ZIERHLZRESCHE tilAS 3fo. 4$. <A'^/ Vrijdag BESTUREN EN A DMINIS TRA TIEN AO. 1S3Ö. w. J. P.' KROEF. NIE UW S TIJDINGEN den 18 Junij BEKENDMAKING. Burgemeester ën WETIIOUDER5 der Stal ZIERIEZFE jProvinciè Zeeland. Gezien de Wet op de Schutterijen van den n April 1827 Staats blad N'o. 17), en in aanmerking nemende, dat liet Inschrijvings Register voor de Ingezetenen welke dit Jaar aan de Loting voor de Schutterij zullen moeten deel nemen gesloten en daaruit de Al- pliabetische Lijst geformeerd is. Gelet op Art. 11 van Zijner Majesteits Besluit van den 21 Maart 1828 {StaaUblad No. 6} Brengen bij deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden Dat (lc Alphabetische Lijst van alle de personen die aan de Lo ting voor de Schutterij dezer Stad voor dit Jaar moeten deel nemen ter inzage zal liggen op het Raaadhuis dezer Stadvan Maandag den veertienden Junij aanstaarde tot Zaturdag den negentienden Junv daaraanvolgende des voor middags van tien tot twaalf uren, ten einde een ieder in staat zonde zijn, om ingeval hem op die Lijst eenige personen of omstandigheden mogten voorkomendie op dezelve nog zouden behooren te worden aangeteekend of daarvan móeten wor den weggelaten zulks ter keneisse te brengen van de Commissie welke bij de Loting tegenwoordig zal zijn. Dat de tijd waarop voorschreve Loting zal plaats hebben is be paald op Maandag den een en twintigs'cii Junij, des middags ten twaalf ureni,n eene der zalen, van hei Raadhuis dezer Stad. Dat niemand tot de Loting zal worden toegelaten dan de l?ige- isch reven en zelve of derzelver gevolmagtigden ten welken ei de zij zoo wel als derzelver gevolmagtigdèn voorzien zullen moeten zijn van het Oproepings-Biljethetwelk aan ieder hunner van wege liet Stedelijk Bestuur zal worden te huis bezorgd. En opdat een iegelijk hiervan kennis drage zal deze worden af gekondigd en in <3e Courant dezer Stad geinsereerd. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzeeden .4-Luriij i83o. Burgemeester en Wethouders voornoemd de CRANE, vt. Ter ordonnantie van Deze]ven De Stads Secretaris DUITS CHLANB. Bebï.tjn den 9 junij. Een der laatste alhier ontvangene dagbla den uit Smyrna, behelst deii navolgenden dooi' den sultan uitge- vaardigden firman, waarbij de vrije vaart op de Zwarte Zee ook aan die vlaggen wordt toegestaan die tot biertoe aan bijzondere beperkingen onderhevig waren: »Dé vaart door bet kanaal van Konstatitinopel en döör (Ie zee- engte der Dardanellèn is vrij en open verklaard voor alle koop- vaard.jschepen van mogendheden welke met dePörte in vrede zijn, hetzij dat zij zich naar de russische havens in de Zwarte Zee be geven betzij van daar, met lading of ballast, terug komen; en zulks onder dezelve voorwaarden welke ten voordeele der russi sche schepen zijn vastgesteld. Dien ten gevolge zullen voortaan de schepen betzij russische betzij zij tot andere staten behooren waarmede de Porte in geen openlijken oorlog is, niet meer aan of opgehouden wotrden wanneer zij, met fading of ballast, door ln.t kanaal Van Konstantinopel en in de zéeëtigte der Dardanellen ste venen om zich uit de Zwarte naar de Middeilandscheof uit de Middellandsche Zee naar de russisché havens iu de Zwarte Zee te begeven. »Gij zult u hieraan hebben te gedragen," Hetzelfde stnyrnaasch dagblad voegt bier nog bij: «Ofschoon in dezen firman niet gesproken wordt van de tolregten welke Zwe den Denemarken, Spanje en Napels, krachtens bijzondere over eenkomsten verpligt waren te betalenzijn echter de vlaggen dier staten mede van dezen last ontheven geworden en wel door de bcmoeijingen van den Ruissischen gezant te Konstantinopel die zich daartoe op het 7 art. van het laatste vredesverdrag grondde." Men schrijft uit Dusseldorp dat op de jongst verloopene pinksterdagen aldaar het dertiende groote nc'dêrrïjnsche muziekfeest, waartoe uit onderscheidene oorden een groot aantal bemiunarea der toonkumt was te zamengevloeid ]>legtig is gevierd geworden. Tot de uitvoering der stukken waren 2,82 zangers èn zangeressen, en 164 instrumentalisten vereenigd welke, onder directie van den zeer verdienstelijken toonkunstenaar Bies, de meesterstukken van HandelMozart en Beethoven op de voortreffelijkste wijze voordroe gen. [Een bijzonder herig? uit Dusseldorp gewaag? niet meesfén lof van den nederlandschen hof- en kamerzanger, den lieer Vrugt van Amsterdam, welke een voornaam deel aan de uitvoering der zangstukken genomen heeft, en zich door zijn bijzonder kunstver mogen eene algemeene toejuiching verworven heeft.J GROOT-BRITTANNIEtfi Londen, den 12 junij. Gisteren avond heeft dé marquis van Londonderry wederom een voorstel gedaan om nog jmeirdrr papie ren betrekkelijk de onderhandelingen over de griekfche zaken aan bet parlement te doen voorleggen, en wel voornamelijk de brief wisseling van Zijner Majesteits ambassadeurs, ten einde daaruit dé denkwijze van Oostenrijk en Pruisseri over dit gëwigiig print te Jee- ren kennen. Na vrij warme debatten lweft de munter, graaf van Aberdeenverklaard, dat bet strijdig meten nadeelig voor 's lands belangen zijn zou om de bedoelde stukken openhaar te tiiaken, en dienvolgens heeft de marquis niet verder aai.getiröi gen op zijne motie, waaraan dan ook geen gevolg is gegeven. Op eenige vragen, door lord John Russell en lord Pdlrnèrstoh om trent de zaken van Portugal in het huis der gemeenten gedaan, heelt de minister, sir Robert Peel, geantwoord, dat het gouvernement kennis droeg van het bestaan van een regentschap in naam vara, dona Maria op Terceira doch dit regentschap niet formeel erkend haden dat rakende den toestand van Portugal aan. den keizer van Brazilië eene nota gezonden was waarop spoedig antwoord verwacht werd, welk antwoord echter nog riet was ontvangen. De tegenwoordige zitting van het parlement spoedt ten einde en zal waarschijnlijk gerangschikt worden onder die, 111 welke weinig zaken zijn gedaan. Bijzondere brieven van Konstantinopel zeggendat er eenig verschil is ontstaan tusschen den franschen gezant en d< n ivis-.ef- fendi over de oitdérnemii g legen Algiers. Ook liep er een ge rucht dat genoemde gezant met eene bijzondere zending naar Lgygle zou vertrekken. Den i3. liet bulletin van gisteren was van dezen inhoud: De koning blijft minder belemmerd iu zijne ademhaling en heeft we der een goeden nacht gehad. Ondertusschen blijft de ziekte des konings nog in denzelfden ge vaarlijken en hopeloozeii toestand. Zijne eetlust heelt hem sedert eenige dagen geheel verlaten en het is alleen aan de onophoude lijke zórgen van zijne geneesheer en te danken dat zijn leven no^ zoo lang gerekt is; vrijdag avond meende men, dat het wel niet mogelijk zijn zou Zijne Maj. nog twee maal vier en twintig urea 111 het leven te behouden. Algemeen verzekert men dat de koning de grootste bedaardheid en gelatenheid aan dag legt en een vol vertrouwen toont in de waarheden van de godsdienst 3 die hij belijdt. FRANKRIJK® Parijs 4 den to junij. De directeur-generaal der posterijen heeft aan al de ambtenaren van zijne administratie eene circulaire gezon den van gelijken inhoud als die der overige hoofden van bestuur, welke reeds vroeger zijn medegedeeld en de strekking hebben, om. de pogingen van het ministerie, bij de aanstaande verkiezingen, door een ieder 4 welke slechts eenigen post bekleedt, te doen ondersteu nen. Ook bij deze circulaire worden de ambtenaren aan welke dezelve is gerigt, riet onduidelijk met liet verlies van bunnen posj bedreigd indien zij zich aan de zijde der oppositie voegden. Te Angers hebben onlusten plaats gehad. Eenige constitu tionele kiezebs hadden het voornèmeu opgevat om de twee afge vaardigden, de heoren Guiihem en d'AiidfgnéVvelke iu die stad te rug gewacht werden te gemciet te gaan en hun eene plegtige intrede te bereiden. Het schijnt, dat de prefect zich hiertegen heeft wil len verzetten, en ook werkelijk een besluit heeft dóen afkondigen 9 waarbij hij die plegtigheid verboden beeft en de gendarmerie iu de wapens heeft doen komen om des noods zijn besluit te handha ven. Dit alles moet vele menschen op de been gebragt hebben 9 die door de gendarmerie, nadat de opper commissaris van politie door de menigte bespot was, uit een gedreven zijn. Ondertusschen waren de gedeputeerden in aantogt naar de stad, door vele per sonen begeleid wordende wier getal van oögenblik tot öogenblik aangroeide doch bij de stad gekomen vonden zij dé gendarmerie en de troepen van Jinie in slagorde geschaard en iverd bun aan gezegd, dat zij niet voor dés avonds ten half tien ure binnen gela ten zöudèn -worden en terug moesten keel'en. Hieraan wingerden zij te voldoen en ook het volk wilde niet uit een gaan op de aan maningen van den politie-commissai iswaarop de commandant der troepen de geweren deed laden. In die hagchelijke omstandigheden deden de maire en zijné adjuncten alles wat mogelijk was om den bevelhebber der troepen te bewegen van geen geweld té gebruiken, en verkregen van herri dat twee hunner paar de prefect zonden gaan om nadere bevelen te vragen. Spoedig kwamen zij terug, en bragten bet verlof voor .de - gedeputeerden mede cm te voet en alleen vergezeld van eenige bloed verwanten naar de stad te komen, Hiervan maakten zij gebruik, terwijl de gendarmes bet volk belet ken hen te. volghnv. Overal in de stad, waar men zeer ongerust

Zierikzeesche Courant | 1830 | | pagina 1