdacht aangehouden, zullen in beslag worden genomen en het daarvan op te maken Proces-Verbaalten spoedig ste worden opgezonden aan den Officier van Justitiebinnen wiens Ressort de inbeslagneming heeft plaats gehad, ten einde de zaak door dezen worde onderzochten voorts zoo daartoe termen zijn te gen de vermoedelijk schuldigen overeenkomstig de Wetgeprocedeerd. De Ambtenaren en Autoriteiten hierboven vermeld, zullen voorts alle Brieven of Pakketten welke zij op de aangehoudene Personen of bij de aangehoudene goederen mogten vinden, onder zich slaan en terstond aan onzen Staatsraad, Administrateur der Posterijen en verdere middelen van vervoer opzenden met een behoorlijk Pro ces-Verbaal hunner verrigtingen. 3. De bepalingen in Art. i en i vermeld, zijn niet toepasselijk op Personengoederen en Brieven welke van regeringswege naar de Vestingen van den Staatof door de Opperbevelhebbers binnen die Vestingen naar de Noordelijke Provinciën worden afgezonden. 4- De gewone geregelde communicatie met de steden en plaat sen, gelegen in de in opstand zijnde Provinciën, door den Brie venpost., mitsgaders door middel van Stoombooten Beurt-, Vaar- of Vrachtschepen Schuiten Postwagens Diligences of Toerkarren zal dadelijk door de zorg van onze Gouverneurs in de Provinciën, van onze Opperbevelhebbers in de Vestingen, en van onzen Staats raad Administrateur der Posterijen en verdere middelen van ver voerworden afgebroken. 5. Geene Ingezetenen van de Noordelijke Provinciën zullen zich naar eeuige Stad of plaatsgelegen in de in opstand zijnde Gewes ten mogen begeven, ten zij voorzien van een schriftelijk verlof, daartoe gratis afgegeven hetzij door het Departement van Justitie, of dat van Binnenlandsche Zaken hetzij door één der Opperbevel hebbers in de Vestingen van den Staat. 6. Alle Militaire Regterlijke Burgerlijke of andere gestelde mag., ten en Ambtenaren worden met nadruk gelast de vorenstaande bepalingen stiptelijk na te komen en te doen in acht nemenen elkander over en weder daartoe den vereischten bijstand te verlee- ncn of te doen verleenen. 7. Het tegenwoordig Besluit zal van verbindende kracht zijn op den dag van deszelfs plaatsing in het Staatsblad. Onze Ministers en verdere hoofden der Departementen van Alge meen Bestuur zijn, ieder voor zoo veel hem betreft, heiast met de uitvoering van het tegenwoordig Besluit, hetwelk in het Staatsblad zal worden geplaatst, en daar en boven, door de zorg van het De partement van Binnenlandsche Zaken in alle Steden en Gemeenten en door die van de Opperbevelhebbers der Vestingen hiunen de zelvedoor aflezing en aanplakking, ter kennisse van de Ingezete nen zal worden gebragt. Gegeven te 's Graveuhage den 2 November des jaars i83o van onze regering liet zeventiende. WILLEM. Van wege den Koning j. g. de mey van streefkerk. Uitgegeven den tweeden November i83o. De Secretaris van Staat, j. g. de mey van streefkerk. bekendmaking. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. I11 aanmerking nemendedat de noodwaarin bet Vaderland verkeert dringend vordertdat de Noordelijke Gewesten alle krach ten inspannen tot behoud van hetzelve, en onder de middelen welke daartoe leiden kunnen, niet slechts de vrijwillige dienstneming ia de Legers of de Schutterij van den Staat, mag gerekend worden, maar ook de geldelijke bijdragen van de zoodanigen, welke zelve niet kunnen uittrekken. Gelet op de van alle oorden der zeven Gewesten ruimschoots ge dane bijdragen het zij in Geld en Wapenen en Uitrusting-Stukken of andere behoeften liet zij in het equiperen of bezorgen vau Vrij willigers; en vertrouwende dat ook van 'deze zijde niet zal worden nagelaten om dien uitmuntenden ijver welke ter bevordering der goede zaak is ontwikkeld ook in zoodanige bijdragen als hiervoren staan uitgedrukt, aan den dag te leggen. Brengen door deze op uitdrukkelijk bevel des Konings ter kennig van alle de Ingezetenen dezer Stad dat alle bijdragen van welken aard ook welke zij in deze oogenblikken tot bijstand des Vader lands doen zullen met welgevallen eu erkentenis zullen worden aangenomen. En opdat daartoe geschikte gelegenheid zijn zoude:zal een Re gister ten Raadhuize der Stad van lieden af gereed liggen eu aan

Zierikzeesche Courant | 1830 | | pagina 1