ZIERIK-ZEESCHE 'COÜEAMT. No. 56. dW+ff Dingsdag BESTUREN EN A EMINIS TRA TIEN. Burgemeester en wethouders der Stad ZIERIKZEÉ NIE UW S TIJ DIN GEN. v; Ao. 183®. den 13 July. PUBLICATIE. Berigt ontvangen hebbende dat Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins van Oranje, op Hoogstdesïëlfs rondreize door deze Provin cie, ook deze Stad op Vrijdag den 16 dezer maand met een be zoek zal vereeren rekenen het zich tot genoegen, deze heugelijke ep blijde tijding ter kennis te brengen., van al derzelver In-'en %0 ingezetenen met opwekking^en aansporing op dien dag tot eene betamen de feestvreugde wordende een iegelijk uitgenoodigdom door het uitsteken vai/ vlaggen en des avonds door het illumine ren dér woningen, waarin het Bestuur zal voorgaan, dë kennelijke blijken te leveren, dat men de hooge tegenwoordigheid van Onzen Geè'erbiedigden Kroonprins binnen deze Stad naar waarde weet te huldigen en op regten prijs te stellen. De handhaving van goede orde en rust wordt vooral aan het bij zonder toezigt der Policie aanbevolen. Afgekondigd ten Raadhuize der Stad Zierik&eeden 12 Julij j-83o.' Burgemeester en Wethouders voornoemd K. W. de JOIN GE Wethouder L°i Ps. Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIËRÏKZÈE. Brengen bij deze ter kennis van alle Autoriteiten Corpora tien Kollegièn en verdere Ingezetenen dezer Stad en territoir, dat het Zijne Majesteit behaagd heeft, bij Besluit van den 23 Junij jl. no. i7,- tot Kommissaris van Policie dezer Stad te benoemen, den Heer Willem Borrèndamme Ingezeten dezer Staddewelke op lieden zijne Function aanvaardt. Wordende allen cn een iegelijk uitgenoodigd om dezen Ambtenaar als zoodanig tc erkennen en deozelven in de uitoefening zijner dienstveri'igtiiigeii te respectereu alom waar zulks zal worden vereis ebt. Zierikzee, den 12 Julij 183o. Burgemeester- en Wethouders voornoemd k. W. de JONGE, Wethouder lo. Vs. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads-Secretaris W. J. P. KROEF. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZÉE. Verwittigen bij deze de Ingezetenen dezer Stad, dat op Donder dag den i5 dezer door den Commissaris van Policie eene Alge mccne Inspectie en Schouwing zal geschieden, langs de Straten, GrachtenHavens en Pleinen dezer Stadmet last 0111 te zorgen dat dezelve ieder voor zoo veel hem betreft, van Gras, Onkruid, Puin en Onreinheden behoorlijk gezuiverd, alsmede dat alle Goten ieder voor zijn eigendom, betzij bewoond of onbewoond schoon gemaakt zijn en de waterloozing onbelemmerd geschiede, zullende op de zoodanigen welke in dezen nalatig mogten worden bevonden, de straffen worden toegepast welke op overtredingen van dien, aard bij bet Reglement van Policie zijn vastgesteld. Zierilizeeden 12 Julij i83o. Burgemeester en Wethouders voornoemd K. W.de JONGE, Wethouder Lo. P3. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads-Secretaris W. J. P. KHOE F. DüITSCHLAND. FiUnkvout den 6 julij. Met een buitengewone gelegenheid beeft men brieven van Konstantlnopel van den i4 junijwaarin gemeld wordt, dat bij de engelscbe gezantschap de tijding van den afstand van prins Leopold van de grieksche kroon aangekomen is, en onder de diplomaten te Pera een zeer onaangenamen indruk gemaakt heeft terwijl de ministers der Porte zich daarover weinig schenen te be kreunen eu zich vrij onverschillig toonden omtrent den persoon,' die Griekenland regeren zal. Zij zijn nog altijd van gevoelen dat de Grieken zelve door hun gedrag zullen toonen dat aan de turksche regering nutteloos groot onregt is geschieddoor het ondersteunen van den griekschen opstand, en eindelijk door het be werken van hunne onafhankelijkheid, daar zij hen voor ongeschikt houden om rustig op zich zelveu te kunnen staan en niet vatbaar om eenig gezag te gehoorzamen ten zij met geweld daartoe gedwon gen wordende. Zij voeren den toestand der tegenwoordige provi sionele regering als een bewijs voor hunne meeniug aan en bewe ren dat de graaf Capo d'IstriaS overtuigd is van de onmogelijk- h. t' om zonder een ge..oegzaam g«ta.l vreemde Woc; Vw* r-anwet» der regering eii de fust des lands te bewaren. Ook g vlooit men dat hij Griekenland verlaten zal bijajdieu de taogendhedc zijne regering door hulp van troepen en geld niet in staat stellen om met zekerheid op eenen goeden uitslag het doel barer pogingen to hereiken. De Porte heelt aan de gezanten der drie verbonden mo gendheden bij eene nola bekend gemaakt, dat zij gereed is om de 1 n- ijluiten der conferentien van Londen over de grensbepaling van Grie kenland waarin zij reeds toegestemd heeft, ten uitvoer .te leggen, rii alteen van den kant der Grieken dezelfde bereidwilligheid ver wacht, ten einde de ontruiming van de plaatsen eu landen, dia aan den nieuwen staat overgeleverd moeten worden te bevelen. De Grieken schijnen ondertusschen vele zwarigheden te opperen en op allerlei wijzen te trachten de bepalingen van bet protocol van Londen van februari) te ontduiken daar zij op eene grootere uit gestrektheid van grenzen aanspraak maken. Het verhuizen der Grie ken naar Morea uit de provinciën die aan de I-'orte blijven torbe- hooreu neemt eveu zeer de overhand als het uitwijken der liuiga- ren naar Rusland, en de Porie heeft begrepen deswege bij de drie gezanten te moeten klagenten einde dit zonder maatregelen van geweld Worde voorgekomen, Ook zegt men, dat Rusland, de bil lijkheid hiervan iuzieude verlangt, dat het landverhiiizen der Grie ken gestaakt worde. De berigten uit Albanië blijven oftgunstig. Er moeten reeds ern stige gevechten tusschcn de troepen van den groot-vizier en de op standelingen plaats gehad hebben welke laatslen eene aanzienlijke magt op de grenzen van Macedonië hebben bij een gebr-agt cn wei geren om naar de vermaningen van den groot-vizie.r te luisteren. De turksche bevelhebber heeft de overmacht eu zal waarschijn lijk op dat plint over de opstandelingen zegevieren; doch minder -zeker schijnt hot, dat hij in het binnenste van Albanië zal kunnen doordringen en er den opstand dempen. Dipt hij Janina staan de keurbenden der insurgentea, onder het bevel van een zeer be kwamen en ondernemender! aanvoerder, in uien de Albanezen veel vertrouwen stellen en dien zij, zoo men zegt, zelfs als hun nen vorst willen verkiezen. Alles Zal van dc eerste krijgsverrig- tingen van den groot-vizier afhangen. Te Konstautinopel is men ongerust over dezen staat van zaken vooral om dat men gelooft, dat de oproerigen overvloed vau geld hebben. GROOT-BRITTANNIEN. Lokden, den j junij. Gisteren heeft de koning een cour gehou den op het palcis van st. James. Al de vreemde gezanten hadden de eer hunne opwachting bij Z. M. te maken en aan hoogstdcnzel- ven voorgesteld te worden. Z. M. heeft zich zeer lang met hen op de minzaamste wijze onderhonden. De krooning van Willem IV zal waarschijnlijk in de maand Oc tober plaats hebben. Door Z' M. is, bij de aanvaardiging zijner regering, erkennende dat zonder ecue getrouwe onderhouding der goddelijke geboden geen ondersteuning of zegen van den Almachtige te wachten is, en ver langende dat onder zijne regering en bestuur de godsdienst, vro migheid en goede zeden meer dan ooit hloeijcn eeue proclamatie uitgevaardigd tot aanmoediging van alle vromigheid en deugd cn voorkoming en straffing van de goddeloosheid eu zedeloosheid. Z. M. verklaart in die proclamatie zijn vast voornemen om alle soorten van. ondeugd en van zedeloosheid in alle personen van zijn koning rijk maar inzonderheid in die personen weike zijnen persoon om gevenvan wat rang of bediening 'zij mogen zijn, le zullen straffen en daarentegen ten einde de gevoelens van godsdienstigheid eu ze delijkheid aan te moedigen ten allen tijde met blijken van zijne koninklijke gunst te zullen onderscheiden degenen die door hunne vroomheid en deugd zullen uitblinken. Z. M. wildat allen die eefrigen rang of puhlieken post bekleeden dooi' eigen vroomheid cn deugd een goed voorbeeld geven en medewerken om degenen die een ongehouden en liederlijk leven leiden te verberereu ook door afkeer voor den omgang met dezulken te toonen, opdat zij, zich schamende over hunne uitspattingen weldra genoodzaakt wor den om van hunne laakbare gewoonten cu praktijken af te zien. Aan allo regters en burgerlijken militaire en kerkelijke overlieden en beambten wordt voorts het stipt doen nakonieii bevolen van dé wetten tegen degenen die aan dronkenschap godslasteringen of andere ontheiligingen van den dag des Ileeren zich zullen schuldig maken gelijk zij ook zullen moeten waken dat op dien dag alle speel- en publieke huizen zorgvuldig gesloten blijven en gedurende de godsdienst geene winkels geopend of mènsclien in koflij- bier- of sterkendrank-huizen ontvangen wcirden. En zal in alle kerken en kapelleu ten minste viermaal in het jaar deze proclamatie ni geëindigde dieust moeten worden afgelezenmet ernstige vermaning

Zierikzeesche Courant | 1830 | | pagina 1