zierikzeesche b ii a m t. Vrijdag Ao. 1830. den 20 Augustus. Burgemeester en wethouders der stad zierikzee, I'. Ko. m. V v' - 1Y BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. PUBLICATIE. Provincie Zeeland. Gelezen hebbende Zijner Majesteil's Besluit van den 16 Ju lij jl. Staatsblad No. 54), houdende bepalingen omtrent de reeds be staande, of in het vervolg opterigtene Maatschappijen van Lcvens- Verzekeringen, Contracten van Overleving, TontinesWediiweii- of Weezenfondsen en andere Genootschappen van dien aard. Gelet op de aanschrijving van Zijne Excellentie den Heer Gou verneur dezer Provincie van den i3 dezer maand A. i Afd No. 7318 ten gevolge waarvan de tegenwoordige Publicatie geschiedt. Brengén bij deze ter kennis van alle de daarbij belanghebbenden: Dat bij welgemeld Koninklijk Besluit onder anderen is vastge steld bet navolgendete weten Art. iGeeue Maatscha ppijen Genootschappen Vennootschap pen of andere ondernemingen bekend onder de benaming van Levensverzekering, Contracten van OverlevingTontines, Weduwen- of Weezenfondsenof onder eehigeu anderen titel, waarbij bet puliliek uitgenoodigd of toegelaten wordt, geld in te leggen, ten einde aan.de deelhebbers of aan derden pensioenen Lijfrenten, Onderstanden of andere inkomsten of uitkeerin'gen te verzekeren ingeval of ten gevolge, van liet overlijden van een of meer inleg gers, zullen voortaan mogen worden opgerigtdan bij openbare akte, waarop 's Konings goedkeuring zal zijn gevraagd en ver kregen Art., i. Zij die eene der voorbedoelde Maatschappijen verlangen op te ri'gtenzullen bet ontwerp der akte met bijvoeging der vcr- eisebte berekeningen moeten inzenden aan Zijne Excellentie den Minister van Binuerilandscbe Zaken die daaromtrentouder bij voeging zijner consideration, 's Konings goedvinden zal vernemen Wanneer vervolgens ue akte op den voet, waarop Zijne Majesteit de oprigting der Maatschappij zal hebben veroorloofd zal zijn verleden zal binnen veertiëii dagen, eene expeditie dezer akte aan welgemefden Minister moeten ingezonden worden ten einde dezelve tegen het vroeger ingezonden ontwerp en de daarop gevallen aan merkingen te kunnen vergelijken. Art. 3. Onverminderd de nietigheid der Maatschappijen enz. welke niet. in overeenstemming met het voorgeschrevene bij Art. 2 mogten worden tot stand gebragtzullen voorts op de Oprigters Bestuurders öf Beheerdersdie zich niet volgens dit Artikel mogten gedragen de strafbepalingen der Wet van den 6 Maart 1818 (Staats blad. No. ia), worden toegepast. Art,. 4- Onzigters, Bestuurders of Beheerders van reeds be staande Maatschappijen enz. van bovengemelden aard, welke zon der goedkeuring van hel Gouvernement mogten zijn tot stand go komen, en die verlangen zullen dezelve te doen voortduren, zul len gehouden zijn om zich alsnog vóór den i Januarij 1831 ter verkrijging der vereischte goedkeuringtoi Zijne Majesteit te wen den hetzij zoo als die Maatschappijen bestaan, of onder zoodanige wijzigende bepalingen, als zij zullen* dienstig achten aan Floogstde- zeive voor te dragen, oin daarmede overeenkomstig Art. 2 te wor den gehandeld. Art. 5. Er zal door Zijne Majesteit eene Naamlijst worden vast gesteld en aan het publiek medegedeeld, van al de in het Rijk ge vestigde Maatschappijen en Fondsen, ten einde tot inlichting, zoo veel mogelijk van een ieder te kunnen verstrekken. Art. 6. De straffen "bedreigd bij Art. 3 zullen toepasselijk zijn op degenen, die nalatig zijn gebleven aan liet bepaalde bij Art. 4 te voldoen. De Bestuurders van Maatschappijen die zich binnen den daartoe vastgeslelden termijn aan den Koning zullen hebben geadresseerd, zullen hangende het onderzoek 111 hunne werkzaamheden kunnen voortgaan. Tot verzekering van de stipte nakoming der vorenstaande veror deningen worden de Bestuurders of Beheerders der bedoelde Maat schappijen, Weduwen- of Weezenfondsen voor zoo ver die binnen deze Stad mogten bestaan, uitgenoodigd, om de Reglementen eti Statuten daartoe betrekkelijk binnen den kortst mogelijken ter mijn bij dit Bestuur in te dienen, ten eiude op dezelve 's Konings goedkeuring kuuue worden gevraagd. En opdat een iegelijk biervan kennis drage en dien overeenkom stig bandelezal deze worden afgekondigd en in de Stads-Cou" 3'ant geplaatst. Gedaan ten Raadliuize der Stad Zierikzee, den 18 Augustus l 83o. Burgemeester en Wethouders voornoemd B. BOOM, Wethouder l°. Ps. Ter ordonnantie van Dezclven De Stads- Secretaris W. J. P. KR OEF. NIEUWSTIJDINGEN. DUITSCI1LAND. 'Frankfort, den i3 augustus. Men schrijft uit Napoli di Roma- nie dat de graaf Capo d'Istrias besloten heeft openlijk de Kadio- Iten tegen de Turken te ondersteunen en hun troepen eu krijgstuig te zenden. GROOT-BRITTANNE1S. Londen, den i3 augustus was het de verjaardag van Hare Majes teit de koningin, welke haar acht en dertigste jaar heeft hereikt. Ter gelegenheid van dien feestdag hebben Hunne Majesteiten te Bushij park een grooten maaltijd gegeven. Donderdag avond zijn hier uit Parijs depêches van lord Sta art de RothsayZijner Majesteits ambassadeur ontvangen. Ook gisteren zijn aan het bureau van buitenlandsche zaken van daar brieven aangekomen welke naar den graaf van Aberdeen, verzon den zijn, die zich tegenwoordig te Hatfield, op het buitenverblijf Van den marquis van Salicbury, ophoudt. De laatste verkiezingen loopen niet zeer gunstig voor het mi nisterie af; zoo dat het groot getal zijner vriendeu ia hel parle ment ver is van"1 vermeerderd te zijn.-' Den i5 zoude er in het vrijmetselaars huis een groot openhaar diner gegeven worden ter eere van de zegepraal der vrijheid in Frank rijk. Sir Francis Burdett zal hij dit feest de voorzittersplaats be- kleeden. De inschrijvingen ten behoeve der weduwen en weezen van hen welke in dien strijd gevallen zijn worden hier met goed gevolg voortgezeten ook in andere steden zoo als Liverpool Biru ManschcsterGlasgow en Edenburgworden merkelijke sommen voor hetzelfde einde bijeengebragt. In een ministerieel avondblad vindt men nu eeuige aanmerkin gen op hetgeen laatstelijk te Parijs voorgevallen is, vooral verheft liet zich tegen de magt die de kamer der afgevaardigden zich aan- gematigd heeft om een koning te benoemen hoezeer ook dc kamer der pairs zich met dat besluit heeft vereeuigd en keurt het ten sterkste af, dat zij goedgezonden heeft om een zoo groot getal pairs te ont zetten van den rang en titeldien zij op eene wettige wijze hebben verkregen. Het zegt, die aanmerkingeu alleen te maken ten einde den tegenwoordigen staat van Frankrijk, waarbij de geheele werefd en vooral Engeland zoo veel belang heelt, uit het ware,oogpunt te doen beschouwen, en hoopt ten slot, dat de fransche natie, door de wijsheid en gemagtigheid barer raadgevers en gedragingen, aan Europa eene regering mogt aanbieden die sterk zij in <le pu blieke opinie van haar land en tevens geschikt om vertrouwen aan andere volken in te boezemen. Hetzelfde blad meent, dat er pogingen in het werk gesteld wor den om de -nieuwe regering van Frankrijk ten aanzien, van hare betrekkingen met de andere mogendheden in verlegenheid te bren gen door op nieuw aan te dringen op het bezet bonden van het algerijnsch grondgebied. Het beweert, dat Frankrijk vooreerst daar op geen regt heeft en vervolgens dat het stellig niet zijn welbegrepen belang.'strijden zou, om Algiers te willen behouden, ondanks de publieke opinie van Europa. Hét begrijpt eindelijk, dat Frankrijk na door het overwinnen van Algiers zich gewroken te hebben over den hoon, dien de dey het had aangedaan en door het afschaf fen der zeeroverij eene onvergetelijke dienst aan de menschhcid te hebben bewezen de Algerijnen vrij moet laten om voor zich eene geschikte regering te kiezen." De heer de Govistiza, minister van Mexico, is van liier naar Parijs vertrokken om den koning van Frankrijk met zijne komst tot den troon geluk te wenscheu en over een tractaat van allian tie tusschen Frankrijk en Mexico te handelen. Men gelooft, dat de fransche regering van dje gelegenheid gebruik zal maken om zich bereid te verklaren van met alle de nieuwe staten zooda..ige tractaten aan te gaan en dus een einde te maken aan alle de diplo matieke mocijelijkheden die deswege nog bestaan. FR AN R R IJ K. Parijs, den i3 augustus. Als een bijzonderheid meldt men, dat het fregat Ic Muironhetwelk in der tijd Buonaparte" uil Egijpte heeft terug gevoerd, het eerst de driekleurige vlag heeft opgéhe- schen en dezelve met ai kanonschoten heeft begroet. Men heeft aan de kardinalen bisschoppen en aartsbisschop pen die hun diocese hadden verlaten kennis gegeven dat zij hnnne kerkelijke functien gerust konden uitoefenen zonder schroom dat zij daarin eenigermate door het nieuwe gouvernement zouden verhinderd worden. Van wege de regering zijn vier grootc schilderijen besteld welke geplaatst zullen worden op het raadhuis in de zaal genaamd te voren van Angouléme doch welke thans den naam van die der rovolutic heeft bekomen. Deze schilderijen zullen voorstellen: de aanval op de Louvre de hertog van Orleans en Lafayette op het balcon van hel raadhuis, de hertogin van Orleans de gekwetsten in het hotel Dien bezoekende, en het afleggen van der. eed door den koning der Franschen. De graaf de Montlosier die vroeger eene jaarwedde genoot

Zierikzeesche Courant | 1830 | | pagina 1