m. 78. ZIERIÏLZEESCHE Dingsdag BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. Ao. 1830. N IE U WS TIJ DINGEN, COCRAN den 28 September. We B ERENDMARING. Burgemeester ea Wethouders der stad zierikzee. Brengen bij dezen ter kennis van de belanghebbenden dat op PPöënsit'ag den 29 ilezer maand', des voormiddags ten half twaalf urén, op het Rüailhuis deteë Stad, (loer eene daartoe benoemde commissie uit dén ER. Achtb, Raad zal worden overgegaan tot de zesde uitlotih^- eti amortisatie der Obligatiëo van de gevestigde schulden ten laste dezer Stad, wordende de houders dezer Obli- gatlen uitgenoodigd" om-bij die uitloting tegenwoordig te zijn waar- va bet ré-SllliaSt in de Haarlémsche én Zierikzeesche Couranten zal wordën békerid gemaakttè'ri einde bet bedrag der afgeloste nUmmers zöüdè' kunhèfi worden ontvangen. Zièrtkzeé, dén 2(2" September i83ö;- Bürgéme'estër' eti Wethouders voornoemd de CHASE, vt. Ter ordonn'antie van Dezelven, De Stads Secfetaris - W. J. P. KROEP; BESTUUR DER VISS CHER IJEN op de schelde' en zeeüwsöhe ströómén. B ERENDM ARING. Hét Bestuur dei- Visscherijch op de Schelde en Zeeuwscbe Stroo men', zitting hdudende te Tholen. Op dcszclfs voordragt door' dé Permanente 'Commissie uit het Amor tisatie Sijndihaat daartoe geauihoi/sèerd. Bréngt ter kennis van' ieder dien hét aangaatdat gedurende h'et aanstaande tijdvak, vóof" de Oestervangst op gemélde'Strodmë'ri be paald aanvangende' niét den' t Octóbet t83o en eindigende mét 'dén' 3i .Tan narij i83i 'of latervoor 'dëUèvisschirig zal gesloten' zijn. De Oestérbankèn of' Banken liggende" oji bet Verdronken Land van Zuid-liévëtandóp de Oo'stër-Scheld Dat alzoo niémand' op de voormelde'Banken zal vermogen te visiscbën of dit do'éh'dë ingevolge Art'. 21, in 'verband met D. F. van Art. 7 van liét Begleinfent óp liét bcvisscbèn dér Schelde en Zëéuw- sché Stroomen, vastgesteld'bij Kohrlikfij'k Besluit vaii den 26 Au gustus 183ó (Staatsblad Nl° 66) zal woéden gestraft overeenkom stig dé Wét van 6 Ma'a'rt' 1818 Staatsblad N.° 12). En opdat niemand 'onwete'nbeid zoude kunnen voorwenden, zal' deze in alle'Gémlentenaan de Oevers der Schelde en Zeeuwscbe Stroomen gelegen, alwaar Visscbers wonênworden afgekondigd en aangeplakt. Tholen, den 3o Augustus i83o, Het Bestuur voornoemd WAGTHO, v.r. Ter ordonnantie van hetzelve M. M. de LANGE. N ED ER L AN DEN. Antwerpen, den 23 september. Des avonds ten negen uren. U'iteènen brief.) Er moeten onderscheidene aanhoudingen in de omstreken van Brus sel plaats gehad hebben; men zegt zelfs, dat de baron de Slassart bij Bergen in Henegouwen gevat is. Vólgens bijzondere berigten is bet navolgende stuk in deze laatste stad afgekondigd en aangeplakt De. burgemeester en schepenen der stad Bergen. Brengen ter kennis hunner onderhöorige» dat zij eene missive van den beer gouverneur der provincie ontvangen hebbèn waarbijhun mededeeling gedaan wordt'vbn' éfcoe depêche des hee- ren luitenant-generaal Howenbehelzende' dat, daar hij door Z. M. met hef opperbevel der vesting Bergen belast iszijn pligt' he-n dringend voorschrijft om alle middelen'aan te wenden welke ter zijner beschikking staan ten einde het gérnizoen de vesting én de militaire etablissementen voor beleediging en aanval vrij te waren; dat dienvolgens het garnizoen ziclg alle nachten onder de wapenen zal bevinden dat onderscheidene stukken geschut met schroot ge laden en bespannen zijn, en dat alle zamenscholing én eiken aan val met geweld zal tegengegaan worden terwijl de regering Ver antwoordelijk gesteld wordt voor al de ongelukkeu die daaruit mog ten voovtkomen. Iu dezelfde depêche beklaagt de béér' luitenant-generaal Howen zich dat men gisteren uit-de venster van'benige h'uüfcr! óp" dé soldaten van het garnizoen geschoten en uit eene deur eene kara bijn gelost heeft; en hij verklaart, dat, indien iets dergelijks nog maals mogt voorvallen, hij alsdan de deuren" 'zal doen" 'öjieiislaan de bewoners in hechtenis riemen en hen als moordenaars behandelen. Hij verklaart eindelijk dat alle versperring in de straten en liet opbreken der straatsteeneri met geweld zal verhindert worden. Met mededeeling van deze beschikkingendie zonder twijfel niet zouden genomen zijn, indien aan hare stem beter gehoor verleend was, noodigt de regering ,v ingevolge dezelfde depecheal de vreed zame ingezetenen uit, om niet na acht ure des avonds zich te ver eenigen en ben, die bun dierbaar zijn ten hunnent te houden, ten einde zij niet met de rustverstoorders gelijk geacht worden. Gedaan in de zitting van den stedelijkeu raad te Bergen den 20 september i83o. De burgemeester F. Fahon de la Motte. De stads secretaris Ch. Rousselle. In eenen particulieren brief van Antwerpen den 24 september, wordt gemeld: Nadat eerst Brussel geheel was ingesloten Waartoe bet armee korps van den generaal Corl Heiligervan 10,000 man, juist o,p zijnen tijd en op bepaalde plaats (de leuvensche kant) was aange komen begon gisteren morgen (den 23) ten. 6 uren., eene hevige kanonnade welke de aanval was op de leuvensche en Schaerbeek- sche poorten. De grenadiers (bet flankenr bataillon) en de jagers moeten ontzettend geleden hebben, daar de ^nuitelingen in de grach ten verborgen, en dus gedekt, man voor man van onze troepen in bet vizier koude nemen. Aan deSchaerb.eeksche poort moet ontzettend gevochten .zijn, aldaar bevond zich nog een soort van wal, welke van der S.tcen bezigde om zijne 4 stukkeu geschut le posteren. Uit deze stukken heeft bij verscheidene schoten met schroot op de gedeploijeerde infanterie laten doen, hetwelk door de' rij dende ariillerie spoedig is belet; dadelijk zijn die stukken gedemon teerd. Eenige nieuwe groote buizen aan de Schaerbeeksche poort moe ten geheel plat geschoten zijn, daar het kanonvuur van half 7 tot 11 uren geduurd heeft. Ten 1 ure, steég de prins te paard, om van het hoofdkwartier naar Brussel te rijden, alwaar bij gedurende dezen nacht, in:zijn eigen palcis zal verblijven. De troepen zijn sedert 3 uren, mees ter van de bovenstad; men zei de dat de rijdenda artillerie nog bezig was de straten in het benedenste gedeelte van de stad schoon te vegep. Men prijst vooral bet moedig gedrag van de dragonders n.o 4 die er woest op moeten ingehouwen bel)beu." Van Brugge wordt geoiejd dat aldaar eene afschuwelijke mis daad is gepleegd. Eene dienstmeid, welke uit bare dienst was weg gezonden, heeft, uit wraak, ,eeii der kinderen van liareu vorigen. meester, uit de school gehaald, zijnde een meisje van buitengewone aanvalligheid en schoonheid,, welk kind,door deze furie buiten de stad in een poel is gewprpen waar liet dood, is uitgehaald. De misdadigster is in banden der justitie. i 's Gf.avenhage den 23 september. Het antwoord van de staten-ge neraal op de openings-rede des konings, den 23 Z. M. door eene commissie aangeboden.,, is van dezeu inhoud: sire Tot eene buitengewone vergadering door U. M. opgeroepen hebben de leden der ita ten-generaal zich beijverd om zich derwaarts te begeven. Zij worden gedrongen om bet diep gevoel hunner deel neming over de droevige gebeurtenissen welke lot die zamenroeping aanleiding gaven aan U. M. uit te drukken. Het oproer,, te Brussel, en elders uitgebarsten te midden van vrede en bloeijende welvaart de tooneelen van brandstichting en plundering, die hetzelve gekenmerkt, en vergezeld; hebben moeten bij alle ware Nederlanders een niet minder diep gevoel van smart en verontwaardiging verwekken. Van deze gevoelens doordrongen en zonder thans den oorsprong en bet doel van betgebeurde te willen opsporen overtuigd van U. M. vurig verlangen om de belangen van alle zijne onderdanen te vereenigen en hun geluk te verzekeren zullen de staten-ganeraal met bedaardheid en standvastigheid medewerken tot de maatregelen, die U. M. hup zal gelieven voor te dragen, en die tot heil des vaderlands gevorderd worden. Indien zij, na rijp beraad, vermeenep mogtpndat door eene herziening, der grondwetof zelfs door scheiding van gewesten, welke, door verbonden en grondwet veveenigd zijn liet >beil van den staat kan worden bevorderd, zoo zuljen zij geenszins weigeren, om zoodanige bepalingen, langs den grond wettigen weg, welks be wandeling voor ben als voor. U. M. alleen zedelijk mogelijk is, te helpen daarstellen en, zij zullen niet, aarzelen de uitdrukking hun ner denkwijze en beschouwing deswege met rondborstigheid aan U. M. kenbaar te maken. Eerbiedig ontvangen zi; van U. M. de kennisgeving, dat de be langen des rijks het zamenblijven der, nationale militie vorderen doch -uiten daarbij den wensch dat;di,e maatregel welken te Be palen onder de voovvegten der kroon behoort weldra overbo dig zal kunnen worden geacht door de volkomen herstelling der rulst. -.i» Met een bevredigend ge voel. berusten zij in de verzekering van U; M. dat de voorziening in de geldelijke benoodigdbedenuit de nood-

Zierikzeesche Courant | 1830 | | pagina 1