ZIEliIRZEESCÏIE 'C O r K A W Tv No tö. Vrij da. Ao. 183®. den 4 Junij. 'BESTUREN EN ADMINIS TRA TIEN. «- NIEUWST IJ DIN G E N. bekendmaking. Burgemeester en wethouders dev stad zierikzee, 1 brengen bij deze ter kennis van .alle daarbij belanghebbende In- en Opgezetenen dezer Stad, dat het primitief Kohier der Patentpligti- gen over dezen Jare op den' 27 Mei jonstleden door Zijne Excellen tie den Heer Gouverneur dezer Provincie is invorderbaar verklaard en dat hetzelve op beden ten fine van perceptie aan |den Ontvan ger der Directe Belastingen alhier is ter band gesteld. Zierikzeeden 3 Junij i83o. Burgemeester en Wethouders voornoemd de G Pi A N Evt. Ter ordonnantie van Dezelven -i De "Stads Secretaris -s •- *v. v v-.4 '5 W. J.* P.v KR OEF. BESLUIT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, Provincièr, Zeeland. In aanmerking nemende dat de Algemeene Dank- en Bededag, tevens aan de gedachtenis-viering der roemrijke overwinning bij Wa terloo gewijd, eerlang op den 18 Junij aanstaande, door geheel bet Vaderlanden ook binnen deze Stad zal gehouden worden. Hebben goedgevonden: Aan alle Neering- en Winkeldoende Ingezetenen mitsgaders Her bergiers en Tappers nadrukkelijk te verbieden, gelijk geschiedt hij deze, om op den bepaalden Dank- en Bededag e'enig bedrijf of handel in het openbaar uitteoefenen zullende mitsdien alle Win kels en Herbergen gedurende dien dag gesloten zijn, en alle open bare vermakelijkheden geheel stilstaanopdat niets de Godsdiens tige en plegtige viering van den jaarlijkschpn Dank- en Bededag hinderlijk zij of stoornis aanbrerigeovereenkomstig het verlangen van Zijne Majesteit den Koning, en den wen «eb dezer Stads Re gering gepaard aan den goeden zin vau alle weldenkende Ingezetenen. Eu opdat een iegelijk hiervan kennis dra ge zal deze worden af gekondigd mitsgaders in dc Stads-Courant geplaatsten worden de Agenten vau Politie uitdrukkelijk, gelastom op denzelven dag, voor de bewaring van algemeene rustgoede orde en stilstand van alle Bedrijven en Neeringen bijzonder te waken. Gedaan..teu Raadhuize der Stad Zierikzee, den i Junij i83o Burgemeester en Wethouders voornoemd, de CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven, De Slads-Secretaris W. J. P. KROEF. NOTIFICATIE. De GOUVERNEUR van de Provincie Zeeland; brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden, dat, door Zijne Excellentie den Oppev-jagermeester van. Zijne Majesteit Ópper-houtvester voor de Noordelijke Provinciën met overleg van Heeren Gedeputeerde Sta ten is bepaald, dat de Visseherij in deze Provincie van heden af aan zal geopend zijn. Deze Notificatie zal in het Provinciaal Blad worden geplaatst, mitsgaders in plano gedruktom ter aflixie aan de Stedelijke en Plaatselijke Besturen in de Provincie te worden toegezonden. Middelburg, den i Junij i83o. De Gouverneur voornoemd VAN VREDENBURGH. GROOT-BRITTANNIEN. Londen, den 29 mei. Den koning heeft woensdag en donder dag nacht vrij wel geslapen en bevond zich donderdag ochtend iets beterdoch gisteren nacht heeft Zijne Majesteit onrustig doorge- bragt. De kenteekëncn zijner ziekte blijven steeds dezelve. Gisteren zijn door de ministers de nog ontbrekende papieren, rakende Griekenland, in het hoogerhuis ter tafel gehragt. In den brief, door prins Leopold aan den graaf van berdeen geschreven vindt men het volffcnde: »Alle berigten uit Griekenland hebben deii prins duidelijk bewezen dat dc ware en onvooringenomen gevoelens van den senaat en van het, griekschc volk stellig en onherroepelijk vijandig zijn aan de besluiten' der verbonden mogendheden. Hij acht het niet. overeenkomstig met zijn karakter en wijze van denken om zich aldus aan een onwillig volk te laten opdringen, en in hunne ge dachte in verband te staan met eeue vermindering van liun grond gebied het verlaten van hunne wapenbroeders en het ontruimen' van hunne bezittingen en woningen waaruit tot nog toe de Tur ken hen nooit dan bij een korten inval hebben verdreven allo welke gevolgen hij steeds heeft gevreesd Den 9 februarij heeft hij aan den eersten lord thesaurie verklaard dat hij niet vertrekken, zou om de Grieken te regeren, tengevolge van een tractaatdat ook tot het vergieten van bloed en het vermoorden hunner broeders zou kunnen leiden en heelt mede zwarigheid gemaakt in de nieuwe grens scheiding als zwak en onveilig, uit een militair oogpunt beschouwd en voor de Grieken het regt gevraagd om zich tegen zijne benoe ming te kannen aankanten. «Nooit, gedurende den loop dezer onderhandelingen, is eenige poging gedaan tot het opstellen Van een tractaat waarvan hij het protocol slechts als den grondslag aanzag en dat hij als zeer be langrijk aan de aandacht van den hertog van Wellington bij diezelf de gelegendheid had aanbevolen. Indien het maken van da't trac taat uitgesteld is, kan dit hem niet worden geweten. Nooit heeft hij voor de gevolmagtigdé ministers verborgen dathoezeer hij ge zind mogt wezen om gvoote opofferingen ten voordeele van Grie kenland te doen zij geen regt hadden te verwachten ,^dat hij ooit naar dat land zou gaan zonder die zekerheid voor zich zelven en. de Grickeu welke alleen te vinden was in de bepalingen van een plegtig en bekrachtigd tractaat. Den 8 maart heeft hij zich nog maals dus in uitdrukkelijke bewoordingen verklaard en gezegd dat het noodig zijn zou de'afgestane provinciën vau de Grieken te overmeesteren, om die* aan de Turken te geven, en dat de nieuwe souverein zijne regering niet kon beginnen door het nemen van maat regelen 0111 de. Grieken hunne eigene haarsteden te doen ontrui men. Had de grieksclie senaat of zich in het geheel niet uitgelaten of ten minste in zoodanige taal dat daaruit met rede te hopen was dat dit ligcliaam bij die maatregelen zou berusten da 11 mogt de prins hoezeer onwillig het werktuig geworden zijn om de he sluiten der verbonden mogendheden teil uitvoer te leggen en ge tracht hebben zoo veel mogelijk hare gestrengheid te verligten en hare strekking uit den weg te ruihieu doch de taal der Grieken is voor geene uitlegging vatbaar eyeii als hunne gevoelens natuur lijk zijn. «De prins is dus in dezen moejelijken toestand gebragt omdat zijne benoeming in dezelfde acte verbonden is met die maatregelen van dwang. Zijne eerste daad als souverein moet zijn om zijue ei gen onderdanen met geweld van vreemde wapenen te noodzaken onv zich te onderwerpen aan den afstand van hunnen grond en ei gendommen ten behoeve hunner vijanden of om zich bij'hen'te voegen ten einde zich daartegen Ie verzetten of een gedeelte van datzelfde tractaat te ontduiken dat henx op den troon van Grie kenland plaatst. «Het een of ander moet hij onvermijdelijk kiezen omdat het land tusschen de twee linieri (Acarnanie èii een gedeelte van Etolie dat nu aan de Turken moet afgestaan worden) te gelijk met de vestin gen in het vreedzaam bezit der Grieken is. Dit is het land, waar uit Griekenland zijn voorraad van scheepstimmerhout liet best trek ken kan en dat de dapperste soldaten gedurende den oorlog ge leverd heelt. De voornaamste krijgsoversten der Grieken.zijn van arcananische of etolisohe afkomst. Na dat het protocol van 22 maart 1829 in Griekenland aangekomen en er afgekondigd was, dat de Turken toeslemdeu in de bepaling der grenzen van het trac taat van Adrianopel zijn alle de huisgezinnen.die den oorlog overleefd hadden terug gekeerd en hebben begonnen hunne huizen en steden weder op te rigten en hun land te bebouwen dit volk zal nooit zonder tegenstand onder het juk der Turken terug komen yen de andere Grieken zullen en kunnen hen niet aan hun iot over- laten. «In deze omstandigheden is dc pligt van den prins ten aanzien van Griekenland klaar en duidelijk. Gedurende alle de onderhandelin gen mot de gcvólinagtigden der verbonden mogendheden heeft hij enkel de belangen van dat land voor oogeu gehouden en altijd, zoo in z.'jne brieven als persoonlijke bijeenkomsten met de ministers van Engeland en de andere gevolmagtigden geprotesteerd tegen het dwin gen van de Grieken om schikkingen aan te nemen, die zij beschou wen als tegenstrijdig met hunne wenschen en als verderfelijk voor die regteiv, op welke zoo als hun president juist opmerkthunne groöte opofferingen hun aanspraak geven - «Wanneer de prins zijne oogen gevestigd had op de hooge on derscheiding van souverein van Griekenland te worden was het in de hoop om vrij en eenstemmig door de grieksche natie erkend en verwelkomd te worden als de vrienddoor wiens middel hare lan ge en heldhaftige strijd beloond zou worden door de veiligheid van haar grond gebied en het daarstellen barer onafhankelijkheid op een vasten en eerlijken grond. FRAN II R IJK., Parijs, den 26 mei. Het géregtshof van Metz heeft den 12 dezer zekeren Jood, CerJ-Levie genaamd van Loupershausen tot lien ja ren gevangenis, 3ooo Jr.-boete j tien jaren onder opzigt en iii de kos ten van het proces veroordeeld, wegens bij herhaling gepleegde af-

Zierikzeesche Courant | 1830 | | pagina 1