ZIERIKZEESGHE COURANT. No. 53. Vrij da. Ao. 183®. den 2 Julij. BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. NIE UW S T IJ D IN GEN. De Prijs dezer Courant isin de drie maanden f i en franko per Post2,26 ce/*2s. De Advertentien worden berekend tegen 2.5 cents de regel. De Abonnementen voor de Courant worden voor niet minder dan drie maanden aangenomenen de betaling geschiedt complantof bij hél einde van ieder vierendeel jaars; dit niet geschiedendezal het aangemerkt worden als geëindigd zijnde. Voorts wordt andermaal dringend verzocht dat de inzending der Advertentien, behoorlijk op Form a at-zegel geschreven daags vóór de uitgave geschiede, indien men dezelve in het eerst uit te geven Numero wil hebben geplaatstalsook om van het Papier der Zegel3 niets af te snijden, dewijl geene Por maai-zegels anders, dan in derzelver geheelals voldoende mogen aangenomen en bij de Administratie overgelegd worden. BEKENDMAKING. Burgemeester cn wethouders tier stad zierikzee Brengen door deze ter kennis van de Ingezetenen dezer -Stad en verdere gegadingden. Dat van heden aftot en met den 2/j. julij eerstkomende, ter Ste delijke Secretarie verkrijgbaar zijn gesteld de Biljetten van aan deel, in de verloting der Voortbrengselen van Nationale Nijverheid, waar van in de maand julij aanstaande, binnen de Stad Brussel eene openbare Tentoonstelling zal plaats hebben, en zulks tegen betaling van f 5.00 gereed geld voor ieder Lot. De belangrijke voordeelen welke deze Loterij onder de bijzondere aanmoediging van Zijne Majesteit den deelhebberen aanbiedt, door de bepaling dat er ten minste een winnend Lot op de vijf zijn zal opent het gunstigste vooruitzigt dat het oogmerk waartoe deze Loterij is opgerigt volkomen zal Worden bereikten dat alle ver mogende Ingezetenen gaarne door het nemen van een of meerdere aandeden in deze Loterij "kan den toenemenden bloei der Natio nale Kunstvlijt zullen willen bevorderlijk zijn. Het plan voor de bovenbedoelde Loterij is het volgende Art, 3 De Loterij zal zamengesteld zijn uit een onbepaald getal Loten- Art. 2. De prijs der Loten is bepaald op vijf gulden. Art. 3. De geheele opbrengst dei* uitgegeven Loten, zal na aftrek der kosten van dé Loterij besteed worden tot den aankoop van voor werpen gekozen onder die genen waarvan de Tentoonstellers den wensch zullen hebben te kennen geven zich te willen ontdoen, en Waarvan zij den prijs zullen hebben opgegeven. Art. 4- De keuze en den aankoop der voorwerpen zal geschieden door de Commissie belast met het beheer der Tentoonstelling, welke zich ten dien einde zoodanige Personen zal kunnen toevoegen als zij zal goeddunken. Bij deze aankoopen zal worden in het oog gehouden het doel der instelling van deze Loterij dezelven zullen dien overeenkomstig worden geregeld op eene wijze om tot aanmoediging te strekken voor het hoogst mogelijke getal Tentoonstellers. Art. 5. De bepaling der hoeveelheid en de waarde der prijzen zal ge schieden door het Collegie van Burgemeester en Schepenen, op voordragt derzeifve Commissie. Voor zoo veel den aard der zaak zulks zal toelaten zal deze be paling worden geregeld op zoodanige wijze dat er ten minste een winnend Lot zij op de vijf. Art. 6. De ontvanger der stad is belast met de uitgifte der Loten, als mede met de ontvangst der daarvan herkomende gelden. Art. 7. De Loten zullen door hem worden onderteekendzij zullen zijn van den volgenden inhoud regering L O T E R IJ. STAT) BivnssEL. Geautoriseerd bij Besluit van Zijne Majesteit van den ten- 2 April i83o. TOONSTELLING éer No. De houder van dit Lot heeft regt op den prijs "Voortbrengselen bovenstaande nummer zal vallen in de Nationale Nijver- Loterij der voorwerpen herkomstig van de Tentoon- heul in i83o. stelling der voortbrengselen van Nationale Nijverheid van i83o gemelde prijs zal hem overhandigd wor den op enkel vertoon en tegen intrekking van dit Lot alles overeenkomstig de resolutie van het Collegie van Burgemeester en Schepenen dezer Stad, van den 18 Mei i83o. Brussel, den Junij i83o. Den Stedelijken Ontvanger, De Loten zijn behalven ter Secrctarij als voren, in deze Provin. cie, tot 2.5 julij aanstaande verkrijgbaar gesteld ter Griffie van he Provinciaal Gouvernement, alsmede bij den Heer Rommissaris over dit District. Zierikzee, den 3o Jnnij i83o. Burgemeester cn Wethouders voornoemd, Iv. W. de JONGE, Wethouder Lo. Ps., Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KBOEF. BÉK END MA KIN G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Brengen door deze ter kennis van derzelver I11- en Opgezetenen dat het Zijne Majesteit heeft behaagd dit Bestuur te authoriseren orn met de heffing der Plaatselijke Belastingen en Opcenten op de Rijks Accijns-middelen op den tegenwoordigen voet, zoo als die met den aanvang dezes Jaars zijn ingevoerd tot den 1 Januarij 1831 te blijven voortgaan zoodat dezelve gedurende den loop van dit Jaar aldus zullen in werking en van kracht blijven. Afgekondigd en in de Stads-Courant geinsereerd tot een ieders informatie en narigt. Zierikzeeden 3o Junij i83o. Burgemeester en Wethouders voornoemd K.. W. de JONGE, Wethouder l°. p* Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. GROOT-BRlTf ANNI EN. Londen, den 25 junij. Volgens berigten uit Koustantinopel zott de sultan het plan voedenom eene poging aan te wendenten einde de magt van den onderkoning van Egypte te besnoeijen. Men zegt, dat de groote heer ten uiterste misnoegd is over de onafhankelijkheid die de pacha meer en meer aan den dag legt en tevens bevreesd is dat hij misschien wel met hulp van Frankrijk, [een onafhankelijk rijk in het noorden van Afrika wil oprigten De Rattlesnake is niet op de algerijnsche kust verongelukt, zoo als eenigen tijd geleden'liet gerucht wilde, maar den 29 mei te Maltha gearriveerd met dé vrouw van den engelschen consul te Algiers. De consul is te Algiers gebleven en zal des noods van daar met de Ferret kunnen vertrekken. Over Jamaica heeft men berigten uit Bogota 'de hoofdstad van Columbia, waarin gezegd wordt, dat, na vele ontstane ver schillen tusschen het uitvoering bewind en het congres Bolivar voor zijn geheele leven tot president der republiek is benoemd ge worden cn dat die keus voornamelijk het werk van de .engelsche en fransclie gezanten zou geweest, zijn welke verklaard hadden aan het congresdat zij het. land zouden verlatenbijaldien Bolivar het presidentschap niet weder aanvaardde. Moeijelijk is liet voor de echtheid dier tijdingen "in te staan. Meermalen heeft men opge merkt, dat de berigten over Jamaica uit Columbia aangekomen na dere bevestiging behoefden. Regtstreeks heeft men liier te lande niets van bovenvermelde belangrijke gebeurtenis vernomen. Den 27. Zijne Majesteit de koning is overleden. Hij ontsliep gisteren ochteud kwartier na drié ure. Terstond heeft men couriers met deze treurige tijding gezondpn naar Bushy Park, de verblijfplaats van den hertog van Clarence zijn opvolger, «en naar den hertog van Wellington te Londen. Deze heeft onverwijld den minister van binnenlandsche zaken sir Ro bert Peel, van deze gebeurtenis kennis gegeven welke zich gehaast heeft die aan de overige ministers mede te deelen. Reeds vroeg in den ochtend is de geheime raad vergaderd geweest. De tegenwoordige koning beklimt den troon onder den titel vart William W. Hij heet William Henryzijne titels waren hertog van Clarence en St. Andrews, en graaf van Munster. Hij is den 21 augustus 1760 geboren den tt julij 1818 in het huwelijk ge treden met Adelaide Louise Theresia, prinses van Saxe Meiuingen$ welke den i3 augustus 1792 geboren is,

Zierikzeesche Courant | 1830 | | pagina 1