1 No. 60. ZIEUIRZEESCHK Bingsdag Ao. 1830. C O V I den 27 Julij BESTUREN EN JDMINISTRATIEN. Burgemeester en wethouders der stad ztertkzee. NIEUWST IJ DINGEN. ■PW 9HMMP PÜ3LICATIE. Brengen bij deze ter kennis van alle Autoriteiten Corporation Kollegïen en verdere ingezetenen dézer Stad en territoirdat hef Zijne Majesteit behaagd heeft,, bij Besloil van den 23 Junij ji no. j - tot Komrrtissaris van Politie dézer Stad te benoemen, den Heer Willem Borrendamnie ingezeten dezer Staddewelke op heden, zijne Functiën aanvaardt. Wordende allën en.een iegelijk uïtgerioodigd om dezen Ambtenaar als zoodanig te erkennen en denzelven in de uitoefening zijner dienstverrigtingen te respecteren alom waar zulks zal worden Yereischt. Zierikzeeden ia Julij i83o. Burgemeester en Wethouders voornoemd K, W. de JONGE, Wethouder L<>. P*. Ter ordonnantie van Dezelveu De Stads-Secretaris W. 1 P. KR OEF. B ERENÖMARÏ RG. BURGEMEESTER en W ETHOUDERS der Stad ZIËRIKZEË Provincie Zeeland. Brengen door deze ter kennis van dé belanghebbenden, dat op Vonder dag den iq dezer maand, des morgens ten tien urenop het Ëaadnuis dezer Stad, in het openbaar zullen worden verkocht: de Tiende-VrLtcMcn over den Jare en Oogst i83o. Zierikzeeden 21 Jub'j i83o. Burgemeester én Wethouders vootnoema de C R A N E,, vf. Ter ordonnantie van Dezelveu i De Stads-Seeretavis V/. J. P. KROEF. NOTIFICATIE. De GOUVERNEUR van de Provincie Zeelandbrengt bij deze ter Itenniss'e der belanghebbenden dat door Zijne Excellentie den Heer Opperjagermeester van Zijne Majesteit Opperhoutvester voor de Noordelijke Provinciën, inet overleg van Hun Ed. Gr. Achtbare de Gedeputeerde Staten is bepaald dat de Jagt op Ganzen Eenden en Watersnippen in die Provincie zal geopend zijn op den 1 augustus aanstaande; inet dien verstande echter, dat dezelve, wat de publieke Jagi aanbelangtop bet Water langs de Stranden en Oevers van Waterplassen en op lage moerassige Landen alleen geopend wordten bepaaldelijk gesloten blijft in en langs Bos- schen alsmede op Bouw- en Weilandentot het gewone Jagtveld behoorendë. Zullende de opening vau de Groote Jagt nader worden bekend gemaakt. Middelburg, den 21 Julij i83o. ï)e Gouverneur voozmoemd VAN V R E D E N B U R G H. D U I T'& CHLAffD. Frankfort den 20 julij. Van Konstantinopel schrijft men den 45 junij dat in Klein Azia en wel in het 'district van Aidin ten zuiden van Smyrna een opstand uitgebroken welke echter door Kara Osman oglu gelukkig gedempt is nadat deze liet hoofd der oproerigen in een gevecht verslagen en gedood heeft. Onder- tusschen zouden deze misnoegden zich in de omstreken van Koniïli weder verzameld én versterkt hebben. Van een vrij ernstiger aard is de opstand in Albanië waarhij niet alleen de albariesche troepen die. hunne achterstallige soldij eischfen maai- ook de pascha van Scutari, een vijand dei- nieuwe ingevoerde gebruiken en de altijd woelige Bosniakken eene rol spelen. Te Janina Ch in andere plaatsen hebben de Albanezen gruwlijke buitensporigheden jegens Turken en raja's bedreven en zelfs hebben zich eenige muiters naar Zeihini en anderen naar Ko- Jan, in het pasclialik van Salenichi begeven en ook daar geweld cn roorerijen gepleegd. De groot vizier zal dus alle zijne kracht qoodig hebben om de orde te herstellen. Daartoe heeft de Porte hem aanzienlijke sommen en eene beduidende rnagt in geregelde troepen en macedotiisphe militie gezonden. De gewezen reis-effemji Partew zal, naar men Zegt, met eene geheime zending naar Egypte gaansommigen willen dat men alleen ten doel heeft hem te verwijderen van allen invloed op de zaken der regering doch anderen rneenen dat de porte rekenschap \an den onderkoning van Egypte vordert en dat in verhand staat met de zending van Pertew-e.flendi. De generaal Diebitsch is den 11 dezer uit Welkcrsdorf te Liegnitz aangekomen en heeft aldaar een zijner bloedverwanten bezocht. Den volgenden dag is hij naar Odessa vertrokken. Over al waar hij zich vertoonde, werd hij met de grootste belangstel ling en geestdrift ontvangen. Te Raah ill Hongarije,' is den 5 dezer een geweldige brand uitgebarsten, waardoor ondanks al de pogingen, welke ter blus- schirig zijn aangewend, 168 huizen geheel vernield zijn. Rij dit onheil zijn di'ie personen omgekomen en ettelijke lieden zwaar gekwetst. Den 21. Volgens bijzóndere brieven uit Odessa zouden de on geregeldheden, welke onlangs te Sebasl.opol hebben plaats gehad, voornamelijk veroorzaakt Zijn door de duurte der levensmiddelen; de tegenwoordigheid van den gouverneur JVorOnzow was échter ge noegzaam geweest, oni de orde te herstellen, en te" Odessa wer den ettelijke vaartuigen met eetwaren geladenwelke gelijk men dachtnaar Sebastopol bestemd waren. Naardien sommige per sonen van de verwarring,, welke bij de onlusten in de stad heerschtgebruik hadden gemaakt 0111 de quarantaine te verla ten had men eenige troepen laten zamentrekken om een gezond- heidscordon te vormen en alzoo tegen de mogelijke verbreiding van besmettelijke ziekten in de Ivrim te waken, GROOT-BRITTAN NIEtf. LondsnBen 21 julij. In een brief van Carthagena van den 6 junij wordt gezegd, dat toen Bolivar te Bogota zijn besluit te ken nen gegeven bad om bet land te verlaten de officieren der bezet ting 'met den generaal Urdancla aan het hoofd hém cp de harte lijkste wijze vaarwel gezegd hebben en hij met veel ontroering afscheid van ben genomen heeft. Gedurende den korten tijd, dien hij nog in de hoofdstad heeft doorgebragtzijn hem vele bewijsk-n. van achting door lieden uit alle standen der maatschappij gegeven; doch dadelijk na zijn vertrek had de revolutionnaire partijdie dooi de jonge lieden der universiteiten geleid wordt, begonnen met zijne vrienden te vervolgen. Een zekere kolonel Diaseen warme ver eerder van Bolivar, was reeds bet slagtoffer daarvan geworden en naar Carthagena als gevangen gezonden doch óp wég vermoord. De bezetting van Bogota uit de grenadiers uit Ximenes en eenige ruiterij bestaande bad veel hoon te lijden gehad en was eindelijk naar Pamplona vertrokken om zicli met de troepen die onder het bevel van den generaal O'Leary gestaan hadden te vereenigen en naar Venezuela te marcheren. De revolutionnairëu hadden be vel gegeven om den generaal Sucre en den bisschop van Santa Mar tha in hechtenis te nemen doch deze waren tijdig gevlugt. Bolivar dacht men dat met de Reindeer van Carthagëna naar Jamaica gezeild zou zijn, doch op het vernemen, dat bet Congrea hein eene jaarwedde had toegelegd zou hij zijn vertrek nog uit gesteld hebben. De nieuwe president, van Columbia beet Joaquim Mosquiera cn is een zeer achtingswaardig man die menige goede hoedanigheden en daarbij veel personelijken invloed bezit. Tot vice-president is gekozen den lieer Domingo Caicedo. Over Newyork heeft men berigten van Mexicovolgens welke er de zaken zeer gunstig stonden en alle pogingen der misnoegden om de tegenwoordige regering omver te werpen verijdeld waren. Men voedde er geene vrees voor verdere .aanvallen van den kant van Spanje cn de staat der geldmiddelen begon ook te ver beteren. FR A N R R IJ K. Parijs den 20 julij. De laatste officiële berigten uit Algiers bevestigen de, tijding van de onderwerping van een der landvoogden en van bet rustig bezetten der stad en forten. De dey zal zich iiaar Italië begeven en zijne turkscbe militie zal naar Klein-Azie worden terug gezonden. Genoemde berigten zijn den 8 dezer gedagteekend uit de Cassauba of citadel van Algiers. Zij voeren de onderteekening van den generaal de Bourinonlen luiden als volgt »De vermeestering van Algiers schijnt de onderwerping van al de doelen van het regentschap ten gevolge te zullen hebben naar mate dc tnrksclie militie zich geducht had gemaakt, beeft bare verdelging.de niagt der Franschen in de öogen der bevolking ver hoogd. De soldaten der militie zelve hebben liet voorbeeld gege ven van gehoorzaamheid. In felke hunner kazernen zijn weinige Franschen genoegzaam geweest, om liën te ontwapenen; opliet eerste beyel hebben zij huntie geweren en jatagaus op de daartoe bestemde plaats gebragt en afgegeven. Men heeft hen doen we ten dat die genen biinner welke gehuwd waren in Algiers zou den kunnen verblijven maar dat men de ongebuwden zoude ver voeren naar de plaats welke zij zeiyen zouden verkiezen. Dit besluit beeft weinig indruk gemaakt; de meesteu zijn in Klein-Azie gebo ren én verlangen derwaarts terug te keeren. De in de kazernen vereenigde militie telt niet meer dan 2,5ot> man. Deze zijn allen ongehuwd; eene menigte derzelve is beiaard en ongeschikt voor de

Zierikzeesche Courant | 1830 | | pagina 1